» »

Svetovno prvenstvo v nogometu, JAR 2010

Svetovno prvenstvo v nogometu, JAR 2010

««
36 / 39
»»

DarwiN ::

Eh, niste realni.. Nizozemci so občutno prešvoh za Špance, tudi za Nemce bi bili, zato smo pa včeraj praktično gledali finale pred finalom.
Prvenstvo je rešeno. Španija je prvak. Stavite vse svoje premoženje nanjo. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

jrtjtejtt ::

tulipani prešvoh, odkod pa take ideje???

DarwiN ::

Po igri so neprepričljivi, "Švoh" pa le v primerjavi s Špa in Nem. Proti Braziliji bi morali že ob polčasu gubit 0:3.

Sicer boš pa sam videl. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Vajenc ::

A mala stava, al kaj?!

Jaz rečem 1:1 v rednem delu in nato zmaga Nizozemcem po golu Sneijderja iz enajstmetrovke :)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

DarwiN ::

Ok, mala stava. Poraženec dobi 1 week ban na sloteku. Le kter admin bi nama moral ustreči pri izvrševanju "kazni". ;)

Roka? :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Lion29 ::

se popolnoma strinjam s stricom darwinom... sem mnenja, da čeprav igra nizozemska večkrat navdahnjeno, po tem kaj sem včeraj videl, nimajo šans proti špancem
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

nuclear ::

Wesley Snipes igra v življenjski formi, tko da js nizozemcev še ne bi odpisal.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Vajenc ::

DarwiN je izjavil:

Ok, mala stava. Poraženec dobi 1 week ban na sloteku. Le kter admin bi nama moral ustreči pri izvrševanju "kazni". ;)

Roka? :))

Roka! ;) Da ne bova nadlegovala adminov med počitnicami, se bo poraženec samokontroliral en teden, k?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

DarwiN ::

@Vajenc, hah, ok, deal, 1 teden samokontrole. :P

Sicer pa že danes dobiva delni odgovor. Baje vsi čakajo, da nezmotljiv Paul "the octopus" napove zmagovalca.

 Guess again, suckers!

Guess again, suckers!

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

T-h-o-r ::

DarwiN je izjavil:

Po igri so neprepričljivi, "Švoh" pa le v primerjavi s Špa in Nem. Proti Braziliji bi morali že ob polčasu gubit 0:3.

Sicer boš pa sam videl. ;)



kaj pa to pomeni bi morali
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

DarwiN ::

Nisi gledal tekme? Bili so za dva razreda slabši od Brazilcev. In potem namesto 0:3, v drugem polčasu po največjem naključju 1:1 in nenormalen psihološki padec Brazilcev, ki so se potem sami do konca pokopali.

Ogromna razlika je, če ti nadvladuješ nasprotnika od samega začetka, ali pa šele po ogromnem in nepričakovanem šoku obeh sistemov.

Saj so dobri in od zmeraj simpatični, vendar za v finale pa IMO niso.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PacificBlue ::

se popolnoma strinjam s stricom darwinom... sem mnenja, da čeprav igra nizozemska večkrat navdahnjeno, po tem kaj sem včeraj videl, nimajo šans proti špancem


True. Španci ukradejo žogo potem pa se igrajo z njo, zelo podobna je igra Barce..se je dobr to včeraj videlo. Nemci so lahko samo letali za španskimi igralci, do žoge so redko prihajali, o kakrsnem nevarnem protinapadu pa ni bilo ne sluha ne duha. Nizozemcem se bo podobno godilo, oz bojo imeli se vecje probleme, ker nimajo tako dobre obrambe, kot Nemcija.


Španija je že svetovni prvak..99,99%.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

mate100 ::

DarwiN je izjavil:

@Vajenc, hah, ok, deal, 1 teden samokontrole. :P


jah, na čigavo stran bi se pri tej stavi postavu. Se nekako ne morem odločit. Nizozemci imajo odlične posameznike, tud dobr igrajo. Podobno je pri Špancih. Sicer od nekdaj navijam za NL, ampak se mi zdi, da bodo tokrat Španci s svojo igro, ko skrijejo žogo, uspešnejši. Tko da, DarwiN sem na tvoji strani:)

Daren ::

Curse of the octopussy :S

Mueller je manjkal, mislim pa da Nizozemci ne morejo zaustaviti Špancev.

