» »

Toshiba Satellite L500-13T, ima kdo ?

Toshiba Satellite L500-13T, ima kdo ?

1
2
3

SG_101 ::

Zheegec ::

Ja, No Matter What je res podaljšana do 31.10.09.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

evilfury ::

Kako je sploh s temu programom tempro. A to ti samodejno posodablja driverje? Ker jst ga mam zdaj že en čas gor pa ni nč da bi kej funkcionirov.

MrStein ::

Preinstalled crap. Razen če me kaj prepriča v nasprotno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Leks ::

+1, čisto preveč programovja je gor. Ali ima tale tudi face recognitio program gor (za login v Win)? Kako se obnese ?

MrStein ::

Igračka.
Ali te ne prepozna ali (kot piše v navodilih) lahko prepozna nekoga drugega kot tebe.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

evilfury ::

Nekaj sem čaral in sem izklopil tisti meni, ki pride na vrhu zaslona ko pritisneš FN tipko. Zdaj obadva servica Button support in kenotiy application imam vklopljena pa še zmeri ne dela. Sicer svetilnost lahko nastavim preko F6 in F7. Kaj bi bilo lahko to narobe?

Sem tudi probal v msconfigu vse na enabled ob zagonu pa še vedno ne funkcionira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: evilfury ()

matajko ::

Tudi jaz sem nabavil tole mašino, pa mi je ful čudno, da ni blo zraven nobenga CD-ja s toshibinimi programi (razen CD-ja z navodili za uporabo) in CD-ja z Visto. Ob prvem zagonu se je sicer Vista samodejno inštalirala, sam po moje bi mogu dobit tudi CD zraven, saj sem plačal za licenčno Visto. A ostali ste dobili CD?

Zanima me še, če je že kdo probal inštalirat Windows 7 in če so kakšne komplikacije?

Hvala!

Leks ::

sej imaš gor na namizju ikonco, katere 2x klik ti prične izdelavo recovery DVDja.
Sam moraš zagotoviti 2x prazen DVD. Sicer pa ti po izdelavi Recovery priporočam takojšen clean install, ker gor je toliko neuporabne nesnege.

matajko ::

Leks hvala za info! Mi je pa prodajalec v Bigbangu rekel, da naj ne hitim z windowsi 7, ker bo baje Tosihiba ponujala zastonj prehod na windows 7. A to res drži?

MrStein ::

Ja, to celo lepo piše na listku, ki je v škatli ;)

-> www.toshibawindows7upgrade.com
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

evilfury ::

Prekleto tega sploh vidu nism. A je kakšna možnost da naročilo prekličem?

LuGi ::

Zakaj bi ga preklical? Ti je škoda tistih par evrov :P

Leks ::

Mislim, da če od 22. julija naprej kupiš licenco Viste, ti zraven pripada ista verzija 7ke brezplačno. Oz. zgolj plačilo medija in PTT stroškov.

evilfury ::

A mi še kdo nalepko od toshibe na desni spodnji strani tam pri tipkovnici. Napis je in toshiba v believe...

Bi bilo kaj narobe če bi jo odstranil, ker mi je res neestetska, če bi jo vsaj nalimali naravnost me še ne bi tako motilo. S čim bi jo najlažje dol spravil, s fenom?

matajko ::

Folk, a ste vi zadovoljni s trajanjem baterije? Meni na balanced dela samo kakšno dobro uro! :(

Hellsing ::

Zanima me kakšen je zaslon kaj ter kako laufajo špili na tej grafi in splošen vtis. Hvala

Aramis ::

Tale L500-13T je fajn zadevca cute in dela dobr. no gor je kup enga komi uporabnega software-a. En program tempro je gor mal hecen ampak ti poupdejta drajverje in firmwareje. Zanimivo...

Kar se pa tiče registracije garancije morš pa dve narest?!?!? Glupo
Sicer lahko obe registriraš na trust-toshiba.com
Men je ob vpisu serijske spoznal tud model.

Lahko pa dobiš kao brezplačno W7. No 30eur hočjo. Ampka lahk tak vseen prideš do W7.

Evo glih delam to... pa še link
https://www.toshibawin7upgrade.com/Endc...



A ta upgrade je na voljo kot DL? Za 30€?

