» »

Razbijanje studentov pred parlamentom

Razbijanje studentov pred parlamentom

««
«
1 / 20
»»

mtosev ::

http://24ur.com/novice/slovenija/studen...

PROTESTI ŠTUDENTOV
Poslanci so ogorčeni nad dogajanjem pred državnim zborom. Predsednik DZ Pavel Gantar pravi, da gre za vandalizem brez primere. Premier Pahor pa pravi, da si Slovenija tega ni zaslužila.


nasim politikom vsaj ne bo dolgocasno :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jcb ::

Nasilje nikoli ne bo rešilo težav.

Gost ::

Veste, kdo bo to plačal? Mi.

Blinder ::

Kwa se tok zgražate. Mnogo več reči zvandalizirajo dijaki v šolah :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

BlueRunner ::

Eno, da vandaliziraš po šoli, drugo je, če vandaliziraš institucijo.

Še največji idiotizem pa je, da predlog zakona sploš še ni prišel na obravnavo v državni zbor, torej so v celoti demonstrirali pred napačno institucijo - vladna palača je 500m zračne črte na drugo stran trga.

Če je to cvet naše intelengence in prihodnji temelj naše države ... še prave bajte ne znajo najti.

IvoJan ::

jao... sem bil dans tm.. toj bla živa P*******ja. use razbit -.- šipe razbite, vhodna vrata unicena. se neki so zakurl pred parlamentom... budale
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Brane2 ::

Največja fora bo, ko bodo začeli srat po KK, zakaj ni vodnega topa... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

lexios ::

Razbijala je mularija, ki je zrasla gor v kapitalizu, nad njo pa se zgraža mularija, ki je zrasla gor v socialzmu in ni znala vzgojit svojih mulcev. Smešno! In patetično, ko se ljudje namesto o moralnih vrednotah svojih naslednikov in tistih posledično odgovornih za ta vandalska dejanja sprašujejo o tem, kdo bo teh par centov na prebivalca plačal! O tem kdo plača luksuzne vile, "službene" vožnje, finančna nadomestila v argentino izseljenih bivših ministrov (in drugih ki so krepko zafurali državno blagajno), tajkune, reprogramiranje kreditov, poslanske ugodnosti in druge udobnosti naše gospode, se pa naša gospoda in ovce ne sprašujete?

Premier Pahor pa pravi, da si Slovenija tega ni zaslužila.


Slovenija si marsičesa ni zaslužila!;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

DuleKrtola ::

Eh ovčke, protestirajo zato, da bojo 30+ stari "študntje" na ŠOSu lah še en cajt vlekl lepe plače na račun študentskega dela.

"ŠOS se od nasilja distancira ..." Mhm, na škisovi so pa pumpal folk proti Pahorju, ker so si želel mirne demonstracije.

lexios ::

...kaj se sploh sekirate!? Še en razlog več, da ŠOU pade! Naredili so si kvečjemu medvedjo uslugo...

bluefish ::

"ŠOS se od nasilja distancira ..." Mhm, na škisovi so pa pumpal folk proti Pahorju, ker so si želel mirne demonstracije.

Ne samo to, pot proti parlamentu je bila glede na spletno stran ŠOS tudi načrtovana.

"Jutrišnje demonstracije bodo potekale med 13. in 17. uro v središču Ljubljane. Približno ob 15. uri je predviden odhod udeležencev s Prešernovega trga po Čopovi ulici na Slovensko cesto. Zbrali se bodo pred Državnim zborom na Šubičevi ulici, kjer se ob 17. uri shod tudi konča."

Torej, nakladanje o 15:15 je en tak idiotizem.

PacificBlue ::

Razbijala je mularija, ki je zrasla gor v kapitalizu, nad njo pa se zgraža mularija, ki je zrasla gor v socialzmu in ni znala vzgojit svojih mulcev. Smešno! In patetično, ko se ljudje namesto o moralnih vrednotah svojih naslednikov in tistih posledično odgovornih za ta vandalska dejanja sprašujejo o tem, kdo bo teh par centov na prebivalca plačal! O tem kdo plača luksuzne vile, "službene" vožnje, finančna nadomestila v argentino izseljenih bivših ministrov (in drugih ki so krepko zafurali državno blagajno), tajkune, reprogramiranje kreditov, poslanske ugodnosti itd. se pa ne sprašujete?


podpis.

