» »

Nokia N8 še bližje računalnikom

Nokia N8 še bližje računalnikom

Kitajska kopija N8-00

vir: engadget
engadget - Povezovanje mobilnih telefonov z računalnikom je danes popolnoma običajna funkcija, še več, v nekaj letih bomo Evropejci vse mobilne telefone polnili prek standardnega micro-USB priključka, čemur se je zanimivo pokoril tudi Apple. A mnogo bolj redka funkcija je obnašanje mobilnega telefona kot gostitelja USB napravam. Slednja računalnikom omogoča, da se mobilni telefoni, fotoaparati, miške in vsa ostala periferija poveže z njimi ter v primeru podatkovnih naprav dostopa do datotek na njih. To bo omogočala tudi Nokia N8 s pomočjo pretvornika z moškega micro-USB priključka na ženskega USB tipa A. Kakšen obseg naprav bo mobilni telefon podpiral seveda še ni znano, a je bilo demonstriramo parjenje z običajnim pomnilniškim ključkom ter drugim Nokiinim mobilnim telefonom, ki je bil v načinu hrambe podatkov. Ta sicer na osebnih računalnikih pravzaprav omogoči način čitalca kartic, kar še ne pomeni, da bo podprto tudi naprednejše parjenje mobilnih telefonov. Izid Nokie N8 je oddaljen še 3 mesece (v Veliki Britaniji bo naprodaj 25. avgusta), a si svojo različico lahko priskrbite že zdaj. Seveda gre za kitajsko kopijo, ki stane pičlih 99,20 ameriških dolarjev (z brezplačno poštnino!) in nosi prvotno špekulirano ime N8-00.

24 komentarjev

vesolc ::

jah, čeb mela androida gor, bi se že zdavnej... xD

Roadkill ::

Sem presenečen, da je tole oglaševano kot nek poseben feature. Sem presenečen, da do sedaj ni bilo tega.
Moj mp3 playser je že skoraj 10 let nazaj to počel...
Ü

StajercSSS ::

Moja Nokia je počela vse to pred 10 leti,kar počne danes ifon. Pa se še zmeraj ifon prodaja kot nekaj revolucionarnega.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

c0dehunter ::

Ve kdo, kateri komad je v videu?
Zdi se mi da je od skupine MGMT.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

js osebno ::

komad je drugače od nokie, kolikor vem. Uporabljen je bil v vseh predstavitvenih videih..

Bor H ::

Tole zna bit zelo fajn, sploh če dobiš ta kabel zraven. Pa zelo lepo bi bilo če bi tudi tipkovnca delala preko tega, ne uporabno ampak lepo ;)

T-h-o-r ::

kako to pogrešam na n95
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

sirotka ::

StajercSSS je izjavil:

Moja Nokia je počela vse to pred 10 leti,kar počne danes ifon. Pa se še zmeraj ifon prodaja kot nekaj revolucionarnega.


hehe, nekateri res ne morte, da se nebi spotaknili:) Bogi...

LordPero ::

Sej tudi prejšnje N tablice od Nokie so tudi to imele (da ne omenjam, da so za originalnega pingvina že napisani gonilniki za razne tipkalice, podganice etc.).
LordPero

filip007 ::

Igračkanje z USBji nič takega, ja no če ti ležijo na okoli kupi USB ključkov nabutanih z MP3 pol ja, jaz bi raje projektor noter pa pol USB gor z Divx filmi.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Hardstyle ::

filip007 ::

Ja no samo ga ne dela Nokia in loh bi bil malo tanjši, ko bodo to dali noter pa še tisto laser tipkovnico pol pa to to.:))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Bor H ::

Pa sej to zna bit čist uporabno, sigurn je tak prenos podatkov med mobiteli hitrejši kot USB in manj štroma porabi kot WiFi. Pa če maš fotoaparat z manjšim ekrančkom lahko slike pregledaš na večjem ekranu od mobitela al si jih pa sproti kopiraš, če se mobitelu karkoli zgodi.

LordPero ::

Ah, ne, če smo že na tem, imaš pač ob telefonu v torbi to (18" LCD na USBju, vključno z napajanjem).

Lepo mi je sicer, da prihajajo telefoni, ki izpljunejo vsaj 1080 pik, da bom lahko tudi zadevo kam priklučil.

Glede kontrole pa, laser tipkovnica suxa, OLED qwerty, ki je na dotik občutljiva!! (mislim, da jo samo razvitejši poševnookci drsajo trenutno)
LordPero

Bor H ::

Če maš ta LCD s sabo pol maš lahko tut laptop.

LordPero ::

Hja no, že res, si samo želim časa, ko bi bil hardwara laptopa isti šmorn kot HW telefona/tablice. Ekran pač samo stvar, ki jo ali pa ne priklučiš gor.
LordPero

Ramon dekers ::

mene pa samo nekaj zanima, zakaj pri teh kitajskih telefonih ni nikjer gps-a, in zakaj imajo vsi po dve sim kartici v čem je fora, a res vsi kitajci uporabljajo dve sim kartice??!!

Gregor P ::

Mene pa zanima, zakaj pri "naših" telefonih ni možnosti za uporabo 2 SIM kartic?:|

P.S.: verjetno zaradi operaterjev ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PrimozR ::

Koliko uporabnikov si želi te funkcije?

Gregor P ::

Verjetno vsaj tisti, ki redno potujemo:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ramon dekers ::

Gregor P je izjavil:

Verjetno vsaj tisti, ki redno potujemo:)



kupi potem kitajski model. ga dobiš že za 50 €. tam potem najbrž vsi potujejo

Gregor P ::

Sem si jih že ogledoval tam, samo niso bili primerni za naš trg; danes imajo morda že bolj kompatibilne modele:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

patrikkc ::

meni je pune všeč ta novi fon ko pride, ma vse kaj pogrešam pri mojem :)

T-h-o-r ::

fšeč, ne
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje so enotni polnilci mobilnih telefonov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10828739 (22494) OK.d
»

EU izdala standard za enotne polnilce pametnih mobilnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6718480 (15793) ender
»

Symbian še ni mrtev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
5617470 (15914) PrimozR
»

Za Evropo enotni polnilci mobilnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7813140 (11125) Pyr0Beast
»

iPhone z USB napajanjem in id Software portfejlom, Jobs se je vrnil

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
123445 (2798) we_are_borg

Več podobnih tem