» »

Heksenšus

Heksenšus

«
1
2

TeraSonic++ ::

Pozna kdo kako dobro metodo kako hitro in preprosto odsstraniti bolečine iz poležanega vrata oz. heksenšusa po domače ?

Stvar je res nadležna in se mi vleče že dva dni :(
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Saladin ::

Masaža in razgibavanje.

Popravek:
Veliko masaže in razgibavanja :)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

_marko ::

Ketonal.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

joker16_7 ::

Voltaren.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Calligula ::

Ketonal krema pa razgibat.

kekz ::

Tole sploh ni nujno, da je tako nedolžno.
Kolega je nekoč na postelji tako nerodno premaknil vrat, da se mu je premaknila medvretenčna ploščica in začela pritiskati na živec.
Moral je na operacijo, saj je imel težave pri določenih mikrogibih ene roke. ;(

Roadkill ::

kekzov odgovor me spominja na besedila od komada Predšolski psihopat (racija):

Mu babi rekla je, da se bo urezal.
Mu mama rekla je da ne bo preživel.
Mu je stric flegmatično pritrdil,
da je fotrov brat skor izkrvavel


Mal manj paranoje zganjat. Če je heksenšus, potem je najboljš mal razgibat in počakat še kak dan.
Ü

kekz ::

Tak odgovor sem dal, ker je zadeva precej nova. Ravnokar so ga razrezali. ;(
In človek ne bi verjel, da se skoraj v spanju lahko zelo poškoduješ 8-O.

Sicer ponavadi res ni nič. Kakšne ženske roke zadevo hitro uredijo. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

marsovcek ::

Jaz bi namesto razgibavanja raje svetoval počitek. Ponoči ali pa npr. pri računalniku, TV si lahko narediš svitek iz brisače in zaviješ okrog vratu (pa ne premočno :P ). Pa kaj proti bolečinam zraven.

sodjdobe ::

Toplo brisačo okrog vratu pa počivat. Če hočeš pa met ta problem še kakšen teden pa lahko sediš za računalnikom na kakem neudobnem stolu ene pet ur. :)) :))
julio

BigWhale ::

Ketonal dobis samo na recept, pa navadis se ga...

Calligula ::

Ketonal KREMA. Se je ne navadis, ne gre cez zelodec kar je glede na to kako toksicen je ketonal super.
Najbljse je razgibat. Tako kriz kot vrat. Kiropraktik ti bo isto rekel. Mirovanja ne svetuje nihce razen, ce bi slo za fzicno poskodbo ob padcu ipd.

joker16_7 ::

No, no, no fantje. Ketonal je čist kul, ampak voltaren je boljše. Ne izrečeno iz moje glave, temveč strokovne (moj stari je dohtar) in dvomim, da ve tule kdo več od mojga fatra. Razen, če imamo kakšnega znanstvenika iz tega področja.>:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

marsovcek ::

Jaz še vedno svetujem mirovanje :P .

krneki0001 ::

Aspirin ali kaj podobnega, kar razširi žile, da je prekrvavljenost večja, počakat 20 minut, da aspirin začne orenk delovat, potem pa pod vroč tuš in sprostit vse vratne mišice, pa bo zadeva po 10 minutah tuširanja dobra.


Pa če kdo preveč laufa in ga drugi dan bolijo noge - je podobna varinata . zvečer ko prideš domov vzameš aspirin počakaš in potem pod vroč tuš pa sprostiš vse mišice - drugi dan sigurno nič ne boli.

joker16_7 ::

Absolutno mirovanje. Kaj pa boš gibal, da boš še bolj živec nategnil in ga razdražil. Večkrat boš glavo premaknil v boleč položaj, slabše bo. Res pa je, da ko gre zadeva že na boljše, potem pa je seveda dobro malo gibanja, ampak ne preko meje bolečine. Torej do tam, kjer še ne boli. ;)

P.S. Nebivedu-va varjanta tudi verjetno učinkuje, ker vsi živci delujejo na enak princip. Torej poskusit ni greh. Aja, še opozorilo. Če bi rad še živel, ne jemlji aspirina, če nisi star vsaj 18 let in če nimaš tam nekje 80kg. Takšna je namreč definicija, ker v mladosti jetre ne prenesejo aspirina. Nisem pa še probal, tako da lastnih izkušenj kolk jetre prenesejo pa ne vem. >:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

Calligula ::

Mene je pred kratkim v krizu zategnilo. Sem najprej miroval in je blo enako oz cedalje slabse. Kiropraktik rekel razgibat (v bistvu dva razlicna). Vzel ketonal (prej se ustat nisem mogel), razgibal, naslednji dan nisem vec rabil ketonala...

