» »

Robotska Kosilnica

Robotska Kosilnica

««
3 / 18
»»

Okapi ::

Za travo okoli hiše pač ni primerno da ti jo koza pocufa.
Branje ti povzroča težave, ne? Saj smo večkrat napisali, da koze niso primerne. Priporočamo kenguruje.

O.

kuglvinkl ::

Dami je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Drug teden se bom zmenil za en demo. Pa se do nekaterih ponudnikov stopil, ker je nekaj malega konkurence in se splaca pogledat. Hehe.

Dej povej kdaj pa bom še pajota vprasal če bi prisu poleg, ker smo glih sokrajani :)



To bo ziher added value. Trije štajerci gledajo robota, kako kosi travo. Ne se pozabt posnet.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

nodrim ::

Okapi je izjavil:

Za travo okoli hiše pač ni primerno da ti jo koza pocufa.
Branje ti povzroča težave, ne? Saj smo večkrat napisali, da koze niso primerne. Priporočamo kenguruje.

O.


fak, samo vsakič, ko vidim napisane te "kenguruje" krepavam od smeha :D zdej si pa še predstavljam kenguruja, ki poriva kosilnico :))

Vikking ::

Okapi je izjavil:

Za travo okoli hiše pač ni primerno da ti jo koza pocufa.
Branje ti povzroča težave, ne? Saj smo večkrat napisali, da koze niso primerne. Priporočamo kenguruje.

O.


Jao no.
In kdo od tukaj je videl kenguruja, kako je enakomerno, na enako višino pojedel travo, na 1000m2. Da ne omenjamo poškodovanega terena, zaradi tacanja. In ja tudi za kenguruje moraš skrbeti, glede na to da gre za živalsko vrsto, katere deželica Slovenija ni naravni habitat, je potrebno za njo skrbeti še bolj previdno kot za kozo.

Pa pojdite v živalski vrt, pa poglejte malo okoliš kjer se gibljejo kenguruji. A vsi žvite v blokih ali kaj, da fantazirate s prežvekovalci.

BigWhale ::

kuglvinkl je izjavil:

To bo ziher added value. Trije štajerci gledajo robota, kako kosi travo. Ne se pozabt posnet.


*raises an eyebrow* A ti jest zgledam k stajerc al kwa? ;>

Phoebus ::

popravljam kunglvinkla- trije geeki se bodo rajcali ob gledanju robota, ki kosi travo :D

Tear_DR0P ::

zdej si pa še predstavljam kenguruja, ki poriva kosilnico

jao - zdej smo že pri porivanju :P
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Okapi ::

Pa pojdite v živalski vrt, pa poglejte malo okoliš kjer se gibljejo kenguruji.
Pa ti, si že kdaj videl, kakšna super travica raste v ogradi, kjer so samo kenguruji? Ker jaz namreč sem. Prav nič ne poškodujejo terena, ker nimajo parkljev in se njihova teža lepo enakomerno porazdeli po tleh, travo pa je tako ali tako koristno povaljati.

O.

noraguta ::

Okapi je izjavil:

Pa pojdite v živalski vrt, pa poglejte malo okoliš kjer se gibljejo kenguruji.
Pa ti, si že kdaj videl, kakšna super travica raste v ogradi, kjer so samo kenguruji? Ker jaz namreč sem. Prav nič ne poškodujejo terena, ker nimajo parkljev in se njihova teža lepo enakomerno porazdeli po tleh, travo pa je tako ali tako koristno povaljati.

O.

eh ovca je bolj pug'n'play kot kenguru v naših krajih in ima dokaj luštne izdelke. ampak BW je povedal , da noče imeti govna na trati tako , da streljamo v napačno smer.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kuglvinkl ::

BigWhale je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

To bo ziher added value. Trije štajerci gledajo robota, kako kosi travo. Ne se pozabt posnet.


*raises an eyebrow* A ti jest zgledam k stajerc al kwa? ;>


Sori. Zate vzamem nazaj :)
Your focus determines your reallity

BigWhale ::

Torej, a followup!

Kupil sem Husqvarninega Automowerja 305, okrog parcele je polozen kabel, po sredini parcele vodilni kabel in potem samo vklopis zadevo in pustis da kosi. Precej hitro sem jo opremil z webcamom ...

http://twitvid.com/B3BIY

Obcasno pa deluje tudi live feed - http://www.lubica.net/mow/

:>

Zaenkrat sem precej zadovoljen.

