» »

OpenOffice

OpenOffice

System ::

Imam najnovejšo različico OpenOffice, ampak ko želim nekaj kopirati in prilepiti čisto popači tekst, razmak tudi po 20 vrstic,...Je kaj za narediti?

Highlag ::

Kopiraš pa iz kje?

Če kopiraš kaj iz interneta ali drugih programov, poizkusi prilepiti kot posebno / brez formatiranja.
Never trust a computer you can't throw out a window

uroszo ::

Naredi kot je predlagal Highlag. Mogoče ti je še lažje, če najprej kopiraš v notepad in potem iz le tega v OpenOffice.

SynTax64 ::

Čist isto ti je če uporabiš "posebno lepljenje" kjer lahko izbereš, da ti kopirano besedilo prilepi brez oblikovanja.

Karen ::

Kot so rekli že prej, samo navadno je preveč dela s tistim da greš v meni, prilepi, posebno lepljenje, brez formatiranja... jaz sem si posnel makro, čist simpl. Označiš poljuben tekst in ga daš v klipboard, štartaš makro, potem narediš na roke v meniju enkrat posebno lepljenje in shraniš makro. Makro potem prilpiš na bližnjico tipk (npr Ctrl-Z ki je blizu Ctrl-V in Ctrl-X ter Ctrl-C) in si zmagal.
Brez tega makrota bi bil v OOO in MSO mrzel.

garman ::

Saj že po default-u obstaja bližnjica za posebno lepljenje. Ob pritisku na ctrl+shift+v se odpre izbirno okno, kjer je že označena opcija "unformatted text" in jo lahko takoj potrdiš z enter.

Karen ::

Kot bi rekla una mama k si je otrok zaželel kinder jajček: "ljubček ampak to so tri želje". To sta torej dve tipki... assignement makrota na Crtl-Z recimo je bistveno enostavnejša stvar.

rok_p ::

imam malo drugačno vprašanje za openoffice writer.

v writerju imam narejeno tabelo. tabela ima 4 stolpce. v eni izmed vrst je vnešena formula za računanje a*b=c, kjer je a stoplec 1, b stolpec 2 in c stolpec 3.

Sedaj me zanima, kako bi naredil, da bi se ta formula ohranila, ko bi dodal v tabelo novo, naslednjo vrstico.

Dokument je pa namenjen za izdelavo računa.

hvala
rok

Highlag ::

Pravzaprav ne razumem kaj bi rad.
Če dodaš novo vrstico za vrstico v kateri je formula se formula ne bo spremenila. Napiši tule formulo, ali pa bolj jasno kaj bi rad.
Never trust a computer you can't throw out a window

Yossarian ::

Bom si kar to sposodil. Imam en tekst v srbskem jeziku in bi ga rad dal skozi črkovanjem v njihovem jeziku, da bi bil slovnično pravilen. Kot prvo niti ne vem, če imam inštaliranega in kot drugo, kje naj to pogledam ter kako si ga naj nastavim. Če ga nimam, kje naj dobim srbski language pack?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

fosil ::

Poglej pod Orodja > Črkovanje in slovnica
Tako je!

Yossarian ::

fosil, tam mi pod "Jezik besedila" ponudi samo slovenščino.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

OttoParts ::

Verjetno si prenesel samo slovensko različico OpenOffic-a in potrebuješ še language pack za srpski jezik.
Mogoče bo to kaj pomagalo:
http://extensions.openoffice.org/en/sea...

Yossarian ::

Verjetno bo to, ampak te strani mi ne odpre.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

OttoParts ::

Hm.. Še včeraj je delovalo...
Zdi se mi, da je problem na njihovi strani, ker ne deluje ne link, ki sem ga pripel včeraj niti ne dela, če na stran OpenOffica izberem njihov "gumb" "Download languge packs and extensions" (ali nekaj podobnega)...

Yossarian ::

Hvala, bom še večkrat poskusil. Kako pa bi to šlo v wordu?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

OttoParts ::

Tega pa ne bi vedel - zadnji Word, ki sem ga uporabljal je bil Word 95 (ali je bil 98?) (slovenski), brez črkovalnika.
Ko je bilo treba zamenjat sistem in kupit nov Office (ker so takrat nehali prodajat samo Word ali nekaj takega) pa sem postal škrt in preklopil na takratni Open Office..

fosil ::

Ena opcija je tudi, da še enkrat instaliraš in izbereš vse jezika.
Tako je!

Yossarian ::

Če ne bo šlo drugače, bom tudi to poskusil.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 2016 bo prispel 22. septembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
6720386 (17848) darkolord
»

Excel - seštevanje vrednosti brez upoštevanja besedila

Oddelek: Pomoč in nasveti
227260 (6905) arnecan1
»

Izšel LibreOffice 3.3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
8422002 (17246) System
»

Izšel OpenOffice.org 2.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
6411365 (8997) Jst
»

Brezplačna delavnica OpenOffice

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
263994 (3094) Matevžk

Več podobnih tem