» »

Smešno nizka socialna pomoč

Smešno nizka socialna pomoč

1 2
3
4

gruntfürmich ::

alexa-lol je izjavil:

genius11 je izjavil:

V Sloveniji znaša max.socialna pomoč 221 evrov, kaj naj človek počne s temi 221 evri.


Za nekoga, ki nič ne dela je še to preveč


do takih debilov s takim mnenjem sem se že opredelil par postov nazaj. in ja preveč jih je (takih debilov namreč...)

Tear_DR0P je izjavil:


men ni jasno kdo bi te bil pripravljen štiri leta štipendirat, da boš ti morda naredil študij, poleg tega te noben ne bo vzel na šiht samo zaradi papirja. v službo vzameš človeka, pri katerem vidiš da bo delo opravljal zato, ker ga veseli - je pa res, šaflanje z lopato te dolgoročno ne more veseliti, zato se pogovarjamo samo o delovnih mestih za VI+ stopnjo izobrazbe


glej če ti ne vidiš potrebe po izobraženih ljudeh, to še ne pomeni da potrebe ni. je pa res, da nam izobraženciz diplomami ne koristijo nič - potrebujemo ljudi z znanjem, s sposobnostjo generiranja dodane vrednosti - je pa res, da lahko to delaš brez faksa, samo se moraš vseeno veliko izobraževati zraven


lol
a ti ne poznaš kadrovskih štipendij, ki te podjetja štipendirajo za časa študija in ti potem pri njih delaš? kje pa živiš? v jami?

b)a mi lahko našteješ kje točno rabimo visoko kvalificiran kader da bo prinašal tisto veliko dodano vrednost?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Za nekoga, ki NOČE karkoli delat, je to res preveč.

Tear_DR0P ::

hkrati pa bi moral opravljati družbeno koristna dela

glej - družbeno koristna dela preputi zaposlenim ljudem, ki jih bodo opravljali bolje. pač prisiljen človek lahko tako zelooooo slabo opravlja svoje delo, da ne boš prav nič srečen s tem. lahko pa pogojuješ prejemanje socialne podpore z aktivnostmi za izboljšanje možnosti zaposlovanja - in še enkrat, to da zavod od mene zahteva da pošiljam prošnje na razpisana delovna mesta, je bedna aktivnost, zavod bi moral ljudem ponudit možnost prešolanja

a mi lahko našteješ kje točno rabimo visoko kvalificiran kader da bo prinašal tisto veliko dodano vrednost?

na zadnje ko sem slišal, nam manjka precej zdravnikov - okrog 2k - ker je slednje težko izšolati v treh letih, sem slišal tudi da nam manjka visokih medicinskih sester, te pa lahko izšolaš v letu in pol, pa je to iz glave, verjetno pa bi se še kje našlo kaj - nimam utopije, da bi zaposlili vse ljudi, niti želje, ampak nekih 20k izmed brezposelnih bi z ustreznimi programi prešolanja in njihovo voljo do tega, lahko v naslednjih treh letih spravili do služb
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

gruntfürmich ::

Tear_DR0P je izjavil:

na zadnje ko sem slišal, nam manjka precej zdravnikov - okrog 2k - ker je slednje težko izšolati v treh letih, sem slišal tudi da nam manjka visokih medicinskih sester, te pa lahko izšolaš v letu in pol, pa je to iz glave, verjetno pa bi se še kje našlo kaj - nimam utopije, da bi zaposlili vse ljudi, niti želje, ampak nekih 20k izmed brezposelnih bi z ustreznimi programi prešolanja in njihovo voljo do tega, lahko v naslednjih treh letih spravili do služb


no, upal sem da boš naštel kadre, ki dejansko nekaj prispevajo v proračun... če jih ne veš pa tudi ni panike.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Daedalus ::

a ti ne poznaš kadrovskih štipendij, ki te podjetja štipendirajo za časa študija in ti potem pri njih delaš? kje pa živiš? v jami?


Kadrovske štipendije pri nas večinoma ostajajo nepodeljene. Je enkrat BlueRunner limal linke naokoli. Se ne porabi niti polovica razpisanih na letni ravni.

b)a mi lahko našteješ kje točno rabimo visoko kvalificiran kader da bo prinašal tisto veliko dodano vrednost?


Kjerkoli se razvija visokotehnološke izdelke. Pa informatika na splošno. Od bazične infrastrukture navzgor do aplikacij. Zakaj misliš, da je večina "informacijskih" podjetij v slo resellerjev? Ker so popolnoma nesposobni razviti karkoli. Poznam primere, ko so razpustili razvojne oddelke, da so lahko "neobremenjeno" prodajali. Večina teh je šla v kurac zelo hitro.

no, upal sem da boš naštel kadre, ki dejansko nekaj prispevajo v proračun... če jih ne veš pa tudi ni panike.