Po netu si preberi kiroprakticne zadeve in tudi medicinske. Vsi priporocajo razgibavanje. Mirovanje pa se osibi misice, ki naj bi podpirale pravilno drzo. Skratka mirovanje je najslabse.

krneki0001 ::

Aspirin lahko vazmeš od 12 leta naprej - seveda otroškega z manjšo dozo, starejši od 16 let pa lahko normalno vzamejo en tablet na dan.

Za stare ljudi pa je priporočljivo vsak dan vzet malo (otroško) dozo, ker ščiti (preverjeno) pred kapjo (preprečuje krvne strdke, ker redči kri in širi žile).

marsovcek ::

Okoli živca se naredi manjša oteklina. Če se premikaš, ga neprestano dražiš in ne bo bolje. Ketonal in podobni pa imajo poleg protibolečinskega tudi protivnetni učinek in zmanjšajo oteklino. Počivati.

@nebivedu: Aspirin ne širi žil. Za starejše je res priporočljiv, če le nimajo razjede želodca/dvanajstnika.

kekz ::

Kiropraktik rekel razgibat (v bistvu dva razlicna).

Kolega o katerem sem pisal zgoraj, da se mu je medvretenčna ploščica premaknila, je tudi vprašal kururga ortopeda, če ne bi mogel iti h kiropraktiku, da mu to namesti.
Ortopedov odgovor je bil, da naj kar gre, če želi končati na invalidskem vozičku. 8-O

En aspirin na dan?
Jaz jih jem skoraj namesto bonbonov (npr, prejšnji teden 2 škatli :D). Do zdaj še ni bilo težav (niti želodčnih).
In mi gre zelo na živce, ker kao pametni farmacevti ne dovolijo prodaje na npr. bencinski črpalki, podobno kot v ZDA.

joker16_7 ::

marsovček: Se povsem strinjam z vsem kar si napisal, to še dodatno potrjujem. Ketonal ima učinek, vendar niti približno tako dober kot voltaren.
nebivedu: tisto mejo 16 let bi jaz prestavil na 18 let, vsaj tak pravi moj fater, sem ponovno vprašo ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

TeraSonic++ ::

V lekarni so mi dali Nalagesin S tablete od Krke bom videl kako kej pomagajo.

Ketonal je pa samo na recept


edit typo
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Zgodovina sprememb…

iNooby ::

reči kolegu naj te enkrat vreji okoli kepe pa ti pol vse mišice v vratu spusti pa ful pomaga res..;)
Haters gonna hate...

joker16_7 ::

Prosim če malo zadržiš zase takšne neumne pripombe Nooby. :|
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

dejanslo ::

ketonal ni na recept (večina oblik - te najdete na zdravila.net). prav tako ni voltaren, stane pa ~5eur. srčno upam, da je res boljši kot ketonal ;)
There`s More Than One Way To Do It

TESKAn ::

En aspirin na dan?
Jaz jih jem skoraj namesto bonbonov (npr, prejšnji teden 2 škatli :D). Do zdaj še ni bilo težav (niti želodčnih).
In mi gre zelo na živce, ker kao pametni farmacevti ne dovolijo prodaje na npr. bencinski črpalki, podobno kot v ZDA.


No, če bi jaz preveč aspirine jedel, bi me želodec orenk zvil. Niso to cukr bombončki.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

krneki0001 ::

Vsak dan en otroški aspirin (tisti ki je topljiv v ustih in v katerem je zeo malo aspirina) naj bi preprečevalo prehitro strjevanje krvi, krvne strdke in posledično srčne napade.

marsovcek ::

ketonal ni na recept (večina oblik - te najdete na zdravila.net). prav tako ni voltaren, stane pa ~5eur. srčno upam, da je res boljši kot ketonal ;)


Ne bo držalo, brez recepta lahko dobiš kremo Ketonal, tablete so na recept. Enako velja za Voltaren, Naklofen, Diclo in podobne.

