» »

Aspirin vs Lekadol

strani: 1 2 3

Tear_DR0P ::

... ena flaša jegra je glih za podlago

jst sm po flaši jegra ko raketa, pa občasno spijem kak kozarec vina - bigwhale sploh ne pije alkohola, bi po tej dozi že lahko šel na bruhanje
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Dr_M ::

jst sm po flaši jegra ko raketa


Koliko dni jo pa pijes? :))
I offended you?
How does it feel like to be so weak that mere words hurt you?

dejanslo ::

Za Fluimukan še nisem slišal, da bi se uporabljal proti mačku, se pa da eksperimentirat v boju zoper etilometre. Pri manjših koncentracijah alkohola v krvi in nezanesljivo. Na lastno odgovornost :P
There`s More Than One Way To Do It

kogledom ::

Sem zdaj malo več iskal in prebral o mehanizmu delovanja Fluimukana (učinkovina acetilcistein) in naletel na to stran. Zanimivo branje za vse, ki se pogosto opijate. Še znanstven članek na to temo.
Evo, pa smo zašli totalno off-topic.

BigWhale ::

kogledom je izjavil:

@BigWhale kje si pa zvedel, da Fluimukan pomaga pri mačku? Dokaj alternativni pristop, ki pa ni ravno iz trte zvit...


To so povedali tisti, ki ga delajo. ;) Potem sem tudi sam preveril ali zadeva ima kaj znanstvene podlage in jo dejansko ima. :)

BigWhale ::

whatever je izjavil:

Heh, jaka fantovščina... ena flaša jegra je glih za podlago.:D


Ja sej se strinjam. 700ml 35% alkohola je ravno prav za na cesto. ;>

gzibret ::

Saj ste že povedali, ampak ne škodi, če še enkrat...

Aspirin vsebuje acetilsalicilno kislino. Draži želodec, ob redni večletni uporabi povzroča razjede na želodcu in dvanajstniku ter preprečuje oz. upočasnjuje strjevanje krvi. Za ljudi, ki imajo povišano tveganje zaradi nfarkta ali kapi se celo priporoča četrt ali pol aspirina na dan po kosilu.... Snov je ekstrahirana iz nekega lubja enega drevesa (ali nekaj takega). Sicer danes jo proizvajajo sintetično, ampak jo najdemo v naravi.

Lekadol vsebuje paracetamol. Je zelo strupena sintetična kemikalija, uničuje jetra in je domnevno kancerogena. Smrna doza paracetamola je približno ena škatla lekadola. Ima sinergijske učinke s številnimi drugimi kemikalijami. Uporabljajo pa jo na veliko zato, ker ji je nedavno nazaj potekel patent.

Izbirajte... ;)
Vse je za neki dobr!

ozone14 ::

ne glej na ceno... jaz vzamem vedno lekadol ker čene po tistem prahu bruham... BLJAK!!!!
Łp GašPer

Okapi ::

Snov je ekstrahirana iz nekega lubja enega drevesa (ali nekaj takega).
Kot zanimivost, in da bomo vedeli malo več;)
Že Hipokrat je kot zdravilo uporabljal vrbovo lubje, za katerega so kasneje ugotovili, da vsebuje salicilno kislino (ki je ime dobila po latinske imenu za vrbo, Salix). Konec 19. stoletju so iz brestovolistega oslada (Filipendula ulmaria, raste tudi pri nas, recimo na vlažnih travnikih in ob potokih) izolirali še učinkovitejšo snov, acetilsalicilno kislino, osnovno učinkovino aspirina (ki je dobil ime po takrat veljavnem rodovnem imenu osladov, Spiraea). Nič nenavadnega torej, da ima žvečenje osladove korenike ali čaj iz njegovih listov podoben učinek kot aspirin, saj znižuje povišano telesno temperaturo in lajša bolečine.


O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

BigWhale ::

gzibret je izjavil:

Lekadol vsebuje paracetamol. Je zelo strupena sintetična kemikalija, uničuje jetra in je domnevno kancerogena. Smrna doza paracetamola je približno ena škatla lekadola. Ima sinergijske učinke s številnimi drugimi kemikalijami. Uporabljajo pa jo na veliko zato, ker ji je nedavno nazaj potekel patent.