Zdravniki da ne prispevajo nič? Ti to resno, al ti je sonce pribilo preveč v glavo?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

sidd ::

Lepo rečeno - kadrovske štipendije ostajajo nepodeljene. Nevem kam bomo stlačili tistih 300 ekonomistov letno, kaj jih diplomira, ter kvazi faxe, za katere izšolan kader je potreben v tako malih številkah, da je kr hudo ghlede na vpis. Kriva je država, ker ne regulira zadev dovolj.
Da pa lahko nekdo izjavi, da ne ve, kje je potreben visokotehnološki kader, je milorečeno zelo nerazgledan, ali pa preprosto ne ve, kako podjetja funkcionirajo. Področja so ogromna, in pri nas popolnoma neizkoriščena.
Tak kader ravno dodaja to tako zelo opevano dodano vrednost. Podjetja so konkurenčnejša, in tako kljub konkurenci pridobivajo posle, in lepo polnijo državno malho, nasprotno od ostalih poklicev, ko to večino časa samo praznijo :)
no idea for signature
signed
I

gruntfürmich ::

zdravniki ne prispevajo k izvozu (kar je glavno merilo za upešnost gospodarstva) nič. verjetno še manj kot nič.

slovenskih podjetij, ki potrebujejo visokoizobražene kadre, pa je le par. ostalo kot sem že rekel so nazadnjaške firme. razvoja tam praktično ni.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sidd ::

Kot sem predvidel, zgleda da ostaja tako mnenje....zdravniki so lahko tudi izvor za izvoz, seveda s povezavo z gospodarstvom. Pač, neizkoriščeno. Da pa bi imeli vrhunske zdravnike in bolnišnične centre, kamor bi se hodili zdraviti tujci, in tako nosili denar v državo - neizkoriščeno (razen umetne oploditve v mb če se ne motim). Tako da mi ne pravit, da visoko izobražen kader ni potreben. Še kako je! In če nimaš t.i. doktorjev nikjer po firmah, ja kdo pa bo kaj razvijal pa gonil napredek?
In da trdiš, da je podjetij, ki potrebujejo visoko izobražen kader v sloveniji le par, ne živiš v sedanjosti, oziroma ne poznaš slovenskega gospodarstva tako dobro kot se tebi zdi :). Poznam vsaj 5 firm, katere se lahko spomnim v sekundi recimo z področja strojništva, kjer so mladi raziskovalci zelo aktivni, in kjer razni doktorji (pa ne medicinski, hehe) ženejo firmo in njen razvoj naprej, da je konkurenčna na globalnem trgu. Mnja, tud take firme mamo! Kje je še farmacevtski sektor, informatika, ....
no idea for signature
signed
I

gruntfürmich ::

sidd je izjavil:

da je podjetij, ki potrebujejo visoko izobražen kader v sloveniji le par, ne živiš v sedanjosti, oziroma ne poznaš slovenskega gospodarstva tako dobro kot se tebi zdi :).

ok ok. priznam! ne poznam gospodarstva, sem mislil da smo totalno nekonkurenčni, da gredo podjetja v stečaj zaradi zastarelosti proizvodnje & načina dela, nasposobnega kadra..., ampak očitno sem se motil!
zdaj vidim, ko si mi razjasnil pogled, da je v sloveniji doma vrhunska tehnologija, cel svet je praktično za nami, vsi kopirajo od nas in nam samo sledijo, kaj šele da bi nas prehiteli, ko pa smo tako napredni.
thx sidd. zdaj vidim da živim v državi ki razvija najnaprednejšo in najmodernejšo tehnologijo & industrijo na svetu.
le kaj sem prej razmišljal...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

Sej grejo zato v stečaj. Samo vsa ne grejo v stečaj. Večina jih ne gre. Skoraj nobeno ne gre. Samo da tista, ki grejo, so tolk bolj glasna. Sicer je pa to kaj ti praviš, samo izgovor ljudi, da se ne premaknejo. Zakaj se bi prešolala iz šivilje v medicinsko sestro, če ne mormo bit vsi medicinske sestre in dohtarji? Zakaj bi odprl Šiviljstvo S.P., sej ne more bit 100,000 brezposelnih v Sloveniji šivilj? Zakaj bi se učil programiranja, če ni v Sloveniji delovnih mest za 100,000 programerjev? Kot da rabimo eno rešitev za vseh 100,000. Ne, ne rabimo. Rabimo 100,000 rešitev. Samo od teh se niti en nič ne zmiga, ker ima podobne izgovore kot jih tu klepa grunt.