Po tekmi sem pogledal studio in fak, kakšen car je Udovič in kakšna mehkužca sta Jerkovič in Zupan.

Za Jerkoviča sem mislil, da se bo zjokal, ker se Udovič ni strinjal z njim, Zupan pa navrže več floskul kot predvolilna kampanja. Nasploh so mi bili dosedaj te oddaje po tekmi dolgočasne in sterilne ampak po videnem Jerkovič niti ni sposoben speljati debate, vseskozi nekaj brezveze umirja in preusmerja tok pogovora na nek dolgočasen podatek s katerim se morajo vsi strinjat.

Se pridružujem stavi skupaj z DarwiNom, če kdo upa kontrirati ;)

DarwiN ::

Ja. Villa prvi strelec, Iniesta pa izbran za najboljšega igralca prvenstva. Še kaj nam manjka? ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Vajenc ::

Najboljši igralec in strelec bo Sneijder, itak!
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Daren ::

Igralec in strelec bo Villa (razen, če zmaga Nizozemska potem Sneijder)

jrtjtejtt ::

nemci so včeraj zajebali, ker so spremenili sistem...preveč visokih podaj in premalo igre po tleh, igrali so drugače kot prejšnje tekme, pa schweini ni mel svojega dne. če tulipani zabijejo prvi gol se bojo španci morali odpovedati maltretiranju žoge in potem je vse možno

bo pa težka tekma, vseeno pa sem na strani tulipanov, samo upam da zdržijo pritisk

infidel ::

Menim, da se je vceraj tudi kar dosti poznala odsotnost Mullerja. Igra Nemcem preprosto ni zalaufala. Spanci so pa dobro strikal in pletl, dokler si pac niso ustvarili priloznosti. Drgac pa je bila to ena preracunljiva in dolgocasna tekma, kjer se caka zgolj na napake. Mislim tudi, da so se najboljse tekme ze odigrale, tako da finale zna bit neki podobnega kot tole vceraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: infidel ()

T-h-o-r ::

DarwiN je izjavil:

Nisi gledal tekme? Bili so za dva razreda slabši od Brazilcev. In potem namesto 0:3, v drugem polčasu po največjem naključju 1:1 in nenormalen psihološki padec Brazilcev, ki so se potem sami do konca pokopali.

Ogromna razlika je, če ti nadvladuješ nasprotnika od samega začetka, ali pa šele po ogromnem in nepričakovanem šoku obeh sistemov.

Saj so dobri in od zmeraj simpatični, vendar za v finale pa IMO niso.



ne vem katero tekmo si ti gledal

v prvem polčasu so brazilci sicer imeli več posesti, so bili pa zato v drugem toliko slabši
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

mojsterleo ::

heh jaz sem celo prav napovedal poraz nemcev. drugace pa jim moram cestitati, saj so z mlado ekipo prisli zelo dalec, odlicno so parirali tudi 10x drazji furiji. v bistvu mi igra spancev sploh ni vsec, saj od zacetka temelji predvsem na zadrzevanju zoge, in potem molitvi, da se bo kateremu igralcu odprlo za tri minute. rezultat kaj vec kot 1:0 pa je itak skoraj nemogoc, ker si tega modeli med sabo ne privoscijo. sam poglejte kako sebicno sta pedro in ramos uceri "zasrala" 100% priloznosti (strel na gol namesto podaje), to se lahko zgodi samo espanjolosom.

upam da so si nizozemci dobro ogledali to tekmo, ker igrajo podoben nogomet kot nemci, tako da si upam trdit, da jim bo kr tezko. ce v prvem polcasu finala nizozemci ne bodo dali gola, potem bodo pomoje izgubili tekmo. veckrat na tem turnirju se je ze pokazalo, da igranje na 0:0 proti spancem ne prinese uspeha. na vsaki tekmi se jim namrec odpre ravno dovolj, da nabijejo gol, potem pa naredijo neprebojen bunker.

v malem finalu pa bodo verjetno nemci kar suvereno obracunali s urugvajosi, ki bodmo realni, neke jake kvalitete nimajo. forlan in suarez sta uglavnem nevarna iz predlozkov ali prostih strelov.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Dve šivanki...

