» »

ADSL in prazniki

ADSL in prazniki

«
1
2

Border ::

Oj

jaz sem v ponedeljek poklical na SiOL in jih vprasal o praznicnih akcijah, saj sem se odlocil za nakup ADSLja. Oni men odgovorijo, da letos decembra nc ne bo. Skrivnostno mi je pa predlagal naj pocakam na januar, saj pripravljajo presenecenje. Ni hotel povedat kaksno bo to presenecenje. A kdo ve kaksno bo to presenecenje?

lp Border

[by boštjan:ne mi zamerit,a bom raje to preselil v oddelek internet]

ali3n ::

Če kdo slučajno ve, naj nikar ne pove, saj bo pokvaril "presenečenje"... :D

hec...
men se tud sanja ne, kaj pripravljajo; mesečne kvote prometa? novi paketi? popust za novince? free spam?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Kriko ::

Točno 3500SIT boš prišparal oziroma prišparal ne boš nič...dobil malo boljši telefon......:)

boštjan ::

glede na to,da je kabelski operater v MB povišal hitrosti,za isto ceno,bo mogoče tudi SIOL jih povišal.mogoče kaka akcija free naročnine za 1 mesec

goku :) ::

Mogoče pa bo ADSL mogoč po vsej SLO:D To bi bila najlepša akcija zame:D
Navijanje je kamen modrosti

Yoda Master ::

Jaz pa mislim, da bo po novem letu možen ADSL brez ISDNja.>:D

TribesMan ::

Jest pa mislim da je to spet ena čudna natega. Ker ko semjaz kupoval ISDN in ADSL (dober mesec nazaj) mi je prijazni prodajalec svetoval naj počakam do dcembra, ker bo takrat akcija in sploh in oh... Če pa zdej pravijo da čakaj januarja je pa to ena čudna natega, mogoče majo preobremenjeno internetno povezavo, pa bi radi malo ublažili naraščanje priključkov.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Border ::

No naj neki povem. Kolega je cakal do decembra in ob nakupi ISDN in ADSL dobil -20% popusta pa se CD predina... jebiga neki pa le je...

Ko sem se pogovarjal z SiOLovim delavcem na 080 8765, se mi ni zdel da me neki nateguje, saj sem jaz crpal informacije od njega in ne on od mene. Povedat pa ni hotel nc. Samo rekej je, da bi on pocakal do januarja. No, jaz bom.

Hux ::

Nesplaca se ti da teh 10 jurjev prisparas ker bos tak za dialup odstel :>

korn ::

Nateg za nategom, vnasi ljubljeni drzavici
;(( ..naj mi negdo pove ce kje koli v evropi rabis isdn za adsl....varstvo potrosnikov v sloveniji je v kurcu..vem da so to varjanto zaceli v nemciji pa so jo kaj hitro prekinli..

MONOPOLI NA VSEH PODROCJI..POL PA SE GREMO TRGOVINE

Border ::

Ja jaz mam neta na mesec cca. 4.500 SIT. Potem bom pa placal 5.900 SIT. Se vec, ampak naj bo, saj ima ADSL vec moznosti kot jih sedaj pocnem (24 ur, video, avdio).

Me pa fulll zanima kaj gre onim na SiOLu... ko bi le vedu... hmmm... ko bi le vedu... ka pa ce bo res ena dobra akcija... lani decembra je bla da si dobu 4x eposte! A veste kok stane ena, kot dodatna storitev na SiOLu ... 650 SIT al celo vec... Vem, da lohka odpres hotmail in botoben cenen shit, ampak ce mas pa svojo domeno pa ti prav pride.

No, ce bo kdo zvedu kaj vec o tej akciji naj pive.