Tear_DR0P ::

gruntfurmich, lepo da si sarkastičen, ampak ti to še vedno ne da prav. če je gospodarstvo nekonkurenčno, to še ne pomeni da ne potrebuje izobraženih ljudi. to samo pomeni da ne potrebuje diplomirancev na delovnem mestu za poklicno izobrazbo. izobraženci pa bi se morali ukvarjati z delovnimi mesti, ki bi dvigala konkurenčnost

le kaj sem prej razmišljal...

najverjetneje nič
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

poweroff ::

gruntfürmich je izjavil:

načeloma ne. ampak to je edini način da bi preprečil izkoriščanje socialne pomoči; da bi delal. zato.

Ja, saj s tem se strinjam. Samo ti praviš, da bi morala država tem ljudem zagotoviti taka (slabo plačana) dela. Se pravi je po tvoje naloga države, da nam neposredno poišče take službe - ni pa to naloga privat sektorja. A potem bi ti določena podjetka ali cele sektorje kar podržavil,da bi bilo dovolj takih "motivacijskih" služb?

gruntfürmich je izjavil:

ampak btw, ti bi pustil ljudi naj kr pocrkajo? današnji trendi se obračajo v drugo smer namreč. še amerika se spreminja...

Sploh ne. Ravno nasprotno. Ampak dati ljudem podporo ni rešitev - pripraviti jih do tega, da si aktivno iščejo zaposlitev in skrbijo zase, je pa prava stvar.
sudo poweroff

gruntfürmich ::

Utk je izjavil:

Sej grejo zato v stečaj. Samo vsa ne grejo v stečaj. Večina jih ne gre. Skoraj nobeno ne gre. Samo da tista, ki grejo, so tolk bolj glasna. Sicer je pa to kaj ti praviš, samo izgovor ljudi, da se ne premaknejo. Zakaj se bi prešolala iz šivilje v medicinsko sestro, če ne mormo bit vsi medicinske sestre in dohtarji? Zakaj bi odprl Šiviljstvo S.P., sej ne more bit 100,000 brezposelnih v Sloveniji šivilj? Zakaj bi se učil programiranja, če ni v Sloveniji delovnih mest za 100,000 programerjev? Kot da rabimo eno rešitev za vseh 100,000. Ne, ne rabimo. Rabimo 100,000 rešitev. Samo od teh se niti en nič ne zmiga, ker ima podobne izgovore kot jih tu klepa grunt.


to je plan za idealne razmere. v realnih pa je tak načrt zelo težak.

Tear_DR0P je izjavil:

gruntfurmich, lepo da si sarkastičen, ampak ti to še vedno ne da prav. če je gospodarstvo nekonkurenčno, to še ne pomeni da ne potrebuje izobraženih ljudi. to samo pomeni da ne potrebuje diplomirancev na delovnem mestu za poklicno izobrazbo. izobraženci pa bi se morali ukvarjati z delovnimi mesti, ki bi dvigala konkurenčnost

le kaj sem prej razmišljal...

najverjetneje si vse premislil do potankosti


jst samo govorim za sedanjost; da so razmere katastrofalne, obseg dela za ljudi brez izobrazbe, totalno debilnost managerev, nazadnjaštvo ipd.
in jst nekako ne vidim splošnega trenda (razen par izjem, ki so v sivem povprečju premajhne) ki bi to stvar obračal v pozitivo. samo to.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:


Ja, saj s tem se strinjam. Samo ti praviš, da bi morala država tem ljudem zagotoviti taka (slabo plačana) dela. Se pravi je po tvoje naloga države, da nam neposredno poišče take službe - ni pa to naloga privat sektorja.


sj po eni strani je to, da država nalaga ljudem da si aktivo! iščejo delo, to, da jim je dala delo, za katerega so plačani z mizerno socialno pomočjo!

hecno, a ne? dejansko je država v kapitalizmu ljudem dala oz. zagotovila delo, kot nekoč v groznem socializmu...:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Utk ::

gruntfürmich je izjavil:


to je plan za idealne razmere. v realnih pa je tak načrt zelo težak.

Ne, narobe si razumel. Nobenega plana ni, niti ga ne rabimo. Vsak se naj zase znajde, 1000 priložnosti je. Tvoja naloga je, da jih izkoristiš, kaj misliš, da ti bo država ukazala kaj delaj? V taki državi jaz že ne bi hotel živet.

gruntfürmich ::

ampak problem še vedno ostaja; priložnosti je 1000, nezaposlenih pa 200.000... (malo karikiram, ampak vseeno)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PaX_MaN ::

priložnosti je 1000

Toliko priložnosti je samo za odpuščene iz Mure.
(Kratke majice, dolge hlače, enodelne kopalke, štumfi, perilo, dodiji, ekskluzive, unikati, kravate, dvodelne kopalke, metuljčki, reklci, poročne obleke, maturantske obleke, kape, puloverji, kavbojke, bermuda hlače, dokolenke, obleke po naročilu, obleke za močnejše, obleke za nosečnice, otroške oblekice, erotično perilo, boksarice, "visoka" moda, kolekcije, yo-mamma spodnje gate, ...)