MrStein ::

Hmm, če priklopim zunanje zvočnike, še vedno igra tudi na vgrajene.
Se priporočam za rešitev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

m_a_t ::

a mi lahko kdo prosim pove kje naj dobim številko garancijske pogodbe,ker rabim za podaljšat garancijo. Hvala

m_a_t ::

ok, pogruntu, standardna garancija je 2leti pol pa mas opcijo se podaljsat. Hvala vseeno

matajko ::

A mi lahko prosim nekdo pove, kako bi naštimal večjo glasnost. Dvomim, da je to, kar je nastavljeno po defaultu, maksimum ... Ker zdi se mi, da če grem v control panel in probam testirat glasnot, da kompjuter precej več zvoka iz sebe, kot pa ga da, ko poslušam mp3, gledam youtube video ali pa kakšen film ... hvala za pomoč!

evilfury ::

Saj imas na sprednji strani laptopa zraven lučke za wlan, uravnalnik glasnosti.

matajko ::

Ma to sem vse dal na maximum, pa se mi zdi, da so ene zadeve vseeno preveč potiho ... BTW tile prodajalci v Big Bangu so malo zavajali s tem, da bodo Windows 7 zastonj. Ker 30 EUR ni ravno zastonj. Bo spet treba piratsko verzijo dat gor. V teh recesijskih časih 30 EUR ni malo ...

MrStein ::

BTW tile prodajalci v Big Bangu so malo zavajali s tem, da bodo Windows 7 zastonj. Ker 30 EUR ni ravno zastonj. Bo spet treba piratsko verzijo dat gor. V teh recesijskih časih 30 EUR ni malo ...

Class action?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kmetek ::

Zastonj so, plačaš samo medij in ptt.

MrStein ::

Zastonj so, plačaš samo medij in ptt.

Ne rabim, imam internet.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matajko ::

Ma jaz jim ne dam 30 EUR. Bo kdo rekel, da je to še en balkanc, ki se požvižga na copyright, sam jebat ga! 30 EUR je 30 EUR. Za to dobiš že kar nekaj kruha in mleka v štacuni! ;) Zanima me, če je že kdo vrgu 7-ko (ki se najde na netu) na L500 in če so kakšni problemi? Hvala za info!

evilfury ::

Sam sem dal W7 na ta laptop in ni nobenih problemov. Imam jih pa že en mesec gor. Priporočam, ker vista je preveč požrešna za laptop.

matajko ::

Se strinjam glede Viste. Požrešno do amena! A si dal gor 32 ali 64-bitno verzijo W7? Pa še to me zanima. Si imel kaj zajebancije z driverji ali je vse lepo zaznal?

MrStein ::

Rok je že tu. Ve kdo konkretno kak pri Toshibi poteka tale nabava?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

evilfury ::

Se strinjam glede Viste. Požrešno do amena! A si dal gor 32 ali 64-bitno verzijo W7? Pa še to me zanima. Si imel kaj zajebancije z driverji ali je vse lepo zaznal?


Gor sem dal 64 bitno verzijo. Ni nobenih problemov z driverji, ker ti večino windows sam inštalira.

matajko ::

Sam sem dal gor 32-bitne W7. Zaenkrat dela vse bp. Edino touchpad sem moral posebej inštalirat iz toshibine strani.

moteey ::

A ko ste dali Win7 gor, vam delajo vsi Hotkey-i (Fn + F_)? Jaz sem dal na L500-13T 32-bit win7 gor, na L500-164 pa 64-bit verzijo. Problem je da s kombinacijo FN+F9 npr. ne morem izklopit touchpada. Nekatere kombinacije sicer delujejo, nekatere pa ne. Na obeh laptopih isto.

Ma kdo podoben problem?

Sem poskusil z iskanjem driverjev, pa nisem nič našel... S prednaloženo visto so se ob pritisku na FN tipko na ekranu še prikazale možnosti, ki so na voljo. Tega sicer niti ne rabim nujno. Bi pa nujno rad izklopil touchpad, ker res moti ko tipkam...

Nacek ::

moteey, sem imel isti problem praktično do tegale trenutka, ko tole pišem. Niso delovali t.i. flash cards - tist meni, ki se je v visti odpiral na vrhu ekrana ob pritisku na fn tipko. s strani z gonilniki sem snel value added package in pa flash cards support, pa ni hotelo delat. prejle pa probam in se flash cards normalno odprejo. naredil nisem nič, mogoče je bil kakšen windows update, čeprav v history od updatov ni nič v povezavi s tem. svašta, res

moteey ::

Ja, jaz sem tudi probal z Value added package, pa ni delovalo - celo vse kombinacije so nehale delovat ko sem mel to nameščeno. Bom probal še z update-om.

edit: bom tudi jaz poskusil s tem flash card supportom. Prej nisem vedel točno, kak bi se naj temu reklo, ko sem iskal drivere. Mogoče pa bo delovalo...

edit2: ne deluje... A te lahko samo še vprašam, če si potem pustil Value added package in flash cards support gor na računalniku, al si kaj uninstaliral?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moteey ()

moteey ::

Zdaj mi dela. Sem dal hkrati Value added package in flash cards support gor pa deluje ;) Hvala za pomoč :)

lopov ::

Zastonj so, plačaš samo medij in ptt.

