» »

Robotska Kosilnica

Robotska Kosilnica

««
9 / 18
»»

kumer ::

greedy je izjavil:

kumer je izjavil:

Kaj pa tale parcela, bi bila primerna za robota? :)

Google pravi 265 m2:




Gre za ravno površino, trava kar v dobrem stanju.

Problem bi verjetno bil pri vratih širine cca. 60, 70 cm. Tukaj skozi verjetno ne pride robotska kosilnica?

Še to, ali je za takšno površino primerna 300 m2 kosilnica, ali je potrebno vzeti večjo npr. 500 m2 kosilnico?

Hvala.

LP

Seveda. Zelo primerna. 70cm je dovolj za prehod v drugo cono. Rajši vzemi za x2 površine, manj bo na postaji in življenjska doba baterije bo bistveno daljša.


Hvala za odgovor.

Torej bo 500 m2 kar primerna.

Edino kar me še skrbi je WIFI signal.
Ni najboljši na bolj oddaljenih delih parcele.

Kako se to lahko najceneje uredi?

WIFI extender...?

LP

damirj79 ::

Wifi extender

bf4ed ::

Eh, worx ma radio link modul za ta primer. Mislim da lovi do 2km.

kuglvinkl ::

greedy je izjavil:

Mini traktor. mtd 76sde ali stiga 166. Robot se bo zatikal. Montiram robote, tvojo parcelo bi zavrnil, ker je za robot do 2000eur ranga prezahtevna.



Eetaq, ta mau traktorck...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Dejan37 ::

Vedno bolj se nagibam k nakupu robotske kosilnice, imam pa problem, ker je zelenica na sredini locena z asfaltom po celi dolžini - dovozna pot k garazam oz hiši. Nevem kako bi to rešil glede prehoda kosilnice, ne bi pa rad da mi 'kosi' teh 250 m2 asfalta ? povrsina zelenice na eni in drugi strani je približno enaka, je pa kar nekaj ovir, sadno drevje, bazen, gugalnice in podobno... Vse skupaj je nekje 1500m2 zelenice, kaj priporočate?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Motion ()

Motion ::

Dejan37 je izjavil:

Vedno bolj se nagibam k nakupu robotske kosilnice, imam pa problem, ker je zelenica na sredini locena z asfaltom po celi dolžini - dovozna pot k garazam oz hiši. Nevem kako bi to rešil glede prehoda kosilnice, ne bi pa rad da mi 'kosi' teh 250 m2 asfalta ? povrsina zelenice na eni in drugi strani je približno enaka, je pa kar nekaj ovir, sadno drevje, bazen, gugalnice in podobno... Vse skupaj je nekje 1500m2 zelenice, kaj priporočate?


S fleksom zarezat v asfalt režo za vodilno zico potem pa zalit z bitumnom (oziroma kr uporabljajo za razpoke flikat).

PS:. Pardon za gumb izbris.

Fairplay ::

Kako je pa kaj z robotskimi kosilnicami in domačimi živalmi?

Če pes ali mačka spi na travi naprimer. Verjetno ima kdo tak primer

Motion ::

To niso glih neslišne mašina, tako da žival jo bo sigurno opazila in se umaknila. Živali tudi niso neumne.

gregor ::

kolikor vidim, so te worx kosilnice iz Nemčije nedobavljive
če seveda ne kompliciramo z kašnimi posredniki, mailboxde ipd...

je kdo našel kakšno trgovino z dobro ceno iz DE, EU?

LP

McNato ::

Na Amazonu pošljejo v Slovenijo tale model, cena 390 EUR, 500m2
https://www.amazon.de/-/en/Classic-Lawn...

Res ni "smart" in je brez nadzora z telefonom, je pa polovica cene WORXa.

Ima kdo izkušnje z Yard Force kosilnicami ?

gregor ::

Malo ocen na Amazonu, pa še te niso ravno dobre...

vofra ::

Jaz sem nabavil LANDXCAPE LX796 (za 400 m2)v Merkurju za 370 EUR, isti proizvajalec kot WORX,
SLO garancija in servis

sirotka ::

Fairplay je izjavil:

Kako je pa kaj z robotskimi kosilnicami in domačimi živalmi?