BigWhale ::

Torej, se nekaj vec detajlov. Kosilnica stane 1500 EUR, skupaj z montazo (polaganje kabla, spojke) je stala 1850 EUR. Trenutno kosilnica dela 24/7. Ko je baterija prazna, se gre sama napolnit in potem spet kosi.

Preden zacne kositi se odloci ali gre levo od polnilne postaje, desno ali pa gre v oddaljeni sektor, ki je s polnilno postajo povezan z vodilnim kablom. Kako pogosto hodi v oddaljeni sektor lahko sam dolocas.

Mejni kabel imam polozen okrog in okrog parcele. Ko pride montirat, strojno polozi kabel 2-3 cm globoko v zemljo. Kabel gre na stirih mestih pod tlakovci, da kosilnica pride tudi na tiste 'remote' predele, kjer travo preckajo tlakovci. Dokler je teren na isti visini, ni nobenih tezav s prehodom iz trave na tlakovce. Kosilnica sama sicer ne zazna kje je trava in kje ne, tako da 'kosi' tudi po tlakovcih.

nodrim ::

Ava za kamero in feed :)

Drugače pa na posnetku zgleda, kot da kosilnica ob vsaki zaznavi ovire zavije za 90 stopinj. To je potem celoten algoritem, ki ga uporablja za prekosit celotno površino, ki je pač omejena s podzemnim kablom?

BigWhale ::

nodrim je izjavil:

Ava za kamero in feed :)

Drugače pa na posnetku zgleda, kot da kosilnica ob vsaki zaznavi ovire zavije za 90 stopinj. To je potem celoten algoritem, ki ga uporablja za prekosit celotno površino, ki je pač omejena s podzemnim kablom?


V bistvu nisem bil nikoli pozoren na to, za kolk se obrne. Bi pa znal drzati to ja. Ni glih blazno pametna. :) Lots of room for improvement.

Ena slaba stran, ki sem jo opazil je tudi to, da ce se kosilnica pod kaksnim cudnim kotom nasloni na kako oviro in se sprednja maska ne premakne potem ne zazna, da se je zadela ob oviro. Na mokrem terenu (kosilnica kosi tudi v dezju, je nic ne zmoti) lahko potem pogonska kolesa zdrsujejo in se vrtijo v prazno. Eno detekcijo premikanja bi bilo fajn imet na zadnjem kolesu. :)

Pa en generalno napajalni port bi imel, da bi lahko netbooka kar tja ustekal. :>

Okapi ::

je stala 1850 EUR
Robotska kosilnica je kul, ampak računice pa ni;((

Za ta denar ti brezposelni sosed 10 let kosi tisto travco. Ali pa si, kot pravi moški, v najbližji kmetijski trgovini za 25 evrov kupiš tole.



Enkrat na teden namesto dvigovanja ročk za mišice in kondicijo pokosiš travo. Prihranjen denar še vedno lahko zapraviš za kakšno tehnično igračko>:D

O.

Tr0n ::

Mislim, da gre tukaj bolj za techy radovednost in hobi, kot pa da si "pravi moski". Cool stuff.

SkyNet thanks you.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

nevone ::

Za ta denar ti brezposelni sosed 10 let kosi tisto travco.


Ali pa mu po enem tednu pride delovna inšpekcija in mu razloži, da mora zanj plačevati tudi zdravstvo, pa penzion, pa malico mu mora zrihata, pa delovne pogoje, ki vključujejo izdelavo protiveternega zidu in tako naprej ...