Ne rabim, imam internet.


30€ je najceneja kar lahko dobiš "brezplačno" nadradnjo na W7. Prodajalci v BB niso nič krivi + kdor se je pozanimal (ampak res pozanimal, ne samo rekla-kazala) je to vedel. HP ima "nadgradnjo" za 40€. Kaj pol reči za njih?

amigo_no1 ::

Bi pa nujno rad izklopil touchpad, ker res moti ko tipkam...


S Synaptics driverji (omogočajo izklop touchpada) sem na enem laptopu že uredil to.
http://www.synaptics.com/support/drivers

matajko ::

Nacek, moteey. A to sta naložila kar driverje za visto, ki so na toshibini strani? Ker za W7 zgleda ni še nič ...

moteey ::

@matajko: Za visto ja...

matajko ::

Mal raziskujem tele W7 pa me zanima, če je že kdo probu Speech Recognition. Mene vedno vrže v eno okence "What type of microphone is your Microphone?". Kot, da ne bi prepoznal vgrajenega mikrofona (čeprav mi v Skype-u normalno dela). Potem imam tri možnosti (Headset, Desktop, other) in karkoli izberem, me potem pusti naprej samo še en korak, kjer pa več ne deluje tipka "Next". A rabim za to zadevo inštalirat kakšne posebne Windows driverje za toshibo oz. tisti accessibility pack? Do zdaj sem inštaliral samo Symantecove driverje za touchpad. Pa ko sem mal iskal po netu, niti ne najdem še nič pametnega za L500 za Win7. Kaj ste ostali inštalirali za enih dodatnih driverjev oz. supporta? Value added package za Visto? Pa še kaj? Mislim, kaj je uporabnega, da ne bom kakšnega odvečnega crapa dajal gor.

Hvala za vsak info!

evilfury ::

Mi lahko kdo pove kje bi lahko dobil 9 celično baterijo za to Toshibo? Ker mi gre na živce da se ta 6 celična takoj izprazne. Hvala.

evilfury ::

Koliko vam kaj zdrži baterija? In a je kdo uspel usposobiti delovanje FN tipk v Windows7?

matajko ::

Baterija je katastrofa. Meni zdrži cca. 1,5h

lopov ::

Ziv!

Kolegica je kupila ta laptop in je pozabila naročiti upgrade, sedaj pa tega ne more več narediti.

In me zanima -- je v tem upgrade kitu tudi kakšna serijska al se DVD samo vtakne notri in požene setup, po namestitvi pa je vse aktivirano (kot pri že naloženem sistemu). No, saj je nekaj poslala na slovensko toshibo, bomo videli če ji uspe :)

Zheegec ::

Vse je stvar licence, medij niti ni pomemben.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lopov ::

Seveda - na srečo je ta licenca vezana na bios. V kolikor ni priložene nobene druge licence, katero je treba vtipkat, samo naložiš in je po ponovnem zagonu aktivirano.

Načeloma bi rabil le tak DVD in nič drugega - laptop je kupljen v pravem času, model je (bil) odobren za nadgradnjo, baba (ne morem lepš rečt ....) se enostavno ni zmigala. Zdaj pa bi :)

>>><<< ::

Tudi sam imam ta prenosnik, gor je naložen Windows 7. Problem je v tem, ker mi eSata port ne deluje. Drajverje od Intela imam. Čudno mi je, da prenosni disk preko USB povezave deluje normalno, ko pa priklopim zraven še eSata povezavo pa diska ni nikjer, tudi v BIOSu ne. Tudi računalnik se obnaša precej čudno, BIOS screen in vse ostale stvari se nalagajo še 1x dlje kot običajno... Aja, pa port očitno je priklopljen na matično ploščo, ker usb povezava deluje bp.

Se komu sanja kaj bi lahko bilo narobe? :)
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

MrStein ::

Probaj z original priloženimi driverji.
To si kupil z Win7?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plugged in, not charging, 0% remaining

Oddelek: Pomoč in nasveti
111528 (1335) RejZoR
»

Netbook 10' za povprečno uporabo

Oddelek: Kaj kupiti
72446 (2203) vklemen
»

Primerjava notesnika!

Oddelek: Kaj kupiti
182276 (1790) obranc
»

Sony vaio ali kaj drugega?

Oddelek: Kaj kupiti
51033 (943) tony1
»

prenosnik za 1000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579407 (7417) Leks

Več podobnih tem