» »

Hlajenje Dual Core

Hlajenje Dual Core

«
1
2

TOP ::

Pozdravljeni dobro bi bilo če bi odprli temo o hlajenju teh procesorjev,da malo poveste vaše izkušnje.Jaz kupujen pa ne vem kaj kupiti.Vem da je Infiniti najbolši sam stane 13k.Mene zanima kaj za nižji denar za okoli 7-8K.Kaj mislite o Frizerju ali pa Zalman 7700CU.Mam pa E6300.Zelo bi bil hvaležen vaših nasvetov.

kuglvinkl ::

Ma, če si kupiš proc za 45k, pol mu lahko privoščiš tut dobro hlaenje. In tako je, Infinity ali pa TR Ultra-120.

suntrace1 ::

Navijaš ali ne? Imam 7700Cu na navitem procesorju AMD XP, ki so že tako bolj vroči in ga uspešno hladi na 50C. C2D so hladnejši, tako da bi tudi njemu moral biti kos. Potrebuješ pa mislim da eno plastiko kot adapter za montažo. Če se boš odločil zanj, me PMi, ker jo imam doma in je ne rabim (je nova).

Jackal ::

Imam 7700Cu na navitem procesorju AMD XP


Ta hladilnik ni bil nikdar namenjen za SocketA procesorje - tudi novenega pritrdilnega mehanizma ni bilo nikdar zraven pri tem hladilniku - enostavno zato, ker je hladilnik pretežek ta CPU jedro Athlona XP.
Tko da - ali si zadevo predelal sebi v prid ali si pa mislil 7000cu.

Drugače imam pa Zalmana 7700cu na Athlonu64 (3200+, Winchester), nenavit. Vrtljaji ventilatorja se gibljeno tam okrog 800 na minuto. Enostavno neslišno. Temperature so pa okoli 50°C pri polni obremenitvi.

Drugače pa poslušaj kuglvinkla. :)
Walking the way is something completely different than imagining the way.

suntrace1 ::

My mistake :8)

Adrijan0 ::

OMFG 50 stopinj? To je nekam veliko, jz ko mam navitega za skoraj 40% mi ne gre čez 40 stopinj.

Čmrlj ::

Vzami tega klik

TOP ::

E6400oc misliš da bo zadostoval,tudi če com navijal.

Čmrlj ::

Sevda da bo, vedi pa da ni to infinity ali pa tuniq tower;),je pa boljši od zalmana. klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

TOP ::

Kakšna bi pa bila razlika med Freezerjom 7 pro in med Thermaltake Big Tayfun mislim v temperaturi.Kaj bi bila takšna da se ga aplača kupit in dodat 3k.HVALA

Čmrlj ::

Nevem, pomoje da se ti splača .

TOP ::

Sem brskal pon netu sam nikjer ne najdem test hladilnikov na DUAL CORE procesorjih sam na tih stari procesorjih.Če kdo ve kje HVALA

sid911 ::

Saj ni bistvenega pomenda da bi moral najti test na dvojedrnikih. Ni nevemkake razlike med eno in dvojedrniki, lahko pa pride do razlik med samimi primerki določenega procesorja. In zna se zgodit da so na testu uporabili procesor ki se kar opazno bolj greje kot kak drug primerek in ga xy hladilnik ohladi recimo na 40 stopinj, medtem ko lahko kak hladen primerek enakega procesorja ohladi na nižjo temperaturo ( logično, saj se niti ne greje ta proceosr tako kot prvi).


Kakšna bi pa bila razlika med Freezerjom 7 pro in med Thermaltake Big Tayfun mislim v temperaturiKaj bi bila takšna da se ga aplača kupit in dodat 3k

po moje se splača
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

TOP ::

Fantje še en nasvet rabm.Kako spucat dol z procesorja Termalno pasto.Se je zasušila in ne gre lepo dol.HVALA

KTr1sk ::

jaz bom tudi čez par dni imel dual core 6300 in me zanima do koliko je normalna temperatura oz kakšne so max temperature oz koliko se vam segrevajo ti procesorji, hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

TOP ::

Meni na stock se greje 42-48,ko pa naviješ pa bistveno več,tako da je treba zamenjat hladilnik še posebno,če misliš navijat

Čmrlj ::

Top jaz jo kar z acetonom spucam.Tomaž tam do 70 stopinj v full load ni problem.Čeprav naj nebi bilo panike tudi pri 80c, kar je pa več pa kmalu začne proc trotlat.

xCore ::

Procesor: Thermalright SI-128 + Scythe S-FLEX SFF21E, 120mm ventilator
Ohišje: Scythe S-FLEX SFF21E, 120mm ventilator


Intel Core2Duo 6400 2.13GHz @ 3.20GHz

Temperatura plate: 34 °C
Temperatura procesora: 48°C
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

HaSaNx ::

Kaj pa za notebooka z procesorjem AMD Turion 1.8 x2 je normalno da se greje na 88 °C ???
Plata pa me okol 65 °C .