Če pes ali mačka spi na travi naprimer. Verjetno ima kdo tak primer


Naš precej velik pes se hitro umakne, ko ga robot začne (nežno) odrivat :D Prvi mesec je hodila okoli in ga malo "čuvala", zdaj se pa ne pusti več motit.

damirj79 ::

Fairplay je izjavil:

Kako je pa kaj z robotskimi kosilnicami in domačimi živalmi?

Če pes ali mačka spi na travi naprimer. Verjetno ima kdo tak primer


Mačka niti blizu ne pride, pes en čas še nateguje, če glih smrči takrat, ko pa pride kosilnica blizu se tudi on umakne.

Fairplay ::

Kaj pa možnost, da se mu preko repa odpelje?

sirotka ::

Pri husqvarni skoraj nemogoče, da pride do česa, saj ima nože precej v notranjosti oklepa.

damirj79 ::

Fairplay je izjavil:

Kaj pa možnost, da se mu preko repa odpelje?


Brez da se pes zbudi? Skroaj nemogoče, razen če je pijan ali mrtev. V tem primeru je vprašanje verjetno irelevantno.

Worx ima pa rezilo celo zaščiteno:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Fairplay ::

Hvala za odgovore.
Na youtubu je bil ta problem omenjen v enem izmed videov za Worx.

Stikalo ::

Katera kosilnica se splača kupit za košnjo cca 80 kvadratov? Soseda me je naprosila če bi ji kosil travo? Seveda sumim da ne bo nikoli dosti hitro pokošena, bi kupil kar robotsko in jo vrgel v njen vrt in bi rekel EKOLA :D

damirj79 ::

Fairplay je izjavil:

Hvala za odgovore.
Na youtubu je bil ta problem omenjen v enem izmed videov za Worx.


Problem česa? Da se zapelje čez rep psa?

Fairplay ::

Načeloma ja. Da ga nebi porezal. Je pa res, da ne vem kakšno moč imajo rezila teh kosilnic.

damirj79 ::

To je lahko problem, na vseh robotskih kosilnicah, ma kot pravim, razen če je pes pijan ali mrtev, potem se bo prej pes umaknil. Ne vem za ostale proizvajalce, ampak Worx ima tudi precej nizko rob ohišja, tako da se posledično tudi kdaj zatakne v kak šop trave. Recimo Gardena tega roba niti nima, tudi Husqwarna ne. Tako da bi rekel, da rep od psa bolj verjetno povozi husqwarna ali gardena, kot pa worx.

negot ::

dejanslo ::

Parcela s trato pod 300 m2:
https://imgur.com/a/sjoeIRv

- moder pravokotnik bi bila sekundarna cona, na katero bi moral robota ročno dvigniti, da pokosi samo ta kos.
- ostaja mi škarpa, ki je prestrma, zato bi zgornje počel, ko bi kosil škarpo.
- najožji prehod levo je dolžine cca 15 m, širine cca 1 m, v njegovem poteku je tudi vrstno drevje.
- ob dvorišču je robnik širine cca 5 cm s stopnico.
- površina je še kar ok, na določenih mestih pa dokaj neravna zaradi neumornih krtov (ali jih pogosto sprehajanje kosilnice kaj odžene?)

Razmišljam med Husqvarna 305 in Worx M500 Plus (+/- senzor za drevje?).
Vaša mnenja?
Kam bi postavili postajo?

Hvala in lp.
There`s More Than One Way To Do It

bf4ed ::

Postajo zgoraj levo ob hiši.

Modro cono boš mogel extra kosit. Bo bolj enostavno kot ga prenašat, in niti ne vem kak bi tam žico položil.

Krte načeloma odžene.

