» »

Problemi z grafično in SSD

Problemi z grafično in SSD

Štrubsi ::

Zdravo!

Dobre dva meseca nazaj sem iz Jacob elektronik naročil nov računalnik in sicer: Intel core i7 2600k, Gigabyte nVidia Geforce GV-N560OC-1GI (Gtx 560 Ti), Gigabyte ga-z68x-ud3h-b3, OCZ Agility 3 120GB, Corsair Vengeance 2x4 GB, Cooler Master gx rs-650-acaa-e3 650W aktiven pfc.

Kmalu po tem ko sem računalnik sestavil, sem začel opažati razno razne napake:
1. za nekaj trenutkov se ugasne ekran (pač postane črn) in ko pride nazaj, se mi napiše "Display driver stopped responding and has recovered" (spodaj je slika),
2. v igri battlefield 3 me je ves čas metalo v minimiziran način in nisem mogel več nadaljevati, največkrat mi je istočasno napisalo že napisano obvestilo,
3.zaradi (vsaj mislim tako) ssdja pa mi vsake toliko časa, predvsem ko je računalnik prižgan in dlje časa neaktiven, meče bsod, ko pa restartam računalnik, pa mi ssdja ne zazna-napaka se odpravi šele, ko izklopim računalnik iz elektrike,
4. po novem pa mi recimo med gledanjem filma začne otripati okno kjer je video in sicer mi otripa s črno belimi kvadratki ali črno rumenimi in po tem, ko mi to nekaj časa dela, postane video črn in deluje le še zvok, če sploh..včasih mi istočasno pokaže tudi že napisano obvestilo

2. točko sem odpravil s tem da sem grafično kartico downclockeov, ostale pa se mi še vedno pojavljajo, pa čeprav sem že zbrisal vse driverje za grafiko in jih na novo naložil, na novo sem naložil tudi windowse in sigurno še kaj drugega, kar sem prebrav drugje na internetu, pa ni nič pomagalo. Pregreva pa mislim da se mi ne:). 36°C v neaktivnem stanju..

Prosim za pomoč, nasvete, kar koli bi lahko rešilo probleme.

Hvala in lep pozdrav,
Žiga

Slika obvestila:
 Error

Error

  • spremenil: Štrubsi ()

Nikonja ::

kaj pa sata driveri, ahci imaš vklopljen... sam imel podoben problem in sam po selektivnoj metodi (cca 25 reinstal windowsov 2 dveh dneh) pogruntal da me je sata driver zaj.... skozi.

Štrubsi ::

Ahci imam izklopljen. Ampak to sele sedaj po ponovni instalaciji windowsov. In me v obeh primerih zajebava:).
Sm pa naredil še en print screen kako se mi računalnik obnaša po novem ne le med gledanjem filmov, ampak tudi ko želim zapreti okno aplikacije:). Napaka se odpravi šele ko odprem novo aplikacijo, npr full screen mozzila firefox in ko to storim se mi spet pokaže sporočilo: "Display driver stopped responding and has recovered".

Slika:
 Zaperanje aplikacij

Zaperanje aplikacij



Lp,
Žiga

zee ::

1. Slab napajalnik.
2. Defekten RAM. Testiraj z memtest-om.
3. Defekten SSD. (Glede na zgodovino OCZ-ja je najverjetneje to.)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

pecavar34 ::

Mam enako težavo tako z Nvidia kartico kot ATI, in tudi sam ne najdem možne rešitve. Napajalnik bi skoraj trdil da ni.
Se priporočam za nasvete tudi sam
Asus ROG G751JY

UNIVERZUM ::

Fantje MB vam počasi odpoveduje.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Štrubsi ::

Slab napajalnik? Misliš da 650W ni dovolj? Ali misliš da je firma slaba? Zanj sem dal 70€ v Nemčiji, pa še ocene so ble kr solidne:). Ram sem preveril memtestom in ni našlo nobene napake. Defekten SSD pa res upam da ni:D. Na raznih forumih sem bral, da imajo dosti problemov z bsodom tisti, ki uporabljajo ocz diske, ampak dostikrat popravijo napako z updatanjem firmwarea in biosa, bi to mogoče pomagalo..ker ne bi rad za bv tvegal:)?
@univerzum po čem to sklepaš? Moja je le dva meseca stara, pa še to ni bila uporabljena za navijanje in problemi so že skoraj od samega začetka:).

Lp,
Žiga

technolog ::

Probaj še linux (compiz), da preveriš, če je napaka v programski ali strojni opremi.

