» »

TISKALNIK hp deskjet 5150

TISKALNIK hp deskjet 5150

[primoz] ::

Upam, da ne obstaja tema kjer je možno postavljati takšna vprašanja (nisem našel iskalnika po forumu8-O ). Imam plinter hp deskjet 5150, a velik problem z njim. Torej računalnik ga ne zazna oz. se všasih izpiše da je najdena nova stroja oprema, ampak še vedno ne gre inštalirat. Ko pa poženem program za namestitev mi vse lepo deluje do tistega trenutka, ko bi moralo plinter zaznat potem pa se ustavi (dal sem mu dovolj časa za zaznavo-celo noč). Aja, plinter je na računalnik priklopljen preko USB-ja. Možnost, da mu to preprečuje kakšen virus ali podobna nesnaga skoraj izključujem, saj ne gre inšatlirat tudi po "sveže" formatiranem računalniku oz.trdem disku.;((

MadMax ::

Najprej CD (ali pa .exe iz homepagea), ko instalacija javi da ne najde zadeve, šele takrat vklopi tiskalnik v USB.
Če najprej prklopiš kablarijo, si, po domače povedano, zasral.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

neoto ::

MadMax: kaj je zasral?? Windowsi pač prikazujejo okno, da so zaznali napravo, ne najdejo pa gonilnikov zanjo in jo pač kot tako uvrstijo v seznam zaznanih naprav.
[primoz]: poglej v Device manager-ju če imaš poleg kakšne naprave vprašaj. Če je pred printerjem, daj desno klikn in uninstall driver, če pa pred kakim USB controller, pa si najprej inštaliraj driverje od matične plošče

MadMax ::

neoto:
Egzekli. Zaznali, ne-našli drajverjev, ter si nekje trmasto zapisali da neznanca ne spustijo v hišo, tudi če se kasneje pojavi s ključem v roki.
Skratka, najprej zagnat instalacijski fajl, pa šele ko ne bo šlo več naprej, priklopit printer.
Če ne slediš temu osnovnemu navodilu (aja, sej kdo pa še bere navodila dandanes, če se pa že rodi pameten...), imaš vse predpogoje za format c:
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

neoto ::

MadMax: sej pravim, v Device Managerja je treba it, pa deinštalirat napravo (Odstrani napravo, Remove device al neki tazga). Potem pa jo odklopit, ponovno zagnat računalnik, pognat setup, priklopit printer ko pač to od tebe zahteva.
Se mi je že zgodilo podobno, pa sem po zgornjem postopku vse uredil...

MadMax ::

Recimo, da si imel srečo 8-)
Ponavadi pa tvoj postopek ne deluje.
Sicer pa bo {primoz} povedal, kako napreduje in po kakem postopku točno se je spravil instalirat zadevo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

maticm ::

če si kej zajebal nared tole:
ej pravim, v Device Managerja je treba it, pa deinštalirat napravo (Odstrani napravo, Remove device al neki tazga). Potem pa jo odklopit, ponovno zagnat računalnik, pognat setup, priklopit printer ko pač to od tebe zahteva. - treba je printer iz 220V odklopit in priklopit...hud trik
tko se men zmer naredi ko formatiram

neoto ::

a nisem jst čist enak napisu ;(( :D

gofra ::

/offtopic:

Sploh je tole pravilo:

1. naloži gonilnike
2. resetiraj (ni zmeraj potrebno je pa priporočljivo)
3. vklopi USB napravo
-----------------------------------------------------

...ne glede na to, da v navodilih morda piše drugače...

energetik ::

Se opravičujem, če sem iz naftalina tole temo potegnil.
Imam problem z omenjenim printerjem in Win7 64bit. Drajverjev namreč HP še ni izdal, je pa Win7 samodejno namestil neke osnovne, ki pa so kar zadovoljivi - da se normalno printat, nastavljat, edino nivoja barve ne kaže.
Problem nastane, ker imam v omrežju še kišto z Win XP SP3. Sicer je printer sharan in se ga na XPjih vidi, je pa problem, ker pri namestitvi na XPje zahteva drajverje. Vstavim original HPjev CD z gonilniki ampak napiše da ne najde ustreznih drajverjev. Seveda na CDju so ustrezni, saj sem prej že parkrat na novo inštaliral tiskalnik.
Prej tega problema ni bilo, saj sem imel tiskalnik priključen prav tako na XP SP3 kišto in je gonilnike za drugo kišto potegnilo kar čez mrežo. Sedaj jih seveda ne more, ker je tam Sedmica 64bit.
Sicer pa v Win7 pri napravah ponuja možnost dodatnega 32bitnega drajverja, ravno iz tega razloga, ki sem ga opisal. Ampak tudi tam jih na original HP CDju ne najde.
Ima kdo kakšno rešitev?

energetik ::

Po dolgotrajnem Guglanju sem še vedno v mrtvi točki. Baje ker 32bitnih gonilnikov ne moreš dodati v 64bitni sistem. Aja, tudi obratno ne dela. Namestil sem printer z original gonilniki na XPje, kjer normalno deluje. Ampak s 7ke ga še vedno ne morem uporabljati, baje ne najde drajverjev. Kako hudiča, če jih pa v trenutku najde, ko ga tja priklopim z USB?! A bom res moral na novo kišto namestit XPje? Kupiti nov printer? Kupiti ruter z printer podporo in tja gor vržt printer?

nejcek74 ::

zaženi instalacijski program, izberi da ga naloži kot lokalni tiskalnik na LPT1
pojdi na lastnosti tiskalnika, dodaj nova lokalna vrata in vpiši:
\\IP_naslov_računalnika\ime_tiskalnika npr. \\192.168.1.166\HP515

namesto IP je lahko tudi ime računalnika

energetik ::

Bom poskusil, hvala. Samo kako ga nej naložim na LPT1 vrata, če je priklopljen na USB?

energetik ::

Noro, ampak mi je ratalo po postopku nekaterih, ki jim je tudi uspelo. Če bo še kdo potreboval.
1. DL drajverje za XP 32bit in jih ekstrahiraš
2. Odpreš drajver za dotični printer (končnica .inf) in preveriš, ali se vse omembe imena printerja skladajo do črke natančno z imenom printerja v Win 7 64bit. Če se ne, jih popraviš v .inf in shraniš.
3. Na kišti z nameščeno Visto 32bit greš do direktorija ...\Windows\winsxs\x386_ntprint.inf_xxxxxx in celotno vsebino tega direktorija skopiraš v tisto mapo na Win7 mašini, kjer imaš shranjen modificiran drajver s točke 2.
4. Končno lahko namestiš dodatni gonilnik x86 pri printerju na Win7, kjer pokažeš na omenjeno mapo z gonilnikom, kadar postopek vpraša. Od sedaj naprej se bodo na vsaki x86 mašini, kjer dodaš sharan printer samodejno namestili ustrezni gonilniki.

P.S.: čudno se mi zdi, da tukaj noben še ni omenjal tega problema, ki se baje pojavlja pri praktično vseh printerjih, ki so sharani med mešanimi x86 in x64 mašinami v omrežju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WIN7 priključitev tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
71031 (949) FiDeK
»

nov printer (A3, A4, barvno, obojestransko)

Oddelek: Kaj kupiti
162235 (1860) Evgen
»

Inštalacija printerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
202380 (2193) racunalnik3
»

Moški nočejo brati navodil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
896832 (4550) Zheegec
»

HP DeskJet 690c series

Oddelek: Pomoč in nasveti
61398 (1304) jurera

Več podobnih tem