» »

Samsung galaxy s

Samsung galaxy s

««
29 / 35
»»

samsung 1 ::

aha.. kje bi se dalo dobit kako animirano, ozadje ali kaj podobnega.je se kaka druga stran kot market in pa samsung apps"..? meni je telefon uredi galaxy. sam se zmeri prisegam na iphone. glede nokie je dober,vzdrzljiv glede baterije.

barakus ::

Ali so tej telefoni pri simobilu zaklenjeni? Jih je težko odkleniti?

;-) ::

Niso zaklenjeni, razen iPhonov. Zakaj bi jih sam odklepal, more ti jih operater.

floyd1 ::

Mojega Galaxyja pri Simobilu niso znali odkleniti, pa sem bil 2x pri njih. Drugič sem sedel tam več kot 1 uro. Potem sem šel domov, naložil aplikacijo in zagnal odklepanje. Zdaj sem na Tušmobilu in dela ko šus. Simobilu pa vse vedno manj. Danes klical punco in mi je TRI KRAT vrglo ven v 2 minutah pogovora. Enako pravi njena kolegica.

;-) ::

Nevem zakaj bi bil tvoj sploh zaklenjen ?

floyd1 ::

V MB na Glavnem trgu sem lani kupil zadnjega od "stare" zaloge (kao "pomotoma" zaklenjeni). Za tem so bili menda vsi odklenjeni. Tako so mi vsaj pojasnili v trgovini. Ker so mi ob nakupu rekli, da mi ga lahko kadarkoli odklenejo, si nisem delal skrbi. Skrbeti me je začelo, ko sem po eni uri v njihovem centru še vedno imel zaklenjen telefon in smo se začeli pogovarjat o tem, da bo verjetno moral zaradi tega na servis. Naslednji dan pa bi že moral delati na Tušmobil omrežju. Imam še staro Nokio E65 (odklenjena) a ko sem ga spet malo sprobal sem se skoraj razjokal in ugotovil, da Galaxyja raje sam odklenem. Postopek je tak, da ga lahko potem nazaj zaklenem (za primer garancije). Tega hudiča se tako navadiš, da to ni res, vse vedno pri roki, od interneta dalje... Sem ugotavil, da sem pravi odvisnik :(.

rdecaluc ::

Pozdrav.

Na telefonu imam še android 2.2.1, pa bog ve kok staro verzijo fw-ja. Kaj bi priporočal da dam gor? Ne rabim velik programov, še posebej tega mobitel dr**a k se zraven drži. Važno mi je edino da baterija malo dlje zdrži, pa da nebi šteku.

Aja a ma še kdo probleme da mu gps ne dela. Sm dau že 1x na servis.. pa so kao popravil in še vedno ne dela. A je res da majo telefoni narjeni pred sept. 2010 neko stvarno napako na GPS-u?
Est modus in rebus. ,typos

floyd1 ::

Meni je GPS vedno delal tak-tak. Na 2.2.1 pa po mojem še najboljše. Ta je po mojem edina res zanič stvar na tem telefonu in ja, menda je problem (tudi) HW narave.

Če sklepam iz tega posta iz Slo-android foruma, potem je 2.3.5 (zadnji "originalen") zelo dober:
Re: Samsung I9000 Galaxy S
Št. objave:#9145 OdgovorNapisal/-a stivi >> Včeraj, 15:06
Prejšnji teden naložil 2.3.5 XXJVT in moram priznat, da kar se tiče GPS natančnosti je to zame eden najboljših updateov do zdaj.
GPS mi končno neprekinjeno lovi tudi v gozdu, na trasah kjer so prejšnji update-i bili neuporabni.
Baterija mi pa zdrži povprečno 2-3 dni, včasih 4 če ne igram igric in ne uporabljam GPS-a.


Seveda ne vem, kako je potem z garancijo itd. Eni pravijo, da ni problema, drugi, da ti gre. Jaz sem si ga že velikokrat preflashal in se več ne sekiram.

Če te ves tisti mobitelov balast ne moti tako fejst, pa za začetek vseeno poskusi z uradno nadgradnjo preko Kiesa. Ti bo telefon ravno tako delal občutno hitreje kot zdaj.

barakus ::

Koliko pa stane original baterija?

barakus ::

Še nekaj, če si grem ogledat en 6 mesecev rabljen aparat, na kaj naj pazim?
Se ohišje kaj razmaja na teh aparatih če ja, koliko je še v mejah normale?

floyd1 ::

Poleg vizualne inšpekcije (predvsem ekran) probaš še wi-fi, bluetooth, fotoaparat. Obvezno imej svojo sim kartico zraven, da lahko koga pokličeš, probaš internet. Baterijo boš pa težko preveril. Obvezno preveri potrjen garancijski listek (žig in datum), oz. če ima gar. listek + račun. Zaženi nekaj programov, da vidiš, če zadeva "laufa".

