» »

Aspirin vs Lekadol

Aspirin vs Lekadol

«
1
2 3

jcb ::

Katero zdravilo proti bolečinam je boljše Aspirin ali Lekadol, se mi zdi, da je boljši Aspirin, samo pride 50 tablet 7 evrov.

BALAST ::

Že vsa leta vztrajam na Panadol, aspirin in lekadol mi pa dražita želodec.

mirage ::

Panadol vbistvu vsebuje isto učinkovino (paracetamol) kot lekadol, edina razlika je da ima Panadol dodan tudi kofein.
Glede lajšanja bolečin, pa imata tako lekadol kot aspirin približno enak učinek, s tem, da se uporaba Aspirina za lajšanje bolečin opušča, ker ima številne neugodne stranske učinke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirage ()

jest10 ::

Aspirin ti ob daljši uporabi lahko zjebe želodec, Lekadol pa jetra(še posebno če se ga ima za zdravljenje mačka)

Panadol pa je praktično isti šmoren, kot Lekadol. Oboje ima za glavno učinkovino paracetamol.

hamax ::

Meni najbolj pomaga nalgesin. Je pa to precej močna zadeva, tako da ne priporočam več tablet hkrati.

c00L3r ::

Aspirin uporablja acetilsalicilno kislino, ki pri mnogih draži želodec. Lekadol, Panadol, Daleron in še nekateri vsebujejo paracetamol, ki ne draži želodca. Kaj pa tebi bolj pomaga pa boš moral sam preverit. Jaz raje uporabljam te ki vsebujejo paracetamol, ravno zaradi želodca.

lasse007 ::

Aspirin tudi redči kri, ne smeš vzet pred kakšno operacijo.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

jcb ::

Nekaj si moram kupit za v hribe, Aspirin mi je malo bolj pomagal kot Lekadol.
Ampak ta Aspirin je tako drag. Tablete jemljem prevetivno v gore, če se slučajno zgodi, da me začne glava bolet ali pa dobi slabost.
Ponavadi se to zgodi, ko grem gor in pridem nazaj v avto in potem nekje proti domu ali glava ali pa slabost.

fosil ::

Bolje bi bilo ugotovit vzroke glavobola/slabosti kakor pa se filat s tabletami.

Ker očitno nekaj ni v redu.
Tako je!

BigWhale ::

Ja, aspirin je no-no, ker je skoda zelodca. Drzite se lekadola in podobnih zadev. :)

boogie_xlr ::

Če pa bolečine nočejo stran, potem pa naklofen itak.

z3ro ::

Meni tudi aspirin bolj pomaga kot lekadol..

šernk ::

mi lahko nekaj pove kaj je s tem nalgesinom? vsi mi pravijo, da je precej močnejši kot lekadol in da zelo pomaga, name pa enostavno nima učinka. saj ponavadi ne jemljem tablet, vendar ko moraš obvezno stati pokonci ti pač drugega žal ne ostane
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BigWhale ::

V nalgesinu je Naproxen glavna ucinkovina, v Lekadolu in podobnih pa Paracetamol. Kaksna je razlika si pa lahko preberes.

Naproxen @ Wikipedia
Paracetamol @ Wikipedia

dzinks63 ::

Tablete jemljem prevetivno v gore, če se slučajno zgodi, da me začne glava bolet ali pa dobi slabost.


Nekaj si v drugih temah govoril, da hujšaš in najbrž zaradi tega tudi hodiš v hribe. Če ti sproti še precej sladkor pade, ni čudno, da se po takšnih shujševalnih turah še slabo počutiš. Pri hoji v hribe porabiš in izgubiš skozi znojenje precej vode in zato dehidriraš. Nesi si s sabo dovolj vode in jo po poti večkrat popij, pa tudi kakšno manjšo količino hrane si vmes privošči in bo precej boljše.

JanK ::

lasse007 je izjavil:

Aspirin tudi redči kri, ne smeš vzet pred kakšno operacijo.


Malce drugace je - asprin preprecuje strjevanje, same "gostote", ozirima viskoznosti krvi pa ne spreminja.

