» »

PCI-E sata kontroler

PCI-E sata kontroler

axee ::

ZA nek star računalnik rabim dodati SATA porte (2 dodatna porta), nažalost z temi kontrolerji nimam izkušenj.
Prva stvar k sm jo našu je tole, čisto poceni, kar tudi rabim (performans ni pomemben, samo da je na PCI-E x1 vodilu).

Je pri omenjenem produktu mogoče uporabljati brez RAID funkcije? Vem da so malce glupa vprašanja ampak s tem se še nisem srečal.

Hvala za odgovore!

kixs ::

Ce gre za nek star racunalnik, potem ziher nima PCI-E porta!

lp

axee ::

Dober odgovor, gre se za staro intelovo ploščo (cca 4 leta), ki ima samo 4 SATA porte in ima PCI-E x1 prost, ostalo polno. To tukaj sploh ni pomembno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

kixs ::

Aha, potem pa ni panike.

Navadno ljudje nimajo zasedenih vseh 4 SATA portov na plati. Pa se mi je zdelo, da gre za maticno se iz pred-SATA casov.

lp

axee ::

Imaš kakšne izkušnje z temi karticami?

kixs ::

Glede te kartice ne. Naceloma pa je tako, da deluje kot RAID samo, ce skonfiguriras polje. Sicer pa kot navaden kontroler.

lp

NazgulRR ::

A za te kartice rabiš kake gonilnike ali so "plug-and-play"?

Zanime me da bi nabavil en PCI SATA/ATA133 kontroler in ga dal na staro matično z BX čipovjem (ja, letnik '99 :)) in dal gor sistemski disk (samo en disk bo), da bi malo pohitril zadevo..zaenkrat je disk na IDE ATA33 kontrolerju od matične in je disk obupno počasen...

karafeka ::

NazgulRR
Točno tako konfiguracijo imam jaz. Na abit bx6 (letnik 98 :)) imam sata kontroler na pci vodilu, in bootam direktno na sata disk. Jaz sem rabil bios od pci kontrolerja zafleshat v bios plate, in imam potem v biosu nastavljeno, da mi boota iz scsi. Razlog za to je bil, ker sem kupil en noname kontroler iz Kitajske za 1EUR + pošta:).

NazgulRR ::

Hehe, tudi jaz gledam ta no-name kontroler z kitajske :D. Kakšen disk si mel prej/maš zdaj in ali je kaka opazna razlika v hitrosti?

Kako se pa to zaflesha?

karafeka ::

Razlog pri meni je bil, da mi je zaradi mosfeta odpovedalo ide vodilo in nisem mogel več uporabljati ide diskov (sicer sem potem mosfet zamenjal, ampak to nima veze).

Poglej si moje komentarje v tej temi http://slo-tech.com/forum/t286988/p1836... .

Hitrost mi ni bila ravno prioreta.
Za sata imam
Model Number: WDC WD2000JS-22NCB1, ravnokar sem meril hitrost s hdparm in je
Timing cached reads: 316 MB in 2.01 seconds = 157.50 MB/sec
Timing buffered disk reads: 164 MB in 3.00 seconds = 54.61 MB/sec

NazgulRR ::

aha, super! sem našel postopke, najlepša hvala! :)

(poslal sem ti še ZS)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320593865 (51265) hariscorale
»

Gradnja/sestava diskovnega polja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15317418 (13750) levaky
»

RAID - Katere diske kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
241697 (1397) Jin
»

SATA PCI Kontroler - se splača?

Oddelek: Kaj kupiti
272882 (2552) mile
»

Pomoč - Raptor.

Oddelek: Strojna oprema
492213 (1601) billy

Več podobnih tem