» »

Robotska Kosilnica

Robotska Kosilnica

««
6 / 17
»»

mortal ::

Kaj takega za 1000m2 -> https://www.myrobotcenter.eu/en/gardena...

Gardeni izdeluje kosilnice Husqvarna, ki je vodilni na tem področju, ampak po mojem mnenju predrag.

Gregor P ::

Hvala. Ravno gledam sedaj vse ta ocenjevanja ipd. in vidim da potrošniki izbirajo predvsem med modeli Gardena, Bosch Indego in WORX LANDROID; medtem ko Husqvarne veljajo za top in pa seveda tudi zelo drago izbiro. Sam iščem bolj cenejšo varianto, ker pri meni se gre le za to, da je trava kolikor toliko pokošena; površina pa ni lepo urejen vrt, ampak res zgolj travnik.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

Ravno gledam in na prvi pogled nimam za več kot 500 m^2 ravne površine; ostalo je bolj za klasično kosenje. Tako da bi morda bila primerna izbira tudi Boschova Indego S+ 400; razen seveda, če so te robotske kosilnice sposobne obdelati tudi malo bolj "zahtevne" travnike? Ker potem pa pride v poštev tudi tvoj predlog MoRTaL :)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BigWhale ::

Jaz lahko povem, da ima moj Automower 305 iz leta 2011, ze cez 6200 ur kosenja. Baterije sem menjal trikrat. Tretjic sem bil mal nejevoljen zaradi cene baterije. Potem sem sel na nkon.nl, narocil najbolj badass 18650 celice, jih zlotal skupaj in sedaj imam baterije s se enkrat vecjo kapaciteto kot so original od Husquarne.

Crknil mi je tudi en usmernik, za novega sem dal potem 90 EUR, kar se mi je zdel svinjsko drago. :D

Enkrat sem menjal tudi kolesa, ki so se obrabila. Posledica nekaj visokih robnikov in tega, da kosilnica nima senzorja za vrtenje koles v prazno. Kolesa so se drgnila ob robnike in je zaradi tega prislo do obrabe. Jasno, ce bi imel te robnike urejene, do tega ne bi prislo. To je blo kakih pet let nazaj, sedaj se kolesa se niso obrabila. :)

Navadno, bencinsko kosilnico imam v uti ze kar precej let in se mi zdi, da je sedaj brez kompletnega servisa motorja, ne vzgem vec. :))

Ena izmed slabosti je tudi ta, da sedaj v uti nimam vec kantice z bencinom in ne morem na hitro tankat avtomobila, ce je kriza. :))

Grega255 ::

Jst imam doma Worxovega landroida M1000, kosi cca 800m2, zaenkrat zelo zadovoljen.
Imam še UZ senzor da se ne zaletava v ovire, ki je odlična zadeva, saj je košnja bolj tekoča in zato hitrejša. Realno kosi 2h dnevno, naštiman mam sicer avtomatsko košenje za 1000m2.
Imam še eno doma, ki jo prodajam, če koga zanima.

IL_DIAVOLO ::

Košnja trave je pa ja užitek.

mortal ::

Gregor P je izjavil:

Ravno gledam in na prvi pogled nimam za več kot 500 m^2 ravne površine; ostalo je bolj za klasično kosenje. Tako da bi morda bila primerna izbira tudi Boschova Indego S+ 400; razen seveda, če so te robotske kosilnice sposobne obdelati tudi malo bolj "zahtevne" travnike? Ker potem pa pride v poštev tudi tvoj predlog MoRTaL :)


Če imaš 500m2 ali manj je zelo dobra izbira Bosch Indegos S+ 400. Ena njegovih največjih njegovih prednosti je da si zmapira celotno parcelo in kosi v vzporednih linijah in ne naključno kot vsi ostali.

BigWhale ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Košnja trave je pa ja užitek.


Kopanje premoga tudi.

