» »

Robotska Kosilnica

Robotska Kosilnica

««
8 / 17
»»

bedarija ::

acs senzor je edini približek le tega

BigWhale ::

Gregor P je izjavil:

Hvala za update:) Katero si boš pa sedaj umislil? So že kakšne preference?


Gledam od Husquarne 405X, ki je mal drazji model ampak je loaded s featurji. In predvidevam, da bo zdrzal enako dolgo dobo.

lejko0 je izjavil:

@bigWhale

Super statistika. Kaj pa kabli, kako so preživeli teh 11 let?


Kabli so vecinoma preziveli deset let. Nekajkrat sem ga presekal in potem stukal. Enkrat sem dal na novo poloziti vodilni kabel, ker smo delal bazen in je bilo treba it okrog.

Lani smo pa povsem na novo urejal okolico in sem zato potrgal ven vse kable in so jih potem polozili na novo.

Ko pride nova kosilnica predvidevam, da bom samo odklopil staro postajo, jo zamenjal z novo in bo vse delal naprej ko kot treba.

zamotsloteh ::

ACS ne zazna nižjih ovir od 15cm in ožjih od 3cm, pa še to če stojijo pravokotno na površino, če so poševno se zgodi da se zaleti, ampak se potem nekako izvleče in nadaljuje.

TheBlueOne ::

lejko0 je izjavil:

Ja ne boš verjel, da so tudi Gardene 750, 1000 in 1250 modeli identični med seboj. Vse identično razen parih vrstic kode (1250 lahko zapelje ven večkrat na dan kot 1000) pa parih stotakov v ceni. Kriminalno.


Jaz gledam Landroide in so razlike v velikosti robota, ce so nozi dvignejo, kako velika je baterija itn.

Gregor P ::

BigWhale je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Hvala za update:) Katero si boš pa sedaj umislil? So že kakšne preference?


Gledam od Husquarne 405X, ki je mal drazji model ampak je loaded s featurji. In predvidevam, da bo zdrzal enako dolgo dobo.

... na hitro sem malo preletel komentarje in so vsaj nekateri negativni (npr. po YT videom); na prvi pogled je očino treba paziti, katero leto izdelavo vzameš (novejše naj bi bilo boljše):

The 415x (new) 2021 model is defective. Husqvarna are cheeky not recalling these. I very nearly bought one then read all the reviews of many people with this wheel error. Its a defective motherboard issue but to get all the parts could take many weeks so you'd be better off on the previous years model from 2020 the 315X which is not only cheaper but actually works.


Ich habe bereits meinen zweiten 405X um muss sagen, dass ich mehr von Husqvarna erwartet habe. Der Erste ging wegen einer defekten Platine zurück. Der Zweite hat ohne Ende Softwareprobleme… zunächst ließ er sich nicht über BT verbinden, jetzt ist das Mapping nicht verfügbar. Die Firmware ist noch eine alte, die neue Version lädt er nicht. Achtet darauf, dass ihr euch ein 2022er Modell kauft. Ich habe meinen im März 2022 bestellt und doch wieder einen 2021er bekommen!
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

borut_p ::

mat xxl je izjavil:

Sam sem se nekako zagrel za smart Gardeno, beseda smart pomeni wi fi in ne samo verzije z BT. Zanimivo, v D, so cene veliko nižje , kot pri nas nekje 30% , garancija velja tudi pri nas . vendar samo 2 leti, tako, da če ima iz D 5 let je zadnja 3 leta servis le tam.

Mi je pa smešno to, kosila bo zelo malo morda 120 m2 in ja nekako sem se odločil za verzijo za 500m2, potem mi povedo, da je v osnovi enaka, z ono 250 m2 ona je 65 eur cenejša, da je pa tako ali tako, čeželiš dobro izkušnjo kupiti vsaj tako, za 3 x no kvadraturo, da to špila . ???


Hmm, ravno v fazi nakupa Gardene. Imam pa 150m2 za kosit. 250 serija torej cisto zadosti?

feryz ::

Jaz mam Worx-a M700. Ko se loti kosit, goni 3 do 4 ure z enim polnjenjem. Če prvi dan ne pokosi popolnoma vsega, ji rata naslednji dan priti tudi do tega.
Imam pa zelo zajeban teren. Če je malo bolj mokro, redno pada čez rob, kakih meter in pol nižje. Ko mi telefon javi, jo grem pobrat in tera dalje.

sirotka ::

Jaz imam 430x, zaenkrat en boljših nakupov do zdaj. Nobenih težav, nože sem naročil iz ebaya, ravno tako kablarijo. Precej zafrknjen teren, tako po velikosti kot po razgibanosti, polno dreves in vse bp.

damirj79 ::

feryz je izjavil:

Jaz mam Worx-a M700. Ko se loti kosit, goni 3 do 4 ure z enim polnjenjem. Če prvi dan ne pokosi popolnoma vsega, ji rata naslednji dan priti tudi do tega.
Imam pa zelo zajeban teren. Če je malo bolj mokro, redno pada čez rob, kakih meter in pol nižje. Ko mi telefon javi, jo grem pobrat in tera dalje.


