» »

Geforce 8600 gts Pomoč

Geforce 8600 gts Pomoč

neon21 ::

zdravo
jaz pa imam v moji kišti grafično gf 8600 gts. pa bi si rad kupo novo pa me zanima kero oz lahko kupim bilo kero samo da je geforce al so lahko drugi proizvajalci. hvala za pomoč

Nwanko ::

Povej kaki sistem maš,pa kolko maš budget za grafo...

mr1two ::

Važno je samo, na katerem vodilu imaš grafično, se pravi ali je PCIX(pci express) ali AGP.
Proizvajalec ni važen, je pa od modela odvisno(in koliko odšteješ za grafiko), kako hitra bo.
Hitrost je pomembna pri igranju iger, pri ostalem pa načeloma ne.
Če uporabljaš računalnik zgolj za pisarniško delo(internet, word...), potem drage grafične ne potrebuješ.
LP

neon21 ::

sem pogledal na netu specifikacije za geforce 8600 gts in piše da je vodilo PCI-Express X16. torej bo že držalo . grafična je 256mb tak kod ona ko sem pogledal specifikacije. mel bi bol za igre saj ta grafična je vredu ampak bi še raje šel na 1giga grafike. nekje 100 - 120 eur gledam za grafično :) . hvala za pomoč res.

mr1two ::

Če napišeš še recimo kakšen procesor imaš, ti lahko priporočimo neko optimalno rešitev.
Maraš rabljeno robo?
LP

jazbec ::

glej rabljene, ker nove za ta denar niso nevem kaj
no mogoče gtx460 786mb, ki stane 140 evrov

hojnikb ::

Spomin na grafični nima nobene veze z zmogljivostjo grafične.
Maš grafične ko so slabše od 8600 pa majo 512mb rama.
#brezpodpisa

neon21 ::

saj vem da spomin nima veze. sem gledo eno Sapphire Radeon HD 5670, 1024MB GDDR5, DVI, HDMI, ima PCI EXPRESS 2.1 . kaj pravite na to ?

hojnikb ::

Kake maš pa ostale komponente ?
#brezpodpisa

mr1two ::

Recimo, da si lahko predstavljam približno kakšen procesor imaš, če imaš 8600 grafiko in nisi nadgrajeval.
Jaz bi ti priporočil kaj v stilu ATI4850, rabljeno, ker gredo za 50 evrov.
Nova grafika, ki ima ~isti performance, ti pride okrog 100 eurov+.
Če najdeš kakšno, ki je še v garanciji, si zmagal.
Prosim, če zaupaš vsaj procesor :)

neon21 ::

rami so 2giga ddr3 procesor intel dual core 2,70 če se ne motim. morem doma pogledat nisem zdaj doma. pa to omenjneno grafično geforce za matično pa res nevem. nevem niti ki pogledaš. na računalnike se spoznam tak samo osnovno bol na grobo :) zato pa bi rad zvedel čim več in hvala kr mi pomagate ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

hojnikb ::

vzem 5670ko, sam še vseen ti bo procesor predstavljal bremzo.
#brezpodpisa

neon21 ::

aha torej bi blo najboljše drug procesor kupit ? kr ta grafična k sm jo gledo potem nebi dala vse od sebe če prav sklepam ?

jazbec ::

kupi rabljeno hd4850

in dajaj na stran za proc+plata

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

neon21 ::

mr1two je izjavil:

Če napišeš še recimo kakšen procesor imaš, ti lahko priporočimo neko optimalno rešitev.
Maraš rabljeno robo?
LP



mah rabljeno je tak. najraje kupim novo :)

jazbec je izjavil:

kupi rabljeno hd4850

in dajaj na stran za proc+plata



kak to misliš ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

jazbec ::

da kupi rabljeno hd4850
okoli 50 evrov namesto novo za 100

in šparaj, da si boš kupu plato in proc
sklepam, da imaš pentiuma
ali imaš core 2 duo
če imaš slednujega je v redu
pentium pa je tko tko

mr1two ::