Gregor P ::

mortal je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Ravno gledam in na prvi pogled nimam za več kot 500 m^2 ravne površine; ostalo je bolj za klasično kosenje. Tako da bi morda bila primerna izbira tudi Boschova Indego S+ 400; razen seveda, če so te robotske kosilnice sposobne obdelati tudi malo bolj "zahtevne" travnike? Ker potem pa pride v poštev tudi tvoj predlog MoRTaL :)


Če imaš 500m2 ali manj je zelo dobra izbira Bosch Indegos S+ 400. Ena njegovih največjih njegovih prednosti je da si zmapira celotno parcelo in kosi v vzporednih linijah in ne naključno kot vsi ostali.


Drži, ta funkcija je tista, ki pri meni prevlada. Zdaj moram še ugotoviti, kako ne/raven mora biti oz. je še lahko teren za robotske kosilnice.

Najbrž pa je kakšna Husqvarna Automower 435X AWD za 5.000,- evrov usposobljena za vse terene :P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

IL_DIAVOLO ::

BigWhale je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Košnja trave je pa ja užitek.


Kopanje premoga tudi.


Verjetno imaš tudi wc školjko, ki ti sama obrise rit.

Okapi ::

Jaz imam tako, ki ti jo umije. In si lahko prepričan, je to bistveno bolj higienično in zdravo od ročnega drgnjenja s papirjem.

IL_DIAVOLO ::

Na to sem tudi namigoval

BigWhale ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

BigWhale je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Košnja trave je pa ja užitek.


Kopanje premoga tudi.


Verjetno imaš tudi wc školjko, ki ti sama obrise rit.


Seveda, saj nisem barbar.

Gregor P ::

Glede na trenutne cene bo treba zgleda še malo na kakšen xiomi&co počakat:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Dajarra ::

Kaksno je kaj stanje z robotskim kosilnicami?

Se dobi kaj kakovostnega za manj kot 400e?

Imam cca 500m2 ravne povrsine s par robniki vmes..

Hvala

bedarija ::

mortal je izjavil:

kosi v vzporednih linijah in ne naključno kot vsi ostali.
pri robotskih sesalcih je to super ker posesa 3x hitreje, medtem ko pri kosilnicah so vsi govorili da je kul da ne kosi v linijah in da je random, zato ker ti ponavadi laufa 2x na teden in se počasi začnejo kolesnice poznat. je kaj na tem?

Alfa Dog ::

Dajarra je izjavil:

Kaksno je kaj stanje z robotskim kosilnicami?

Se dobi kaj kakovostnega za manj kot 400e?

Imam cca 500m2 ravne povrsine s par robniki vmes..

Hvala


Meni je padla v oko tale:
https://www.merkur.si/robotska-kosilnic...

Ima kdo izkušnje s tem modelom?

LaMarek ::

Dajarra je izjavil:

Kaksno je kaj stanje z robotskim kosilnicami?

Se dobi kaj kakovostnega za manj kot 400e?

Imam cca 500m2 ravne povrsine s par robniki vmes..

Hvala

Upam da se hecas...
Za 400e se navadne bencinske kosilnice ne dobiš, če je v igri kakovost...
Brez zamere.
Lp

IL_DIAVOLO ::

Worx in gardena je nekako budget in stane 800 evrov in gor. Za kakšno vecjo kvadraturo bo verjetno kar bližje 1000 evrov.

O kakšni husqvarni pa boljse da ne govorim.

Ganon ::

Kaj preprečuje nepridipravu, da ti je ne ukrade?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

nurmaln ::

Ganon je izjavil:

Kaj preprečuje nepridipravu, da ti je ne ukrade?