Za worxa lahko dobiš terenske gume, oz dodatek zanje. Baje pomaga. Imam tudi jaz M700 in občasno na enem 90st kotu kjer je skoraj 45st klančina res zdrsne, ko je mokro. Ko je suho pa tudi tam ni težave.

mat xxl ::

borut_p je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Sam sem se nekako zagrel za smart Gardeno, beseda smart pomeni wi fi in ne samo verzije z BT. Zanimivo, v D, so cene veliko nižje , kot pri nas nekje 30% , garancija velja tudi pri nas . vendar samo 2 leti, tako, da če ima iz D 5 let je zadnja 3 leta servis le tam.

Mi je pa smešno to, kosila bo zelo malo morda 120 m2 in ja nekako sem se odločil za verzijo za 500m2, potem mi povedo, da je v osnovi enaka, z ono 250 m2 ona je 65 eur cenejša, da je pa tako ali tako, čeželiš dobro izkušnjo kupiti vsaj tako, za 3 x no kvadraturo, da to špila . ???


Hmm, ravno v fazi nakupa Gardene. Imam pa 150m2 za kosit. 250 serija torej cisto zadosti?


Po mojih raziskavah NE, vsi govorijo vsaj 2 do 3 x več, pa imam celo manjšo kvadraturo, kot ti. Pazi, da vsebuje besedo smart v imenu, sicer bo BT glupa, ko metak....

Pa v DE so, veliko cenejše.....

damirj79 ::

Ne rabis vsaj 2x vecji. To je brezveze. Ta tvoja kvadratura je pa tako majhna, da ni tako majhne rob kosilnice na trziscu, ki je ne bi zmogla pokositi. Sicer pa imajo rob kosilnice razicno definirane kolko metrov lahko pokosijo, ene imajo to na dan se pravi vec ciklov, to pomeni da je upostevan tudi cas polnjenja, medtem ko druge imajo v napisano koliko pokosijo na en cikel. Ker obicajno ne ves koliko casa lahko kosi in koliko casa se polni, tezko ves koliko pokosi na dan in se moras pozanimat drugje, na forumih npr. Worx je ze en tak primer. Model m700 se polni 2 uri kosi pa 3 do 4 ure. V tem casu - ciklu pokosi 700m2. Na dan torej opravi max 4 cikle.

lubej1 ::

Zdravo

Kaj predlagate za površino cca. 350 m2?

Gledeam Worx Landroid M500 2.0 (WR165E), vendar kot kaže, se ga ne da dobiti iz DE oz kje drugje v EU.

Iz Amazon ne pošiljajo v SLO:
https://www.amazon.de/dp/B0913J9BTB?m=A...
:'(

LP

gregor ::

tukaj jih sicer za 10 eur pošiljajo v SLO:

https://www.myrobotcenter.eu/en/lawn-an...

vendar pa sta dve slabi novici, vse worx in gardena kosilnice nimajo na zalogi, pa tudi cene so precej višje, vsaj kolikor gledam model, ki je zgoraj omenjen:

https://www.myrobotcenter.eu/en/worx-la...

če se jih še kje drugje dobi, pa ne vem...

LP

Tatankas ::

Bosch Indego S+ 500

Ima kdo? Mnenja?

bf4ed ::

Samo Bosch ne. Ne kosi po kaos principu in zna puščat sledi nepokošene trave. Malo si kake teste poglej.

zamotsloteh ::

Trior v Šenćurju prodaja Landroide, 500ka PLUS z ACS senzorjem okoli jurja.

lubej1 ::

hvala za info

zanimivo, to sem sedaj našel:

https://www.akumulatorskoorodje.si/prod...