Kolega je kupil rabljenega in mu nista delala blutooth in wi-fi (a so mu ga popravili v garanciji) pa stekelce od fotoaparata ("objektiv") je v kotu komaj vidno počeno, zaradi česar dela v enem vogalu malo motne slike (je pa tudi rabil nekaj časa, da je to ugotovil). Jaz sem punci kupil le nekaj tednov starega in dela ko šus. Nasploh je rabljen SGS po mojem trenutno zelo dober nakup, "veliko telefona" za malo denarja.

Ohišje je tako kot je, bolj plastik fantastik, a vseeno presenetljivo trdo (vem nekaj iz prve roke, pa še malo več iz "druge" - kolega). Pripomore pa to k mali teži aparata, kar je meni osebno super in mi bolj odgovarja (sploh poleti). Če ti "konkretno" pade na tla se sicer raztrešči na tri dele, a ga sestaviš in gremo dalje ;).

Za ceno baterije pa poglej na netu.

barakus ::

Super, hvala za nasvet.

samsung 1 ::

kako se vam obnaša samsung(novi model galaxy s android)?? dela dobro,normalno, odlično? vam kej steka,zašteka učasih? da vidim premerjave.hvala

floyd1 ::

Sicer nimam "tazadnjega" sgs-ja, ampak ti lahko povem, da moraš to itak sprobat v praksi, ker je vsaka taka ocena zelo subjektivna.

samsung 1 ::

seveda. meni je uredi. no moram reči da se kr dobro obnese glede na sistem android. Glede baterije je pa hitro porabi.Zdrži mi 2dni max. kaj pa vam kaj?

floyd1 ::

Od 1 dneva do 3 dni (minimalna uporaba npr. čez vikend). Na dealxtreme dobiš precej večjo baterijo in pokrovček zanjo, a potem je telefon hudo debel in ga težje nosiš v hlačnem žepu. Pozimi bi še šlo, poleti pa ne... Drži pa potem telefon skoraj 2 x dlje, se pravi ca. 4 dni brez problema.

barakus ::

Ali je original ohišje občutno kvalitetnejše od kitajskih plastik? En mi ponuje rabljenega ampak ima v kotu odrgnjeno srebrno obrobo pa me zanima, če je to trivialen problem ali ne?

floyd1 ::

Ravno gledam mojega in imam tudi na dveh mestih popraskan tisti obod. Jaz sem precej "picajzlat" in res pazim na telefon (nosim v etuiju, ker imam vedno kake ključe in kovance po žepih), a je v tem letu dni vseeno 2x poletel (1x ploščice, 1x beton/asfalt). Na srečo brez drugih posledic (delovanje). Po mojem ne bi smelo biti problemov zaradi tega, ravno tako pa iz tega ne moreš sklepati, da lastnik nanj ni pazil. Tako da, če boš lahko živel s tisto prasko... Vseeno pa ga pred nakupom dobro preprobaj.
Še to, steklo in zadnji pokrov (plastika) sta pri mojem še vedno kot nova, tako da bi za plastiko ohišja rekel, da je precej kvalitetna, ni pa "rock solid" trdna - če stisneš, se pač malo upogne.

CompMaster ::

A bi se dal na SGS gor dat Icecream Sandwich FW?

yani2000 ::

CompMaster je izjavil:

A bi se dal na SGS gor dat Icecream Sandwich FW?

Znova vpraš čez en ali dva meseca oz. boš tak dokaj hitro izvedel, če pride uraden FW od Samsunga tukaj (let's pray to the gods :D ).
Drugač pa naj bi decembra izšla izvorna koda za Ice Cream Sandwich in takrat bo najbrž izšel tudi CyanogenMod za SGS (z vsemi pomanjkljivostmi).

Constantine ::

Po dolgem času zaženem Kies upajoč da mi bo vsaj nadgradil na 2.3 verzijo a mi še zmer piše: PDA:JP6/PHONE:JP4/CSC:JP4(SIM) this version of the device cannot be updatet....arrrggh. Bo treba res po neuradni poti?

krop ::

Constantine je izjavil:

Po dolgem času zaženem Kies upajoč da mi bo vsaj nadgradil na 2.3 verzijo a mi še zmer piše: PDA:JP6/PHONE:JP4/CSC:JP4(SIM) this version of the device cannot be updatet....arrrggh. Bo treba res po neuradni poti?