Zdi se mi ful čudn da se tolk greje. Pa še tipkovnca je zgori levo ful vroča...

L.P.


HP NX6325
CoFeK

Azrael ::

@HaSaNx:

Podobna tema.
Nekoč je bil Slo-tech.

M-XXXX ::

Teoretično vprašanje: Mam spodaj omenjeno konfiguracijo in me zanima če dela procesor bolj stabilno če je hladnejši? (v mislih imam mogoče 5 stopinj hladnejši?

miko 55 ::

je malenkost stabilnejši, a nižja začetna t se pozna ko prde do obremenitve. dual core je kot pečica, tko da rabiš izredno dobr kooler, pa pravi tornado v ohišju.

lp
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

M-XXXX ::

Hladilnik že imam dober- beri podpis zdaj me daje da bi še ventilatorje bolše nabavu!
S ve kdo za bolši ventilator?? Ta ima pri 21 decibelih kar 100m3/h kar je najbolje kar sem našel glede na glasnost/preformance!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Čmrlj ::

Natox jaz imam na infinity 2x 12cm vent in se pozna cca 5 stopinj v full load.Imam pa tistega orginal od scythe +NB Blacksilent XL2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

M-XXXX ::

Sam mislim narediti enako le da bosta oba ventilatorja NB Blacksilent XL2
Kako si drugi ventilator pripel?

Čmrlj ::

Imel sem še ene dodatne sponke od ene Ninje, ki je v bratovem kompu, kot pasivni cooler in nerabi venta:D .Drugače pa narediš iz kake trde žice .

sosko1 ::

Bi še jaz nekaj vprašal pa da ne odpiram nove teme. Namen imam kupit AMD Athlon 64 3800+ X2 Dualcore Box verzijo katera ima že originalni hladilnik. Zanima me če je ta hladilnik za normalno rabo dvolj. Navijat procesorja ne nameravam.

M-XXXX ::

Za normalno rabo je več kot dovolj- okoli 40C

TOP ::

Sem kupil Big Tayfuna več kot zadovljen.Hvala fantje za vaš nasvet.

XS!D3 ::

Zanima me če je pol za performance pa tiho hladit zračno (E6600) najbolš Scythe INFINITY pa 2* NB Blacksilent XL 120 mm gor al je še kšna bolša vrjanta, pa zanima me še najprej kako sploh pritrdit tadrug vent gor (razn z home made žico), ter če bi zadeva šla gor na Asus P5W DH DLX, ker so tm pr socketu še ena rebra zravn, sploh če bi dva venta gor dajou?

EDIT: Če so pr P5B Dlx una rebra isto postavlena kr pr men, pol bi sodeč po tej slikci:
zadeva nekak mogla it gor.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

M-XXXX ::

Imaš pa skoraj POPOLNOMA ENAK SISTEM KOT JST!!! Sam imam na tej matično Infinitya 2x 120 NB! (vse gre skupaj zelo dobro- sam pa sem za pritritev uporabil kar gumice! Bolše zračne rešitve hlajenja NI!

XS!D3 ::

Ql in hvala za odgovor, bom vidu zdej kako pa kaj bo s kešom, kere stvari bom rihtu.

AngelOfDeath ::

edit: Slovnica

dox ::

Vendar na teh rebrih še ima asus p5b deluxe en ventilatorček gor. Verjetno nebi šel ta vent gor s te strani ?

XS!D3 ::

A je to možno da Zalman CNPS 9700 bolš hladi kt Infinity z Dual fanom, drgač pa a ni un vent na P5B Dlx poljubn, vsaj na P5W DH ga dobiš zravn in ga lohk gor ruknš če čš, če mislš istga k jst.

Drgač me pa še neki zanima, če se kje v Minhnu dobi Tuniq Tower 120 in če gre na P5W DH?

Zanima me pa še glede montiranja hladilnika, namreč še nikol nism sam tega počel, pa me zanima kok je kej zahtevna zadeva, ker nevem kok paste dt, pa kako razmazat, na kaj je treba pazt, ..., pa me zanima če ma kdo kšn nasvet in če mislte da se lohk spravm doma monterat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

rapz0r ::

Če ne znaš je bolš prosiš nekoga ki zna da ti ga namesti, ti pa glej zraven. Pa če se želiš naučit še sam ga lahko potem snameš pa nazaj namestiš, večkrat. Vem, sliši se bedno ampak to je najboljši način da se naučiš. Vaja dela mojstra.

schurda ::

A ste infinity kaj polirali, ali je že dovolj gladek za spodoben stik?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

zigakoc ::

Zdravo!

Imam naslednjo konfiguracijo računalnika:

Procesor: PENTIUM D 805, 2,660 GHz 1MB×2, 533MHz LGA775,
Osnovna plošča: Asrock 775i945GZ
Pomnilnik: 1GB PC5300 667MHz
Grafična kartica: PCI-E ATI X700Super-512 MB DVI/TV
Trdi disk: WD S-ATAII 250Gb, WD2500KS 7200rpm, 16MB cache

Zanima me, kater hladilnik za procesor bi bil najprimernejši (cena do 10k)?

dolenc ::

Če misliš navijat kupi čim boljšega kar proračun premore. Za 7k dobiš novega Zalmana 9500 (jae), drugače pa bi jst priporočal tega infinitija, ker ga uporabniki res zelo hvalijo.

