» »

Sesuvanje Pc-ja--zaradi grafične, prosim za pomoč!

Sesuvanje Pc-ja--zaradi grafične, prosim za pomoč!

RikiMartine ::

Lepo pozdravljeni! V zadnjih dneh se mi je pri mojem,sicer že malo zastarelem računalniku, začelo dogajati to-da je pri normalni uporabi za sekundo ali dve izginila slika, ter se takoj prikazala nazaj.Spodaj pri uri se je pojavil klicaj in napis da se je pojavla težava pri nVidia kernel...driverju, ter da se je uspešno obnovil driver in sedaj deluje normalno.Vendar se je kasneje vskaih nekaj minut ponovil tale postopek!
Danes pa mi je kar začelo Pc restartirat, in to takoj po zagonu, samo kadar ga zaženem v safe modu, ali pa kadar unistalliram grafično kartico mi deluje normalno! Torej je napaka nakje pri driverjih grafične :S nVidia 7600GT je grafična, uporabaljam pa windos7. Naj še povem tole da imam PC povezan z lcd televizorjem preko kabla in da si v zadnjem času nisem ničesar nalagal na PC...Bi format tukaj prišel v poštev?!?
Hvala za odgovore in pomoč, ter lepo pozdravljeni!

_koki_ ::

Napaka ni v gonilnikih, grafična kartica je odslužila svoje in takoj ko naložiš gonilnike sistem resetira, ko pa ni gonilnikov pa deluje le toliko da še vidiš sliko...
Čas za nakup druge preden dokončno crkne!

RikiMartine ::

hja glede na to da je model sicer star slabe 3 leta je to malce smešno. mislim da imam na podstrešju 8 let staro grafično ki bi kao še naj delala :) Je pa res da se je to začelo pojavljati komaj včeraj in praktično iz ljubega mira :/ To pa ni dobro....

_koki_ ::

Dandanes stvari niso več delane za večnost kot nekoč (tudi proizvajalci dimenzionirajo stvari tako da po poteku garancije crkne, da se prodajajo nove stvari), poleg tega pa delujejo na skrajnih zgornjih mejah in tu kakovost trpi, pač deluje le še v varnem načinu brez gonilnikov ter efektov (kot standardna VGA)...

RikiMartine ::

hvala ti za ekspresno pomoc sem ze pogledal na mimovrste. dobis za 35,eno tako povprecno kartico_ glede na to da nisem igrackar in imam 3 leta stari komp! Tnx

Zion10 ::

Zdravo. Jst mam podobno težavo oz. enako, samo vidim da je tle omenjen starejši komp. jst pa mam prenosnik, ki je star 2 tedna (grafična ati 5470) in pa win7. Zanima me, a je lahko še kje drugje problem?
Sesuva se pa redno včasih manj pogosto, je pa zanimivo da pa pri igranju iger ni tega problema.

opeter ::

Ali grafična, lahko pa je RAM na grafični.
Morda pa celo sistemski RAM, čeprav ima ATI 5470 svoj lastni RAM.

Jaz bi na tvojem mestu, v kolikor se težave ponovijo prenosnik dal na servis (tja, kjer si kupil.)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zion10 ::

Ma ja sej zaradi tega sprašujem, da približno vem kako je zadeva huda če sploh je in ali je software ali hardware.

Pa še to bi omenil, kartica je cel cajt vroča samo pol sem preveril da je tem. konstantno 60-70°C, zdej pa nevem ali je to velik ali ne, nimam občutka?

Zion10 ::

Sem naložil rivatuner in mi ni jasno zakaj mam prikazano da imam 5 adapterjev naloženih slika. A mogoče kaj zaradi driverjev?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi z grafično in SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
263088 (2494) Rippy
»

nVidiini gonilniki težavni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7519050 (16924) dukenukem
»

Radeon 4870 - problemi z driverji

Oddelek: Pomoč in nasveti
385360 (2423) dziht
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559203 (23441) Galaxy
»

Nvidia dohiteva ATI (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6111123 (9151) matter

Več podobnih tem