Dr_M ::

Najraje jemljem navaden aspirin, lekadol redko pomaga.
Seveda pa aspirina ne smes jemat na prazen zelodec, ker si ga zjebes s casoma.
Imam pa 50 aspirinov za cca pol leta. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kogledom ::

Vredno je tudi omeniti, da se aspirin pri mladih ne predpisuje zaradi nevarnosti redkega, a nevarnega Reyevega sindroma. Aspirin (acetilsalicilna kislina) je zelo znano zdravilo, ki se ga že dolgo uporablja in ima še vedno dosti uporabnih aplikacij v medicini, bi pa za lajšanje bolečin vsekakor bolj priporočal paracetamol (acetaminophen v ang literaturi) zaradi stranskih učinkov.
Osvnovno zdravilo za lajšanje bolečin je paracetamol, potem NSAIR (nesteroidni antireumatiki, zelo široka skupina - sem spada tudi aspirin) in nazadnje opiati. Lekadol se lahko kombinira z NSAIR ali opiati, saj s tem ob manjši dozi dosežemo večji učinek.

noraguta ::

mah sem mau hipotonika tko , da jemlem mau te tabletke , v splošnem cem mam cajt da kej polgoltnem prej aspirin , na hitr pa lekadol , jem pa enkat na mesec te tablete .
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

šernk ::

sej sam sm pol še normaln ko žrem tablete tiste 5 dni na leto ko me resnično ima da mi bo razneslo glavo.

vse ostalo pa raje počakam da se samo pozdravi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

noraguta ::

ja še kr, si normaln, jst pretiravam.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

šernk ::

ne vem, sam še najmanj razumem ljudi, ki mačka zdravijo s tabletami (in to pri 25ih letih!!!, ne rečem unim pri 40ih)

sam dosežem namreč isti učinek z 2 litroma primerno hladne vode, še pol určke si slab pol pa kot nov :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

marsovcek ::

kogledom je izjavil:

Vredno je tudi omeniti, da se aspirin pri mladih ne predpisuje zaradi nevarnosti redkega, a nevarnega Reyevega sindroma.


Velja do 12. leta starosti ;). Sicer bo pa kostno-mišične bolečine in glavobole čisto dovolj dobro potolkel Lekadol.

PacificBlue ::

Glede lajšanja bolečin, pa imata tako lekadol kot aspirin približno enak učinek, s tem, da se uporaba Aspirina za lajšanje bolečin opušča, ker ima številne neugodne stranske učinke.


tole s stranskimi učinki mi je tok smesn, ker v bistvu so to dejanski učinki tablete, beseda stranski je samo marketinška(farmacevtska) fora..

Sicer ne vem, kake učinke ima vse Aspirin(poleg tega,da zmanjsuje bolecine), vem pa da prekomerna, prepogosta uporaba zmanjsa učinkovitost te tabletke v prihodnje in celo prekomerna uporaba protibolečinksih tablet lahko povzroči glavobol..

Meni pomaga spanec, če me že boli glava...in seveda pitje tekočine.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

dejanslo ::

Zakaj bi bil pa stranski učinek kakršnakoli fora?

stranski ~ ki nastaja poleg glavnega učinka in lahko kaže zaželene ali nezaželene lastnosti;

glavni ~ ki določa namen uporabe zdravila;
There`s More Than One Way To Do It

snow ::

En izmed stanskih učinkov aspirina je vpliv na strjevanje krvi. Včasih to tudi izrabljamo, ko jamljemo manjše doze - 100 mg, včasih pa je lahko to kar hud neželjen stranski učinek.

Drugi izmed stranskih učinkov je vpliv na želodec. Kot prvo je že sama učinkovina kisla, poleg tega ima tudi vpliva na nastanek zaščite stene želodca.

In to ni nobena fora, ker ljudje ob nepravilnem jemanju tega zdravila tudi umirajo...
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Wox ::

Šnopc je najboljš.

IvoJan ::

boogie_xlr je izjavil:

Če pa bolečine nočejo stran, potem pa naklofen itak.


+1

meni zmeraj naklofen pomaga :) seveda kapsule :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

noraguta ::

IvoJan je izjavil:

boogie_xlr je izjavil:

Če pa bolečine nočejo stran, potem pa naklofen itak.


+1

meni zmeraj naklofen pomaga :) seveda kapsule :)

je pa težko topništvo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

PacificBlue ::

Niso stranski učinki tudi dejanski učinki tablete? Preveč semantike včas škodi:)

In to ni nobena fora, ker ljudje ob nepravilnem jemanju tega zdravila tudi umirajo...


No ravno zato je fora,ker pravim da stranski učinki včas pretehtajo glavne(dobre) učinke...Tega pač farmacija ne bo kr tak priznala.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

whatever ::

A ni tako, da naj bi bil aspirin dober za srce?