Nebivedu: Aspirin res zmanjšuje tveganje za srčnožilna obolenja, vendar se je treba zavedati, da zelo rad dela "luknje" po želodcu.

5er--> ::

Pravkar odpisal izpit fiziologije.

"Aspirin ali kaj podobnega, kar razširi žile,"
->So že povedali:Aspirin neposredno ne vpliva na vazodilatacijo.
Inhibira COX encim, kar irreverzibilno blokira nastajanje tromboksana (vazokonstriktor).
->inhibira pa vazokonstriktor->manj skrčene žile.
Aspirin je nesteroidno protivnetno zdravilo.

"potem pod vroč tuš"
->To razširi žile!

"Aspirin lahko vazmeš od 12 leta naprej - seveda otroškega z manjšo dozo, starejši od 16 let pa lahko normalno vzamejo en tablet na dan."
To tudi drugače niso ravno bomboni.->Nevarnost krvavitve v zgornjem gastorintestinalnem traktu.
Pa še ni prav v redu, če stalno to ješ (500mg).
Kaj če se ti kaj zgodi? Bodo imeli probleme s tabo, ker boš kar krvavel...(in tukaj vitamin K ne pomaga kot pri warfarinu)

"Za stare ljudi pa je priporočljivo vsak dan vzet malo (otroško) dozo,
ker ščiti (preverjeno) pred kapjo (preprečuje krvne strdke, ker redči kri in širi žile)."
->To naj določi osebni zdravnik. Ni nujno za vse.
Drugače ima pa res zaščitno vlogo, ampak LE pri majhnih dozah.
(beri okoli 80mg na dan)

"Takšna je namreč definicija, ker v mladosti jetre ne prenesejo aspirina."
Še vedno pa je manj hepatoksičen kot paracetamol.
(ga raje daš novorojenčku kot paracetamol, ker lahko okvara jeter pusti hujše posledice)

Zelo malo aspirina: 100mg tablete
Se topi v ustih:Aspirin direkt (500mg)

dukenukem ::

sm mel heksenšus pod lopattico na hrbtu zadaj, sm komaj vstal zutri ,sm dubu sam tablete pa počivat,zdj mam pa drug problem ,na košarki sm dubu komolec v rebra in me že 3 dni dobro boli,kj nardit ?za dohtarja bom še mal počaku

Pyr0Beast ::

Nebivedu: Aspirin res zmanjšuje tveganje za srčnožilna obolenja, vendar se je treba zavedati, da zelo rad dela "luknje" po želodcu.
+1, poleg tega se potem čiri ne -zacelijo- zaradi manjše zmožnosti strjevanja krvi.
+ Večja možnost možganskih krvavitev.

Če boli boli z razlogom. Sprostitev določenih mišičnih skupin je bistvena pri heksenšusu. S gibanjem prenašaš obremenitev na druge mišice, -obolelo- pa razgibavaš -> večaš dotok kisika, hranil, pomagaš pri obnavljanju. Seveda, če vse skupaj ni oteklo, pri čemer pa razgibavanje pomeni trganje vezi med celicami in še več bolečin.
Seveda pa naj bo to postopoma in polahkoma.

Pa če kdo preveč laufa in ga drugi dan bolijo noge - je podobna varinata . zvečer ko prideš domov vzameš aspirin počakaš in potem pod vroč tuš pa sprostiš vse mišice - drugi dan sigurno nič ne boli.
Po vadbi in pred njo se je obvezno potrebno razgibat -> manjša nevarnost poškodb in bolečin

sm mel heksenšus pod lopattico na hrbtu zadaj, sm komaj vstal zutri ,sm dubu sam tablete pa počivat,zdj mam pa drug problem ,na košarki sm dubu komolec v rebra in me že 3 dni dobro boli,kj nardit ?za dohtarja bom še mal počaku
Če boli v -globino- in ne na dotik, bi jst kr dohtarja priporočal. .. drugače pa kr pejt, pa najav se prej. Nimaš kej zgubit.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

marsovcek ::

5er-->: Še vedno pa je manj hepatoksičen kot paracetamol. (ga raje daš novorojenčku kot paracetamol, ker lahko okvara jeter pusti hujše posledice)

Ne širi krive vere! Aspirin se dojenčkom in malim otrokom NE daje, ker se lahko razvije Reyev sindrom (okvara jeter in možganov). Po drugi strani je paracetamol v primerni dozi popolnoma varen. Overdose paracetamola pa tudi odraslemu uniči jetra.