(za Husquarna)
Kosilnica začne piskat če jo dvigneš ne da bi vtipkal PIN kodo.
Kosilnica dela samo z eno polnilno enoto. Če ti torej odnese samo kosilnico, jo bo lahko uporabljal kot obtežilnik papirja.
Dražji modeli imajo tudi GPS in podatkovno povezavo, tako da verjetno v primeru tatvine sporoči svojo lokacijo, ali pa se jo da vsaj onesposobiti na daljavo.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Gregor P ::

... že kaj "kitajskega" na trgu?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Alfa Dog ::

Pa saj sem par postov višje nalepil link do Worx Landroida za 400 eur
https://www.merkur.si/robotska-kosilnic...

Očitno ga še noben ni preizkusil.

Gregor P ::

Je dejansko videti kot ugodna alternativa. Sem že pozabil, zakaj se potem za njo nisem odločil. Mislim, da je bilo nekaj glede načina košnje (ali uporablja nek konkreten algoritem, ali zgolj kosi naključno).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Manager ::

Pozdravljeni

Nabavil sem Worx Landroid S500i, imam 350m2 zelenice, ki sem jo razdelil v 4 cone. Ker imam v coni 3 kar nekaj brajd, sem za začetek nastavil na 4.cono 100%, da vidim, kako bo kosil.

Sedaj se je pojavil problem, da gre iz 4. cone, ko jo še ne pokosi, vmes kar preko cone 3 na cono 2 in ves čas kosi.

Hvala za info. Lp.

DimmniBurek ::

Ima kdo kaj več izkušenj? Gledam za Worx Landroid L1500 ali Gardeno Silenio 1250.
Cena je tam tam, po specifikacijah se bolj nagibam k Landroidu saj je večji, kar je verjetno dobrodošlo pri neravnem terenu in pa ima 4 Ah baterijo proti 2.1 Ah na Gardeni.
Kolesa na Landroidu tudi zgledajo boljša in večja.
Travnik je dokaj velik (~1200 m^2), ovir ni.
Kaki komentarji? Se da kje zadevo sposoditi mogoče (zaradi ne glih golf igrišče ravne površine)?
There Is No Stronger Drug Than Reality

black ice ::

Ponavadi ti prodajalci sami ponudijo demo parih košenj, vsaj pri Husqvarni je tako. BTW Gardena ima drobovje cenejših Husqvarn, če ti to kaj pove.

ToniT ::

Gardeno je kupila Husqvarna...

damirj79 ::

Za Worx: dober firware, dober app, dobiš že v osnovi wifi povezljivost, kosi do roba (kao), polagaš samo eno žico, imaš na voljo ACS, off-limits itd
Proti Worx: velika pogonska kolesa zadaj, mala kolesa spredaj je recept da se lahko velikokrat zatakne

Za Gardena: velika pogonska kolesa spredaj, malo kolo zadaj, pomeni da gre čez vse ovire
Proti Gardena: polagaš dve žici, vodilno in mejno (wtf?), ni ACSa, ni offlimits, ne kosi do roba, ni....

BigWhale ::

Mejna zica je zato, da dolocis kje so meje kosenja. Vodilna je pa zato, da lahko kosilnici poves, kje naj se vraca nazaj do polnilne postaje in da ji lahko poves, da se zazene na kaksnem bolj oddaljenem delu parcele, ki je mogoce se tezje dostopen.

damirj79 ::

Ja vem. Gardene sicer nimam, ampak recimo ne vidim nekega plusa v tem. Bi raje videl, da bi logiko vračanja do polnilne postaje izvedli bolj SW.

BigWhale ::

S SW je to precej tezje izvedljivo. Zica je bolj preprosta in IMO bolj zanesljiva metoda.