Izbirajte... ;)


Meh, jetra unicuje tudi alkohol. :> Smrtna doza lekadola lahko precej varira dnevna maksimalna doza je 4000mg, torej 8 500mg tablet. V skatli je 20 tablet, poskodbe in odpovedi jeter se pa dogajajo pri 30 tabletah.

gzibret ::

> Smrna doza paracetamola je približno ena škatla lekadola.

Morda sem res malo pretiraval... nema veze Ampak vseeno, od paracetamola so ljudje že umirali, od aspirina pa nebi vedel.

Ja, še popravek...

Severe overdosage may produce nausea, vomiting, perspiration, and general discomfort. Massive overdosage may produce damage to liver, kidneys, and central nervous system. Potentially toxic single dose: 10-15 grams; 25 grams is potentially fatal.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

BigWhale ::

gzibret je izjavil:

> Smrna doza paracetamola je približno ena škatla lekadola.

Morda sem res malo pretiraval... nema veze Ampak vseeno, od paracetamola so ljudje že umirali, od aspirina pa nebi vedel.


Tudi so, vendar manj. Ga je treba pozreti kakih 500mg na kilogram telesne teze. ;> Torej kake stiri skatle za povprecnega moskega. :)

Okapi ::

Ko smo že ravno pri aspirinu - je tudi nekaj raziskav, po katerih naj bi redno jemanje pomagalo tudi pri raku prsi in debelega črevesa.

O.

tinlad3n ::

NAJ NAJ NAJboljši je nalgesin 500mg. Če pa do tega ne morete priti pa vzamite nalgesin 250mg in uzamite 2 naenkrat. Ležat za 2-3 ure in glavobola ni. Meni lekadol, aspirin in te pičkarije ne pomagajo več - sploh za migreno.

mirage ::

Tudi kot primarna preventiva pri kardiovaskularnih boleznih se Aspirin v nizkih dozah več ne priporoča, ker so študije pokazale, da je pri testni skupini sicer prišlo do majhnega padca kardiovaskularnih zapletov, ampak se je pri tem dvignila pojavnost gastroinestinalnih in drugih krvavitev.

Je pa zanimivo, da se pojavlja vprašanje, če bi Aspirin danes sploh lahko dali na trg, ker je FDA sprejela ukrepe, ki zagotavljajo večjo varnost zdravil šele leta 1938, zdravila, ki so bila na trgu pred tem letom (med temi je tudi Aspirin) pa so avtomatsko pridobila dovoljenje za uporabo.

marsovcek ::

mirage je izjavil:

Tudi kot primarna preventiva pri kardiovaskularnih boleznih se Aspirin v nizkih dozah več ne priporoča,...


Vir prosim?

mirage ::

jcb ::

Koliko časa po zaužitju tableta pa je ta snov v telesu aspirin, lekadol, ....

mirage ::

Oba imata razpolovno dobo med dvema in tremi urami.

jcb ::

Res, da o medinici nimam pojma, ampak me zanima bolj podrobno, ko zaužiješ tablet, kako hitro začne delovat, kaj po treh urah izgine to ali ????

marsovcek ::

Hvala za članek, vendar v njem ne piše, da se naj Aspirin ne uporablja v primarni preventivi. Lepo prikaže pluse in minuse ter zaključi, da je potrebno pretehtati tveganje/koristi.

So se pa res letos spremenila navodila za predoperativno ukinitev Aspirina, ampak to je pa že močno off...

@Mate07: to proučuje farmakokinetika. Vsako zdravilo se absorbira iz prebavil v kri in z metabolizmom odstranjuje iz nje. Trajanje učinka je odvisno od načina metabolizma, prerazporeditve v telesu, vezave na proteine itd. Za začetek poglej slikice tukaj.

Manu ::

Saj v članku tega ne bodo napisali, da Aspirin ne priporočajo v primarni prevenciji, ampak se tako ljudje in zdravniki odločajo. Ker do zdaj so zelo priporočali, ampak od zdaj pa so zadržki, saj gre za minuse, ki jih je treba upoštevati (tudi, če so bili prej poznani, ampak po tej raziskavi so še bolj izpostavljeni in prikazani v širši sliki).