Robotska kosilnica Worx Landroid M500 Plus (do 500m2) - model WR165E
https://www.akumulatorskoorodje.si/prod...
Cena: 849,99 €
in celo na zalogi je :)

škoda je edino, da je 135 EUR dražja kot na amazon.de :'(

LP

sirotka ::

cheaper&more? Bauhaus nemčija jo ima tudi za 715€ z zastonj poštnino znotraj DE.

knap ::

vprašanje če to deluje

pa če dodaš še zraven ceno posredovanja:



ne vem če se splača za 100 eur komplicirati?
pa garancijo bo veliko lažje reševati v SLO, kot pa če npr. kupiš v bauhaus.de

LP

gregor ::

morda tukaj:

https://www.mailboxde.com/slovenia.html

je pa res potem vprašanje reševanja garancije..., če gre kaj narobe

laguna1 ::

damirj79 ::

Teli pošiljajo tudi v SLO:
https://www.hornbach.at/shop/Maehrobote......

lubej1 ::

gledam pa ne najdem poštnine za slo :'(
bom moral bolj podrobno pogledati, oz se le ta pokaže šele pri oddaji naročila?

LP

bf4ed ::

900EUR za Landroid 500? za 100EUR več dobiš najnovejši model WR147E.1 za 1000 kvadratov.

Jaz nabavil ravno to direkt od Worx-a preko amazon.de
Je pa res da naročeno v .at

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

damirj79 ::

lubej1 je izjavil:

gledam pa ne najdem poštnine za slo :'(
bom moral bolj podrobno pogledati, oz se le ta pokaže šele pri oddaji naročila?

LP


Hm imaš prav, žal res ne pošljejo drugam kot v AT.

lubej1 ::

bf4ed je izjavil:

900EUR za Landroid 500? za 100EUR več dobiš najnovejši model WR147E.1 za 1000 kvadratov.

Jaz nabavil ravno to direkt od Worx-a preko amazon.de
Je pa res da naročeno v .at


Za 350 m2 bi bil zgornji model malo preveč. Se ne spoznam na oznake, modelno leto...
Kateri model je zadnji (2022) za 500 ali 300 m2?

Še vedno pa ostane težava, SLO žal ni AT , kamor amazon.de brez problema pošilja.

LP

bf4ed ::

No za tvojo kvadraturo bi res lahko manjšega vzel. Nova "500" je 720EUR. Worx Landroid Plus WR165E

Modeli plus so novejši 2021 letnik. Ti majo plavajoče rezilo. In takoj jih prepoznaš ko imajo gumb za določanje višine reza črni, stari modeli pa oranžnega.

Tak majo glupo s temi modeli da res težko veš keri je kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

lubej1 ::

Hvala za info.
Vse jasno. :)

Edino kje naročiti...

mat xxl ::

Ima, kdo Gardeno, rad bi izkušnje iz prve roke, sem nabavil novo smart 500 m2 , samo še ni prišla.

damirj79 ::

Da zna bit worx precej boljši.

BigWhale ::

Jaz sem vceraj preklical tri dealerje za Husqvarno 405X pa nimajo nikjer na zalogi in povsod cakajo na dobavo in imajo vsaj 5 ljudi na cakalni listi. Katastrofa. :D

mat xxl ::

Ja tudi novejših Garden NI, razen iz Nemčije.

laguna1 ::

Katera robotska kosilnica se bolj splača ali ROBOTSKA KOSILNICA HUSQVARNA AUTOMOWER 310(R) Mark II ali pa Robotska kosilnica Worx Landroid L1000, cena z montažo je tu tu.

bf4ed ::

Worx. Poglej si teste. Eni zelo nezadovoljni z Husqvarno.

lejko0 ::

Na splošni so Worxi bolj konfigurabilni, Husqvarne in Gardene bolj plug and play. Težko s katerokoli od teh firm zgrešiš, ker imajo vseeno 10 let razvoja zadaj in so stvari po glavnini kar poštimane.

Jaz imam gardeno 1000 in sem jo vzel zaradi cene (za 800eur sem v paketu dobil še vse kline in kablovje), dobrih reviewov in sprednjega pogona, kar se je izkazalo kot super, saj zaenkrat še ni nikjer obstala, tudi v dežju ne. Glede na to, da nimam 100% ravne zelenice, sem hotel, da tu res ne bi bilo obenih težav. Berem, da pri Worxu zadnji pogon zna biti problem (npr. mokra trava skupaj z nekaj naklona), a se da enostavno rešit s špicami na kolesih. Vmes so posodobili še app, tako da je res pregleden in na kosilnici ne rabiš več uporabljati interface-a.