DarwiN ::

v bistvu mi igra spancev sploh ni vsec, saj od zacetka temelji predvsem na zadrzevanju zoge, in potem molitvi, da se bo kateremu igralcu odprlo za tri minute.


Se bojim, da ne razumeš najbolje. Igra Španije je v bistvu igra barce in iz izkušenj vemo, da se proti tej ekipi in tej igri enostavno ne da enakovredno zoperstaviti. Le redko katera ekipa si upa tako spustiti v boj z barco, tistim parim ekipam, ki je to uspelo, pa je to obvezno bilo na domačem terenu.
Zato proti barci praktično vedno velja, obramba in protinapadi+prekinitve, ali pa gajba 5:0 v lastni mreži.

Tukaj domačega igrišča ni in torej tudi ni ekipe, ki bi lahko v igri parirala Španiji.. Saj so Nemci hoteli vsiliti svoj način igre, vendar ga enostavno niso mogli, prisiljeni so se bili podrediti. Avtomatsko so jim preostali protinapadi + skok igra, kjer so sicer zelo močni. Toda še korner so s težavo dobili, čeprav so na to igrali.

Itak Španci pletejo mrežo in zelo težko zadenejo, saj je praktično nemogoče naluknjati mrežo nasprotnika, ki se brani z 10 možmi. To so dokazali tudi Švicarji in Grki.

Kaj torej Nizozemcem preostane? Isto. Definitivno branjenje, ali pač petarda v lastni mreži, in tega se brez skrbi dobro zavedajo. Nimajo pa niti protinapadov in niti skok igre, vsaj ne tako dobre kot Nemci.
Tudi obrambo imajo slabšo. Zaradi vsega tega so IMO ravno idealen nasprotnik za Španijo in je prvenstvo dejansko že v tem trenutku rešeno. Le čudež...

No, imajo pa dva maestra, ki lahko sama odločita tekmo.
V valovih bodo občasno napadali, na trenutke dobili žogo in napadli s celo ekipo ter upali na kak hiter "nehote" gol, long shoot, prekinitev, kakšno majstorijo Robbena ali Sneijderja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

USS Liberty ::

Navijal sem za Nizozemsko, Argentino in Španijo in v finale sta prišla dva moja favorita. Bolj kot Špancem bi pa privoščil zmago Nizozemcem...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

PacificBlue ::

No Nizozemci so ze bili 2x v finalu, Španci se ne nobenkrat:P
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

BALAST ::

Kakšne so kaj kvote na stavnicah za odločilno tekmo?

jRk0 ::

priloznost je, ali pa ni, tako da nima smisla govoriti o % pri priloznostih O_o lahko ima samo razlicno verjetnost, ampak 100% verjetnost priloznosti pomeni, da le ta obstaja, ne pa da bo gol :P
You fuck up once, you loose two teeth.

tadvet ::

2:1 za Espano bo.

Španci bodo dal gol u podalšku prvega polčasa, potem pa prejeli v prvih 15min drugega polčasa gol z enajstmetrovke. Tekma bo izenačena do konca, pol pa bodo Španci zabili odločilen gol.

Napoved pa taka a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tadvet ()

Lion29 ::

Double_J je izjavil:

http://edition.cnn.com/2010/SPORT/footb...



haha

Can an octopus really be psychic?


:D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

djordjevic ::

Sneijder in Robben, fantje. To bosta španska krvnika. Mark my words. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

Samo da Španjolci ne bodo razbili steklenega burga, pa bo vse OK.;)

O.

PacificBlue ::

Haha sanjači:P
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

whatever ::

3:2 za Špance
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Daren ::

mojsterleo je izjavil:

sam poglejte kako sebicno sta pedro in ramos uceri "zasrala" 100% priloznosti (strel na gol namesto podaje), to se lahko zgodi samo espanjolosom.


Ne bom sicer rekel, da se dogaja samo Špancem ampak Nemci so mi bili do zadnje tekme daleč najbolj nesebična ekipa.