Okapi ::

Fluimukan, ki je sicer proti kaslju. Ampak, ce ga vzames sest vreck (ali dve tableti) pred pitjem in isto dozo preden gres spat se zbudis kot nov.
Evo, danes sem v lekarni vzel eno škatlo, da vidim, če zaleže bolj kot alka seltzer. Ampak sem v resnih dvomih.
1) V navodilih piše, da se sme na dan vzeti največ tri vrečke. 12 vrečk se sliši kot hud overdose.
2) Farmacevtka me je on nakupu posebej opozorila, da naj tega nekaj ur pred spanjem ne jemljem.

O.

gendale ::

nisem bral cele teme, pa tud vem da je že stara.... od obeh mi je še boljši ibuprofen (pri nas se dobi pod imenom bonifen), predvsem za bolečine v sklepih/kitah/mišicah

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Fluimukan, ki je sicer proti kaslju. Ampak, ce ga vzames sest vreck (ali dve tableti) pred pitjem in isto dozo preden gres spat se zbudis kot nov.
Evo, danes sem v lekarni vzel eno škatlo, da vidim, če zaleže bolj kot alka seltzer. Ampak sem v resnih dvomih.
1) V navodilih piše, da se sme na dan vzeti največ tri vrečke. 12 vrečk se sliši kot hud overdose.
2) Farmacevtka me je on nakupu posebej opozorila, da naj tega nekaj ur pred spanjem ne jemljem.
O.


Tisti, ki tole zdravilo delajo, dobesedno, pravijo da tega ne mores predozirati z 12imi vreckami. Ucinkovina je telesu lastna snov in jo ze itak imas. :)

Cash ::

Nobeden pa ni omenil Naprosyna. Kako je s temi tabletami? Se spomnim, ko me je zob bolel za popiz... in sem vzel Nalgesin S, pa Lekadol pa Aspirin sem jemal, pa nič in potem sem vzel 1 tableto Naprosyna in me je čist nehalo bolet v roku slabe urce...

harvey ::

Naprosyn, Lekadol, Aspirin delujejo tako, da zavirajo tvorbo prostaglandinov (najdemo jih praktično v vseh tkivih in imajo mnoge učinke). Vsaka učinkovina ima svoje specifičnosti in zato je za nekatere bolj primerno eno sredstvo, za druge pa drugo.

Zdravila Naprosyn ne priporočamo pri mladostnikih, mlajših od 16 let. Zdravila kot je Naprosyn so lahko povezana z majhnim povečanjem tveganja srčne (miokardnega infarkta) ali možganske kapi. Večja verjetnost morebitnega tveganja je pri visokih odmerkih in podaljšanem zdravljenju. Ne prekoračite priporočenega odmerka ali trajanja zdravljenja. Če imate težave s srcem, ste preboleli možgansko kap ali menite, da za vas obstaja morebitno tveganje za nastanek takih pogojev (visok krvni tlak, diabetes ali visok holesterol ali ste kadilec), se posvetujte z zdravnikom ali s farmacevtom. vir: SMPC
Video share in cloud
https://cloud.real.com/r/HncPw | signup 1Gb+ za oba
------

whatever ::

Pri zobobolu meni najbolj pomaga Bonifen (ibuprofen).
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Matthai ::

Okapi je izjavil:

Ko smo že ravno pri aspirinu - je tudi nekaj raziskav, po katerih naj bi redno jemanje pomagalo tudi pri raku prsi in debelega črevesa.

Jup. Ampak malo specifično (starost vpliva): https://slo-tech.com/novice/t444604#crta

Pa za prsi študija ni bila delana, menda pa so učinki, ja.
Zloraba oblasti, avtokracija in tema nikoli ne pridejo hipoma, vedno je vmesno
obdobje mračenja, ko se dan preveša v noč; biti moramo pozorni opazovalci
okolja in varuhi luči, da ne postanemo nemočni ujetniki teme. --W. Douglas

galu ::

Dr_M je izjavil:

Najraje jemljem navaden aspirin, lekadol redko pomaga.
Seveda pa aspirina ne smes jemat na prazen zelodec, ker si ga zjebes s casoma.
Imam pa 50 aspirinov za cca pol leta. :)


Zaradi takih ljudi kot si ti, antibiotiki več ne pomagajo resno bolanim ljudem.- Ker za vsak prehlad cuzaš aspirinčke..
Tako to gre.

