» »

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti?

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti?

«
1
2

Jst ::

Torej, kupujem hladilnik za omenjen procesor.

Rang približno 50EU oziroma 12 kSIT.

Ogledani produkti:

ASUS Silent Square Series, za P4(478/LGA775), AMD64(AM2/754/939/940)

Cooler Master Hyper 6+

Najbolj važno pri hladilniku mi je pa tišina. Mogoče sem čisto falil z omenjenima produkta, zato vas pa sprašujem, kaj mi svetujete. In kje se splača kupiti?

Hvala za morebitno pomoč.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

cole-22 ::

Ni kej razmišlat!
Infinity....

kapca81 ::

Po uporabniških mnenjih sodeč je najboljši: Scythe, nekateri hvalijo tudi Thermaltake

Sam uporabljam Thermalright in sem zelo zadovoljen. Vendar ta že presega tvoj budget.

Po testih in izkušnjah sodeč noben od omenjenih ni preveč glasen. Sam za svojega uporabljam NB Ultra Silent ventilator in zadeva postane glasna le pri visokih vrtljajih (je pa zaznavanje glasnosti individualno). Drugače pa zmogljivejši ventilator (ali celo dva) - zmogljivejše hlajenje - več glasnosti.
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kapca81 ()

TOP ::

Pozdravljeni strinjam se z obema odgovorima sam sem imel tri na probi Big Typhon,Infinity in Thermalright ultra 120.Obdržal sem pa Thermalright,ker hladi malo bolše je pa precej manši.Razlika v hlajenju je pa bla 2-3 stopinje.Nekupuj tisto kar si napisal ,ker ne boš dosti pridobil.Potem raje kupi Big Typhona.Drugače pa Thermalright ali Infinity.Če imaš majhno ohišje potem bodi previden ,ker jaz sem hotel enemu frendu dat notri Infinityja pa ni šel,ker so kondezatorji prijeli in dotikal se je napajalnika.Moraš pa vedeti ,da pri teh dveh moraš dokupit ventilator,če hočeš tišino,čeprav pri Infinityju je zraven in je že uredu.En moj frend je pa kupu Frezerja sam ni zadovoljen ,ker preslabo hladi,še posebej če navijaš.Upam da sem ti kaj pomagal.

Jst ::

Trenutno imam ASRock Conroe945-DVI + C2D 6300: To sem dobil namreč praktično "skoraj" zastonj. Imam pa namen v prihodnjih nekaj mesecih zamenjati vsaj osnovno ploščo.

Kar me pri trenutni konfiguraciji moti, je glasnost originalnega - priloženega - Intelovega hladilnika. Če ne zaposlim GPU je to najglasnejša stvar v računalniku.

Meni ni primarni namen pridobiti minus nekaj stopinj, ampak utišati pošast. Ohišje je Chieftec - dovolj veliko.


Torej, je cool-pc pravi naslov za nakup hladilnika?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Torej, po vaših mnenjih, sem se omejil na:


ASUS Silent Square Series

+ pri namestitvi ventilatorja bi uporabil tudi gumice za utišanje vetrnic: Noiseblocker blažilec vibracij za 92mm


---

Cooler Master Hyper 6+

- blažilce vibracij za 100mm ventilatorje pa žal cool-pc nima.


---

Scythe INFINITY SCINF-1000

+ pri namestitvi ventilatorja bi uporabil tudi gumice za utišanje vetrnic: NoiseBlocker blažilec vibracij za 120mm


---

Najbolj se nagibam k zadnjemu, Scythe Infinity, produktu. Večji ventilator ponavadi pomeni manj hrupa.

Lastnika, ki mi je predlagal Scythe Infinity, bi ga povprašal po priloženem ventilatorju. Je tih? Bi se splačalo kupiti drugega?

---

Ali se v Sloveniji še kje da dobiti omenjene produkte?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Grimlord ::

Asus Silent Square že ima ventilator vgrajen, tako da bo namestitev gumic malce težja.