Worx je bolj pameten v ozkih predelih. Sploh pa od Husqvarne (najslabša kaj sem videl na testih)

ACS senzor, da.

lejko0 ::

Postajo zgoraj levo ali spodaj levo, kjer v tem primeru daš vodilno žico okrog cele parcele.

Pri meni krta še ni bilo odkar zadeva teče (cca 2 leti), kar glede na stanje pred tem ne more bit naklučje.

Modra cona, tako kot pravi bf4ed, če je ne moreš povezat z vodilno žico, po kateri bi kosilnica prišla notri, potem najbolje da kosiš na roke. V vsakem primeru bi tudi tam rabil mejni kabel, da bi zadeva sploh hotela pričet kosit. Na splošno itak nekaj minimalnega urejanja zelenice ostane tudi pri robotski. Največkrat so to kakšni robovi, kjer ne kosi čisto do roba pa moraš potem tisto s škarjami/laksarco sam porezat ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lejko0 ()

Shadowstorm ::

Dejan37 je izjavil:

Vedno bolj se nagibam k nakupu robotske kosilnice, imam pa problem, ker je zelenica na sredini locena z asfaltom po celi dolžini - dovozna pot k garazam oz hiši. Nevem kako bi to rešil glede prehoda kosilnice, ne bi pa rad da mi 'kosi' teh 250 m2 asfalta ? povrsina zelenice na eni in drugi strani je približno enaka, je pa kar nekaj ovir, sadno drevje, bazen, gugalnice in podobno... Vse skupaj je nekje 1500m2 zelenice, kaj priporočate?


Jaz imam podobno situacijo, cesto vmes, razmišljal sem, da bi kupil dodatno postajo ( s svojo napeljavo), in recimo tedensko prestavljal kosilnico. Vsakič bi jo seveda bilo treba ponovno povezati (pairat), sem pa zasledil, da je to par minut dela, vsaj pri Husqwarni, sprejemljivo. Če ne bi imel kar tehnično zahtevnega terena, bi kupil dve in bi to bilo to.
 https://imgur.com/a/W3TD6Xx

https://imgur.com/a/W3TD6Xx

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

Shadowstorm je izjavil:

Jaz imam podobno situacijo, cesto vmes, razmišljal sem, da bi kupil dodatno postajo ( s svojo napeljavo), in recimo tedensko prestavljal kosilnico. Vsakič bi jo seveda bilo treba ponovno povezati (pairat), sem pa zasledil, da je to par minut dela, vsaj pri Husqwarni, sprejemljivo. Če ne bi imel kar tehnično zahtevnega terena, bi kupil dve in bi to bilo to.
 https://imgur.com/a/W3TD6Xx

https://imgur.com/a/W3TD6Xx



Pomoje je mal odvisno kakšno površino imaš na drugi strani ceste. Če gre za tako majhno površino, da jo kosilnica z enim polnjenjem lahko obdela, potem daš žico v cesto, na drugi strani narediš sekundarno cono in kosilnico enkrat ali dvakrat na teden samo ročno prestaviš na drugo stran ceste za tisti dve uri dokler se ne sprazni.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Shadowstorm ::

Ena stran je 1000m2, druga pa 1500m2

nurmaln ::

Shadowstorm je izjavil:

Ena stran je 1000m2, druga pa 1500m2

Ne to pa potem ne bo šlo ker pri taki površini bi cele dneve samo prenašal z ene na drugo stran.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

mat xxl ::

A se da Gardeno zadnji model vsaj testirati brez položenih žic, ali je no go ?

wcpapir ::

Rabim robota za 700m2 parcela je ozka in dolga, je pomembno kam ga umestim za start? Parcela je ozka 14m.

Zanima me se ce se ta zica da podaljsat ugodno, rabim pol km zice sigurno.

Zanima me tudi ali bo kosilnica kdaj zasla med visoke grede, ki so 60cm narazen in pokosila med njimi.

Zanima me tudi ce lahko speljem zico med prehod 60cm cca 5m in bo vmes pokosila.