Za tretje mesto pa bo bojda igrala nemška rezervna ekipa, "nagrada za dobro delo na treningih".

Kvota za zmago je 1.6 Španci, 2.6 Nizozemci, po 90-ih minutah pa 2.2 Španci, 3.8 Nizozemci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daren ()

mojsterleo ::

no jaz ne bi odpisal nizozemcev, ker za razliko od nemskih mladincev imajo precej vec kilometrine, toda tudi za njih bo pomembno, da spancem cimprej v prvem polcasu zabijejo gol. s tem bodo spanci prisiljeni se nekoliko odpreti, kar bo igro naredilo dosti bolj dinamicno. ce pa nizozemci ne bodo zadeli tja do 60. minute, pa mislim, da bodo tekmo izgubili z 1:0.

Timurlenk ::





Lion29 ::

@Timurlenk: verjetno si mislu to,ne?

Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Timurlenk ::

teh pepelk pa resnično ne

Skyman ::

Nezmotljivi vedeževalec, hobotnica Paul, je napovedal, da bo na SP v nogometu v finalu Španija premagala Nizozemsko in osvojila naslov svetovnega prvaka. Nemčija bo tretja.

DarwiN ::

Ja ;)



Ampak se lepo vidi strategija. Počakajo, da je tip na desni strani , tako da favorita spustiju njemu bliže in je tako večja možnost, da bo zagrabil. Pravtako je na desni strani več maneverskega prostora in lahko, da se počuti bolj varno in lagodno.
Lahko tudi dajo kakšno kemikalijo v nezaželjeno škatlo, ki mu ne paše .. 1001 načinov, vendar vseeno pa mora nekdo pravilno napovedat ;)

Za prve napovedi, ko še ni bilo novinarjev, so lahko posneli več posnetkov in objavili pač tistega bolj verjetnega, kjer stavi na favorita..Namreč, vse napovedi je tip napovedal identično kot jaz ;)
Sreča? Seveda tudi, vendar so obstajali kar solidni argumenti za favoriziranje Nemčije nad Anglijo in Argentino.

Ampak mali je vseeno frajer. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Daren ::

Saj napovedi ne bi bile nič pretresljive toda bojda je napovedal zmago Srbije in le redki so zadeli dotično.

DarwiN ::

Vem, ampak za omenjeno napoved ni nobene slike ali videa, tako da ne gre verjeti. Vse skupaj je namreč hec in atrakcija, tako da kakšna takšna dezinformacija spuščena v javnost niti ne šteje kot nateg ;).

Še dobro, da Nemci niso tekem igrali neodločeno v skupinskem delu, ker potem bi Paul imel sranje :D.. No, morda bi v tem primeru pojedel obe škatli.:P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Lion29 ::

se pa dobro sliši zadi na prvem posnetku

Deutschland verlören :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

delfinus ::

Darwin je je :). KLIK

DarwiN ::

Opa, mea culpa, pol pa je res hud jasnovidec.;)

Je pa dobil konkurenco. Ta skobčevka se ne strinja z njim. Mani vidi zmago Nizozemcev .

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Vajenc ::

Dobr vam kaže s Poulovo pomočjo. Ampak a poznate tisto Srbsko: "...nemože nam niko ništa, jači smo od sudbine..." ;p
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

DarwiN ::

Vajenc: Any last words? :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Okapi ::

Ta skobčevka se ne strinja z njim.
Ni skobčevka, ampak aleksander.
http://www.exotic-animals.org/papige/op...

O.

gzibret ::

Ja pa kaj bojo še našli? Polža, kako leze na solato...
Vse je za neki dobr!

DOOM_er ::

jst mam picajzla ko skače
Robots will steal your job. But that's OK
««
36 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v nogometu 2016 v Franciji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šport
41274475 (53522) Sssaga
»

Svetovno prvenstvo v nogometu v Braziliji 2014 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Šport
896144997 (120248) FlyingBee
»

FC Barcelona VS. Real Madrid (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28766781 (55810) win95<3
»

Evropsko prvenstvo v nogometu 2012 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15222815 (18766) jericho

Več podobnih tem