Mavrik ::

korn: že vsaj desetkrat je bilo rečen zakaj pri nas rabiš ISDN za ADSL.
In možnost da bo kdaj kaj drugače je zelo blizu ničli.
The truth is rarely pure and never simple.

u3p ::

Tile od SiOL-a so res od sile obljubljenih 1024 Kbps je v praksi 207 Kbps. :'( Mogoce zato ker uporabljam studentski paket.:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: u3p ()

Gandalfar ::

u3p: tezi na siolov helpdesk in ti bodo porihtal. Ce ti ne bodo porihtal ti bodo znizal ceno prikljucka oz. ti bodo vzeli adsl, ker ne morejo zagotavljat dovolj dobre kvalitete.

Ce si pa ti tiho, kot zadovoljen uporabnik, se pa ne bo nic zgodilo.

Zgodovina sprememb…

Matri[X] ::

Ni res. V 99% ti vleče kolikor hitro lahko. Veliko je tudi odvisno od strežnika iz katerega downloadaš in njegove lokacije.

P.S.: odgovor sem se spravil pisat, preden je Gandalf svojega postal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matri[X] ()

sinko999 ::

Bodi vesel da imaš vsaj možnosti adsl-ja kaj pa če ne bi imel te možnosti ker so vse proste parice zasedene s pcm-i in ti bi bil edini interisent za adsl, pa telekom bi se odločil šele čez 5 let zamenjati kable ker je to prevelika investicija za njih.
;((
Ni? ni ve?no !

Zgodovina sprememb…

Olajuwon ::

Jaz mam 1 mbit ADSL paket in mi vleče cca 115-116 kb/s, a ni da teoretično bi mi moralo velčti max 128 kb/s?:\

Zheegec ::

Ta pa je huda!
Predlagam ti da se zaradi tistih 10KB/s zbuniš in težiš na SIOL. Kriminal, komaj 115KB/s ti vleče >:D
Imam 1024 paket in se zaradi 20KB/s kolikor mi vleče Bittorent nič ne razburjam, bom pa dlje počakal.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mare_ ::

da teoretično bi mi moralo velčti max 128 kb/s?
teoretično in max sta tukaj ključni besedi. to ti bo _zelo_ redko uspelo;)

sh4rk ::

ja jst pa mislem da delajo nove pakete neki so siolovci govoril da bodo zdj nastimal vdsl pa nek so se govoril ludje da pride januarja da zdele ze neki testirajo pa tko pa mislem da bodo to naredil zaradi Siol Tv-ja k steka na veliko vse skp

Jeebs ::

Men pa vleče samo 120, se lohk pritožim zarad tistih 8kbps?:D :D :D :D :D :D :D :D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

david ::

da ne odpiram nove teme ... zadnji teden se je zacelo pri meni dogajati nekaj zelo zelo cudnega ... danes je prislo do zelo zanimive situacije, namrec, dl-ja imam reci pisi max 6.2 kB/s ... resetiram modem, nic ... vklopim UTP direktno v mrezno (drugace imam switch), nic ... na koncu poklicem na informacije, kjer mi rece, da naj poklicem zjutraj, ko bo prisoten tehnik ... mi zna kdo povedat, kaj bi lahko bilo? edina stvar, ki mi se pade na pamet je ta, da je nekaj narobe s centralo ...
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
splet01.net

sh4rk ::

ves kva je tstar to je itak na central krivo ker je tok obremenjena vse majo razjeban samo zarad SIOL TV-ja!!!!!!! itak je pa nedelja takrat naj bl laga ;)

Stayerc ::

Meni dela vse normalno samo pinga imam pa nenormalne. Povprecen ping je 150. Imam ADSL 1024/256.

Lp

sh4rk ::

dada laga k iz štale ;) to je naj vecji problem zdj zarat tega pa bodo zdj nastimal Siol VDSL? ;)))))))) tko se govori ;)

Hux ::

Men pa vleče samo 120, se lohk pritožim zarad tistih 8kbps?