Dr_M ::

Zaradi takih ljudi kot si ti, antibiotiki več ne pomagajo resno bolanim ljudem.- Ker za vsak prehlad cuzaš aspirinčke..


A si ti rahlo bolan v glavi?
Ne, ne cuzam aspirincke za vsak prehlad, ampak ga uzamem samo, ce je res nujno.
Jemlem samo proti macku in proti glavobolu, mogoce max 20 na leto.
I offended you?
How does it feel like to be so weak that mere words hurt you?

DarwiN ::

Zaradi takih ljudi kot si ti, antibiotiki več ne pomagajo resno bolanim ljudem.- Ker za vsak prehlad cuzaš aspirinčke..


Ne bo držalo. Antibiotiki se uporabljajo proti bakterijam, te pa lahko sčasoma razvijejo odpornost proti antibiotiku. Tega se svet ni zavedal in smo antibiotike hrustali kot bonbončke že ob prvem žgečkljaju v grlu, ves ta čas so pa bakterije gradile na zaščiti in jo določene vrste tudi uspešno razvile. Zato tudi moraš ves režim antibiotika skozi dat in ga ne jemati samo 2 dni, ker lahko tako določeno število teh bakterij ostane (kljub temu da ti ne čutiš več simptomov bolezni) in lahko nato razvijejo odpornost.

Aspirin je pa le painkiller in nima nobene zveze z antibiotiki.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

galu ::

No, 20 na leto je druga zgodba, napisal pa si 50 za pol leta..
qute: Imam pa 50 aspirinov za cca pol leta.

DarwiN, mislim sem Aspirine in antibiotike kot ločena stvar, na pa da je aspirin in antibiotik ista stvar. Aspirin je le malo močnejša verzija Lekadola, ampak zaradi močnejše forumle je tudi bolj škodljiva.. Seveda na bakterije ne reagira (vsaj nič neposrednega učinka na njih) nič.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

imagodei ::

@DaChampR,

a si ti slučajno kaj drugega prebral v tej temi, kot samo svoje poste in poste od Dr M?
- Hoc est qui sumus -

Dr_M ::

galu je izjavil:

No, 20 na leto je druga zgodba, napisal pa si 50 za pol leta..
qute: Imam pa 50 aspirinov za cca pol leta.

DarwiN, mislim sem Aspirine in antibiotike kot ločena stvar, na pa da je aspirin in antibiotik ista stvar. Aspirin je le malo močnejša verzija Lekadola, ampak zaradi močnejše forumle je tudi bolj škodljiva.. Seveda na bakterije ne reagira (vsaj nič neposrednega učinka na njih) nič.



Ubistvu jih nisem porabil se. Antibiotike sem pa jemal nazadnje 5 let nazaj, pa se to tocno toliko, kot mi jih je predpisala zdravnica. Nic vec nic manj.
I offended you?
How does it feel like to be so weak that mere words hurt you?

Okapi ::

Zaradi takih ljudi kot si ti, antibiotiki več ne pomagajo resno bolanim ljudem.- Ker za vsak prehlad cuzaš aspirinčke..
Ali pa če bi se najprej malo izobrazil, kaj so antibiotiki, preden se lotiš komentirati. Aspirinov lahko poješ celo škatlo na dan, pa bodo antibiotiki še vedno pomagali, tako kot so pomagali prvi dan.

O.

Matthai ::

galu je izjavil:

Zaradi takih ljudi kot si ti, antibiotiki več ne pomagajo resno bolanim ljudem.- Ker za vsak prehlad cuzaš aspirinčke..

Ne samo to. Moj foter jemlje vsak dan 100 mg Aspirina - VSAK DAN - pa mu je nehal delati printer.

Ja, tiskalnik na računalniku mu je crknil.




Kaj imata veze Aspirin in tiskalnik boš rekel?

Približno toliko kot Aspirin in antibiotiki!
Zloraba oblasti, avtokracija in tema nikoli ne pridejo hipoma, vedno je vmesno
obdobje mračenja, ko se dan preveša v noč; biti moramo pozorni opazovalci
okolja in varuhi luči, da ne postanemo nemočni ujetniki teme. --W. Douglas

Dr_M ::

Ok no, sej ga lahko nehate grizt :))
I offended you?
How does it feel like to be so weak that mere words hurt you?

galu ::

Govoril sem v povezavi, če človek golta 50 antibiotikov na pol leta (kar je približno 2 na teden,- že nevarno za želodec), da še ziher pozoble vse antibiotike ki jih dobi, ko je zaradi česar bolan.
In ne se bat, dobro vem razliko med antibiotikom in analgetikom..
Tako to gre.