Tisto eno dodatno zico napeljat je se najmanjsi problem.

damirj79 ::

Vseeno mislim, da je rešitev Gardene rahlo zastarela in tudi ne idealna oz. nič boljša ni kot vračanje domov po mejni žici. Worx to še izkoristi, da naredi border cut, kar je sploh plus proti ostalim, ker tega ostale niti nimajo.

gjural ::

Glih se bliža black friday pa sem razmišljal da bi za naslednjo leto vzel robotsko kosilnico....
ve kd oza kako dobro black friday ponudbo da imajo kosilnice v ackiji. načeloma terem imam raven in ni zahteven cca 400 m2 za kosit.

blazkj ::

Razmišljam, da bi za svojih 700m2 za naslednjo sezono kupil robota. Gledam Husqvarno 315. Kakšne so kaj izkušnje tistih, ki imate robotsko kosilnico? Sosed, ki jo zdaj uporablja 2 leti, pravi, da enak čas, ki ga je prej porabil za košnjo zdaj porabi za odpravljanje raznih težav, zatikanj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blazkj ()

BigWhale ::

blazkj je izjavil:

Razmišljam, da bi za svojih 700m2 za naslednjo sezono kupil robota. Gledam Husqvarno 315. Kakšne so kaj izkušnje tistih, ki imate robotsko kosilnico? Sosed, ki jo zdaj uporablja 2 leti, pravi, da enak čas, ki ga je prej porabil za košnjo zdaj porabi za odpravljanje raznih težav, zatikanj...


Jaz imam ze ~8 let Husquarno 305. Zamenjal sem dva napajalnika in en komplet baterij. Drugih tezav kot so bile obcasne prekinitve kabla (ker eni pac zabijajo lopate v zemljo tam kjer ni treba) in nekaj zatikanja zaradi terena ni bilo. Teren moras imeti vsaj priblizno zravnan. Ce je luknjast teren, potem se pac kosilnica zatakne.

Jaz sem motorno kosilnico dve leti nazaj z zaribanim motorjem od tega, ker je stala, odpeljal na smetisce. :> Prej je blo treba kositi maximalno enkrat na teden, ce si zelel imeti pokoseno na neko zmerno visino.

blazkj ::

Hvala za input. Napajalnika v smislu charging station-? Baterija je zamenljiva tudi pri Husqvarnah (berem da je pri raznih landroidih to precej lažje izvedljivo)? Kako je z oviram, npr stebri gugalnice in peskovnik sredi trate ali pa visoka trave. Se zaleti/približa in obrne ali je tudi okrog teh dobro dati kabel?

Je kabel treba nujno vkopat ali ae ga lahko položi po trati? Predvidevam, da ga itak trata hitro preraste...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blazkj ()

damirj79 ::

Kabel polozi, s klini ga itak pritrdis. Cez leto ali dve ga trava prerase. Sicer ne vem kje zivis, ampak jaz ce nastavim na nizje od 40mm, je poleti hitro rjava, tako da kosim na 50mm visine, komot bi shajal tudi na 60mm. Imam worxa, kar se tice menjavr baterije, gre to enako kot na rocna orodja, se celo enaka baterija je. Moj teren ni ravno prevec raven, se pa ne zatika. Ko pride do ovire, ima senzor ACS in se kake 5cm pred njim obrne stran. Razen da bi imela malo vec pameti z navigiranjem po prostoru, v smislu, da bi znala kot znajo robotski sesalci z lidarjem se voziti vzporedno, ji nimam kaj ocitat. Bencinska kosilnica je parkirana v kleti in je ne rabim.

BigWhale ::

Jaz imam vedno max visino nastavljeno, kabel imam vkopan, ker ce je polozen na travo se se prej prekine. Je pa lazje polagat.

Okrog ovir lahko speljes kabel in nardis zanko, drugace se kosilnica zaleti not in se obrne.

damirj79 ::

Če imaš fikse ovire OK, in pa da niso preveč daleč stran od vodilne žice. Če pa imaš nr eno oviro 20m starn od te vodilne žice, je brezveze jo napeljavat. Worx ima to odlično rešeno na dva načina, eden je ACS, drugi pa off-limits. Ni mi jasno, kako da nobena druga bolj profi kosilniška firma nima ne enega, ne drugega sistema za nadzor nad področjem košnje.