To je 64kbps izgube in ne 8 :D

Soprano ::

Visoki pingi in nizke hitrosti ponavadi pomenijo zabasan DSLAM (v centrali). Boš moral zatežiti na podporo =)

Hux ::

Jaz pa mislim, da bo po novem letu možen ADSL brez ISDNja


Bo takrat kadar nebomo ralbli placevati RTV slovenije lol. To je nateg za mene. PRogram ki ga se v zivljenju nisem gledal treba placat zraven narocnine za kabelsko. Jah right.
Tak da ce morte met ISDN zram kaj je to takega sej kabelska ma isto.

david ::

zdej dela kar solidno, 90kb ... tako da, kdo bi vedel ...
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
splet01.net

Matri[X] ::

Meni downloada z 127KB/s na 1Mbit, s tem, da je linija izredno slaba in mi 2Mbit niti pod razno noče delat.

Mavrik ::

Men gre komot prek 230 kb/s.
The truth is rarely pure and never simple.

goku :) ::

Draga gospoda jst vas res ne morem razumeti, kako se lahko kregate za teh 5 kb/s. Bodite srečni da imate ADSL, ker ne veste kakšna dobrina je to!!!!!!!!:D
Navijanje je kamen modrosti

Hux ::

Kak dalec si pa priblizno stran Matrix? Poznam enga ki je majn ko kilometer stran pa mu nedela ADSL. prevec drugih motenj.

In da bi nej bla linija slaba ti izredno nese. Po pravici povedano nemorem verjet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Matri[X] ::

Z dialupom se mi je povezal, da je normalno delovalo, z 9.600bit/s, kar znese okoli 1KB/s. Modem se je sicer lahko povezal z 16800bit/s, vendar je bil ob bil takrat download manjši in sem mogu zato spustit max hitrost. Imel sem U.S. Robotics modem, ker drugi niso delovali na tej liniji. Naj omenim, da smo imeli na liniji dušilke, ker se je drugače radio slišal v telefonu. Kabel je pa po zraku :) Za ISDN imamo sicer drug priključek (nov naročnik), vendar ne vem točno kako so telekomovci to sčarali. Od centrale pa do nas je pa za kakšne 4km kabla.

Mavrik ::

Jap, jaz sem tudi bil na grozljivi liniji, kjer se mi je US Robotics povezal na 16800 in sem živel z 1.2 kb/s downloada. Zdaj pa ADSL vleče komot na 2 Mbit paketu.
The truth is rarely pure and never simple.

falotXP ::

Včeraj sem tudi jaz povprašal na Siol-u glede teka ADSL presenečenja, pa so mi odgovorili
V pripravi ni nobenega presenecenja v zvezi z ADSL povezavo.

tako, da ne vem od kod vse to o presenečenju! (zakaj potem Januarja in ne v prazničnem decembru??)

Hux ::

Samo US roboticsa mi ne omenjajte vec ker to mi je najbol zanic modem kaj se ga da dobit medtem da stane oz je stal okol 60 jurjev takrat.
z USroboticsom me je disconectalo kr redno vsake 2 dni reicmo povprecno 2 leti in proti koncu 2 let se je to stopnjevalo da je blo nakoncu ze vsake 30min do 2 uri. Pol sem si sposodo drugi modem tudi USrobotics in enako nakar sem obupal kupo Asusa za 8 jurjerv in od takrat vec ni blo niti enega disconnecta. Medtem sem pa ze vse probal USB, Com in isto sraje. ISDN seveda.
Navadniga modema ma pa teta zaj US roboticsa. Ce recem da nemore na liniji zdrzati vec kot 3 minute brez da dol fukne se nebom niti malo zlagal. Se majle nemore prebrat in se mora 2x vmes povezat. Vse sem ze probal in nic nedeluje. Ah jarazlog je kao slabe linije tam in to sredi mesta. Kak lepo ne.