Okapi ::

Ni videti:D

O.

Double_J ::

mirage je izjavil:

Panadol vbistvu vsebuje isto učinkovino (paracetamol) kot lekadol, edina razlika je da ima Panadol dodan tudi kofein.
Glede lajšanja bolečin, pa imata tako lekadol kot aspirin približno enak učinek, s tem, da se uporaba Aspirina za lajšanje bolečin opušča, ker ima številne neugodne stranske učinke.


Zanimivo...

Kombinacija paracetamola in kofeina je slaba za jetra
London, petek 28.9.2007.
0 Zakon članek! 0 Ni po mojem okusu!
Kombinacija paracetamola in kofeina je slaba za jetra Med enostavne analgetike uvrščamo aspirin in paracetamol

Če boste zaužili paracetamol skupaj z jutranjo kofeinsko kavo, to ni dobra kombinacija za vaše zdravje, so ugotovili ameriški znanstveniki. Opravljena raziskava kaže, da kombinacija obeh v velikih količinah poveča nevarnost za poškodbe jeter.

Paracetamol ni tako nedolžno zdravilo, saj že manjša prekoračitev doze lahko povzroči trajno poškodbo jeter. Že dolgo je znano, da uživanje alkohola s sočasnim jemanjem paracetamola naredi zdravilo še bolj toksično. Iz izsledkov raziskave se je porodil sum, da je možno, da velja isto za kombinacijo s kofeinom. Ker obstajajo na tržišču tudi tablete s kombinacijo paracetamola in kofeina, kar naj bi povečalo protibolečinski efekt, je država pričela razmišljati o omejitvi količine tablet paracetamola, ki jih lahko kupijo potrošniki v trgovinah.

Ker je bila raziskava opravljena na miših in bakterijah, bo potrebnih še več raziskav, da bi se ugotovilo, koliko to velja tudi za ljudi. Torej ni rečeno, da morate prenehati uživati paracetamol ali kofeinske izdelke, je pa potrebna pazljivost, kadar jemljete oboje hkrati, še posebej, če uživate tudi alkohol.
Dve šivanki...

blackbfm ::

ko mene boli glava
- malo: ne vzamem nič
- zmerno: samo tablet ali kavo/redbull
- močno: tablet+redbull

Najrajš imam nalgesin..če bolečina ne izgine, kar je izjemno redko, si pač vzamem vse bolj na izi in počivam pa je to to..ne filam se dodatno v nedogled.

Matthai ::

Double, nič novega nisi poedal. Paracetamol je lahko precej nevarna substanca. V lekarni ga mimogrede kupiš smrtno dozo. Ki niti ni tako velika. Pa ne bomo o podrobnostih. Poznam primere ljudi, ki so naredili uspešen samomor s paracetamolom...
Zloraba oblasti, avtokracija in tema nikoli ne pridejo hipoma, vedno je vmesno
obdobje mračenja, ko se dan preveša v noč; biti moramo pozorni opazovalci
okolja in varuhi luči, da ne postanemo nemočni ujetniki teme. --W. Douglas

Double_J ::

Jaz sem ciljal na panadole, ki imajo kofein notri...
Dve šivanki...

BigWhale ::

Matthai je izjavil:

Double, nič novega nisi poedal. Paracetamol je lahko precej nevarna substanca. V lekarni ga mimogrede kupiš smrtno dozo. Ki niti ni tako velika. Pa ne bomo o podrobnostih. Poznam primere ljudi, ki so naredili uspešen samomor s paracetamolom...


Mors bit kr neumen, da gres s tem delat samomor.