Pyr0Beast: + Večja možnost možganskih krvavitev.
Imaš kak vir, ki podpira to trditev?

dukenukem ::

važno da ko ležiš da maš povšter pod vratom ,da maš naravnost glavo ,čene te še bolj boli

Pyr0Beast ::

Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dejanslo ::

hehe marsovcek, imaš prav, le 4/11 oblik ketonala je krem - torej ne večina ;)

hmja, bom za znanja željne pripopal en del seminarske študentk iz mb (avtorice: Arijana Horvat, Nataša Goriup, Marija Ivanović, Tamara Todorović):

Aspirin deluje na COX (ciklooksigenaza) encime. Ti encimi se nahajajo po vsem telesu, njihova glavna naloga pa je kataliziranje nastajanja prostagladinov in tromboksanov. Prostagladini so molekule, ki v telesu povzročajo kontrakcijo ali relaksacijo gladke mišičnine v bronhusih, GI traktu in žilju, spodbujajo izločanje sluzi v želodcu, preko hipotalamusa povzročijo dvig telesne temperature in so vnetni mediatorji. Tromboksani pa v telesu povzročajo agregacijo krvnih ploščic in posledično krvne strdke.
COX encime delimo na COX1 in COX2.

 COX1 se nahajajo po vsem telesu, katalizirajo pa izločanje prostagladinov in tromboksanov, zaradi katerih nastaja ob želodčni sluznici plast sluzi, ki jo ščiti pred kislino, hkrati pa povzročajo agregacijo krvnih ploščic na ranah. Zaradi inhibicije COX1 encima pride pri jemanju Aspirina do težav z želodcem. Aspirin pa se uporablja tudi za preprečevanje srčnih infarktov, saj redči kri oziroma preprečuje nastanek krvnih strdkov (ponavadi se jemlje Aspirin vsak dan v majhnih količinah, jemljejo pa ga tisti, ki imajo povišano tveganje za srčni infarkt ali pa tisti, ki so srčni infarkt že doživeli).
 COX2 katalizirajo predvsem izločanje prostagladinov, ki povzročajo vnetje, vročino in bolečino. Aspirin deluje inhibitorno na ekspresijo transkripcijskega faktorja NF-kB, ki ima pomembno vlogo pri transkripciji genov za vnetne mediatorje. S tem, ko ga Aspirin inhibira, se zniža temperatura in zmanjša intenziteta bolečine
Aspirin se na COX2 encim veže ireverzibilno, COX1 pa samo spremeni delovanje.

Aspirin povzroča izgubo krvi po večjih operacijah, ker se le ta ne struje pravilno (tudi do 10 ur), abdominalne bolečine kot so prebavne motnje, zgago, velike količine povzročajo izgubo sluha (blokira prestin, molekulo, ki se nahaja na zunanjih dlačicah v ušesu), tinitus (zvonjenje v ušesih), Reyev sindrom pri otrocih (če se jim Aspirin aplicira medtem, ko bolehajo za noricami, gripo ali virusno okužbo), po dolgotrajnem zdravljenju artritisa in revmatične vročice pa povzroča poškodbe jeter, angioedem v kombinaciji z drugimi zdravili, pri otrocih s kronično astmo pa povzroča bronhspazem.


do možganskih krvavitev pa ponavadi (?) pride po zaprtju (zaradi blood clota) ene izmed majhnih žil, ki zaradi povečanja pritiska poči. torej aspirin preprečuje to. sicer do okvare tkiva pride že zaradi clota, vendar krvavitev situacijo še poslabša zaradi kompresije tkiva.