Račun za škodo pa kr lepo poslati ŠOS-u.Saj imajo keš:)

solatko ::

V petek naj gredo pa di(v)jaki na gmajno s Strojani plesat. Bem ti KK, če jim bodo dovolili po Slovenski. ŠOU pa ni nič kriv, razen, da jim je pir na Prešercu zastonj dajal.

durrenmatt ::

ah, ja... ljuba permisivna vzgoja in njeni zlati sadovi :8)

kje si minister Slavko Gaber, da bi nas odrešil samih sebe s svojo reformo šolstva ;((

Pšenični ::

Pač današnji dogodki odsevajo stanje naše družbe. So opozorilo, da bodo morda drugič takšne-demonstracije, da jih ne bodo mogli ustavit. Slovenski ovci so zgleda začeli puščati ventili.

Lonsarg ::

Sej še zmer lahko patrije pošlejo na ulce, da nardijo mir, še velik majo fore:)

Pšenični ::

"Sej še zmer lahko patrije pošlejo na ulce, da nardijo mir, še velik majo fore:)"

Če bojo nad tele mulce poslali Patrije, potem bo kmalu še kdo drug tam.

ABX ::

Če rabite podporo ljudstva je dovolj da zrihtate pivo in opravičilo.

Stroški ki so nastali na prireditvi upam da bo moral krit organizator.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

c0dehunter ::

Če mene vprašate niso danes pokazali nič drugega, kot to da se ga nažrejo ob vsaki priložnosti in potem začnejo razgrajat. Sam očrnili so vse študente (in dijake).
Mislim sramota.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

IvoJan ::

Lonsarg je izjavil:

Sej še zmer lahko patrije pošlejo na ulce, da nardijo mir, še velik majo fore:)



Če bojo nad te huligane poslali patrije bodo ostali brez koles :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Pšenični ::

"Če mene vprašate niso danes pokazali nič drugega, kot to da se ga nažrejo ob vsaki priložnosti in potem začnejo razgrajat. Sam očrnili so vse študente (in dijake).
Mislim sramota."

Pač so še napol otroci. Kaj delate iz tega tragedijo, mi sploh ni jasno. Hecno se mi zdi, da se zdej vsi zgražajo, pač so na tak način izrazili nestrinjanje. Dobr da mamo specijalce, drgač bi nam nesposobne poslance nabutala mularija.

Prej jih pa ni noben jebal pet posto. Heh,heh.

Je pa to opozorilo. Če potegne študentarija za sabo še koga, pol bo pa; Krucifiks bejžmo...

Zgodovina sprememb…

AmokRun ::

:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

lexios ::

Telbanc +1

Pretiravanje medijev in ljudi v stilu "bulmastifov in poslanskih afer". Mulariji manipulacije in provokacija hitro sedejo v glavo! Je pa danes na žalost tko, da če ne pokažeš zob...

Če bojo nad te huligane poslali patrije bodo ostali brez koles :)


Povsem možno, na posnetkih je lepo vidno kak drobižek ven pipa kovinske stebri(čke)...

JanK ::

Pšenični je izjavil:


[SNIP]
Kaj delate iz tega tragedijo, mi sploh ni jasno. Hecno se mi zdi, da se zdej vsi zgražajo, pač so na tak način izrazili nestrinjanje.
[SNIP]


Se pravi, ce se jaz ne strinjam s teboj, lahko pridem k tebi na dom, vrzem granitno kocko skozi okno, to po moznosti zadanem v glavo, potem pa zakurim kres na tvojem vrtu. Si to zelel povedati?

Samuel ::

Saj posnet imajo vse. Tudi na Hrvaškem so iskali nekaj tednov nazaj huligane na tekmi Hajduk-Dinamo, ko so enemu policaju izbili oko. Kokr je meni znano so vse dobili.

Policija je sporočila, da jih je pridržala 30.

