» »

Kako printati iz 64-bitnih Winsev 7 na printerju ki je priključen v komp z 32-bit Winsi XP

Kako printati iz 64-bitnih Winsev 7 na printerju ki je priključen v komp z 32-bit Winsi XP

fulgur ::

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje: stvar je taka, da imam v mrežo priklopljen računalnik z OS Wins XP 32-bit. V ta računalnik je priklopljen printer prek LPT porta (ni priklopljen v router!, ker mora iti za LPT povezavo). Sedaj sem dodal ta omrežni printer na dveh ostalih računalnikih z OS Wins 7 32-bit, s tem da so se drajverji (za 32-bitni OS!) preko brezžične povezave naložili na ta dva računalnika in printata oba brez problema. Sedaj hočem drajverje naložiti še na laptopa z 64-bitnimi Winsi 7. 64-bitne drajverje sem že naložil na ta laptop, samo ne znam temu laptopu povedat, da naj ne išče drajverje na oddaljenem računalniku (kjer so inštalirani le 32-bitni drajverji), ampak naj jih pohopsa iz direktorija na njem samem, kjer so 64-bitni drajverji.


Hvala za pomoč! FuŁŁ!!!! :P

pukyplay ::

Na računalniku, ki je fizično priklopljen na tiskalnik dodaj pod dodatnimi driverji,podporo za 64 bitne driverje .Opcijo imas nekje med nastavitvami tiskalnika.

fulgur ::

pukyplay! hvala ti! sem našel to zadevo, samo mi ne rata namestiti dodatnih gonilnikov...

izgleda takole:


ko pa hočem recimo izbrati zadnjo varianto: x64 Windows XP, in ko poiščem direktorij kamor sem unzipal drajverje, mi javi error, da se te operacije ne da izpeljati....

tako da ne vem kako bi to rešil... Hvala ful za pomoč!! :P

luli ::

Reši tako : Dodaj nov tiskalnik, izberi 32 bitni gonilnik za njega in vrata LPT1. Potem pod properties dodaj nova vrata (port) ki naj kaže na \\sharecomputer\shareprintername in uporabi ta vrata.

Poročaj o uspehu.

pukyplay ::

ojla
http://www.howtogeek.com/howto/windows-...
sam ti rabs ravno obratno ker mas share printer na win xp,rabiš dobiti še dodatne driverje za windows 7 64 bit


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP tiskalnik v mreži, kako?

Oddelek: Omrežja in internet
132414 (2241) Enterprise
»

Toshiba Satellite L500-13T, ima kdo ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10312376 (5242) lopov
»

driverji

Oddelek: Programska oprema
7903 (777) Duhec
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942266483 (66075) Seljak
»

TISKALNIK hp deskjet 5150

Oddelek: Strojna oprema
132525 (2091) energetik

Več podobnih tem