Še minusi:
1. Prvi teden ali dva mi je kosila samo po 20-30min, še danes ne vem zakaj je imela to aklimatizacijsko dobo, a zdaj kosi po 1h v kosu. Na splošno so baterije v teh Gardenah in Husqvarnah majhne, kar ima svoje pluse in minuse. Več ciklov pa najbrž na koncu pomeni krajšo življensko sobo baterije. Po enem letu se sicer nič ni spremenilo in je baterija v dobrem stanju, enkrat pa bo treba dat 30-40eur za novo (neoriginal). Se splača naročat na zalogo? Če bo stala 2 leti najbrž ne...
2. Docking (parking) gardene je v primerjavi s Husqvarno bolj kompliciran. Gardena mora pred postajo obrnit in z luknjo v ohišju zadet konektor, ki štrli iz postaje. Lufta je nekaj cm, kar pomeni, da mora biti zadeva dokaj natančna (bolj kot naprimer pri Husqvarni). Moja se je v štartu vseskozi hotela prikljaplat 5 cm bolj na levo kot je sam center. To se najbrž da rešit tudi softwarsko, sam pa sem zamaknil vodilni kabel pod postajo za 5 cm izven predvidenega kanala in od takrat naprej se prikljaplja brez težav. Sem zasledil, da imajo tudi nekateri drugi uporabniki težave s tem.

To je pa to. Na splošno zaradi te kosilnice pridobim par ur na teden, pa še nekako meditativno vpliva name :) Na terasi si odpreš en pirček in opazuješ kako se ta neumna zadeva vozi sem in tja.

dvojka ::

Moj glas gre Ambrogio. Sem imel Husqvarno pa je Ambrogio precej boljši. Najbolj pa sem zadovoljen z baterijo 8,4 Ah kar pomeni, da kosilnica kosi cca 4h na enkrat. So še druge prednosti (drugačno rezilo...) edino cena ni najbolj ugodna.

bf4ed ::

Glede Husqvarne je en švabo rekel da se ne znajde v ozkih predelih in da se zaletava kot pingpong žogica. Ker se ne obrača naključno ampak definiranih nekaj stopinj in vedno enako.

Moja Worx za 1000 kvadratov se polni 1h in kosi 3h z 4Ah baterijo.

Res pa da pivo na terasi in gledaš kak kosi zmaga.

Motion ::

Pozdravljeni

Razmišljam o nabavi robotske kosilnice, oziroma se nemorm odločit ali bi kupil robotsko ali pač samohodno z košaro (tako na kateri sediš in se pelješ. Vrtni traktor?) za travo.
Prilagam sliko parcele.


Po občutku bi rekej da je tam nekje ene 500-800m2 za kosit (Bruto površina hiše je nekje 180-200m2). Zaenkrat kosim z navadno kosilnico kar mi vzame nekje 2h (z odmorom za pivo) za vse pokosit. Sama trata je tudi že v bolj bogem stanju (vedno več plevela) sam to je debata za drugo temo.

 Parcela

Parcela


Kot je videt iz slike je dokaj razdrobleno v obliki črke H z nekaj ozkimi prehodi. Teren se pod majnim kotom (max 1m na 10m) dviguje proti jugu.
Po vaših izkušnjah kako bi se robotska kosilnica obnesla pri takem tlorisu košnje? Bolje ta kupim samohodno traktorsko?

PS. Po travi so tudi dreki od psa,.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

greedy ::

Mini traktor. mtd 76sde ali stiga 166. Robot se bo zatikal. Montiram robote, tvojo parcelo bi zavrnil, ker je za robot do 2000eur ranga prezahtevna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: greedy ()

kumer ::

Kaj pa tale parcela, bi bila primerna za robota? :)

Google pravi 265 m2:




Gre za ravno površino, trava kar v dobrem stanju.

Problem bi verjetno bil pri vratih širine cca. 60, 70 cm. Tukaj skozi verjetno ne pride robotska kosilnica?

Še to, ali je za takšno površino primerna 300 m2 kosilnica, ali je potrebno vzeti večjo npr. 500 m2 kosilnico?

Hvala.

LP

kovac ::

Zdravo

za tako parcelo je bolje vzeti zmogljivejšo kosilnico (večja kapaciteta baterije). Da kosilnica najde drugo cono, se ponavadi nastavi koliko metrov se mora peljati po žici in se potem tam začne kositi. Vrača pa se potem na isti način, da se pelje po kablu. Huskvarna ima za lažje manevriranje v ozkih predelih sredinski vodilni kabel.

V osnovi se kupuje robotsko kosilnico tako, da več kot je ovir (drevesa, rože, ozki prehodi), večjo kapaciteto mora imeti baterija.

lp Klemen

lejko0 ::

Motion je izjavil:

Pozdravljeni

Razmišljam o nabavi robotske kosilnice, oziroma se nemorm odločit ali bi kupil robotsko ali pač samohodno z košaro (tako na kateri sediš in se pelješ. Vrtni traktor?) za travo.
Prilagam sliko parcele.