btw. 127 ti nemore vlect ker to je pol teoreticni maximum brez overheada kar je pa nemogoce. Da so ti modem odprli nad predpisano vrednsot pa je tesko verjet razen ce so izvajali kake meritve in dolocli tak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

korn ::

9.900,00 SIT: 2.048/384 kbit/s [8bit=1byte]
2048:8= tocno256 ...meni pa sopa cez tristo ...a bi se pritozo:))

Hux ::

v to sem preprican da ti :\

zile ::

Presenečenje bo. Pogoj ne bo več ISDN. >:D Aleluja.

fRiK0 ::

zile sej ves kako gre "sanja ..."
Hvala

LP Tadej

Highlag ::

@ Falot

Ja Januarja bo konec prodajne akcije pa boš moral plačati polno ceno.

Sej to je tud presenečenje ane? :D

Tvoj sogovornik bo pa dobil provizijo za uspešno prepričevanje novih naročnikov :D :D

MRtwister ::

Hux, cena za usr modeme je bla skozi res predraga, okoli 20 do 30.000, ne pa 60. meni je delal ql, sem ga dobu druge roke, starejsi model(33.6,x2 flashan v v90), kar se tice zanesljivosti je bil verjetno najboljsi kar sm ga imel.Tud pinge ma najboljs -motorole imajo v povprecju 200+ pinga do ispja, conexanti 140, lucenti se mal manj, us roboticsi pa 110. Res pa je da so predragi :)
-navaden modem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MRtwister ()

Hux ::

Ok recimo tak. Ne garantiram nic samo kaj se govori po telekomu.
ADSL bo mozen v kratkem brez ISDNa.
Da pa nebi navlko zaceli odjavlati ISDN vsi ki ga ze majo bo se pa narocnina navadnega telefona dvignila oz ISDN znizala.
Torej vsi novi narocniki si bojo prisparali 30 jurjev al kolk je prikljucnina za isdn.
To je to kaj ze telekomovi pticki zvizgajo. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

roCkY ::

Skozi se je govorilo, da sta to dve ločeni omrežji in je treba za navadno omrežje posebej DSLAM-e postavljat. Sliši se tudi, da je vzdrevanje starega omrežja dražje, kot vzdrževanje ISDN. Tle se mi bl zdi bolj logična brezplačna zamenjava priključka za ISDN. ?? Kaj je na tem? Kaj pravijo škrjančki?

Hux ::

Skrjancki govorijo v precej nerazlocnem jeziku. Mogoce bi jih moj papagaj razumel bolse no tocnejsih detajlev nevem. Sicer pa je fact da je ADSL mozen brez ISDN ze od vsega zacetka in da je vzdrzevanje drazje in druge centrale je lari fari, izgovor da lahko ISDN prodajo.
Ocitno so ze dovol isdnov prodali.

Gandalfar ::

Dvomim .. ze vsaj eno leto vsake toliko casa kdo rece, da bo zdej zdej na voljo adsl brez ISDNja.

swar ::

Jp.Isdn bo vedno predpogoj za adsl.Pomojem bos v januarju dubu kak druf cede namest tega k je zdej v EU jezikih :D

Hux ::

nebo nebo :D

falotXP ::

@Hux2
saj itak plačaš 30k, če glih že maš ISDN, če ga pa nimaš pa dobiš popust, tak, da bi bilo to/bo presenečenje brezveze!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končno ADSL po "navadni liniji"!!!!!

Oddelek: Omrežja in internet
363625 (2264) Frizzy
»

ADSL brez ISDN - končno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11216685 (11312) Tr0n
»

SIOL novi paketi, "Triple Play" ter omejitve na lokacijo

Oddelek: Omrežja in internet
223633 (2218) rh^
»

ADSL vprašanja :)

Oddelek: Omrežja in internet
261730 (1058) Mr. Wally DJ
»

ADSL brez ISDNja ???

Oddelek: Omrežja in internet
413036 (1707) shock

Več podobnih tem