Torej izbiraj med Silent Square in Inifinity-em. Prvi je malce manjši in "lepši" (modro osvetljen ventilator) in ima 4-pinski konektor za ventilator, kar pomeni da bo mamaplata lahko kontrolirala obrate in bo tako hladilnik še tišji. Ta drugi (Infinity) pa je zver :) - Velik in masiven.

Hladita pa oba dobro.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Jst ::

> Hladita pa oba dobro.

Je*e se meni za dobro hlajenje - saj to naj bi bilo logično pri hladilnikih nad 40EU. Išćem tišino.


Najbrž bom danes naročil pri cool-pc kar Scythe infinity + gumice.

Če bom pa še potem karkoli "slišal", si bom pa pred vsako uporabo PCja nabavil pomirjevala: kajti dam starih 10+ ksit, pa me hrup še vedno moti.

---

Že prej sem naročil nekaj drugih stvari za utišanje računala. Napajalnik ima itak na spodnji strani 12 ali celo 14 cm ventilator, ki je res neslišen. Za disk tudi je poskrbljeno z Cooltek blažilcom vibracij. Sicer še nisem plačal predračuna, to nameravam storiti danes, ampak upam, da ta zadeva sploh kaj pomaga. Sicer je pa tako ali tako samo 8EU (2kSIT), pa še disk sploh ni glasen.

Sedaj je vrsti procesor.

Potem pa 79GS. Ko vprežem GPU, ga najbrž šlišijo tudi sosedi. V Idle je pa neslišen.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Grimlord ::

Inifnity hladi presneto dobro, pa še tih je.
Lahko ga poskusiš uporabiti tudi brez ventilatorja - pasivno hlajenje.


Za grafiko pa morda Zalmanov VF900 na 7V pa bi moral hladit dobro in delovat tiho.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Jst ::

Premišljujem, če sem se malo zaje*al, ker sem naročil stvari na cool-pc - za 90EU (~22 kSIT).

Namreč, na mimovrste imajo tudi lepo ponudbo hladilnikov, pa še cena se mi zdi malo manjša.

No, shit happens, upam, da bom zadovoljen z Scythe infinity in ostalimi produkti.


Hvala vam za pomoč. Se pa slišimo v kratkem, ko bom kupoval hlajenje za grafično kartico - če mi bo kdo voljan pomagati pri izbiri.

Še enkrat Hvala.

LP,
-/.M
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dzinks63 ::

:)) >Najbolj važno pri hladilniku mi je pa tišina.

Za tiho delovanje je najtišji pasivni hladilnik : Thermaltake Sonic Tower (CL-P0071),

Grimlord ::

Saj sem napisal da lahko Inifnitya uporabi kot pasivni hladilnik, torej se ni uštel.

P.S.
Na mimovrste ne boš našel take pestre izbire hladilnikov in podobne opreme kot na Cool-PC.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

kapca81 ::

Glede hladilnika se po mojem mnenju nisi zajebal. Kupil si kvaliteten procesorski hladilnik za ceno, ki ni pretirana.

P.S. V kolikor še nisi, ti predlagam, da nekaj malega investiraš še v kvalitetno termalno pasto, npr. Link 1 ali Link 2, sploh če boš hladilnik uporabljal pasivno (kar ti osebno ne priporočam, sploh če imaš slabo prezračeno ohišje).
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

OChack ::

tehrmaltake big typhoon VX super zadevca 12cm vent gor 82 cfm pretok, tiha zadevca. cena 50 evropskih
se pa splača mal teste pogledat po netu
Int€l inside, IDIOT Outside

Čmrlj ::

Če si naročil Infinity-ja se niti podrazno nisi uštel.Če ti je kaj v tolažbo, zadeva hladi tako dobro, da se lahk primerja z precej high end vodnim hlajenjem;)