N3M3BasaT ::

Alo!

Evo tud jaz sem si nabavil hladilnik Scythe INFINITY SCINF-1000 in mislim,da je še vedno visoka temeratura, če pri nenaviti E6400 temp. zraste od 47°C do 50°C, v idle modu tam do 62°C. Plus tega sem si še nabavil termalno pasto Artic Cooler 5, ki naj bi še zmanjšala tempereaturo od 5 - 12 °C (ok samo ta pasta rabi 200ur delovanja,da reagira 100%). Pa vendar nič. In zdaj če navijem še tja do 3.0 Ghz rečmo, mi bo ziher prišlo do 70 če ne več. Ali je to normalno da imam pri nenaviti E6400 temp. 50°C ali ne...ker mi zbija moralo.

CPU: Intel Core2 Duo E6400 @ 2.13 Ghz
MB: Asus P5B (navadna)

TOP ::

Mislim da se ti nosilec tisti kovinski kjer sta na obeh straneh tista plastična čepka dotika kondezaterjev in ti prov neleži.Ker meni se je tud dotikal in sem ga moral malo zbrusit mislim nosilec.

N3M3BasaT ::

TOP: Mislim da ni to problem, saj ga imam drugače obrnjenega, tako da je nosilec s čepki gor in dol in ne ob strani,kjer se pa res dotika kondenzatorjev in ga sploh nisem mogel namestiti tako. A ti ga sploh kontra nisi sprobaval, ali je tako pravilno oz. kako je sploh plravilno, da je ventič s strani ali pa zgoraj al spodaj? :) . Ahm edino kar bi še lahko bilo, da je mogoče malo preveč termalne paste vmes,ampak sem jo dal po navodilih proizvajalca in me res čudi.....ne vem...res...sem razočaran....vržem stran 60 € pol pa isti shit kot je blo...brezveze....

aja...+ to da se mi cel INFINITY rahlo trese od ventiča...ali se vam tudi?...(ohišje imam stoječe, torej Infi stoji na stran)

Zgodovina sprememb…

Čmrlj ::

N3M3BasaT 100% nimaš dobro zmontiranega,ker moj bivši e6400@3.7ghz- 1.5v+Infinity,se je grel na 60 stopinj v full load v idle pa cca 40-42.Lahko pa tudi da imaš konkaven IHS.V tem primeru ti ne pomaga drugo kot da zbrusiš ali odstraniš IHS:(

N3M3BasaT ::

Hm...wtf is IHS? :) od Infinity-a dno?

Tr0n ::

Vidim, da vas vecina priporoca Synt Inf.

Kaksno je trenutno stanje za zracno hlajenje Core2Duo procesorjev? Imam 6300 na 2.8 GHz in imam 50C idle, kar se mi zdi obcutno prevec.

Kaj priporocate do nekje 40€ recimo?

trek@s ::

Jaz bi vseeno priporočal Scythe Infinity (čeprav z drugimi nimam izkušenj)

Imam e4300 @ 2,8 GHz pa imam v "idle" 32°C, v "full load" pa 60°C oboje pri zaprtem, dokaj slabo zračenem ohišju. Če odprem ohišje, pade temp pod 20°C 8-O v "idle", pod obremenitvijo pa še nisem meril. Pa da je ta hladilnik tih kot miška, najbrž ni potrebno posebej povdarjati, če ti tišina kaj pomeni.

Tr0n ::

Hmm, kaj pa kaj manjsega? Ker tale zverina je velika in tezka. :)

trek@s ::

Zakaj te pa moti velikost? Saj boš zapru ohišje dol pa ga ne boš več vidu, al ne?:D Jaz sem tudi mislu da bo plato odlomu, ko sem ga gledal na slikah, ampak v realnosti bi še pa dva taka lahko gor obesil, pa tudi montaža je otročje lahka.

Tr0n ::

Heh, bojim se, ce bom sploh lahko kisto zaprl. :)

Čmrlj ::

Zaprl boš za hec, in v navezi scyte infinity+ Liquid pro( najbolša termalna pasta na svetu) boš imel temperature več kot presenetljive.Poglej mojga e6600 na 3.6ghz@1,5v pod orhosom;) .Če imam pa as5 so pa temp 8-10 c višje:\ .Ni tale as5 bog ve kaj , ko enkrat probaš liguid pro:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10622915 (18812) svetetko
»

c2d e6300 Kateri hladilnik kupit

Oddelek: Kaj kupiti
292668 (2668) brdi
»

Rabim hladilnik za C2D, ki bo resnično hladil

Oddelek: Navijanje
141660 (1240) Golden eye
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579720 (7855) Jst
»

vodno hlajenje za E4300 (navit)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231571 (1044) Čmrlj

Več podobnih tem