Gregor P ::

... zato ker še niso vstopili Kitajci na ta trg>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Sparkxl ::

Točno tako :) Furajo prehistorično tehnologijo ker lahko. Isto je bilo pri sesalcih. Tupi ko čošak, dokler niso prišli kitajci

BigWhale ::

Ultrazvocni senzorji za izogibanje oviram bi se lahko pocas zaceli uporabljati.

Bolj natancna navigacija? Kaj pa vem. Lidar bi moral biti all-seasons-all-weather. Potem je se navigacija s pomocjo racunalniskega vida. GPS je pa premalo natancen. Karkoli drugega bi bilo pa najbrz precej bolj kompliciran kot se ima smisel.

mat xxl ::

Kaj se kaj splača za cca samo 150 m2 ravna površina, zaprt atrij, ni treba, da je top of top, rad pa vidim, da deluje, da ne bo več dela z njo, kot bi bilo z košnjo ?

damirj79 ::

Ultrazvocne senzorje imamo ze, cakamo da se pojavijo tudi v modelih proizvajalcev ki se kao bavijo s kosnjo. In pa da ne stanejo vec kot da nabavis enga crnca in ga zivis pod svojo streho.

damirj79 ::

mat xxl je izjavil:

Kaj se kaj splača za cca samo 150 m2 ravna površina, zaprt atrij, ni treba, da je top of top, rad pa vidim, da deluje, da ne bo več dela z njo, kot bi bilo z košnjo ?


Si jo naredis sam.. 3D printer in gasa
http://www.reprap-windturbine.com/index...

blazkj ::

Sem potem nabavil Husqvarno 310, pride drug teden. Postavil bi ji nadstrešek, nekaj podobnega že imam ampak ima med stranicama 65 cm, kosilnica je široka 51cm. Bo to dovolj ali so premalo natančne in rabijo več prostora da zadanejo polnilno postajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blazkj ()

BigWhale ::

Saj polnilna postaja ima podlago. Nekaj cm na vsaki strani bi moral bit dovolj. Poglej kolk so siroke hiske, ki jih prodaja Husqvarna. :)

T-Majo ::

Sam imam zelenico dobrih 400m2. Imel sem Vilagerja Villybot 2.0 in je bil katastrofa. O tem niti nočem, zato sem ga vrnil.

Zdaj pa se odločam med tremi brandi, sicer bi lahko naročil še kaj druga iz tujine, ampak me zanima lokalni servis in support v tem primeru, ko gre za nekaj, na kar se ne spoznam;

- Worx M500 (WR141E) / sosed mislim da ima S500, je zelo zadovoljem, cut to edge ima super, sem videl, ker nožev nima centralno postavljenih ampak na strani
- Gardena (vem, da jih dela Husquarna), zanesljive, tihe, večina brez WIFIja, moraš dokupit in zaporedno vezati na router, to mi ne diši, predvsem zaradi prostora v omarci
- Bosch Indego S+ 500 - ta mi je pa trenutno v teoriji najboljši zaradi tega, ker ima WIFI napram Gardeni in pa LogiCut, kar mi je super, saj prejšnji Villybot in ostali, ko jih gledam, nakjučno kosijo in vedno kaj izpustijo, vsaj začasno, dokler algoritem (če ga ima) ne ''zadane'' območja.

Pa še cena je se mi zdi res huda:
https://www.mimovrste.com/akumulatorske...

Bojim se, da pa ima edge cut najbočjše Worx?

mn ::

Mene pa zanima če ima kdo izkušnje z Powerworks, ki jih v Bauhausu prodajajo? Manjši modeli imajo precej zanimivo ceno.

Nima nihče kakšnega mnenja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()
««
6 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31560762 (390) sbawe64
»

Nakup robotske kosilnice

Oddelek: Pomoč in nasveti
12378 (190) miha98
»

Katero robotsko kosilnico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6314103 (6374) feryz
»

Aku-kosilnica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5112546 (9869) dvojka

Več podobnih tem