Paracetamola rabis nekje 2g/kg telesne teze, kuhunjske soli pa 3g/kg telesne teze, za LD50 (50% primerkov umre pri tej dozi) za podgane. LDL0, najnizna zabelezena smrtna doza soli za _cloveka_ pa je ze 1g/kg telesne teze. Ni neke panike kar se paracetamola tice. :)

kogledom ::

OK, ne moreš kar iz podgane sklepat za človeka.
The maximum daily dose of acetaminophen is 4 g. Liver failure has been observed at doses as low as 6 g per day [http://www.drugbank.ca/drugs/DB00316]
The toxic dose of paracetamol is highly variable. In adults, single doses above 10 grams or 140 mg/kg have a reasonable likelihood of causing toxicity. In adults, single doses of more than 25 grams have a high risk of lethality.[http://www.druglib.com/activeingredient...]

Na lastne oči sem videl, kako se je 20-letnica komaj izmazala, ko je pojedla 20g Lekadola.
Upam si trditi, da je že dosti manj kot 2g/kg TT pri človeku smrtna doza, če ne prideš na urgenco dovolj hitro, da ti izpraznijo večino še iz prebavil.

Paracetamol še vedno velja za eno izmed najbolj toksičnih zdravil, ki so lahko in široko dostopna.
Glede neumnosti, da to izbereš kot samomor je pa tako: neumen si, če misliš samo opozoriti nase s tem, ker to ni špil. Res je da ni nekih bolečin, samo ko pa zakrvaviš (npr. v glavo) pa več ni pomoči. Če misliš zares, pa je to ena izmed opcij, kjer medicina nima kaj dosti za pomagat (edino zdravilo je Fluimukan iv.), na žalost je samomorov s paracetamolom vedno več.

BigWhale ::

20g Lekadola sta dve skatli.

Se strinjam, da je paracetamol problematicen kar se toksicnosti tice, treba je imeti mero. :)

BlueRunner ::

Govoril sem v povezavi, če človek golta 50 antibiotikov na pol leta (kar je približno 2 na teden,- že nevarno za želodec), da še ziher pozoble vse antibiotike ki jih dobi, ko je zaradi česar bolan.

Kar je tudi edino prav. Če ne bi pozobal vseh, ki jih dobi, potem bi pa res bila večja verjetnost, da pripomore k razvoju odpornih sevov bakterij.

Predpisane doze niso predpisane za okras in pojesti je potrebno vse do konca, tudi če se že dobro počutiš.

Še kakšna neumnost izpod tvoje tipkovnice?

satyr ::

Sem pregledal strani 1 in 4 (2. in 3. pa se mi res ni dalo brati), in ker predvidevam, da ni bil omenjena najbolj pomembna razlika... Torej iskanje z Google-om za "paracetamol vs aspirin" je zelo nedvoumno:

Paracetamol acts as a general pain reliever and has similar effects to those of aspirin. Unlike aspirin - which is an anti-inflammatory drug - it doesn't speed up healing of inflammation. However it can help reduce fever due to its anti-pyretic (temperature reducing) properties, useful for cold and flu symptoms. It is also particularly good for feverish colds and tension headaches.

P.S. Aspirin se lahko (majhne doze ala 100 mg) vsakodnevno uporablja tudi pri statostnikih za preprečevanje srčnega infarkta ravno zaradi njegove lastnosti, da redči kri (ergo, preprečuje nastajanje krvnih strdkov)
"Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: satyr ()

Tarzan ::

Meni osebno lekadol bolj malo pomaga. Aspirin večinoma prime, za razliko od lekadola, ki bi ga lahko verjetno žrl, dokler ne bi dosegel terminalne doze.

Malokrat se spravim glodat tablete, ampak če se, izberem aspirin. Kot je že nekdo omenil, pri zmernem glavobolu ne ukrepam, pri pretežnem požrem kavo ali štiri, ko me pa glava boli za crknit, pa vzamem aspirin ali dva. Lekadol v skrajni sili preizkušeno ne deluje niti najmanj. Če tudi aspirin ne deluje, pomaga pa edino to, da odležiš 10 ur in spiš kolikor pač lahko. Naslednji dan je ponavadi boljši. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()
strani: 1 2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bolezen, kako jo preprečiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
742753 (466) imagodei
»

S čim proti prehladu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
562046 (901) BigWhale
»

Tablete proti zobobolu, glavobolu...

Oddelek: Loža
245331 (4602) BladE_
»

Aspirin + C

Oddelek: Loža
91396 (1255) JanK
»

Heksenšus (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415034 (12711) antonija

Več podobnih tem