» »

"Bencin kelnarji" se vračajo, napitnine?

"Bencin kelnarji" se vračajo, napitnine?

«
1
2 3

billy ::

Danes sem obiskal na novo zgrajeno (in mislim da edino) Shell bencinsko postajo pri nas (kateri nudi tankanje tudi za osebna vozila) in na moje veliko presenečenje (pozitivno) ugotovim, da imajo zaposlenega, kateri skrbi za tankanje goriva.

Zadeva se mi zdi zelo dobrodošla in me je dodobra razveselila, saj sam že dlje časa ugotavljam, zakaj je to opravilo pri nas šlo v pozabo.

Razmišljam pa...koliko bi bila spodobna napitnina temu gospodu? Očitno je, da je zaposlen tam in verjetno prejema normalno plačo, a neko pozornost si vseeno zasluži. Sam sem že pozabil koliko se je včasih dajalo "bencin kelnarjem", a mislim da je bilo nekje v rangu 10 - 20 centov danes?

Zheegec ::

Ah, če je luštna punca daš EUR ane. Če je tip pa - kaj ga jebe :):)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

djordjevic ::

@billy: Si dobil ferrarija? ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

billy ::

Ferarijev je toliko, da jih bom počasi začel dajat v male oglase ;)

Ne, ni bilo punc, na srečo...ne vem če bi pustil babi da mi tanka, mi bo dala 98 v dizla :p

KoMar- ::

Hmm, že tako je gorivo drago, a zdaj bomo "morali" pa še napitnino dajat? Jaz bom sam tankal, hvala lepa.

djordjevic ::

@KoMar-: Ne vem zate, ampak če mi luštno dekle natoči gorivo in očisti vetrobransko steklo, ji komot stisnem evro v žep. Zaradi enega evra ne bom bankrotiral, njej pa bo delo v večje veselje.
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

20c vrh glave, a si dal v času tolarjev kdaj več kot 50sit? 10-20 sit smo dajal.

BlackHole ::

Zakaj že, si se razveselil bencin kelnerja?
LP Marko

cholt45 ::

Nekateri so srečni zato, da jim ni treba smrdet po benzinu/dizlu.
Pa bolj so verjetno strenirani kot ti , ko moraš natočit gorivo na okroglih 20EUR/litrov. :D

krneki0001 ::

V tujini je ponavadi tako, da če sam natočiš je par centov cenejši bencin (ponavadi 3 cente), če pa ti natoči "postrešek" potem je pa cena polna.

mihaylo ::

Vačsih so na OMV dobili "študentje" plačo samo iz napitnin, delati pa so korali tudi notri ;(( . Petrol je imel boljšo politiko in je lačal minimalno urno postavko, z napitnino pa smo zaslužili v enem mesecu tudi 1,5X povprečne plače v SLO. dobri stari cajti :D

Sedaj pa tega nikjer ni več in kar pogrešam mladino na pumpah, da kšno rečeš, daš mal drobiža in jim omogočiš da se jim nabere mal dnarja za počitnice, zabavo, karkoli.

billy ::

BlackHole je izjavil:

Zakaj že, si se razveselil bencin kelnerja?


Ne smrdim po dizlu, ne rabim ven iz avta, ko je slabo ali pretirano vroče vreme.

Po domače povedno, sem bolj komot.

Upam, da začnejo to prakticirati tudi pri ostalih bencinskih servisih...

atubbuta ::

Na Shell-ovo črpalko ne grem več, od kar so me pri menjavi nategnil za 10 eur.
:)

dwinxp ::

Ja vendar ko mores it placat, mores vseeno it ven iz avta :D ..

Cene pa ja se strinjam da se to dela, tako je se nekaj delovnih mest vec na trgu...

Poldi112 ::

>20c vrh glave, a si dal v času tolarjev kdaj več kot 50sit? 10-20 sit smo dajal.

Jaz sem dal za šipo navadno 100 sit. 10 bi me bilo že sram dati in raje ne bi dal nič.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Roadkill ::

Jaz mislim, da se "kelnarji" ne bodo vrnili.
Razlog je dokaj očiten. Če ti na bencinski črpalki vse opraviš iz svojega avta, potem to pomeni, da nisi nič svojega denarja pustil v njihovi prodajalni s katero ustvarjajo večino svojega dobička.