MEDENA ::

termalne paste

copy+paste z oclab2

|slabe termalne paste|
Tital Nano Blue 59
Panasonic 58.5
KPT-8 (reference) 56.6

|povprečne termalne paste|
Data Cooler 57
Titan TTG S-104 , S-103 56.7
Pasta Siliconowa 56.6
Zalman CSL 850 56.5
Noctua 56.5
Stars Silver 56.5
Stars 700/Aero 700 56
GeIL GL-TCP1b 55.6
Thermopox 55.6
КПТ-8(BeO) 55.5
Sil more 55.5
Shin-Etsu(white) 55.5
W.P. 55.5
STARS (white, soft pack) 55.5
AKT-842 55
Fanner 420 55
Koolance 55

|dobre termalne paste|
Arctic Alumina 55.5
Arctic Silver-3 54.6
AOS 54.5
DC-340 54.5
Asetek 54.5
Arctic Silver-5 53.5
Arctic Ceramique 53.5

|zelo dobre termalne paste|
Apus TMG 301 52.5
Gigabyte 52.5
Titan Nano Grease TTG-G30010 52.5
GFC-M1 D90T8-010 52.5
Shin-Etsu MicroSi G-751 52

|odlične termalne paste|
Arctic Cooling MX-1 51.5
Shin-Etsu MicroSi MPU-3.7 50.5
Coollaboratory Liquid Pro 50

TOP ::

Človek kupi Infinityja in razmišlja,če se je zafrknil JAO pa to je en najbolših hladilnikov in če imaš mašino dobro navito potem pozabi na pasivno hlajenje,ker če ti bo prevroče z Infinityjem ,kaj še bo z Sonic Towerjem,ki ni niti približno tako dober hladilnik.Kupil si zelo dober hladilnik.

Jst ::

Torej, v četrtek sem dobil naročene stvari.

Prvo moram povedati, da sem se cel dan, to je od ~12 do 22 je*bal, da bi zadeve vgradil. Prvo me je zaje*aval z Cooltek blažilcem vibracij za diske. Ker imam enkratno ohišje, nisem mogel to vgraditi v režo za cd/dvd rome. Zakaj? Ker v ohišju dobiš neke plastične zadeve, ki jih priviješ na cd/dvdrom in samo porineš v prosto mesto. Tako lahko te enote enostavno dajaš ven/not v dveh sekundah.

Potem pa pride na vrsto hladilnik za procesor. Zaradi načina namestitve, so tisti zatiči težko dosegljivi, ampak to niti ni bil problem. Ko sem hladilnik namestil na matično, se mi računalnik ni hotel zbuditi. Ga dam dol, procesor ven ter nazaj not, prižgem brez hladilnika, zadeva dela. To vajo sem ponovil ene štirikrat, potem mi je zavrelo. (najbrž se je plošča tako upognila, da se je kakšen pin na procesorju premaknil in zato zadeva ni delala) Ob koncu dneva, 22h, sem vzel matično iz ohišja, dal narobe obrnjen hladilnik na mizo, z levo roko držal matično na mestu procesorja, z desno pa premaknil vse zatiče. Na srečo mi je tokrat uspelo in računalnik se je zbudil.

Ko pa sem slišal tišino v sobi ob prižganem računalniku, sem skoraj pozabil, koliko časa sem se je*al.

Uporabil sem pasto, ki sem jo dobil zraven hladilnika. Procesor 6300 navit na 2.2 Ghz ima ob full load 45 stopinj, kar je v bistu enako, kot z originalnim, Intelovim, hlahilnikom. Ampak me to niti malo ne moti, ker se je pri meni šlo za tišino.

Močoče če bi uporabil pasto, ki jo imam v obliki brzge, na njen piše TITAN TTG-S104, bi bilo malo boljše. Ta pasta je srebrne barve, tisto, ki je piložena hladilniku pa bele. Več o tej pasti ne znam povedati. Ampak dokler ne bom zamenjal osnovne plošče - sedaj imam omenjeno ASRock, ki ima več bugov kot fičrjev - se ne misim spet zaje*avat z ponovno namestitvijo hladilnika.