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nodrim ::

Koga briga računica, če ti kosilnica z webcamom sama kosi travo 8-)

fosil ::

Trenutno kosilnica dela 24/7

Dokler ne bo kakšen sosed imel zadost ropotanja 24/7 in bo kosilnica "zašla" v bližnji potok >:D
Tako je!

brodul ::

Ropot ?
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Icematxyz ::

tsh2 ::

je pa precej butasta tale kosilnica ko gledam posnetek. morala bi iti lepo tako kot človek, sistematično. jaz bi si raje kupil robota z rokami in nogami ali kolesi, potem bi pa sam pisal pametne programčke za različno zahtevna opravila. ne vem pa koliko taka stvar stane, pod 10 jurjev najbrž ne dobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

poweroff ::

BigWhale - če si pravi geek, boš sedaj gor naložil Linux kernel! :))
sudo poweroff

BigWhale ::

fosil je izjavil:

Trenutno kosilnica dela 24/7

Dokler ne bo kakšen sosed imel zadost ropotanja 24/7 in bo kosilnica "zašla" v bližnji potok >:D


Te kosilnice ne slisis, ce nisi ravno kaka dva metra stran. :)

fosil ::

Tud ponoč ne? Ker poleti ponavadi spiš pri odprtem oknu.
Zakaj pa mora sploh laufat 24/7? A je ne moreš samo vsake toliko časa malo spustit na pašo pa je?
Ker drugač bo tudi poraba elektrike kar velika.
Tako je!

BigWhale ::

Jaz je pri odprtem oknu ne slisim. Stvar je 'glasna' 60dB. Trenutno laufa 24/7 zato, da travo v red spravi, potem bo laufala vsak drug dan po kakih 15 ur na dan.

Poraba elektrike je bolj tko no. Lani sem porabil kakih 50 litrov bencina za kosenje in sem zelo neredno kosil. Potem sem porabil se nekaj bencina, da sem odpadno travo vozil na smetisce. Komposta nimam, ker ga nimam kam dat in bi bil prehitro poln.

Blog post na temo kosilnice. In pa se nekaj posnetkov kosilnice med delom. Stop motion movie.

AmokRun ::

A to sploh kaj kosi? Tam se pelje čez regrat pa se zadaj nič ne pozna.:D

BigWhale ::

Zdej je nastavljena, da kosi nizje. Samo se tist regrat cist pr tleh je ostal. :)

fosil ::

da travo v red spravi

Regrat naber pa boš mel bolj urejeno travo pa še solato :D

Kosi pa res slabo, še cvetov ne pokosi.
To bolj valja travo koker kosi, zato pa mora laufat 24/7, da gre spet čez še preden se trava nazaj pokonc postav :))
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

kuglvinkl ::

BW, žogo bi se dal fajn šutirat, tolk maš placa :).

Nimam terena za kej tacga...

BigWhale ::

fosil je izjavil:

da travo v red spravi

Regrat naber pa boš mel bolj urejeno travo pa še solato :D

Kosi pa res slabo, še cvetov ne pokosi.
To bolj valja travo koker kosi, zato pa mora laufat 24/7, da gre spet čez še preden se trava nazaj pokonc postav :))


Tisti cvetovi regrata, ki so danes se na tleh so precej nizko in jih tud moja B&S kosilnica ne pokosi. Mislim, prid pogledat pa bos vidu kako zgleda zadeva. :)

fosil ::

No sej, po moje to ni najboljš da kosi 24/7. Po moje bi blo bolš da bi pustu da se trava in cvetovi spet mal pokonc postavijo in se bo spet dal kosit.
Zdej deluje bolj kot valjar in sam potlač zadeve namesto da bi odrezal.
Tako je!

BigWhale ::

Ma, nic ne potlac no... Ta stvar se deset kil nima, nima kej tlacit. Se dobr, da mam sploh kej trave, k mi tamaledva skoz gor hodta.. :>

revvs ::

In kako te kosilnice kosijo bolj možata področja kjer je plevel in visoko rastje ? Bi me zanimalo.

Pyr0Beast ::

BigWhale je izjavil:

Ma, nic ne potlac no... Ta stvar se deset kil nima, nima kej tlacit. Se dobr, da mam sploh kej trave, k mi tamaledva skoz gor hodta.. :>


10kg na 5cm^2 je 20 ton na m^2 !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

Pyr0Beast je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Ma, nic ne potlac no... Ta stvar se deset kil nima, nima kej tlacit. Se dobr, da mam sploh kej trave, k mi tamaledva skoz gor hodta.. :>


10kg na 5cm^2 je 20 ton na m^2 !

Huh? 10kg, ki pritiska na 5cm^2 je 10 kg ki pritiska na 1m^2, ti si najbrž sicer na tlak ciljal?

PS: ti nikol ne spiš?

Pyr0Beast ::


PS: ti nikol ne spiš?