Zakaj mislite, da imajo skoraj vse prodajalne narejeno tako, da od vhoda do blagajne lahko prideš le skozi labirint ki vodi mimo čokolad, sladoledov in hitrih srečk...
Ü

atubbuta ::

Najbolj učinkujejo reklame na otokih za točtit gorivo.
:)

Gregor P ::

Ne hvala, bom kar lepo natankal sam; bom vsaj vedel, kdo je kriv, če bo šlo kaj narobe:D Zaradi mene sicer lahko ponujajo dodatne storitve, pravzaprav je to vedno dobrodošlo, le da mi pustijo izbiro in me ne silijo v njih.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Hardstyle ::

mihaylo je izjavil:

Vačsih so na OMV dobili "študentje" plačo samo iz napitnin, delati pa so korali tudi notri ;(( . Petrol je imel boljšo politiko in je lačal minimalno urno postavko, z napitnino pa smo zaslužili v enem mesecu tudi 1,5X povprečne plače v SLO. dobri stari cajti :D

Sedaj pa tega nikjer ni več in kar pogrešam mladino na pumpah, da kšno rečeš, daš mal drobiža in jim omogočiš da se jim nabere mal dnarja za počitnice, zabavo, karkoli.


Kako pa je danes s tem?

Good Guy ::

bom kr sam tankov:D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

lambda ::

Jst pa kar težko gledam, ko pride pomivalec tja do avta in začne brez vprašanj pucat šipe. Zdi se mi naravnost vsiljivo, napitnina je skoraj pričakovana, če nimaš drobiža ti je itak neprijetno (sploh ko veš, da so nekateri plačani iz napitnin), če ga pa imaš se ti zdi pa neumno, da si kar tako brez vprašanj postrežejo. Kakorkoli že ... prvič spregledam, ko se zgodi drugič, zamenjam pumpo.

Vse skupaj me spomni na tiste dolge kolone, ko pred hrvaškimi otoki čakaš na trajekt. Se najde par folka (med njimi seveda kšna bejba v prekratkih hlačah ali miniču) in pucajo šipe brez vprašanj, potem pa z očitajočimi pogledi skozi stransko steklo poskušajo pokazat kako si škrt. Whatever ...

Se mi zdi pa fer, če pride pomivalec do tebe in prijazno vpraša, če želiš da pomije stekla. V tem primeru so tud stranke precej bolj zadovoljne, ker veliko rajši dajo napitnino, če imajo pa kaj proti, pa že odklonijo ...

c3p0 ::

mihaylo je izjavil:


Sedaj pa tega nikjer ni več in kar pogrešam mladino na pumpah, da kšno rečeš, daš mal drobiža in jim omogočiš da se jim nabere mal dnarja za počitnice, zabavo, karkoli.


Na OMV pumpi mi je študentka pred kratkim očistila vse šipe, tako da povsem izumrlo zgleda ni.

šernk ::

šipe si hočem sam čistit, tankat pa tudi, lahko pa pride kakšna luštna mi družbo delat, proti temu nimam nič :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

djordjevic ::

Na OMV je to še vedno praksa, vsaj na večjih, kjer se obrne več turistov. In ja, plačani so samo iz napitnin. Pa kljub temu dobijo preračunano vsaj 8EUR na uro. Ni slaba postavka. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

PacificBlue ::

šipe si hočem sam čistit, tankat pa tudi, lahko pa pride kakšna luštna mi družbo delat, proti temu nimam nič


evo podpis:)

atubbuta ::

V mojih časih so mali otroci dobili še čokoladko (lilapause ali frutabelo). :)
Strategija pa se je izplačala.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

flipflop ::

Jst sm dal med 50 pa 200 SIT ko so še pucal šipe. Jih pa kej dost ne pogrešam, bencinkelnarjev pa sploh ne. Si znam tud sam natočt. Še mal pa bojo še samopostrežne trgovine začel ukinjat...

billy ::

Verjetno tankate le enkrat na mesec? Kaj če bi hodili tankat 2x na teden, pozimi, ko je zunaj minus, ali poleti, ko je 35...je dosti lažje, če nekdo opravi to namesto tebe.