Ja, izbira je tvoja in te razumem(tudi sam nerad kupujem rabljeno, ampak po drugi strani, vedno odštejem več).
Poglej si teste recimo za 4850 in 5750(ki je okrog 100+), pa boš videl, da za 50 evrov več kupiš zadevo, ki je le hladnejša,sicer tišja, in v garanciji, razlike v samem performansu pa ni...
Ti pa svetujem, da nabaviš zadevo, ki je še v garanciji, če se le da.

neon21 ::

jazbec : imam slednjega intel core 2 duo . hvala vsem za pomoč :) se vam oglasim ko bo prišel tisti dan ko grem v nabavo :) . hvala še enkrat :)

mr1two ::

To je po mojem bang for the buck
Razmisli, pa poglej teste.
LP

neon21 ::

ja sam jaz bi rad mel 1giga grafično :)

jazbec ::

kupi to rabljeno hd4870;)

bluefish ::

neon21 je izjavil:

ja sam jaz bi rad mel 1giga grafično :)
Verjemi, ne bo velike razlike.

Nwanko ::

neon21 je izjavil:

ja sam jaz bi rad mel 1giga grafično :)

Na kakšni monitor resoluciji misliš igrat?

Riff ::

al pa dob kakšno rableno 8800gt/gts se dobijo kar pocen poglej na bolho

valvoline1 ::

neon21 ::

evo tak sem se odločo . Gigabyte Radeon HD 5450 OC, 512MB DDR3, VGA, DVI, HDMI to bi jaz mel . je to možno ? bo delala brez problema ? samo menjam staro ven novo not je tak ?

Blinder ::

ta bo delala še slabše kot 8600gts :))
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

neon21 ::

hje. res se vidi da se ne spoznam tolk na grafične :D hehe . pol pa kera bo delala idelano in da ne rabim menjat nič razn staro grafično ven novo not. in da bo cena kolk tolk ugodna :) .

neon21 ::

69charger ::

Katerokoli ne-rabljeno grafično pod 60EUR boš vzel ne bo nič boljša od 8600gts. Kupi rabljeno 4770/4850. Jaz prodajam eno 4770.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

jazbec ::

Blinder ::

Sam za 4850 pa 4870 mora pogledat če ma dovolj zmogliv napajalnik.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jazbec ::

naj pove kolko močnega ima ne:D

neon21 ::

550w je napajalnik. zdaj me pa zanima če bi si želel sam sestavit računalnik kolko bi vse skupaj prišlo vrjetno ceneje kod pa v kakem bb . noter bi pa dal solidne zadeve ne neke vrhunske ampak solidne da bi bil kr nekaj časa zadovoljen. hvala za odgovor :)

mr1two ::

Solidno zadevo dobiš za recimo okrog 600 evrov, je pa odvisno, pri čem si pripravljen šparat in kaj imaš recimo od prej. Na račun napajalnika in ohišja lahko tako mirne duše odšteješ od 50 do 100 evrov, kar pomeni ali nižjo ceno ali pa boljšo strojno opremo.
Važno je to, da poveš koliko si pripravljen dat za računalnik, kar ti lahko ponudimo je nasvet, kaj se najbolj splača vzet kot kombinacijo za tisti denar in potrebe, ki naj bi jih PC pokrival.
LP

neon21 ::

tako kod si reko nekje 600 eur. sicer še ne mislim to zdaj takoj se spustit v to ampak sam da vem kaj se da dobit za ta denar čim boljše opcije :) vi majstri znate s tem :) tako da vsaki predlogi dobrodošli :)

mr1two ::

No, če gre ravno za ta znesek, si lahko pregledaš tole temo Klik, ker mislim, da gledaš približno na isto stvar. Predlogi so dobri, za več informacij si pa tu pa tam kakšen test poglej.
LP

Engineer_SLO ::

neon21 je izjavil:

kaj pa ta ? http://www.mimovrste.com/artikel/263005...


kaj gledaš take grafične, to je za kakšen film pogledat pa kakšenstar špil pogledat, minimum hd48xx ali 57xx ačli boljše, drugače pa nvidia 8800 , 9800, 240 ali pa 460.
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupiti??

Oddelek: Strojna oprema
4310678 (10232) klemen91
»

gta 4 in grafika

Oddelek: Pomoč in nasveti
312292 (2019) mtosev
»

Katera grafična za gamerja??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8716745 (14852) Meizu

Več podobnih tem