Dosti imam tudi dreves in ostalih anomalij, teh se same ognejo?

wcpapir ::

Vse odgovore sem dobil v Bauhausu, kupil v dobri veri Vorx Landroid m700, sedaj pa ga nikakor ne morem povezat z wifi...tole je norija.

Ima kdo worxa in se je zabaval s tem ali je vsem delalo gladko ?

Probal sem že tudi userCfg.json dati na ključek in povezati tako a nič, venomer je disconnected.

damirj79 ::

Moras ga povezati na 2.4GHz wifi.

alkor ::

top Worx review:

LP, a

bf4ed ::

damirj79 je izjavil:

Moras ga povezati na 2.4GHz wifi.


Jp, to bo to.

Pri meni je vse delovalo gladko.
Edino kaj je glupo je da multi zone ne moreš popravljat v mobile app. Moreš vedno znova štartat če si premisliš.

Obstaja pa za to tudi rešitev, neuraden PC DesktopApp.

BigWhale ::

Jest sem vceraj kupil Automover 415X. Iskal sem 405X ampak ga nimajo nikjer na zalogi, to je bila pa edina stvar, ki je bila na zalogi. Mal sem cranky, ker je kr drazji ampak se tolazim s tem, da bo baterija dalj casa zdrzala. Recimo. :)

Javim kaj vec, ko ga dostavijo.

wcpapir ::

Imam 2.4 ghz wifi. To ni problem tud porti so odprti ki jih rabi.

wcpapir ::

Urejeno nalozil nov FW preko USB in se poveze ter zadeva dela. Se slisimo pri naslesnjem problemu :)

Lomasti pa res 3 ure + tale baterija to je dobro.

Zdaj pa jo cimvec spuscat da ji odstranim problematicne zadeve da rata avtonomna...do tam se bo dolga pot.

Zaenkrat kaze dobro po vseh 7 arih se premika in mislim da jih bo zmogla.

krho ::

Jest imam bolj zakiomplicirano... Plavo na sliki so fizične ovire, hiša, raslinjak, ograja ipd, črno so meje, kjer ni nič in bi se potrebovala žica. včasih Se kosi še tisto, kar je rdeče. Drugače je pa brez rdečega dobrih 500m^2, tisto rdeče zraven je še cca 150m^2. Je pa vmes en kup dreves. Pa nekaj ozkih prehodov.
A je to sploh sposobna pokosit kakšna robotska kosilnica za normalen denar al je bolje kosit z navadno.

si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

wcpapir ::

Koliko so ti prehodi ozki?

Jaz sem imel pomisleke nato sem probal za 7000m2 vzet worx landroid m700.

Zdaj po nekaj dneh mi je jasno da mi je bilo pol stvari brezveze nejasnih. Zmore bp. Pognal sem ga in zdaj nabija kilometre. Par popravkov zice, enkrat prestavil dock na bolj logicno mesto ostalih tezav ne vidim. Ce se kje zatakne popravim zadevo, ponavadi je kaka luknja od pipanja dreves ki jo zasujem z zemljo in posadim travo. Dva dni ze lahko recem je avtonomen. Pride lepo cez prehode ki so pri nas 90cm cca.

Nabavil sem se njihovo flaksarco ker imam namen kupit se eno 8ah baterijo, da sem dobil polnilec.

Traktorska kosilnica, bencinska flaksarca in bencinska samohodna grejo v pokoj. Za zacetek sezone se kupim navadno baterijsko.

mat xxl ::

7000 m2 je to res pravi podatek ?

krho ::

wcpapir je izjavil:

Koliko so ti prehodi ozki?

Med 70 in 80cm.. Kosi se pa potem recimo pac 80cm ali pa 1m širine. Sam to je dolžine tam 20m-25m, tako, da to z nitkarco ne gre....

A pa zadeva je dost pametna, da zazna terovar okoli hiše ali pa betonsko ploščo pod napuščem, al mu je treba tud tu okoli napeljat žico, kar je problem, ker zadeva v tla ni zabetnonirana pravokotno, pa tko al tko mal trava raste čez rob, ker so pač za rob tlakovci.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

sds ::

Kaj takega bi rabili:
:)):)):))

Sicer ogled filma priporocam: Screamers (1995 film) @ Wikipedia
I have no mouth, and I must scream

damirj79 ::

krho je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Koliko so ti prehodi ozki?