Good Guy ::

billy je izjavil:

Verjetno tankate le enkrat na mesec? Kaj če bi hodili tankat 2x na teden, pozimi, ko je zunaj minus, ali poleti, ko je 35...je dosti lažje, če nekdo opravi to namesto tebe.


bogi revež.. 5 min na mrzlem te ne ubije..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

ravsek ::

Drugace da ne smrdis po bencinu (in predvsem dizlu :|) obstajajo tiste pederske rokavicke >:D

Se pa spomnim, ko smo sli lansko leto iz Ženeve in se ustavimo na eni benzi v Italiji. En čičo že hoče začeti tankati, nas voznik pa skoci ven in mu rece: "Ajd, dej sm, da ti jest pokazem kako se to dela" (seveda po slovensko). Smeh se do naslednje pumpe :))

šipe si hočem sam čistit, tankat pa tudi, lahko pa pride kakšna luštna mi družbo delat, proti temu nimam nič
Drugače pa zame tudi velja tole :)

djordjevic ::

Eh, dajte, fantje. Priznajte, da ste škrti, pa je. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

black ice ::

djordjevic je izjavil:

Eh, dajte, fantje. Priznajte, da ste škrti, pa je. ;)

Zaenkrat si znam še sam natankat avto. Ko tega več ne bom zmogel me pa itak ne boste več videli v radiju 100m od avtomobila. :)

"Bencinkelnarji so zato, da ne smrdiš po bencinu"
Pravi moški DIŠI po bencinu, šraufanju, švicu (potu) in pivu.

Machete ::

Kok ste eni zarukani.. mislim da imamo to lastnost skoraj samo slovenci.

Če ti človek nekaj naredi in je zraven še prijazen ali nasmejan, mu pač stisni kak evro ali dva. Saj denar je zato da kroži pa še 'sve se vrati sve se plati' +karma..

Opažam, da tudi pri drugish storitvah in v gostilnah in restavracijah ljudje čakajo in štejejo tiste vrnjene cente in evre.. škrti slovenci..

Pa ne mi rečt da ne serjete denarja, ker to vem. Sam če tankaš za 60eur ali greš na večerjo za nevem 30eur.. pol ne bi smel bit problem kak euro še zraven ;)

BigWhale ::

djordjevic je izjavil:

Eh, dajte, fantje. Priznajte, da ste škrti, pa je. ;)


Eni skrti, drugi pa storasti, ker tankat ne znajo. ;>

Jest dam po 50-100 centov tistim k pucajo sipe. Naj mi jih spucajo, jaz jih sam nikoli ne.

ravsek ::

djordjevic je izjavil:

Eh, dajte, fantje. Priznajte, da ste škrti, pa je. ;)


Jah seveda, ce zmecemo ves denar v avto, je treba nekje sparati potem :)) Sala.
Gre se zato, da me to, da si moram sam natankati bencin, cisto nic ne moti, zato mi je brezveze nekomu za to dajati neko napitnino, ce pa cisto z veseljem to naredim sam. Ce mi je pa res ful nadlezno nekaj, potem je pa druga stvar. Najbrz bo zato zenski del populacije kar zadovoljen s ponovno uvedbo kelnarjev.

Edino lahko mi pa kaksna mladenka v kratkem krilu preveri tlak v gumah, oz. pocekira ce je s podvozjem vse ok >:D To pa nimam nic porti potem, dam tudi kaksen cent napitnine :D

St235 ::

Z napitninami je pri nas križ. Ker po eni strani smo socialna država, kjer ima tudi zadnji čistilec stekel minimalno plačo oziroma urno postavko, ob enem bi pa še napitnino najmanj 1 eur za vsako šipo. Zdaj pa zračunaj če porabiš 5 minut na avto lahko v eni uri obdelaš 12 avto poleg tega imaš min 3 EUR na uro, kar znese zavidljivih 15eur na uro od česar je večina neobdavčena. Izobrazba in znanje, ki ga potrebuješ pa je enako 0.