Matek ::

ŠOU pa ni nič kriv, razen, da jim je pir na Prešercu zastonj dajal.
Upam, da je bilo to sarkastično rečeno. ŠOU/ŠOS je vsaj po mojem mnenju kar precej kriv tule. Po tem, ko je tvoja dikcija "Vlada, ne nas jebat" in "Malo delo - veliko sranje" in po tem, ko premieju podariš paket jajc, mu jih v kratkem obljubiš v drugačni obliki in to tudi izpolniš, je malce hinavsko reči da zdaj pa ti nisi nič kriv in bi se distanciral, ko nekdo namesto jajca pograbi granitno kocko in jo zaluča v parlament. Navsezadnje si ga ti posadil na avtobus iz Celja ali Maribora, ti si mu priskrbel opravičilo od pouka in ti si mu podaril gratis alkohol.

Mladež se je po pričakovanju sicer pustila lepo zmanipulirati, le v končnici so ušli izpod nadzora in zajebali ŠOS-u načrt. To se zgodi, če protestniki ne vedo točno, za kaj se protestira oz. niso 100% pri stvari. Itak so današnje proteste zavračali ne samo desničarji zaradi političnega nestrinjanja, ampak tudi tisti z drugega pola, zaradi populistične organizacije.

Še najbolj iskreno je danes po mojem mnenju protestirala frakcija s Filozofske fakultete, ki je med drugim tudi obsodila aktivnosti ŠOS-a in je precej mirno izvedla svoj pohod od FFja do Prešernovega trga, nato pa namesto na Šubičevo z namenom distanciranja od organizatorjev do socialnega centra Rog.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

c0dehunter ::

Eh vsega je preveč in večina ne zna ničesar cenit. Za dijake je pa sploh dobro poskrbljeno, v večini tut za študente.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

tadvet ::

Morm povedat da sem se ob ogledu teh posnetkov kar fino nasmejal. Obenem pa je to velik udarec za narodno zavest.

BlueRunner ::

ŠOU/ŠOS je vsaj po mojem mnenju kar precej kriv tule.


ŠOS je kriv toliko, kolikor je pač kriv tisti, ki "pumpa folk", potem se pa čudi kaj se je zgodilo...

Skratka kratkovidnost, kot jo kažejo njihovi vzorniki.

Matek ::

tadvet je izjavil:

Morm povedat da sem se ob ogledu teh posnetkov kar fino nasmejal. Obenem pa je to velik udarec za narodno zavest.
Jap, še posebno, ko ugotoviš, da med množico ni toliko anarhistov, ki bi jim še nekako pripisal obmetavanje policije z granitom, ampak tudi nekaj fantkov s panterji na majicah >:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

lexios ::

Se pravi, ce se jaz ne strinjam s teboj, lahko pridem k tebi na dom, vrzem granitno kocko skozi okno, to po moznosti zadanem v glavo, potem pa zakurim kres na tvojem vrtu. Si to zelel povedati?


Ker si delim telbancevo mnenje evo ti moj odg.:

Ne! Poglej z drugega zornega kota. Komu je najlažje oprati možgane? Jemlje mularijo in študente danes sploh še kdo resno? Kdo bo prihodnjih 60 živel in delal v Sloveniji, ki jo politika ustvarja danes? Politiki ali dijaki?

Moralna odgovornost, če že na komu, je na nas vseh, družbi in vrednotah te družbe, predvsem starših in tistih na oblasti, ki naj bi bili zgled! Zgražate se, vzgojo svojih otrok pa prepuščate medijem in ne vem komu...? Temu se baje reče permisivna vzgoja, je pač tko, ko ima otrok več pravic kot vsi ostali skupaj, ima polno rit vsega in je zaščiten kot bog i batina! Raje bi pred 5-10-imi leti vsak starš vzel palico in vzgojo v svoje roke! Gre za otroke staršev, ki se najbrž sedaj zgražajo... Ni pa jim jasno, da so odgovorni sami! Dejstvo pa je, da če kdo, bo Slovenijo po svojih željah v prihodnosti kreirala ravno ta mularija! Ravno v tem je trik popolne države, kjer je interes za čimveč kao izobražene raje, take ki ne grize, skuži pa tudi ne...

Sicer pa bi lahko izgrede pričakovali! Zakaj jih niso? Podcenjujejo?