Okapi ::

Za mačka je od tablet najboljši Alka Seltzer, ki je v bistvu aspirin + soda bikarbona. Malo je tečno samo to, da ga v naših lekarnah nimajo, je treba ponj čez mejo.

Kar se pa aspirina tiče, veliko ljudi dela napako, ker z vodo pogoltne celo tableto. Aspirin je treba raztopiti v vodi, potem dela manjšo zgago po želodcu.

Drugače pa imaš tudi Aspirin direkt, ki ga raztopiš v ustih, pa Aspirin C, ki je šumeča tableta in še par različic.

O.

noraguta ::

whatever je izjavil:

A ni tako, da naj bi bil aspirin dober za srce?

bojda da neki kri redč al neki tacga.*
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Mercier ::

Pri glavobolu Voltaren (v primeru pomanjkanja pa kombinirani praški ali kar pač je dostopnega), juhica in malo ostalega kosila, kava in slaba ura ležanja, če gre spanja. Potem se pa da živet.

JanK ::

noraguta je izjavil:

whatever je izjavil:

A ni tako, da naj bi bil aspirin dober za srce?

bojda da neki kri redč al neki tacga.*


Kot receno, ne "redci" krvi. S tem mislim, da se viskoznosti krvi ne spremeni, se pravi, ni to, da bi se kri (ce pretiravam) spremenila iz medu v vodo.

Pac pa vpliva na hitrost strjevanja krvi. Za strjevanje so odgovorni trombociti. Aspirin prepreci produkcijo tromboksana, kemikalije, ki jo proizvajajo trombociti in ki povzroci sprijemanje trombocitov.

Vloga v prevenciji srcnih napadov je tedaj jasna: srcni napadi so v najvecji meri posledica strdkov, ki zamasijo srcne zile. Aspirin zmanjsuje nevarnost nastanka teh strdkov.

Manu ::

Najboljše zdravilo je pravilna uravnotežena prehrana, veliko vode, veliko gibanja (v naravi ne v zaprtem prostoru) in narava, ki pomirja. To pomeni: umirjen življenjski slog (brez stresa).

Včasih se mi zgodi, da čutim pritisk v glavi (okoli oči in na čelu), ampak domnevam, da je to posledica psihološke napetosti. Sicer se to zgodi zelo redko. Ko se pa zgodi pomaga sprehod v naravi in sproščanje (vse skrbi spravit ven iz glave).

Naučit se je treba soočat se z življenjem na umirjen način (to pomeni namesto stress-a ustvarjaš eustress). Potem Aspirina ali Lekadola ne bo treba jemat.

Ne razumem pa ljudi, ki se ob kakšnem glavobolu filajo s tabletami. Treba je zdravit vzrok glavobola (stresen način življenja). Bolečina je opozorilo, da je nekaj narobe. Zato je treba iskat vzroke bolečine, ne pa iskat instant rešitve za odpravo posledice namesto vzroka.

JohanP ::

Totalna zmaga za vas hipohondre je Fenalgin, če ga uspete kje dobit.
Vsebuje paracetamol, acetilsalicilno kislino in kofein :D

Mercier ::

Jaz bi svoje možgane rad ohranil. Bolečina ni dobra. Sprehodi ne zdravijo vsega.

- Embrace your pain.
- Fuck off!

nurmaln ::

Baje da se v bosni dobi tramal brez recepta. To je šele zmaga 8-O
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

energetik ::

jcb je izjavil:

Nekaj si moram kupit za v hribe, Aspirin mi je malo bolj pomagal kot Lekadol.
Ampak ta Aspirin je tako drag. Tablete jemljem prevetivno v gore, če se slučajno zgodi, da me začne glava bolet ali pa dobi slabost.
Ponavadi se to zgodi, ko grem gor in pridem nazaj v avto in potem nekje proti domu ali glava ali pa slabost.

Po mojem premalo piješ med turo v hribih. Predvsem poleti moraš popiti na celodnevni turi vsaj 2-3L tekočine, najbolje kakšen isostar ali kaj takega.

Wox ::

Lahko tudi pivo. Sicer pa poskusite z opiati. Čista zmaga.

Manu ::

Mercier je izjavil:

Jaz bi svoje možgane rad ohranil. Bolečina ni dobra. Sprehodi ne zdravijo vsega.

- Embrace your pain.
- Fuck off!