Utk ::

Ja, ampak čigav problem je to? Država mora ustvarit dobre pogoje za podjetja, ne pa "ustvarjat službe". Dobrih pogojev pa ne more ustvarit, dokler imamo tolk sociale.

Brane2 ::

Pajade.

Drugi imajo bistveno več sociale. Sploh pa, saj prej je imela denar, nepremičnine, podjetja itd. Zakaj takrat ni tega uredila ?

Sedaj ji je kao problem "sociala", "samo da tega motečega elementa ni, lako bi mi". :|
On the journey of life, I chose the psycho path.

Utk ::

Lahko majo več sociale, samo ne, če je 25 procentov ljudi na tej sociali kot pri nas.

k4vz0024 ::

Dobrih pogojev pa ne more ustvarit, dokler imamo tolk sociale.


Napačno. Prav razvite države imajo močno socialo.

Utk ::

Ja, ampak so se razvijale in dodajale socialo. Mi začenjamo od zadaj, to pa ne gre.
Realno gledano, v Sloveniji mora vsaj 200,000 ljudi delat za plače do 700 evrov. Trenutno drugače ne znamo. Tolk in tolk od teh mora delat tudi za manj kot 600. Če jih 100,000 za tak denar noče delat, imamo problem, ki ga ne reši 1000 evrov socialne pomoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

sidd ::

gruntfürmich je izjavil:

sidd je izjavil:

da je podjetij, ki potrebujejo visoko izobraĹžen kader v sloveniji le par, ne ĹživiĹĄ v sedanjosti, oziroma ne poznaĹĄ slovenskega gospodarstva tako dobro kot se tebi zdi :).

ok ok. priznam! ne poznam gospodarstva, sem mislil da smo totalno nekonkurenÄni, da gredo podjetja v steÄaj zaradi zastarelosti proizvodnje & naÄina dela, nasposobnega kadra..., ampak oÄitno sem se motil!
zdaj vidim, ko si mi razjasnil pogled, da je v sloveniji doma vrhunska tehnologija, cel svet je praktiÄno za nami, vsi kopirajo od nas in nam samo sledijo, kaj ĹĄele da bi nas prehiteli, ko pa smo tako napredni.
thx sidd. zdaj vidim da Ĺživim v drĹžavi ki razvija najnaprednejĹĄo in najmodernejĹĄo tehnologijo & industrijo na svetu.
le kaj sem prej razmiĹĄljal...

No, no, dosti sarkazma in norÄevanja. Nikjer nisem omenil da smo oh in sploh. Omenil sem le, kaj bi lahko imeli.
Firme pa gredo v steÄaj zarad raznoraznih managerjev, politikov, moÄnega (in butastega) sindikata, pohlepa, slabih zakonov ki so nato izkoriščeni, ter še marsičesa.... In na začetku kot prejle omenjeno je za vse kriva prav država! In ne za to ker ne ustvarja delovnih mest (to je absurd), ampak zato, ker so v tej državi tako gnili pogoji, da firme 10 krat lažje propadejo. In potem kriviti socialo? Ne, vse se začne popolnoma drugje.
In te firme kaj hodijo v stečaj in se jokajo po televiziji....vse firme ki pa laufajo se pa seveda ne omenjajo, ker pač to ni zanimivo. In ravno tem firmam dobro izobražen kader, ki je na tekočem v svoji stroki, omogoča da le te ostajajo konkurenčne, in tako kljub vsemu pridobijo posle. Da pa vedno več naših firem seli proizvodnjo, tja ko je ceneje, je pa seveda logično. Vsi bi radi imeli plače 1000€...samo toliko plačati delavca za trakom se dandanes ne izide, država gor ali dol :)

Tako da dolker ne bo država porihtala dobre pogoje za gospodarstvo, ne bo nikjer imela za uzet za socialo. Poleg tega, pa če bi gospodarstvo imelo boljše pogoje, bi že avtomatsko bilo potrebno vzdrževati manj ljudi na sociali, in bi že lahko bila avtomatsko višja. Lep začaran krog, ane?

Da pa država rešuje stvari, tako kot jih, pa vsi vemo da je gašenje požara (precej neuspešno), namesto da bi se kaj konkretno spremenilo.