---

To so bile moje (boleče) izkušnje z nabavo novega hladilnika. Vsem se zahvaljujem za pomoč in nasvete in želim vam minuto tišine.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Imam zalo veliko Chieftecovo ohišje dobro prezračeno, da odgovorim nekomu zgoraj. Na sprednji strani spodaj ventilator, ki vleče zrak v ohišje, napajalnik ima pa tako ali tako na spodnji strani OGROMNO vetrnico, ki je tako tiha, kot učinkovita, da ne potrebujem dodatnega ventilatorja, da bi zrak vlekel ven iz ohišje. Pa še na Infinity-ju sem ventilator tako obrnil, da priha skozi rebra proti napajalniku. V notranjosti ohišja so tudi kabli lepo urejeni in ob sobni temperaturi mi senzor na matični pravi, da imam okoli 30 stopinj po večurnem igranju UT2004.


Sedaj me moti samo še grafična 79gs, ki se ob obremenitvi začne ventilator hitreje vrteti in negravžno piskati. Ampak to niti ni tako moteče, kot pa navit procesor in Intelov ventilator, ki se je na polno vrtel tudi če računalnik ni bil obremenjen. Pač bug asrocka - ventilator naj bi se hitreje vrtel, ko naj bi narasla temperatura. Tako sem pa imel pri navitem procesorju iz 1.8x na 2.2 pri idle za nekaj stopinj hladnejši procesor - vsaj tako je kazal CoreTemp program, ki kaže temperaturo obeh jeder posebej. Ampak pri stock hitrosti je pa Intelov hladilnik dokaj tih.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Nisem hotel odpirati nove teme, pa bom vprašal kar tu:

Zakaj mi Core App kaže temperaturo jeder okoli 50 full load, a hladilnik je pa čisto hladen tudi pri spodnjem delu, kjer so heat pipes. Recimo prejšnji Intelov, se je kar lepo segrel, ko mi je kazalo temeraturo 50 stopinj. A je možno, da je ta pasta, ki sem jo dobil zraven Infinityja tako slaba?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dead_Eye ::

Da nisi mogoče narobe obrnil hladilnik? Moj E4300 na 2700Mhz na Asrock plati ima okoli 42C s TT mini typhoonom.

Glede paste pa tako, povsod pravijo da je dovolj že čisto tanek sloj, kar bi veljalo, če bi bile vse površine ravne. Hladilnik se mora zalepit na CPU(s pasto), drugače bo vmes zrak in bo takoj 10C več...
The one and only

Tr0n ::

Core temp je vedno visji od CPU diode, tako da jaz tukaj ne bi izgubljal kaj dosti sivih las. :)

Čmrlj ::

Jah Infinity je res mal neroden za montažo, in je čist možno, da se ti ni dobro usedel, zato take temp.Jst imam na e6600@3.6ghz 22-25 idle in 50-52 v full load.Poglej še ,če imaš mogoče konkaven IHS.Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Jst ::

Ne vidim, kako bi lahko napačno obrnil hladilnik.

Meni je čudna naslednja stvar. Imam 6300@2.2, stock napetost. Imam enake temperature full load tako z Intelovim priloženim hladilnikom, kot z Infinityjem; to je ~50C. Kar mi je čudno je samo to, da se je Intelov hladilnik na otip ogrel, Infinity je pa vsepovsod mrzel. Tudi čisto spodaj, kjer so heat pipes. A te heat pipe tako dobro prevajajo temperaturo, da je vse mrzlo tudi po večurnem full loadu? Samo to mi je malo hecno. Me sploh ne motijo enake temperature ali karkoli drugega.

Sem pa nepopisljivo zadovoljen s tišino, katero sem si ustvaril z nakupom omenjenega hladilnika, ter še nekaterih drobnarij.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MEDENA ::

INFINITY ownz.

trek@s ::

Morda ti infinity ne sedi najbolje na procesorju.

>>><<< ::

Poglej še malo temperature, če ti skačejo za 3 stopinje ali več, potem nisi dobro namestil hladilnika.

TheoryX ::

če kupim za C2D E6420 Scythe INFINITY SCINF-1000, bi se splačalo kupit Coollaboratory Liquid Pro termalno pasto ali bi obdržal kar tisto ki se jo dobi zraven ventilatorja.