Ma tule se zezam s kompi že 10 ur+ :)


Huh? 10kg, ki pritiska na 5cm^2 je 10 kg ki pritiska na 1m^2, ti si najbrž sicer na tlak ciljal?

Jup.

Sicer ne vem. Samo naprava ki mora lavfati 24/7 da pokosi, kar bi navadni človek naredil v enem dnevu ... ? Neučinkovitost at its best. Tudi zaznavanje prostora ji je en velik fail in kosi kar se da neoptimalno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

Trenutno laufa 24/7 zato, da travo v red spravi, potem bo laufala vsak drug dan po kakih 15 ur na dan.


A res ni noben prebral kar sem napisal? In zadeva tudi ce laufa 24/7 ne kosi 24/7. Sej ne vlece kabla za sabo. Kosi namrec 40 minut in potem se kaksni dve uri polni. Torej v enem dnevu kosi cca sest ur.

Ja, kosilnica pa ubira nek pseudo-random nacin kosenja. Dovolje je pametna, da je moja trava pokosena. :>

ToniT ::

Pa se ne bojiš, da bi ti jo kdo ukradel?

BigWhale ::

ToniT je izjavil:

Pa se ne bojiš, da bi ti jo kdo ukradel?


Mora najprej preplezati ograjo in potem s kosilnico, ki piska kot zmesana se zbezati. Pa zavarovati jo bom dal. :)) Za vsak slucaj.

Okapi ::

In v vse te stroške si se vrgel, ker raje dviguješ uteži kot kosiš:-)

O.

jype ::

Seveda ne. Zato ker je neumno imeti webcam na kosilnici, ki jo potiska človek.

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

In v vse te stroške si se vrgel, ker raje dviguješ uteži kot kosiš:-)
O.


Predvsem zato, ker rajs po nosu vrtam, kot pa kosim. Al pa na slo-tech pisem. Nekaj pac. :>

jype je izjavil:

Seveda ne. Zato ker je neumno imeti webcam na kosilnici, ki jo potiska človek.


Tudi to ja. :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

fosil ::

Kosi namrec 40 minut in potem se kaksni dve uri polni. Torej v enem dnevu kosi cca sest ur.
Ja, kosilnica pa ubira nek pseudo-random nacin kosenja. Dovolje je pametna, da je moja trava pokosena. :>

A baterije se da zamenjat? Ker pri takem tempu bi znale it kar hitro.
Če gledaš zadevo ni videt prav hudo pametna.
U bistvu stvar dela z eno vrstico kode: ko prideš do ovire, se obrni za random stopinj.
Ko si ji gor prilepu laptop si ji inteligenco povečal vsaj za kakšnih 100x 8-)
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Pyr0Beast ::


A baterije se da zamenjat? Ker pri takem tempu bi znale it kar hitro.


9 Ciklov na dan - 300 ciklov v 33dneh.
500 Ciklov v 55dneh.
Če so švoh baterije bo kosilnica pri takem tempu krepnila konec naslednjega meseca.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mihec87 ::

six pack+klopca pod senco+tale kosilnica=neprecenljivo

Hm če nasadiš kake nizke rože jih sploh ne rabiš ograjevat proti kosilnici :)

Pyr0Beast ::

six pack + klopca pod senco - kosilnica = neprecenljivo

Če nasadiš kakšne nizke rože jih ne boš namenoma kosil.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mihec87 ::

Glede rož je bil bolj troll na regrad..

Pyr0Beast ::

Lol :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

Pyr0Beast je izjavil:


A baterije se da zamenjat? Ker pri takem tempu bi znale it kar hitro.


9 Ciklov na dan - 300 ciklov v 33dneh.
500 Ciklov v 55dneh.
Če so švoh baterije bo kosilnica pri takem tempu krepnila konec naslednjega meseca.


Ja, verjetno so ugotovil, da se jim kosilnic za jurja pa pol ne splaca prodajat, bodo z baterijami sluzil.

:>
««
3 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39168131 (1457) IL_DIAVOLO
»

Nakup robotske kosilnice

Oddelek: Pomoč in nasveti
12542 (354) miha98
»

Katero robotsko kosilnico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6315086 (7357) feryz
»

Aku-kosilnica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5113008 (10331) dvojka

Več podobnih tem