Ni stvar v sprehodu, ampak v sproščanju.

MadMicka ::

To, da greš v hribe, nato pa bi nazaj grede goltal tablete zaradi bolečin v glavi, ni normalno, predvsem ni zdravo. Kot so že drugi rekli, večkrat na teden se fizično rekreiraj, ne smeš pretiravti, po domače povedano, po treningu ne smeš biti crknjen kot konj, gre se za to, da se človek prešvica in prijetno utrudi. Pa obvezno tekočina, voda, pa tudi kaka sprint in podobne pijače, ki telesu vrnejo sol, pa curk in kar je tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

JanK ::

En kratka na temo glavobolov v hribih in po macku. En izmed glavnih fint je, da si dobro hidriran. Ko telo izmeri, da se mu nivo vode niza, zacne z nizom preventivnih postopkov. Eden izmed njih je ta, da preusmeri vodo v mozgane, ki so najbolj obcutljivi na dehidracijo. Zato ti dejansko naraste pritisk v glavi in glavobol je tu.

Odkar sem izvedel za to, se ob redkih priloznostih, ko pijem malo vec alkohola, drzim nacela, da tudi med pitjem samim zlampam precej vode, se skoraj silim, in se na ta nacin "pre"-hidriram. In v vsem tem casu se mi je sicer zgodilo, da sem imel macka, ampak brez nabijajocega glavobola. OK, to je sicer "anecdotal evidence", ampak vsaj zame to funkcionira.

huelz ::

Je nekaj na tem.
Tablet skoraj nobenih ne jem ze 10 let (ala Aspirin/Lekadol itd), razen v ekstremnih primerih (40 vrocine in glavobol itd enkrat na nekaj let).
Kar pa se tice macka, ja pomaga definitivno vec vode, ze tako ali tako spijem dnevno vsaj liter in pol vode, po "popivanju" pa ravno tako kak liter (pred/med spanjem pa ravno tako) in sem zjutraj svez ko rozica :))

Steinkauz ::

Za moje precej pogoste migrene, ko me glava boli tudi 3 dni skupaj, če ne požrem kakšnega tableta, mi aspirin prov nč ne pomaga, lekadol pa kr.

tony1 ::

jcb je izjavil:

Nekaj si moram kupit za v hribe, Aspirin mi je malo bolj pomagal kot Lekadol.
Ampak ta Aspirin je tako drag. Tablete jemljem prevetivno v gore, če se slučajno zgodi, da me začne glava bolet ali pa dobi slabost.
Ponavadi se to zgodi, ko grem gor in pridem nazaj v avto in potem nekje proti domu ali glava ali pa slabost.


Kot so ti že povedali, in tudi po mojih izkušnjah me je vedno bolela glava po prihodu s hribov domov... Odkar sem začel s sabo nositi ta veliko flašo zale, so težave izginile...

Poleg tega se mi zdi preventivno jemanje tablet vsaj neresno, če te začne boleti glava, požri aspirin šele po tem (in liter vode zraven)...

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Za mačka je od tablet najboljši Alka Seltzer, ki je v bistvu aspirin + soda bikarbona. Malo je tečno samo to, da ga v naših lekarnah nimajo, je treba ponj čez mejo.


Fluimukan, ki je sicer proti kaslju. Ampak, ce ga vzames sest vreck (ali dve tableti) pred pitjem in isto dozo preden gres spat se zbudis kot nov. Dobis ga pa v vsaki lekarni, brez recepta.

Meni je uspesno pomagal prebroditi fantovscino na kateri sem spil eno flaso jegra (alkohola drugace ne pijem), zjutraj sem bil se najbolj fit izmed vseh. :>

Aja, pomaga tudi pitje vode med popivanjem, ce ni nic drugega pri roki. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

whatever ::

Heh, jaka fantovščina... ena flaša jegra je glih za podlago.:D

kogledom ::

@BigWhale kje si pa zvedel, da Fluimukan pomaga pri mačku? Dokaj alternativni pristop, ki pa ni ravno iz trte zvit...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Online lekarne tujina

Oddelek: Loža
365467 (457) tikitoki
»

Tablete proti zobobolu, glavobolu...

Oddelek: Loža
3728250 (5746) Valvoline
»

Aspirin: novo orožje v boju proti raku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6124396 (22176) username
»

Aspirin + C

Oddelek: Loža
93391 (3250) JanK
»

Heksenšus (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7428214 (25891) antonija

Več podobnih tem