Meni se zdi napitnina upravičena, če predstavlja praktično del dohodka. V ZDA naprimer za natakarja ali pa pomoč na črpalki napitninina predstavlja tudi do 90% dohodka. Da bi pa nekomu, ki ima polno plačo plačeval se mi pa zdi smešno. KAj potem naj tudi referentki na pošti ali občini stisnem kak eur? pa ko bom šel na banko mu tudi lahko kak eur pustim, ker je bil tako prijazen in je opravljal svoje delo.

Osebno pustim napitnino, če ocenim da je natakar/čistilec šip/trgovec naredil nekaj več kot se od njega pričakuje v opisu del in nalog. Mi je pa film zadnjič počil v enem lokalčku, ko sem plačeval kavo s smetano lastniku lokala in mi je na mojo željo, da mi vrne 60c drobiža (kava je bla 1.4EUR) odvrnil, da si menda tudi kaj napitnine zasluži.

flipflop ::

billy je izjavil:

Verjetno tankate le enkrat na mesec? Kaj če bi hodili tankat 2x na teden, pozimi, ko je zunaj minus, ali poleti, ko je 35...je dosti lažje, če nekdo opravi to namesto tebe.


Sej tankam 2x na tedn, včasih tud 3x. Te storitve na rabim, tk da jo tud plačat nočm. Pa ne da sm škrt. Tud v pralnici če mi fajn avto spuče mu dam še kak € al pa dva povrh.

Relanium ::

Eni ste pa ful smotani, da se bojite da bote smrdeli po bencinu/nafti.

Js pač rad svoje stvari naredim tak ko meni paše, pa še pretegnit se kaj je tud zdravo!!

djordjevic ::

Da ne bo pomote. Govoril sem o napitnini, kadar ti očistijo vetrobransko steklo. Zaenkrat (in tudi v bodoče se temu ne mislim odreči) tankam lastonoročno. In še enkrat, na OMV ne dobijo drugega kot napitnin. Ob tem morajo skrbeti še za čistočo stranišč. Meni torej kak evro dat takemu človeku, ki mi ob tem z nasmeškom očisti steklo, ni problem dat. Enako dam vedno kaj tudi tistim, ki mi v avtopralnici operejo avto z vseh kotov, nato pa še ročno očistijo prage. Ampak, kot rečeno, enim se pač truda ne zdi vredno nagraditi. Sej ni panike, pač ste, kakšni ste. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

lambda ::

No, mnogo različnih mnenj, smo si pač različni - rešitev bi bila torej samo v tem, da bi ti bencin kelarji in pomivalci šip vprašali če želiš postrežbo, potem pa se stranka sama odloči, če hoče samopostrežbo ali kelnarja. Glede tega, da zebe ali pa da smrdiš po bencinu pa ne vem - 2min zunaj ti ne škodita, po bencinu pa v 5 letih tankanja po 2x mesečno tudi še nisem smrdel.

Napitnino pa tudi jaz smatram kot dodatek za prijaznost in kvalitetno opravljanje storitve. In jo prijaznim kelnarjem marsikdaj pustim. Le ne smejo se vlečt tam po gostilni/lokalu kot ena megla in s tonom pogovora nakazovat, da si jim breme. Ali pa grdo gledat, če morda ob kavi naročiš še kozarec vode, potem pa ga še "pozabit" postreči. Isto velja za pomivalce šip - v prijaznost smatram, da te vpraša, če naj gre pucat tvoj avto ali ne.

djordjevic je izjavil:

... In še enkrat, na OMV ne dobijo drugega kot napitnin. Ob tem morajo skrbeti še za čistočo stranišč. ... Ampak, kot rečeno, enim se pač truda ne zdi vredno nagraditi. Sej ni panike, pač ste, kakšni ste. :)

V kapitalizmu smo in OMV v tem primeru igra na čustva ljudi. Ne se sedaj delat lepega in govorit, kako so ljudje škrt. Če je tu kdo škrt, je to OMV, da jih ne plača za pucanje stranišč. Stranišč namreč stranke ne morejo čistit, lahko pa same natankajo bencin in po potrebi očistijo stekla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

atubbuta ::