Itak. Odin pa gas;)

slo-android.si

detroit ::

floyd1 je izjavil:

Mojega Galaxyja pri Simobilu niso znali odkleniti, pa sem bil 2x pri njih. Drugič sem sedel tam več kot 1 uro. Potem sem šel domov, naložil aplikacijo in zagnal odklepanje. Zdaj sem na Tušmobilu in dela ko šus. Simobilu pa vse vedno manj. Danes klical punco in mi je TRI KRAT vrglo ven v 2 minutah pogovora. Enako pravi njena kolegica.

isto se dogaja meni recimo po par ur na dan ni signala, kolegici ne kliče sploh ali ji random prekine..simobil ftw:)
Skero

Constantine ::

Nadgradil na 2.3.5 in zadeva res leti, priporočam vsem ki še čakajo. Prek odina je to res simpl :)

denabiker ::

kdaj se pa kaj pričakuje ICS - android 4.0 za ta telefon?

;-) ::

isto se dogaja meni recimo po par ur na dan ni signala, kolegici ne kliče sploh ali ji random prekine..simobil ftw:)


Tud na simobilu imamo težave. V začetku meseca smo dobili sms-e da bodo na naših območjih potekale nadgradnje sistema itd. 2 meseca že v našem koncu ponoči tam od 1-5 ure zjutraj omrežje pada.

yani2000 ::

denabiker je izjavil:

kdaj se pa kaj pričakuje ICS - android 4.0 za ta telefon?

Mislim da sem nekaj podobnega že odgovoril nekomu pred tremi dnevi!

yani2000 je izjavil:

Znova vpraš čez en ali dva meseca oz. boš tak dokaj hitro izvedel, če pride uraden FW od Samsunga tukaj (let's pray to the gods :D ).
Drugač pa naj bi decembra izšla izvorna koda za Ice Cream Sandwich in takrat bo najbrž izšel tudi CyanogenMod za SGS (z vsemi pomanjkljivostmi).

floyd1 ::

denabiker je izjavil:

kdaj se pa kaj pričakuje ICS - android 4.0 za ta telefon?

Uradne (Samsung) nadgradnje ICS ne pričakuj (že za to aktualno nadgradnjo so na Samsungu najprej rekli, da je ne bo, potem pa so si premislili), kot pa je rekel Yani2000, Cyanogenmod po vsej verjetnosti bo. Vprašanje pa je, če bo SGS hardversko dovolj močan za tekoče delovanje ICS.

Dr_M ::

SGS ze GB komi poganja, kaj sele kaj vec. Resno razmisljam, da bi sel nazaj na froyota.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Goody ::

Dr_M je izjavil:

SGS ze GB komi poganja, kaj sele kaj vec. Resno razmisljam, da bi sel nazaj na froyota.



Dr_M raje resno razmisli o iPhonu, ker sgs očitno zate ni. Je pa sicer neuradno da bo ICS na voljo za vse 9XXX samsunge
Torej tudi sgs. Samo sam kaj upanja v doglednem času za to nimam (tudi ne vidim potrebe, bo slej ko prej CM, ki v verziji 2.3.7. dela odlično).

Sicer pa:
http://www.youmobile.org/blogs/entry/Sa...

Dr_M ::

Ja, SGS je zanic telefon. Tudi dobrih romov ni vec, ampak samo se en velik bloat.
Se najbolje mi je delal Galnet MIUI, ampak je prevec... ne-smartphoneu podoben. Ko nokia s40.
Iphonea pa ne kupim, dokler bodo se prstni odtisi od sluzbica gor.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Goody ::

Probej CM7 resno, po moje boš presenečen, sam sem tudi imel prej gor Galneta pa me tudi ni prepričal (no mene ni toliko izgled motil kot počasnost - je res precej počasnejši kot CM7)

gasperde ::

Ali ima še kdo težave pri prenašanju iz android marketa pri Tuš operaterju (ADSL) (download unsuccessful)? Vse ostalo dela BP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gasperde ()

rdecaluc ::

zdravo.

Zanima me ali za tazadn 2.3.5 jvt že obstaja kakšna slo tipkovnica al pa vsaj neki da ma šumnike? I`m dying here :(
Est modus in rebus. ,typos

krop ::

rdecaluc je izjavil:

zdravo.

Zanima me ali za tazadn 2.3.5 jvt že obstaja kakšna slo tipkovnica al pa vsaj neki da ma šumnike? I`m dying here :(


Smart keyboard pro;)

yani2000 ::

rdecaluc je izjavil:

zdravo.

