» »

paypal vrnitev denarja

paypal vrnitev denarja

gobec ::

Preko ebaya sem kupil izdelek in ga palačal preko paypala. Na carini v sloveniji se je zadeva ustavila, ker naj izdelek nebi imel CE certifikata. Kaj mi je prodajalec dolžan vrnit denar? Kaj lahko naredim da dobim denar nazaj?

KoMar- ::

Zrihtaj, da mu bo izdelek poslan nazaj in potem zaprosi za vrnitev denarja. Imaš tudi link "contact seller" in se zmeni z njim.

ne_kdo ::

a to so ti prav iz carine javili da je zadeva ustavljena? pa nisi bil prej na to pozoren?
škoda

Bias ::

Hm, najboljša varianta je kontaktiranje prodajalca in se direktno z njim dogovorit...pač plačal oz. izgubil boš le vrednost poštnine.

Če ni skrivnost, me zanima kaj si kupil (ker sam ogromno kupujem, pa da vidim) verjetno kaj iz Kitajske?

LP

LuGi ::

Ista pesem kot pri meni.. sem se zmenil da mi je refundal izdelek seveda brez postnine.

Šlo je za GPS napravco.. dobil v angliji isto stvar kasneje za 5 eur več.. ;(( (če bi le prej vedel ;))

gobec ::

Aha, bom se pol kar s prodajalcem zmenu. Ja kupu sem neko napravco za prijatla (lovec) za treniranje psov. Kupil sem pa iz Amerike, tako da očitno bo potrebno v Europi kupit.

#000000 ::

To se v bistvu da zrihtat, naj ti prodajalec pošlje na mail kopijo CE certifikata ki ga dostaviš carini in je, seveda mora bit certifikat pristen ker če ga bodo preverili (ker ponavadi ga ne) spet ne boš mogel do paketa. Če pa so ga že poslali nazaj, pol pa tko nima smisla.

Bias ::

#000000 je izjavil:

To se v bistvu da zrihtat, naj ti prodajalec pošlje na mail kopijo CE certifikata ki ga dostaviš carini in je, seveda mora bit certifikat pristen ker če ga bodo preverili (ker ponavadi ga ne) spet ne boš mogel do paketa. Če pa so ga že poslali nazaj, pol pa tko nima smisla.


Evo, to je pa praktično še najcenejša varianta. Res preveri če ga slučajno imajo. Poročaj :)

Machete ::

Načeloma ni prav nič na prodajalčevi strani, kako je z predpisi v 'tvoji' državi. Ne samo fer, ampak logično je, da se sam pozanimaš kako je z poštninami in carinami za določene stvari. Saj z svojo ignoranco 'bo že prišlo, če ne bom dal pa dispute' kvariš ugled kupcem iz Slovenije in povzročaš težave prodajalcu, ki za situacijo ni čisto nič kriv.
Pozanimaj se prej, kaj pa te stane mail prodajalcu, če je imel že izkušnje z pošiljanjem v Eu ali klicem na carinski urad da vprašaš kako je na stvari.

Sicer te nočem obtoževati, vendar je to spet eno tipičnih slovenskih načinov uporabe ebaya.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Azijski LEGO kloni - ali bo CPRS dovolila pošiljko v Slovenijo?

Oddelek: Kaj kupiti
173450 (1448) opeter
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538810 (12068) jero_no1
»

Se plača carina pri naročilu

Oddelek: Kaj kupiti
152270 (1884) St235

ebay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19744564 (33955) Tilen
»

GSM iz uvoza

Oddelek: Mobilne tehnologije
399376 (7795) Furbo

Več podobnih tem