Zgodovina sprememb…

6151 ::

1-Vklopi ahci in hotswap (Problem 3)
2-Spihaj pci režo (Probemi 1,2,4)
3-Posodobi gonilnike za vse komponente
Sem imel podobne težave :)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

UNIVERZUM ::

@Štrubsi Ker sem imel podobne težave. Začelo se je z gonilnikom za grafo (obnovitev/BSOD), potem so se pričeli namesto obnovitve gonilnika vse pogosteje pojavljati BSOD, po pregledu logov, je najpogostejši krivec bil kernel (ntoskrnl.exe) in pa atikmdag.sys (bilo je še cel kup drugih povzročiteljev). Nato crkne plata (PC se ni niti zbudil).
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Štrubsi ::

6151 je izjavil:

1-Vklopi ahci in hotswap (Problem 3)
2-Spihaj pci režo (Probemi 1,2,4)
3-Posodobi gonilnike za vse komponente
Sem imel podobne težave :)


Hvala, bom poskusil vse to:). ampak druga točka ne vem če bo pomagala, saj mi je začelo javljati napako že kak teden po tem ko sem popolnoma novo grafično in matično sestavil skupaj.
Me pa zanima če si še kdo lasti enako grafično kot jaz in ali ima tudi probleme? Ker sem zgooglal, da ima ta grafična vedno te probleme, da večino ljudem nagaja (na žalost sem zgooglav prepozno:/). Ampak običajno se zadeva popravi ko se frekvenco jedra spusti iz navitih 900 MHz na originalnih 820 Mhz:). Meni pa kljub downclockanju noče normalno delovat:S.
Mi je kr dost bedno da daš jurja za računalnik in maš potem z njim same probleme:S. Pa še to da sem prej vedno uporabljal ati radeon grafične in me niso nikoli razočarale, sedaj pa prvič kupim nVidio zaradi CUDA jedr in me samo heca..

Hvala in lep pozdrav,
Žiga

pecavar34 ::

Štrubsi je izjavil:

6151 je izjavil:

1-Vklopi ahci in hotswap (Problem 3)
2-Spihaj pci režo (Probemi 1,2,4)
3-Posodobi gonilnike za vse komponente
Sem imel podobne težave :)


Hvala, bom poskusil vse to:). ampak druga točka ne vem če bo pomagala, saj mi je začelo javljati napako že kak teden po tem ko sem popolnoma novo grafično in matično sestavil skupaj.
Me pa zanima če si še kdo lasti enako grafično kot jaz in ali ima tudi probleme? Ker sem zgooglal, da ima ta grafična vedno te probleme, da večino ljudem nagaja (na žalost sem zgooglav prepozno:/). Ampak običajno se zadeva popravi ko se frekvenco jedra spusti iz navitih 900 MHz na originalnih 820 Mhz:). Meni pa kljub downclockanju noče normalno delovat:S.
Mi je kr dost bedno da daš jurja za računalnik in maš potem z njim same probleme:S. Pa še to da sem prej vedno uporabljal ati radeon grafične in me niso nikoli razočarale, sedaj pa prvič kupim nVidio zaradi CUDA jedr in me samo heca..

Hvala in lep pozdrav,
Žiga


Tudi jaz imam problem isti samo z ATI :D... ampak je čisto random štekanje, npr. kdaj lahko igram COD multiplayer tud po 4h pa ne bo nič šteknilo, potem kdaj pa vsake 2min + da se mi naredi da stavbe postanejo modre...
Čist random in totalno nič sličnega
Asus ROG G751JY

Nikonja ::

a si poskusil sploh ne instalirat driverje od nvidije i delat z tem generičnimi od windowsa. A dobijaš enake napake tudi v tem slučaju.
Če je ssd problem lahko brez problema testiraš, instaliraj pač winse na normalen disk in ssd potegni van.

Furbo ::

1. za nekaj trenutkov se ugasne ekran (pač postane črn) in ko pride nazaj, se mi napiše "Display driver stopped responding and has recovered" (spodaj je slika),

To se dogaja v nekaj zadnjih nvidia driverjih. Meni isto dela, če grem na prejšnje pa tega ni. Šalabajzarska firma pač, poguglaj to sporočilo in boš videl, da ima kup ljudi iste težave.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Štrubsi ::

@nikonja: takoj ko sem grafično dobil in sem prvič inštaliral windowse sem uporabljal tiste driverje, ki mi jih je windows sam inštaliral, ampak ne za dolgo, saj je prišel bf3 in z njim novi gonilniki za nVidio, ki naj bi izboljšali delovanje in seveda da sem jih inštaleral. Ko pa sem ponovno nalagal windowse, sem pa direktno inštaliral tanove:).
Glede ssd pa bi stestiral, če bi imel kakšen rezerven prazen trdidisk:).

Furbo, hvala za info, se takoj mal bolš počutm, vedoč da ni nujno pokvarjena moja grafična:). Kateri pa so zadni gonilniki, ki še delujejo kot treba?

Aja, še nekaj vsem, te zadeve se mi pojavljajo povsem naključno..včasih dvakrat na dan, spet drugič dva tedna ni nič narobe..tako da kakšno poskušanje z linuxi ne pride v poštev, ker jih ne mislim imet skos prižgane:P.

Hvala in lep pozdrav,
Žiga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Štrubsi ()

Furbo ::

Mislim da so mi delovali b.p. GeForce 285.62 Driver WHQL

Je pa na srečo težava samo v 2D, meni se to dogaja v firefoxu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RuskiSnajper ::

Brez AHCIja SSD je ... metanje vstran dnara

izklopit moraš tudi pagefile, (rabiš več rama, 8 GB bo dovol za praktično vse)
na netu maš listo 20 tweakov kaj morš naret če maš SSD

Štrubsi ::

Živjo!