Zanima me ali za tazadn 2.3.5 jvt že obstaja kakšna slo tipkovnica al pa vsaj neki da ma šumnike? I`m dying here :(

Vidim da je kar veliko zmede s temi ROM-i. Še sam sem na začetku malce razmišljal kako pa kaj.
Fora je da je JVT v bistvu XXJVT in XX pomeni da je ROM narejen za zahodni del evrope.
Mi slovenci pa spadamo pod vzhodni del evrope in rabimo XW ROM-e.
Mislim da je najnovejši v2.3.4 oz. mogoče celo v2.3.3. Ne vem zakaj zavlačujejo z v2.3.5 za XW.
Če hočeš imet šumnike na tipkovnici pa ti priporočam Gingerbread Keyboard ali kakšno drugo zastonjsko tipkovnico.
Za Swype pa si moraš prekopirat Swype.apk, Swype.odex in libSwypeCore.so iz zadnjega WX roma v tvoj XX rom. Seveda moraš najprej telefon rootat.

rdecaluc ::

Uff... čist preveč info. Bom probu ta zastonjski keyboard.. rabm sam šumnike. Vse ostalo mi je kul.
Est modus in rebus. ,typos

barakus ::

Sem na mobitelu, 2.3.4 original OS. Dogaja se mi, da hočem poslat mms in se stvar zatakne pri "sending..." v nedogled. Kadarkoli pogledam piše "sending". Mogoče kdo ve kaj se dogaja?

Lonsarg ::

To je delalo moji sestri na tušmobilu, dokler nisva šla prečekiratnastavitve za dostopno točko za MMS, pa eno stvar spremenila, tako kot sem imel jaz, potem je pa delalo. Na mobitelovi strani maš nastavitve za mobitele, saj so za vse Androide enake, lahko greš pod kateregakoli gledat.

barakus ::

Pozabil sem povedati, da mi pa včasih tudi pošlje, le nekateri se zataknejo... Ali je vseeno to lahko vzrok?

rdecaluc ::

Imaš UMTS prižgan vedno?
Est modus in rebus. ,typos

barakus ::

Ne, vklapljam in izklapljam po potrebi.

rdecaluc ::

No mej UMTS prižgan ko pošiljaš, ter si naštimi na ročni prenos za prejemanje. Pomoje da nebi smelo bit težav. Meni tud noče poslat ko UMTS ni prižgan.. ampak gre takoj ko gre nasledn mms -.-" ob prižganem UMTS.
Est modus in rebus. ,typos

barakus ::

Pa res, ej hvala ti za to. Sedaj sem najprej prižgal umts in nato samemu sebi poslal 1 dummy mms in z njim so se poslali tudi vsi ostali. Čuden bug je to.

yani2000 ::

barakus je izjavil:

Pa res, ej hvala ti za to. Sedaj sem najprej prižgal umts in nato samemu sebi poslal 1 dummy mms in z njim so se poslali tudi vsi ostali. Čuden bug je to.

Ja, v bistvu bi ti moralo takoj ob zaznavi podatkovne povezave zaznat vklop ter poslat vse neposlane MMS-e (ni tvoja krivda).
Je pa v bistvu čisto logično, da moraš za MMS-e imet vklopljeno podatkovno povezavo, saj pošiljaš multimedijsko vsebino isto kot pri internetu.
To govorim zato, ker jih kar nekaj tega ne razume in misli koliko privarčuje na bateriji in po drugi strani se čudi, da ne more prejemat/pošiljat MMS-e.

jurre ::

@yani2000
cudimo se pa zato, ker na HTCjih to lepo spila in ti avtomatsko vklopi UMTS, pobere/poslje MMS in ga nazaj ugasne.:D cudno a ne:P

yani2000 ::

Aha, se mi je zdelo da bi moralo biti tako lepo urejeno.
Se vidi da se Samsung ukvarja s čim drugim kot pa s TouchWizom. :8)
Sem pa siguren, da drži naslednji rek: "There's an app for that!".
Sam trenutno nimam časa lenobe nekaterih podpirat. :P

Dr_M ::

Ja te tezave z MMSi ima kot vem samo samsung.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gr33k3_ ::

Pozdavlejni !

Imam probleme z USB povezavo na Galaxy S ko ga povežem preko USB kot shranjevalno napravo ali kakeršno koli povezavo mi na piše da napravi ni bila prepoznana...imam inštalirane vse driverje
(za matično in usb driver za galaxy S ) kupil sem tudi nov USB kabel ampak nič se ni spremenilo...kaj naj naredim ??

če ga nesem na popravilo koliko bi plačal oz. gre to v garancijo zanima pa še me to če se da menjati tisto krom obrobo na ohišju in če je to tudi pod garancijo =)

Hvala Lp gr33k3

denabiker ::

hmmm a imaš kies instaliran?
««
29 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770335022 (152041) medenko
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275636 (4405) bdoxx
»

Galaxy Ace (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6111664 (10585) BOCo.
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711193 (8773) Lonsarg
»

Samsung vs. Htc vs. Iphone vs. Sony Ericsson... Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
233544 (2899) klinker

Več podobnih tem