Okapi ::

ŠOS je kriv toliko, kolikor je pač kriv tisti, ki "pumpa folk", potem se pa čudi kaj se je zgodilo...
To je eden od razlogov, zakaj mora biti sovražni govor prepovedan. En poslanec govori čez geje, par nezrelih mulcev ga posluša in pretepejo pedra, poslanec pa se začne izgovarjati, da ni nagovarjal k nasilju.

Organizatorji protesta bi morali vedeti, da lahko mularija začne metati kamne in bi morali sami poskrbeti, da se to ne more zgoditi. Ker niso, so lepo sokrivi za vso škodo. Bojim se samo, da na koncu vseeno ne bodo odgovarjali.

O.

BlueRunner ::

Pustmo sovražni govor... tukaj je šlo bolj za čisto navadno naivno pričakovanje, da otroci brez nadzora odraslih ne bodo delali kažina. Eno je "permisivna vzgoja", drugo pa je naivnost organizatorjev, ki se obnašajo kratkovidno in otročje tudi v drugi polovici 20-ih. Pri starosti, kjer bi morala biti vzročna povezava med dejanjem in posledico že vzpostavljena.

Edin način, da zagotoviš, da mularija ne bo pila, je, da prizorišče zapreš, notri pa ne spustiš vinjenih in ne strežeš alkohola. Vse ostalo je nevarna naivnost.

Jeba je, ko vidiš, da so danes otroci stari 25+.

Zgodovina sprememb…

XsenO ::

Lepši avtogol nisem še videl
1 + 1 = 1

luli ::

To je eden od razlogov, zakaj mora biti sovražni govor prepovedan.


Sovražni govor pa definiraš ti ne? Nehajte bluzit! Dijaki so protestirali za pivo in proti pahorju, podobno kot je bilo pred leti, ko so protestirali za pivo in proti Janši.

Kdo je kriv? ŠOS vsekakor, malo policija, malo politika, malo starši,...

ŠOS : ta organizacija deluje kot država v državi oz. kot mafija v Iteliji
Policija : napovedani protesti, max 6000 ljudi od tega mogoče 50 bedakov
politika : Študentom so naprej metali koliko denarja bodo porabili za proteste. 50000EUR je sicer ogromen denar, vendar bodo sami vrgli nekajkratni znesek za prepričevanje ljudi za referendum
starši : ...

Pšenični ::

"Pustmo sovražni govor... tukaj je šlo bolj za čisto navadno naivno pričakovanje, da otroci brez nadzora odraslih ne bodo delali kažina."

Pač odrasli projeciramo podzavestno ali zavestno svoje frustracije na tele naše "napol-otroke". Oni tud poslušajo kaj se med seboj pogovarjamo. In delajo zaključke. Strinjam se z tem, da so oni naša prihodnost, da jih podcenjujemo, zapostavljamo, pričakujemo da bodo delali tako, kot jim rečemo, čeprav vemo da temu ni tako oziroma ne bo tako in kar je najvažnejše, še enkrat da jih podcenjujemo.

Jaz njihovo sporočilo dojemam kot; dost vas mamo.

Zgodovina sprememb…

KandazaR ::

Upajo razbijat ker vejo da jim nič ne bodo nardil. Bi oni tako delal v času milice.

Avenger ::

Vic demonstracij je v tem, da so množice zmanipulirane in v recnici ne vedo katere pravice se jim bodo zmanjšale - zakaj se jim bodo zmanjšale, jih pa niti ne zanima.

Vse kar se višjega šolstva tiče, bi moralo bit plačljivo. Šolnina bi bila 500 EUR na leto, pa bi malo manj srali. Tisto o plačljivih malicah/kosilih tudi podpiram - lahko so sicer subvencionirane, vendar nekaj bi morali sami plačat, sicer se bojo iz hrane še naprej norca delal.

Takoj ko moraš sam plačat, četudi le en evro, boš imel drugačen odnos...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BlueRunner ::

Strinjam se z tem, da so oni naša prihodnost, da jih podcenjujemo, zapostavljamo, pričakujemo da bodo delali tako, kot jim rečemo, čeprav vemo da temu ni tako oziroma ne bo tako in kar je najvažnejše, še enkrat da jih podcenjujemo.