Jokat za kaj je socialna pomoč kot je, pa je popolnoma nesmiselno, neproduktivno, ....
no idea for signature
signed
I

Tear_DR0P ::

jst samo govorim za sedanjost; da so razmere katastrofalne, obseg dela za ljudi brez izobrazbe, totalno debilnost managerev, nazadnjaštvo

kdo hudiča pa naj bi bili ti famozni menedžerji? a so posebna kasta ali vrsta ljudi? dejte se spokat ven iz fevdalizma, cesar nam ne odreja več naših življenj.

naloga socialne pomoči je pa še vedno samo premostitev časa od ene do druge službe in če ni dela na mojem področju - izobrazbenem ali geografskem, moram nekaj spremeniti. ali se preselim ali pa se priučim drugega dela.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Mr.B ::

Socialna pomoč, je nekaj kar se uporablja zunaj, kot nek minimum za preživetje, nikakor za dostojno živetje. Sicer pri nas je to funkcijo, zaradi nizke vrednosti prevzela zgodba o minimalni plači, ki komaj zadostuje za dostojno preživetje. Hec te zgodbe pa je ta, da taka količina ljudi ki imajo minimalno plačo, oziroma da se izognemo statistiki, dobijo deset do petdeset evrov več kot minimum, država s prispevki, ki jih pobere od teh ljudi, ne more zagotoviti socialne pomoči, kot jo določa zakon. Kaj šele da bi zraven podpirala še upokojence ali javni sektor.

Potem imamo zgodbo visoko leteča delovna mesta z visoko dodano vrednost. Ja samo prvi problem je v tem, da v Nemčiji, ko Merklova reče kaj takega pomeni čisto nekaj drugega, kot v Sloveniji. Že že prva stvar je ta da tam imajo sistem z visoko dodano vrednost narejen oziroma delujoč. Pri nas pa ? Lahko vam prvo utvaro ukinem, da je 1000 EUR za tekočim trakom no Go. NAPČNO. Namreč ker politiki, kot tudi vi smatrate državo da je podjetje, WRONG. Država ni podjetje, ker potem 2 miljone ljudi, ne moreš poslati na zavod, ko postaviš Slovenijo v stečaj. Naši vrli politiki, mnogi ki so bili leta 91 in danes še vedno na oblasti, so se odločili da se da s trgovino zaslužiti, in država lahko tako dobro živi. Glej utvaro z Merkatorjem, pa zakaj pravim utvaro, je druga tema. E fantje to ne gre, samo ker imamo uničen izobraževalni sistem, politiko pa vodijo falirani dr. fizike, matematike, medicine, itd... So seveda enostavno razumeli kupim za 100 enot prodam za 120 enot in zaslužim 20 enot. V bistvu pa je mišljeno da država mora imeti gospodarski sistem, ki dejansko proizvede 100 enot. Samo matematika za teh 100 enot je bistveno kompleksnejša, kot matematika trgovine... V glavnem država pravi da je za Socialno pomoč dovolj 400EUR. Samo če imaš ti enormno količino ljudi, ki delajo blizu minimalne plače, je problem kje ? enostavno v obremenitvi gospodarstva. Ker če pri 600EUR, daš cca 400EUR dajatev (govorim približne številke, drugače pa v google vpišite računovodja plača 2010), te to v % ogromna obremenitev delodajalca, KAR PA JE ŠE BOLJ PROBLEMATIČNO, je to da je tak delavec nekoristen za državo, ne glede s kakšnega pogleda delaš. In na tak način tudi obravnava država take državljane. Ko pa ima delodajalec delavca, ki ga plačuje 1000EUR, je obremenitev v % bistveno manjša, dejansko lahko država dvigne obremenitev iz 400 EUR na 500 EUR, sedaj pa od takega delavca dobi korist. Ker dejansko polni državno blagajno. Tukaj je prvi del modela o katerem govori Merklova. Pri nas je drugi problem, zakaj to ne funkcionira, izhaja pa iz prvotnega greha leta 91.
Namreč Plaček, ni dal šolati kadrov v tujino, kar pomeni da danes, kaj šele pred 15 leti nismo imeli kadrov sposobnih voditi državo, danes pa imamo neke teoretike, ki se jih praktiki konkretno križajo. Drugi problem pa je seveda veze in poznanstev na visokih krogih. Ker se posli, predvsem za državo, in njihovimi viri, kot tudi kompenzacije za usluge delajo na način da vsak malo zasluži. Potem pa se gremo trgovino, in v bistvu delamo kaj že. Aja znižujemo plače, kao zaradi konkurenčnosti, edini problem, in bistveni problem ki ga sedaj taisti ljudje imajo pa je, da ljudje v času krize, zaradi vedno nižjih dohodkov tudi % za obdobje 20 let,, kupujejo vedno manj. In kao famozna rešitev je gremo na južne trge. WTF ? Le zakaj bi pa en Srb kupil od nas nekaj po 120 enot, če lahko kupi direktno za 100 enot, in to verjetno v istem podjetju, kaj šele državi, ... Dejansko je želja tistega ki ustvari prvotnih 100 enot da prodaja dvema, saj če en propade, je samo 50% izpad......
Potem imamo famozni turizem, ko gospodom, spet politično naklonjenim osebam, ki so v dar privatizirali nekaj, nimajo pojma kaj je to turizem. Pa imamo tu famozne Ljubljančane, ko če pride turist v Ljubljano, ima dovolj da vidi vse kar je možno v enem dnevu, vključno s sprehodom po famoznem centru Ljubljane, za katerega so nekateri takooo ponosni, če ne drugega zaradi visoke cene kvadratnega metra nepremičnine. Noben pa recimo ne zna tržit recimo Čateža., ki je 15 minut stran je Zagreb, halooo a kdo od vas ve da je tam več prebivalcev kot v celi Sloveniji, ali ne znajo tržit, da imamo vojaško bazo v Cerkljah, ki bo postala novo Natovo Oporišče , pač se umika iz severa Italije, to da si v 1.5 ure lahko kopaš v morju, ali pa greš smučati, ma koji K, pa imajo težave z Investitiroji. Mislim če tega ne znaš predstaviti, kot interesantno investicijo, potem si v narobnem poslu gospod Manager. Država bi morala tako podjetje pod pretvezo nacionalnega interesa prevzeti nazaj, potem pa se naj fantje zunaj pritožujejo, država pa samo lepo reče, da so se fantje v zadaj dilali pač po mafijsko in dela red, na tak in drugačen način, e samo kaj ko so te ljudje še vedno na položajih v državi, pa je to malo utopično razmišljati, kot tudi kakšna utopija, da bi razpadla vlada, sedaj v krizi, kao da bi se poslanci odrekli svoje plače za nedelo.
In potem imamo fenomenalno Javno upravo in njihov Sindikat. Moram reči, da je to edini sindikat ki funkcionira, še Pahor se je usral klestiti Javni sektor, ampak raj bolj obremenjuje Gospodarstvo, potem pa v isti rog tuli, kako je potrebujemo delovna mesta z visoko dodano vrednostjo, znanjem, itd... istočasno pa uniči Izobraževalni sistem, Sindikat je proti zakonu o malemu delu, kao ne vem zakaj, pa garantira več delovnih mest, znanja ni več nikjer je samo papir, tisti z znanjem, ki ni naredil zgrešeno investicijo v nepremičnino, pa gre raje drugam.
Država je tako brez denarja, da ste lahko tisti, ki dobite socialno pomoč srečni.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gruntfürmich ::