Najnovejši problem: brskam po internetu z mozzilo in mi zmrszne najprej mozila kot da se ne odziva, potem pa hočem zapret mozzilo in mi zmrzne cel računalnik (ni nujno le mozzila). Ko pa z reset gumbom resetiram računalnik, se mi ustavi pri bios screenu. Ko pa resetiram računalnik z ugašanjem napajalnika, pa se mi normalno spet zažene:). Danes se mi je to zgodilo že vsaj 4krat. Se komu kej sanja?

Hvala in lp,
Žiga

technolog ::

Problem je v Mozili. Redko kdo še uporablja ta zastarel brskalnik, menjaj čimprej.

Štrubsi ::

Mozzila ni problem, nikoli nisem imel težav z njo in mi je v kar nekaj pogledih boljša od ostalih brskalnikov. Zadnji problem se mi je dvakrat pojavil v mozzili, enkrat v matlabu in enkrat v photoshopu:). Tako da ni problem v mozzili:)
Pa technolog, ne vem če bi se lahko strinjal s tabo da redko kdo še uporablja mozzilo..in mislim da se tudi raziskave ne bi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Štrubsi ()

RuskiSnajper ::

celoten sistem imaš nestabilen

ali je SSD pokvarjen , ali pa nimaš nastavlenih RAMOv pravilno, tudi inštalacija softwera .. kot so drajveri.

technolog ::

Štrubsi je izjavil:

Pa technolog, ne vem če bi se lahko strinjal s tabo da redko kdo še uporablja mozzilo..in mislim da se tudi raziskave ne bi.


Poglej link še enkrat, poscrollaj dol prosim do leta 2007.

Pojdi in ne greši več! :)

Zgodovina sprememb…

Štrubsi ::

technolog je izjavil:

Štrubsi je izjavil:

Pa technolog, ne vem če bi se lahko strinjal s tabo da redko kdo še uporablja mozzilo..in mislim da se tudi raziskave ne bi.


Poglej link še enkrat, poscrollaj dol prosim do leta 2007.

Pojdi in ne greši več! :)


Da se razumemo, govorim da se mi kreša med uporabo mozzila firefox brskalnika;).

Štrubsi ::

Evo, zdaj se mi je spet pojavil bsod in sem ga kar slikal, da mi lahko poveste kaj pomenijo napisane številke?
 bsod

bsod



Hvala in lep pozdrav,
Žiga

matejzr ::

vzemi ven eno ploščico ramov pa probaj če dela vse ok, pred kratkim sem imel podoben primer so nekaj rami zajebavali

integral15 ::

Kriv je SSD mel isti problem ker sem imel isti SSD. Resitev problema je nadgradnja. http://www.anandtech.com/show/4973/sand... . Problemi z OCZ SSD je softwerska jast tega nism vedu dokler nism nasu novice in graje za te diske OCZ vsi imajo problem z blue skrinom kdor ima priljubljeni OCZ Vertex 3, OCZ Agility 3, Corsair Force 3 in ostali..

Zgodovina sprememb…

Rippy ::

BOSD je res "standardna" težava pri SSD-jih s Sandforce krmilnikom. Tako, kot je Dejstrum napisal je na voljo popravek (firmware) za tvoj disk. Priporočam, da narediš varnostno kopijo podatkov in pazi, da računalnik ne odklopiš iz elektrike med posodabljanjem.

Glede grafične imaš dve možnosti. Lahko jo daš v garancijo in zahtevaš novo ali dvigneš voltažo/spustiš frekvenco. Težava je tovarniško navito jedro, ki ni ravno v specifickacijah (slab quality control). Simptomi so popolnoma enaki, kot si jih opisal. V zelo zahtevnih dx9 igrah in desktop bo prišlo do "display driver has stopped responding and has recovered". Sicer ne vem zakaj se v desktopu to dogaja. V dx10/11 igrah bo pa prišlo do zamrznitve igre. Potegni dol MSI Afterburner in dvigni voltažo jedra za 0,03V oziroma 30mV (20-40mV), lahko pa tudi spustiš frekvenco jedra. To boš moral vedno uporabljati pri igrah v katerih ti zmrzuje (Crysis2 in Battlefiled 3 so zelo zlobne). Nisem pa popolnoma prepričan, da odpravi težavo na namizju.

Priporočam pa, da zadevo vrneš in zahtevaš novo kartico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon R9 280 - display driver stopped responding

Oddelek: Pomoč in nasveti
9782 (609) luxxx7
»

atikmpag.sys BSoD

Oddelek: Pomoč in nasveti
162801 (2549) zupanman
»

Kaj dela računalnik ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182167 (1638) SLOarmy12
»

Problem z grafično

Oddelek: Pomoč in nasveti
12986 (800) delfinus
»

Težave z R9 290

Oddelek: Pomoč in nasveti
385971 (5076) Napajalc

Več podobnih tem