Morda je pa dober signal to, da se velika večina študentov demonstracij sploh ni udeležila. Glede na to v kaj se je vse skupaj izrodilo, so verjetno kar srečni, da niso bili poleg.

djordjevic ::

Tole ni bilo vredno i od bodočega cveta inteligence. Kdor takšno ravnanje podpira, pa prav tako ne zasluži lepe besede.
No grave is deep enough to keep us in chains.

particle ::

Tile "študentje" ... Bog pomagaj no, prelepo vam je mularija! Vsak ku*** ima laptopa, pa fancy phone. Pa svoj avtomobil, in polno rit vsega kar mu pade na pamet. Da o tem koliko se vam ljubi dejansko delati, ne bom sploh izgubljal besed. Veliko študentov letno zaposlimo, in točno vidim odnos od vsakega posebaj do dela. In na žalost je 95% takih, ki so vzgojeni z srebrno žličko v gobcu. Delal nebi, oz. karkoli mu daš, moraš potem popraviti za njemu, potem pa jamra da bi rad več denarja.

Sedaj bodo pa zgradbe kamenjali, povzročali škodo, ki jo bodo pa plačevali njihovi starši in drugi davkoplačevalci. Pojdite raje v kakšen kamnolom protestirati prosim, bo manj škode.

lexios ::

Pa ja, sj vse lepo in prav. Ima pa vsaka medalja navadno dve plati...

;-) ::

Sicer me ni blo tam ampak če bi bil bi tud jaz kupo kak zavoj jajc pa kock za tlakovce. Ne delam preko študenta pa vseeno. Nevem zakaj so sploh protesti v taki obliki.

Zakaj preprosto dijaki in študentje ne rečemo: Dokler nebo po naše ne gremo v šolo. Pol pa se naj jebejo lepo ko bojo 14 dni šole prazne.

jRk0 ::

Res bi veliko dosegel s tlakovci! Bravo ej, pa specialcom s sciti se pojdi tezit golorok malo, da te s pendrekom po buci. Se bi vsaj strezno =)
You fuck up once, you loose two teeth.

IvoJan ::

;-) je izjavil:

Sicer me ni blo tam ampak če bi bil bi tud jaz kupo kak zavoj jajc pa kock za tlakovce. Ne delam preko študenta pa vseeno. Nevem zakaj so sploh protesti v taki obliki.

Zakaj preprosto dijaki in študentje ne rečemo: Dokler nebo po naše ne gremo v šolo. Pol pa se naj jebejo lepo ko bojo 14 dni šole prazne.



pojdi raje banane jest.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

djordjevic ::

;-) je izjavil:

Sicer me ni blo tam ampak če bi bil bi tud jaz kupo kak zavoj jajc pa kock za tlakovce.

O tem sploh ne dvomim.
No grave is deep enough to keep us in chains.

c0dehunter ::

;-) je izjavil:

Pol pa se naj jebejo lepo ko bojo 14 dni šole prazne.

In ti boš ostal butast... To hočeš? Sej pa ja ni obvezno hodit v SŠ in na fax, al ne?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

lambda ::

Sicer žugajo z referendumom, vendar dvomim, da si upajo zadevo izpeljat do konca. Že če bi samo študenti imeli pravico glasovat, bi jih bilo več za malo delo in reforme, kot proti.

BALAST ::

Peshkeer moje izkušnje so drugačne, 95% delodajalcev zahteva od študentov tako perfekcijo za 5EUR/h, kot od programerjev za 20EUR/uro.
Če moraš pač kaj popravlat za nekomu, ki ima tako malo pravic da jih ob prvem manjšem kiksu ali opravljivkah vržejo ven.

Ko sem pa delal v prodajalni ali pa pranju avtomobilov, sem bil mnenja, da sem več storil kot vsi redni delavci okoli mene, plačan sem bil pa le 3,5EUR/h. Mrš kapitalisti!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

particle ::

Aja BALAST, koliko delodajalcev si pa zamenjal, da omenjaš 95%. Jaz z gotovostjo trdim da sem "dal skoz" vsaj 300 študentov.
««
«
1 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do statusa študenta ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13838209 (21814) BCSman
»

Študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615543 (12043) Janac
»

Varčevanje in visoko šolstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6813767 (12161) Mr.B
»

Vpliv zakona o uravnoteženih javnih financah na študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5712952 (11571) pirlo
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59889070 (71007) tx-z

Več podobnih tem