PaX_MaN je izjavil:

Toliko priložnosti je samo za odpuščene iz Mure.
(Kratke majice, dolge hlače, enodelne kopalke, štumfi, perilo, dodiji, ekskluzive, unikati, kravate, dvodelne kopalke, metuljčki, reklci, poročne obleke, maturantske obleke, kape, puloverji, kavbojke, bermuda hlače, dokolenke, obleke po naročilu, obleke za močnejše, obleke za nosečnice, otroške oblekice, erotično perilo, boksarice, "visoka" moda, kolekcije, yo-mamma spodnje gate, ...)


no, če smo ravno pri textilu, je bilo govora da ravno država ne poskrbi dovolj da zaščiti kvalitetno domače perilo in spodbuja zanič in nevarnega kitajskega.
UPS, pa smo spet pri državi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mr.B ::

Lotto majica, in ostale, take 200g in več ti pridejo tako z napisom vred, po želji tako na 100 kosov, dobiš pri nas za 2 EUR. V trgovini ista majica, brez vsega je pa koliko.
Po drugi strani pa Mura, kot Mura in partnerji prav dobro živi, s praktično isto količino delavcev, le kako ? Pa lansko leto smo cca 10 milEUR dali za Muro. Kam je šel ta denar,in takih cvetk na podobno vižo je mnogo v državi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PaX_MaN ::

Pa lansko leto smo cca 10 milEUR dali za Muro.

Zelo zelo zelo zelo težko:
Tako je vlada družbi Mura, d. d. v letih 2002, 2003 in 2004 pomagala z dodelitvijo najprej kratkoročnega posojila za reševanje, takoj za tem pa z dodelitvijo najvišje možne državne pomoči na podlagi Zakona o pomoči za reševanje in prestrukturiranje gospodarskih družb v težavah. V skladu z določili 7. člena zgoraj navedenega zakona pa je taka pomoč enkratna, in jo je možno ponovno dodeliti šele po 10 letih od zaključenega prestrukturiranja oziroma od prvega izplačila državne pomoči, razen v primerih izjemnih in nepredvidljivih okoliščin, za katere družba ni odgovorna. Za tako ponovno državno pomoč pa je treba pridobiti odobritev Evropske komisije.

