» »

server HDD

server HDD

Joker1337 ::

Lep pozdrav,
imam namen kupiti strežnik pa nevem z kakšnim diskom... SAS al SCSI al SATA 2 ?? ....vprašal pa bi kakšna je sploh razlika med temi tremi tipi diskov?

Ps.: Cena ni tolko pomembna...pomembna je hitrost pa kvaliteta

Hvala

LP

SigmaProg ::

SCSI - zastarel in predrag
SAS - nadomešča SCSI, ohranja kompatibilnost z SATA 2 (SATA 2 disk lahko daš na SAS konektor, obratno ne)

Kaj kupit? Odvisno kolko denarja imaš na razpolago in kako bo strežnik obremenjen?
Boljše je zagotovo SAS...

Joker1337 ::

kot pravim denar ni problem samo da bo vredi server....razmišljam pa o nakupu 450GB SAS diska za 370EUR ...seveda če je ta vredi http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...

terryww ::

v omari mi ležita 2x cheetah 148gb in raid adapter. če te zanima, se oglasi
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

domenc ::

Živjo!

Si bom kar tukaj izposodil temo...

Na domačem strežniku imam še zelo stari disk Maxtor 6Y080L0 (80 GB, 5400 rpm, IDE priklop) (mislim da od leta 2006). Ker se bojim, da ga bo počasi čas povozil, bi si omislil novega.

Kaj priporočate (za max 50 EUR)?

Na strežniku mi teče Ubuntu server 8.04, katerega bo z novim diskom zamenjal Ubuntu server 10.04.

Malo sem gledal tele dva:

WD Caviar Blue 250 GB, 7200 rpm, 16 MB, SATAII (WD2500AAKS)

in

Seagate Barracuda 500 GB, 7200 rpm, 16 MB, SATAII (ST3500418AS)

Kaj menite? (kapaciteta ni toliko pomembna - no vsaj 80 GB oz. 120 GB)

Hvala ter lep pozdrav, Domen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: domenc ()

jest10 ::

Samsung f3

domenc ::

jest10 je izjavil:

Samsung f3

Tagale: Samsung SP 3,5" F3 500 GB, 7200 rpm, 16 MB, SATAII (HD502HJ)?

LP, Domen

jest10 ::

Ja, tale

domenc ::

OK, hvala lepa. :)

Vanadium ::

@ domen: kaj pa tole: caviar black glede nato da je to server bi jaz tega privoščil si

domenc ::

Vanadium je izjavil:

@ domen: kaj pa tole: caviar black glede nato da je to server bi jaz tega privoščil si


Ja ne vem :), vi mi priporočite najboljšega do te cene za strežnik..
Važno je, da bo delal normalno vsaj 4 leta vseskozi (24/7) :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: domenc ()

Lion29 ::

sicer ze staro ampak

@Joker1337: nic nisi podal kaksen streznik zelis? web streznik, datotecni streznik, DB streznik, multimedia streznik? WOT?

vsekakor ce cena ni neka ovira sploh ne pomisljaj in nabavi SSD.... spoh za streznik....sicer pa ok, ti ga verjetno ze mas... no pa kdo drug, ki ga namerava nabavit :D....
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jest10 ::

Vanadium je izjavil:

@ domen: kaj pa tole: caviar black glede nato da je to server bi jaz tega privoščil si


Zakaj plačati več, če je Samsung f3 enako dober?

Vanadium ::

Ker ma wd vec cacha, ker je singel plater, caviar black je namenjen vecjim obremenitvam itd... Pa nasplosno mam bolse izkusnje z wd kot z samsungom (samo moja izkusnja pac ni merilo kaj je dobro kaj ne)

jest10 ::

Samsung ima tudi samo eno plato, cache pa ima strašansko malo vpliva. To da je black za večje obremenitve, je pa eno usrano marketinško nakladanje, nič drugega.

levaky ::

No, pa Samsunga daš lahko v HW RAID, kar se WDja ne da(AFAIK). Za Green serijo sem 100%, se mi pa zdi, da sem nekje bral, da se tudi Black serije ne da več.

Matej

jazbec ::

samsung f3 je boljši od wd caviar black-->http://www.tomshardware.com/charts/2009...

OmegaBlue ::

levaky je izjavil:

No, pa Samsunga daš lahko v HW RAID, kar se WDja ne da(AFAIK). Za Green serijo sem 100%, se mi pa zdi, da sem nekje bral, da se tudi Black serije ne da več.

Matej


Tip diska nima ama nič veze s tem ali gre lahko v raid ali ne.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

levaky ::

Pri WD Green seriji je problem TLER parameter.

Nisem se kaj preveč poglabljal v detaile, ampak naj bi WD green serija prevečkrat "parkirala" glavo in se spin downala. Ko kontroler zahteva podatke, disk rabi preveč časa za spinup in kontroler potem rad vrže disk iz raida in javi napako.

Nekatere Greene se je dalo patchat z TLER patchom, ne vem pa, ali se da tudi nove.

Je pa res, disk gre v raid, če pa dela tako kot mora, je pa drugo.

Dami ::

OmegaBlue je izjavil:

Tip diska nima ama nič veze s tem ali gre lahko v raid ali ne.

Pri HW raidu je pomemben ali ma disk TLER. Pri hitachi in samsungih načeloma ni težav s tem, wd je pa pri vseh serijah razn RE to ukinil. Jaz bi vseeno za svoj server system disk vzel tole, kar ti bo tudi prav prišlo, če boš dal mogoče še enega zraven v RAID1.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

krho ::

Sam sem ravno 14dni nazaj 5 takšnihle samo, da so bili 1T priklopil na Areco, v RAID 10 :)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

jest10 ::

levaky je izjavil:

WD green serija prevečkrat "parkirala" glavo in se spin downala. Ko kontroler zahteva podatke, disk rabi preveč časa za spinup

Ja, parkira glavo. Ampak plate se ne ustavljajo.

Vanadium ::

No jaz mam dva taka WD diska v raid 0 na plati v podpisu (controler je pa od promisa onboard na plati). Dela pa bp in nic ne mece ven iz raida. Je pa res da so zdej ta tler zjebali in na ta novih diskih nemores nastimat z wdtler aplikacijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Notranji trdi disk 2TB - 5 različnih vrst ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5213004 (11498) SanAndreas
»

NAS(raid 5)+diski

Oddelek: Kaj kupiti
303959 (3409) antonija
»

1 TB disk SATA (Samsung ?)

Oddelek: Kaj kupiti
334963 (3244) bodom
»

Dvoterabajtni Samsungov disk ima hrošča

Oddelek: Novice / Diski
4310771 (8319) levaky
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533774 (13924) xyxyxyxy

Več podobnih tem