Po občutku bi rekej da je tam nekje ene 500-800m2 za kosit (Bruto površina hiše je nekje 180-200m2). Zaenkrat kosim z navadno kosilnico kar mi vzame nekje 2h (z odmorom za pivo) za vse pokosit. Sama trata je tudi že v bolj bogem stanju (vedno več plevela) sam to je debata za drugo temo.

 Parcela

Parcela


Kot je videt iz slike je dokaj razdrobleno v obliki črke H z nekaj ozkimi prehodi. Teren se pod majnim kotom (max 1m na 10m) dviguje proti jugu.
Po vaših izkušnjah kako bi se robotska kosilnica obnesla pri takem tlorisu košnje? Bolje ta kupim samohodno traktorsko?

PS. Po travi so tudi dreki od psa,.....


Tole sploh ni problem in bi moralo iti čez s kakšno Husqvarno 310/315 brez težav. Meni kosi zelo podoben tloris oz nekoliko večji brez desnega ozkega trakta. Tu vidim edini možen problem, najbolje pa da povprašaš enega ali dva strokovnjaka.

damirj79 ::

Motion je izjavil:

Pozdravljeni

Razmišljam o nabavi robotske kosilnice, oziroma se nemorm odločit ali bi kupil robotsko ali pač samohodno z košaro (tako na kateri sediš in se pelješ. Vrtni traktor?) za travo.
Prilagam sliko parcele.


Po občutku bi rekej da je tam nekje ene 500-800m2 za kosit (Bruto površina hiše je nekje 180-200m2). Zaenkrat kosim z navadno kosilnico kar mi vzame nekje 2h (z odmorom za pivo) za vse pokosit. Sama trata je tudi že v bolj bogem stanju (vedno več plevela) sam to je debata za drugo temo.

 Parcela

Parcela


Kot je videt iz slike je dokaj razdrobleno v obliki črke H z nekaj ozkimi prehodi. Teren se pod majnim kotom (max 1m na 10m) dviguje proti jugu.
Po vaših izkušnjah kako bi se robotska kosilnica obnesla pri takem tlorisu košnje? Bolje ta kupim samohodno traktorsko?

PS. Po travi so tudi dreki od psa,.....


Tole za rabotosko kosilnico ni noben bavbav, imam jsz še slabše kot ti in je gre vse BP.

PS, pozabi traktorsko kosilnico, v teh ozkih delih se še obrnit ne boš mogel :D

Motion ::

Pri robotu me skrbi, ker nima košare da bo plevel se še bolj razrastel.

greedy ::

kumer je izjavil:

Kaj pa tale parcela, bi bila primerna za robota? :)

Google pravi 265 m2:




Gre za ravno površino, trava kar v dobrem stanju.

Problem bi verjetno bil pri vratih širine cca. 60, 70 cm. Tukaj skozi verjetno ne pride robotska kosilnica?

Še to, ali je za takšno površino primerna 300 m2 kosilnica, ali je potrebno vzeti večjo npr. 500 m2 kosilnico?

Hvala.

LP

Seveda. Zelo primerna. 70cm je dovolj za prehod v drugo cono. Rajši vzemi za x2 površine, manj bo na postaji in življenjska doba baterije bo bistveno daljša.

damirj79 ::

Motion je izjavil:

Pri robotu me skrbi, ker nima košare da bo plevel se še bolj razrastel.


Ravno obratno je. Zaradi stalne košnje večina cvetočih plevelov ne osemeni in se ne razraste. Kar pri navadni košnji pa je kar problem, saj rezila kosilnice semena ne poškoduje, jih pa zato še bolj razmeče po travi. Plazeči plevel je pa potrebno enako zatirati na oba načina košnje.

Motion ::

In kaj bi priporočili, Woix, Gardeno, Husquarno,... Kaj je najboljše znajde na tekem terenu?
Do sedaj sem najbolj se nagibla k Worx Landroid

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

negot ::

Motion ::

negot je izjavil:

https://www.ambrogiorobot.com/si top izbira, :)

Zakaj?

damirj79 ::

Zaradi prehoda verjetno worx bolj primeren, plus tega ima se acs senzor, kar ne vem ali ga gardena ze ima. Drugace največji plus gardene je, da ima velika sprednja pogonska kolesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()
««
8 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31560755 (383) sbawe64
»

Nakup robotske kosilnice

Oddelek: Pomoč in nasveti
12378 (190) miha98
»

Katero robotsko kosilnico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6314103 (6374) feryz
»

Aku-kosilnica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5112545 (9868) dvojka

Več podobnih tem