Iz navedenih razlogov je razvidno, da na osnovi Zakona o pomoči za reševanje in prestrukturiranje gospodarskih družb v težavah Muri, d. d. tokrat ni mogoče pomagati.

k4vz0024 ::

Država naj začne varčevati pri sebi, poslancem povprečno plačo pol naj pa afne guncajo, če morejo.>:D

k4vz0024 ::

Glede na to, da je ata Turk omenjal, da je arbiter častno delo in da naj sodeluje brez finančne nagrade, je tudi poslanec častno delo. Če stari Rimljani imeli častne senatorje bomo pa še mi jih posnemali, ko imamo svetlo demokracijo (za bogate)>:D

Tear_DR0P ::

Če stari Rimljani imeli častne senatorje bomo pa še mi jih posnemali, ko imamo svetlo demokracijo (za bogate)

problem je da s tem povečaš koruptivnost vladajoče elite - oziroma tudi če ti uspe korupcijo odstranit, lahko vladajo samo bogati, ker imajo samo oni dovolj denarja, da imajo potem še dovolj interesa za vladanje
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

k4vz0024 ::

Nekateri pravijo drugače, da so bogati prav zaradi bogastva manj dovzetni za korupcijo.

Mipe ::

Ma, bogati želijo vpliv. Murdoch, Trump itd.

Matako ::

Socialni problem številka ena pri nas niso podla uspešna podjetja ampak neuspešna luzerska podjetja.
/\/\.K.

k4vz0024 ::

Saj res, sedaj pa poslanci z 4000 € al več niso koruptivni. Pa poglejmo razne prjatelje
....
Zadnjič je naš veliki vodja Pahor jokal, da s plačo ne more živeti in da živi od prihrankov, ki jih je prej nagrebel. Jao, daj mo mu socialno pomoč, ubogemu poltičku:|

Gandalfar ::

Izjave izven konteskta ftw!

Mipe ::

Pahor sam podpira reprezentanco, dvomim, da bi si navaden državljan to lahko privoščil. Pomisli, da od Pahorjeve plače živi več ducat ljudi.

k4vz0024 ::

Seveda, šarem stane...

Utk ::

gruntfürmich je izjavil:


no, če smo ravno pri textilu, je bilo govora da ravno država ne poskrbi dovolj da zaščiti kvalitetno domače perilo in spodbuja zanič in nevarnega kitajskega.
UPS, pa smo spet pri državi...

Pa koji si ti faktor, ali pa Pahor, če se že gremo, da boš meni govoril kakšne gate naj nosim? Če hočem nosit najcenejše papirnate kitajske gate, je to samo moj in od nikogar drugega problem. Jasno?
In potem imagodei v nekih temah bluzi, da leta 2010 nimamo več komunistov. Ja kako jih nimamo, če pa ljudje še zmeraj takšne ven mečejo. Pa vlada celo dela marsikaj v tej smeri.

gruntfürmich ::

Utk je izjavil:


Pa koji si ti faktor, ali pa Pahor, če se že gremo, da boš meni govoril kakšne gate naj nosim? Če hočem nosit najcenejše papirnate kitajske gate, je to samo moj in od nikogar drugega problem. Jasno?
In potem imagodei v nekih temah bluzi, da leta 2010 nimamo več komunistov. Ja kako jih nimamo, če pa ljudje še zmeraj takšne ven mečejo. Pa vlada celo dela marsikaj v tej smeri.


hmmm, sure.
ko pa boš dobil raka zaradi barve, ki jo bodo tvoje gate spustile, pa dobil alergije ker je tvoja majca preparirana s strupom, pa boš tudi krivil sebe?
ali državo!??
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

Ma ti si prepariran z nečim, to je sigurno. Kolk Slovencev je dobilo raka od kitajskih gat? Ti praviš, da država vzpodbuja nevaren in zanič textil. Kako vzpodbuja nevaren in zakaj ne bi vzpodbujala zanič? Praktično ves tekstil na svetu je narejen iz kitajskega blaga, je vse strupeno? In tisto kaj ni strupeno tudi ne sme bit iz Kitajske uvoženo, če se pri nas dela po stokratni ceni, a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

poweroff ::

Država pač postavi nek standard kvalitete, ki ga je treba doseči in to inšpekcijsko kontrolira. Od tam dalje pa poteka tržni boj za kupce? Kje točno je problem?
sudo poweroff

gruntfürmich ::

problem je, da bi eni radi kupovali najcenejšo robo, podpirali nelojalno konkurenco & suženjstvo, v isti sapi pa bentili kako gre cel svet v pizdo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

šernk ::

gruntfürmich je izjavil:


hmmm, sure.
ko pa boš dobil raka zaradi barve, ki jo bodo tvoje gate spustile, pa dobil alergije ker je tvoja majca preparirana s strupom, pa boš tudi krivil sebe?
ali državo!??