Edina težava ki se pojavi če kupim Coollaboratory Liquid Pro termalno pasto je ta, da piše da nesme nikoli priti v stik z aluminijem, Scythe INFINITY pa je sestavlen iz Aluminija in Bakra tako da me tudi to skrbi.

Prosim če pomagate kako in kaj.

MEDENA ::

a nima INFINITY spodaj samo BAKER :\

Kami ::

Da, spodaj ima samo baker

Grimlord ::

Aluninijasta so samo rebra. Jedro je pure copper :)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

MEDENA ::

keine problem then...zamislite si težo če bi bil komplet baker >:D

TheoryX ::

torej bi se splačalo kupiti Coollaboratory Liquid Pro termalno pasto ali kar uporabiti tisto, ki se jo dobi zraven Infinity hladilnika?!

Pa a je mogoče treba termalno pasto po pretečenem času kaj odstraniti in zamenjati ali lahko ostane gor tako dolgo kot hladilnik?

>>><<< ::

Liquid Pro termalna pasta zniža temperature tudi do 8 stopinj Celzija (prebrano na Slo-Techu). Pasto je pa vsakih nekaj mesecev dobro menjati.

€uro ::

Kaj je zdaj treba pri nakupu gledat, samo CFM številke pa potem primerjat glede na glasnost?
Katere filtre: Aluminijaste ali navadne oz. ali sploh ne filtre, ker preveč omejijo pretok?

A je tale Thermaltake BigTyp 120 VX z 822 grami čisto nežen do osnovne plošče?!

Obstaja kje seznam 775 hladilnikov po razmerju CFM/dB (hlajenje/glasnost) oz. vaše izkušnje iz prve roke?

Jst ::

Infinity, ki sem ga kupil, je praktično neslišen. Sem zelo hvaležen vsem, ki so mi pomagali pri izbiri. Kar me je pa mučilo, si pa lahko prebereš v zgornjih postih.

Zelo sem zadovoljen, sveta tišina, ki je nisem (ne)slišal že lep čas.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

neres ::

Koliko hitro pa se ti vrti ventilator na Infinity-ju? Na največ?
Si dal tudi ta blažilec vibracij? A to kaj pomaga?

bate ::

Zdravo, nekako paše sem zravn. Trenutno imam starejši thermaltake fanless103 na 478 socketu. Zanima me če slučajno ta reč paše tud na C2D, ker bom moral sicer nov hladilnik kupit.
Do zdaj sem imel v mislih sonic tower, tukaj pa tako hvalite tale infinity, da me je začelo zanimat. Hladilnik uporabljam brez ventilatorja, zato me zanima če kdo ve ali obstaja boljši model od sonic towerja za ta namen.

Jst ::

neres: ja, saj sem napisal. Sicer je potem malo težje dati ventilator gor, a jaz sem ga vseeno spravil. Ventilator se vrti neslišno. Če pa kaj tole pomaga... najbrž nekaj pomaga. A se že sam ventilator vrti zelo počasi, tako, da bi lahko tudi brez tega bil najbrž neslišen. Sicer je pa cena minimalna, še vedno lahko roma v predal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

burn ::

prosim za pomoč. imam CPU AMD Athlon 5600+X2 in se mi segreje tudi do 64°C kar ne more biti dobro. trenutno imam še vedno stock coolerja v mislih pa imam nakup novega
trenutno izbiram med :

Arctic Cooling Freezer 64 Pro , Thermaltake BigTyp 120 VX , Scythe NINJA SCNJ-1100 PLUS rev. B , Scythe Andy Samurai Master ali pa Scythe Infinity. kateri bi hladil najbolje?

slišal sem da je Thermaltake zelo velik in se bojim da če bi ga kupil bi bil prevelik

hvala:D

>>><<< ::

Definitivno Scythe Infinity. Če se ti segreje do 64°C imaš mogoče slab stik med jedrom in IHS-jem.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

AngelOfDeath ::

Ninja :)
edit: Slovnica

Cveto ::

Napiši zraven še cene in potem premisli o tem kaj rabiš. Meni tudi Freezer 64 pro dela čisto ok.