Dolgo časa so na Hrvaškam nakazovali slovenskim gostom kako smo nemogoči in se ne znamo obnašat. Vedno sem imel občutek bad guya. Zdaj pa so tudi tam že postali volj prijazni in upoštevajoči. V Vrsarju je postrežba odlična.
:)

Blinder ::

Budale, če je punca lepa bi ji kar metali denar v hrbet, če ni lepa pa ko jo jebe a. Tako se ne dela.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ravsek ::

Ja, saj vidis da se zgleda. Jebiga, temu se rece "erotični kapital" in pri takih poklicih, kjer je moznost napitnine je pac "normalno", da lepse punce pokasirajo vec. Zdaj ce je to prav ali ne je drugo, dejstvo pa je, da tako pac je.

billy ::

Čisto logično, da se lepi deklini plača več, saj je posredno nudila dodatno uslugo - spočite oči so včasih več vredne kot poln kesl ali pa umito steklo.

Malce se zašlo s teme, namerno?, ampak vprašanje je bilo zgolj koliko bi bila primerna napitnina v teh časih.

kmetek ::

Osebno pustim napitnino, če ocenim da je natakar/čistilec šip/trgovec naredil nekaj več kot se od njega pričakuje v opisu del in nalog. Mi je pa film zadnjič počil v enem lokalčku, ko sem plačeval kavo s smetano lastniku lokala in mi je na mojo željo, da mi vrne 60c drobiža (kava je bla 1.4EUR) odvrnil, da si menda tudi kaj napitnine zasluži.

Ko je že tako malo zaslužil pri kavi s smetano a ne? Recimo, da ga pride total max 40c, torej 1EUR na kavo čistega. Pa še to bo potem račun storniral, ti si ddv plačal, on ga pa ni odvedel. Ja, poznamo te goljufe, 90% gostincev je takih.

Big_Al ::

mali OT... ali ima ta Shell pumpa tudi LPG?

billy ::

Big_Al je izjavil:

mali OT... ali ima ta Shell pumpa tudi LPG?


Mislim, da ne. Tudi V-power goriv nimajo, samo navadna.

AngelOfDeath ::

kmetek je izjavil:

Osebno pustim napitnino, če ocenim da je natakar/čistilec šip/trgovec naredil nekaj več kot se od njega pričakuje v opisu del in nalog. Mi je pa film zadnjič počil v enem lokalčku, ko sem plačeval kavo s smetano lastniku lokala in mi je na mojo željo, da mi vrne 60c drobiža (kava je bla 1.4EUR) odvrnil, da si menda tudi kaj napitnine zasluži.

Ko je že tako malo zaslužil pri kavi s smetano a ne? Recimo, da ga pride total max 40c, torej 1EUR na kavo čistega. Pa še to bo potem račun storniral, ti si ddv plačal, on ga pa ni odvedel. Ja, poznamo te goljufe, 90% gostincev je takih.



40c za kavo z smetano ? bolj tam 15-20 pa res...
edit: Slovnica

Blinder ::

ravsek je izjavil:

Ja, saj vidis da se zgleda. Jebiga, temu se rece "erotični kapital" in pri takih poklicih, kjer je moznost napitnine je pac "normalno", da lepse punce pokasirajo vec. Zdaj ce je to prav ali ne je drugo, dejstvo pa je, da tako pac je.


Skratka slabše kot nacizem. Tam so vsaj z ljudmi enake rase ravnali dobro.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gruntfürmich ::

meni pa se to ne dopade. kr neka brezvezna vsiljena storitev, za katero se počutiš primoran dati nekaj trinketa.
totalno debilno & samo za še več keša potegnat iz že tako suhih naših denarnic.
ne odobravam.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napitnine - komu, koliko, za kaj, zakaj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15623398 (17311) perci
»

Delo med počitnicami po OŠ

Oddelek: Šola
223609 (2714) Meizu
»

Delo na bencinski (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11621282 (13155) Mellons
»

[fork] Pomivanje sip na bencinski vs. IT sluzba (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
558983 (7690) Pegaz
»

Nenapisano pravilo-Napitnina za brisanje stekel...

Oddelek: Loža
443370 (2291) tiborrr

Več podobnih tem