heh, že nekaj časa sem na kitajskih cunjah pa praktično nihče tega ne opazi. zakaj bi pri nas dajal 30€ za ene hlače, če dobim praktično identične za 5€? 3 leta nazaj sem kupil "ponaredek" ene majce...hmmm namesto 35€ sem dal zanjo 10€, še danes je kot nova! denarja za kupovati kavbojke v vrednosti 100€ in več pa oprosti nimamo. cunje pač 1x opereš in to je to, raka bom dobil pa 100x prej zaradi kakšnih drugih reči.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gandalfar ::

kupujes pri 'kitajcih' online ali kje? :)

Utk ::

poweroff je izjavil:

Država pač postavi nek standard kvalitete, ki ga je treba doseči in to inšpekcijsko kontrolira. Od tam dalje pa poteka tržni boj za kupce? Kje točno je problem?

Problem je, da bi grunti radi da se še dodatno omejuje uvoz. Kar jim tudi uspeva. Kvote na kitajsko robo imamo še zmeraj, če se ne motim. Pa država ne rabi postavljat noben standard kvalitete, razen pri varnosti. Pa niti tu ni treba pretiravat. Zdaj je recimo cel hudič uvozit kitajski avto, če kao ni varen, samo 10 let nazaj so se pa pri nas prodajali razni fiati uno, 15 let nazaj renojeve petke in podobno, takrat je blo pa to vredu, ker so bli evropski. Jaz ne vem kaj se je v 10 letih tako strašno spremenilo, razen to, da je Evropa postala nekonkurenčna in zato ji preostanejo samo še takšne omejitve. Sej če je pametno kupit ne-varno stvar je druga stvar, ampak to je problem tistega, ki to kupi. Da bi se jasno označlo kolk je kaj ne-varno pa nikomur ni v interesu, niti Evropi. Še pri hrani so oznake nikakršne, ki je najbolj občutljiva.

poweroff ::

Aha, se pravi gre za neke vrste prikriti socializem.

Naj veljajo enaka pravila za vse.
sudo poweroff

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

Aha, se pravi gre za neke vrste prikriti socializem.
Naj veljajo enaka pravila za vse.


a ni to cilj družbe? uveljavljati takšna pravila, da bodo sami najbolj prosperirali? :D
btw, povsod je to prisotno. v vseh državah, to ni samo težnja slovenije ali samo moja ideja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Utk ::

No, ampak to, da se na ta način prosperira, misliš ti. Tako mislijo tudi v Severni Koreji, Kubi, včasih so mislili tudi v Jugoslaviji. Jaz se ne strinjam. Sploh Slovenija je daleč premajhna, da bi šlo tako. Tudi Kitajska več ne misli tega.

sidd ::

Utk je izjavil:

poweroff je izjavil:

Država pač postavi nek standard kvalitete, ki ga je treba doseči in to inšpekcijsko kontrolira. Od tam dalje pa poteka tržni boj za kupce? Kje točno je problem?

Problem je, da bi grunti radi da se še dodatno omejuje uvoz. Kar jim tudi uspeva. Kvote na kitajsko robo imamo še zmeraj, če se ne motim. Pa država ne rabi postavljat noben standard kvalitete, razen pri varnosti. Pa niti tu ni treba pretiravat. Zdaj je recimo cel hudič uvozit kitajski avto, če kao ni varen, samo 10 let nazaj so se pa pri nas prodajali razni fiati uno, 15 let nazaj renojeve petke in podobno, takrat je blo pa to vredu, ker so bli evropski. Jaz ne vem kaj se je v 10 letih tako strašno spremenilo, razen to, da je Evropa postala nekonkurenčna in zato ji preostanejo samo še takšne omejitve. Sej če je pametno kupit ne-varno stvar je druga stvar, ampak to je problem tistega, ki to kupi. Da bi se jasno označlo kolk je kaj ne-varno pa nikomur ni v interesu, niti Evropi. Še pri hrani so oznake nikakršne, ki je najbolj občutljiva.


Primerjati kako je bilo pred 10 leti je popolnoma nesmiselno. Le zakaj moramo danes uporabljati dvojedrni računalnik, zakaj ne kakšne 386-ke? Razvoj gre dalje, in s tem se zvišujejo tudi standardi. Hvala bogu.
Drugo: očitno nisi na tekočem, glede hrane se bodo zadeve konkretno spremenile na bolje na evropski ravni kar se tiče označevanja.
no idea for signature
signed
I
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17332157 (12951) St235
»

Center za "socialno" delo in njegova denarna pomoc (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16435357 (30894) Meizu

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
810214989 (144342) Mr.B
»

Socialna pomoč, rešitev problema. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26454318 (49066) SimplyMiha
»

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32569984 (61158) jype

Več podobnih tem