GrimReaper ::

Sam sila ki je potrebna za namestitev hladilnika je pa neverjetna, z AC Freezerjem sem najprej odlomil tisti plastični zatič na HS bracketu (samo eden na vsaki strani, grrr, pri s939 so trije). Pol sem probal izravnat ta mehanizem za pritrditev da bi se lažje montiral, pa še tega polomil, zaspajkal skupaj, namesto plastičnega zatiča sem dal vijak v bracket, pa vse skupaj končno montiral.
Kaj me pri tem zjezi, piše Easy Installation, The cooler is to install without any tools within seconds.
Yeah, right.

Pa nisem mel sam jest teh problemov:
Broken Motherboard Heatsink bracket
BEWARE: FAULTY MOUNTING BRACKET

Jest ne tikam več AM2 socketa, bomo vidl kako bo šlo pri mojem LGA ko zamenjam hladilnik.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

TOP ::

Ja kar se teh stvareh tiče,moraš bit nežen in pazljiv,ker vse je iz plastike ali pa z ALu.Ko montiraš hladilnik na proc si moraš vzet cajt,ne pa hitet da boš videl kako bo delalo,ker potem se zgodijo razne nevšečnosti.

PlayTheGame ::

Sam sem za C2D kupil Thermaltake BigTyp 120 VX. Za nakup sem se odločil glede na en obsežen test na internetu, kjer je pometel tudi s tako opevanim Scythe Infinityjem (nekdo je v nekem topicu prilepil link). Poleg tega je bil kar precej cenejši od Infinityja (Mlacom) in montaža je za razliko od Infinityja povsem enostavna - podobno kot pri stock hladilniku. Ventilator je na nizkih obratih skoraj neslišen, procesor (nenavit) se v idle greje 20°C, pri high load pa največ 37°C. Res da je zadeva velika, vendar gre komot v vsako ohišje - jaz imam povsem navadno ohišje. Skratka sem zadovoljen. :) Če koga zanima, lahko prilimam slike kako zgleda ta hladilnik v kompu. ;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Urc ::

Jah ne bi blo slabo če maš kje digitalca pri roki. K tud js morm hladilnik kupt.

PlayTheGame ::

Sem si končno vzel čas in poslikal. Slike so v tejle debati, da ne bom dvakrat limal KLIK
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

TOP ::

Play the Game odgovoril bom na tisto kar si ti napisal da si gledal test in da Thermaltake prekaša Infinityja ta test sem tud jaz bral in sem kupil potem točno tak hladilnik kot ga maš ti.Potem pa sem se sposodil še Infinityja in te žal moram razočarat,tvoja trditev je napačna in nikoli ne verjemi testom kot je tisti.Res je da je Thermaltake cenejši in enostaven za montažo,ampak to je tud vsa prednost proti Infinityju.Razlika je več kot očitna v idle sem jaz mel razliko 6 stopinj,v Load pa kar 10 stopinj,tak da se nikoli ne zanašaj na teste.Res je imel sem prijatla ki mi je to zrihtal da sem mal sam zase sprobal.Sedaj trenutno mam Thermalright Extreme,ki pa je še za 2 stopinji bolši.Res je ni neka razlika sam enostavno ti bom povedal,da za ta denar ni bolšega hladilnika kot je INFINITY,drugač pa pejt na OC-Lab2 pa še tam mal poglej teste.

Boky ::

TOP Thermalright Extreme je za 2 stopinji boljši od Infinityja?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10622954 (18851) svetetko
»

nov hladilnik za CPU

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352146 (1611) PINki
»

Kateri hladilnik je najboljši za navijanje procesorjev core2duo??

Oddelek: Navijanje
81153 (1013) MEDENA
»

izbira hladilnika in termalne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191527 (1148) fras
»

Zamenjava ventilatorja za procesor

Oddelek: Kaj kupiti
231936 (1674) AndrewSmith

Več podobnih tem