Med 70 in 80cm.. Kosi se pa potem recimo pac 80cm ali pa 1m širine. Sam to je dolžine tam 20m-25m, tako, da to z nitkarco ne gre....

A pa zadeva je dost pametna, da zazna terovar okoli hiše ali pa betonsko ploščo pod napuščem, al mu je treba tud tu okoli napeljat žico, kar je problem, ker zadeva v tla ni zabetnonirana pravokotno, pa tko al tko mal trava raste čez rob, ker so pač za rob tlakovci.


70cm je OK, gre BP skozi. Zico postaviš samo mejno, tam kjer pač absolutno nočeš da kosi. Če kupiš worxa mu dokupi še offlimits modul, če te že skrbijo te betonske plošče ipd, ki je v isti višini kot trava in jih ne bi rad omejil z mejno žico. Če pa so betonske plošče višje kot trava, potem pač čez ne bo splezal (oz. obstaja le zelo majhna verjetnost :) ). Ma kot pravim, če te to skrbi, potem dokupi offlimits modul.

fopi ::

Lahko priporočam Worx. Pri tebi bi moralo delati, kot so rekli rabiš ene 70 cm za prehod.

Imam + ACS + off limits. Če te kaj zanima lahko vprašaš. Položil mejno žico sam v zemljo (uf sem se namatra:) )

Za betonski rob žico napelješ 10 cm od roba in se lepo pelje z enim kolesom po robu in kosi do betona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

BigWhale ::

Jaz sem mal prej instaliral Automower 415X. V primerjavi s prvim modelom 305, je tole res kr beast. Zaradi stirih koles se precej leps premika, leps premaguje teren in tud mal sirsi krog kosenja ima. Bom vidu kaj bo jutr ostal od trave. Mal je problem, ker mam trenutno na eni strani hise zidarski oder, pa se mal izogiba. :>

wcpapir ::

mat xxl je izjavil:

7000 m2 je to res pravi podatek ?

700 je pravi podatek.

Danes sem malo racunal ce dela 2x po 3,5 ure povprecno-vcasih odnese baterijo po 3 urah vcasih po 4 urah odvisno od cesa je to se nisem ugotovil vseeno pa niha cetrtino.

Naredi cca 1km/h. 7km x 0.18m =1260m2. V kolikor ji odprem preostalih 500m2 parcele-ce bo le kabel zmogel, baje je max dolzina kabla 350m porabil pa sem ze cca 240m. Bo delala se kak termin zraven in sem resil 1100m2. Testno pozenem cez vikend.

Imam nagledan ze hitrejsi polnilec-vrjetno bo še sploh kaj bo ozko grlo polnilec, čene pa se baterijo menjam.

Zanimivo mi je ko sem bral to temo, je folk pisal, da rabis vsaj za 2x vec kvadratov kupit kosilnico...ni mi jasno od kje taksni izracuni. Je pa res da je m700 kar redkost da pride za tako kvadraturo s 4Ah baterijo.

damirj79 ::

Teli izračuni so na podlagi husquarne, ker kvadrature podaja na drugačen način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

wcpapir ::

Aja, ker pri moje ne opazim da ne bi držali, kvadraturo zmore za šalo, tako da vse imam pripravljeno da ji navržem dodatnih 500m2 pa da jo vidimo.

ACS senzor pomaga da ne gre v stvari, ki so ji prenizko in se zatakne ? ali samo vidi ravno naprej širše od 4cm ?
««
9 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39569191 (344) toyotarav4
»

Nakup robotske kosilnice

Oddelek: Pomoč in nasveti
12564 (376) miha98
»

Katero robotsko kosilnico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6315232 (7503) feryz
»

Aku-kosilnica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5113054 (10377) dvojka

Več podobnih tem