5er--> veliko uspeha še na ustnem delu ;)

edit: reply na link o aspirinu:
ja, v tem delu imaš prav, vendar, kolikor sem hitro preletel, se gre za to, da se manjše krvavitve ne ustavijo, ne za to, da bi nastajale.
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

Pyr0Beast ::

ja, v tem delu imaš prav, vendar, kolikor sem hitro preletel, se gre za to, da se manjše krvavitve ne ustavijo, ne za to, da bi nastajale.
True.
Poleg tega je visok tlak dobro opozorilo za nastanek kapi, ki se občasno pojavi, ko se tlak umetno zniža (Telo uravnava pretok skozi zamašene žile s povečanjem tlaka)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

marsovcek ::

Možganska kap je lahko ishemičen dogodek ali pa hemoragičen. Velika večina je ishemičnih, kjer pride do zaprtja žile (najpogosteje trombembolija, lahko pa tudi tromboza ateromatoznega plaka). Patogeneza hemoragične je sicer že nekje daleč v mojem spominu, vendar se mi zdi, da pride najprej do ishemične in naknadno krvavitve v okvarjeno področje, brez pokanja žil. Seveda je popolnoma druga zgodba subarahnoidalna krvavitev, o kateri sedaj ne bi razpravljal.

Linkan članek ne govori neposredno o tveganju za krvavitev v možgane, zajema le skupno tveganje krvavitev, katerih večina se zgodi v prebavilih. Našel sem boljši članek, kjer so ugotavljali statistično nepomembno zvišanje tveganja za možgansko krvavitev, oz. 1 dogodek na 1000 pacientov v 5 letih. Drugje so ugotavljali slabši izid po subarahnoidalni krvavitvi, če so pacienti predhodno jemali Aspirin, a so jim v drugem članku (linka ne najdem) popljuvali metodologijo :). Ne gre zanemariti, da Aspirin dokazano zmanjšuje tveganje ishemične kapi.

OFF: seminar tudi ni najbolje napisan. Abdominalne bolečine so prebavne motnje, Aspirin za dolgotrajno ozdravljenje revmatične vročice (?), omenjen je bronhospazem (sicer redek), kaj pa aspirinska intoleranca in alergija?

5er--> ::


Ne širi krive vere! Aspirin se dojenčkom in malim otrokom NE daje, ker se lahko razvije Reyev sindrom (okvara jeter in možganov). Po drugi strani je paracetamol v primerni dozi popolnoma varen. Overdose paracetamola pa tudi odraslemu uniči jetra.

Več krive vere je v vsej tej temi kot v mojem postu. Nisem rekel, da je aspirin nedolžen in ga lahko prosto dajaš otrokom. Hotel sem le kot zanimivost dodati, da ni vse tako črno/belo in včasih aspirin naredi manj škode kot paracetamol (največkrat uporabljena alternativa), ki pa tudi ni najboljša stvar na svetu.
Ni pa to zgoraj na mojem zelniku zrastlo.

Na hitro najdeno:
"low-dose aspirin was generally safe for the fetus and newborn infant, with no evidence of an increase in bleeding."

Edit:@dejanslo: Hvala. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

Pyr0Beast ::

Se strinjam s tem, da je aspirin (oz. acetilsalicilna kislina) nasploh dokaj koristna v nizkih odmerkih.
V večjih in dolgotrajnejših odmerkih pa zna povzročati razne težave s prebavili (sicer tudi od oblike aktivne snovi, če je vezana na kakšno kovino ali ne).

Salicilati lahko povzročijo neopazne prikrite krvavitve iz prebavil, zlasti želodca, kar povzroči slabokrvnost. Lahko se pojavi tudi razjeda prebavil, v redkih primerih s krvavitvijo. Možen je tudi pojav kožnih reakcij ali težko dihanje, zelo redko pa zmanjšano delovanje jeter in ledvic ter nižje vrednosti krvnega sladkorja, zvonenje v ušesih in vrtoglavica.
Aspirin zavira delovanje ciklooksigenaze, encima, potrebnega za sintezo prostaglandinov v želodčni sluznici in s tem zniža vse procese obrambe. Poleg tega je tudi direktno toksičen za celice sluznic.
Zaradi tveganja za nastanek ulkusa ob jemanju Aspirina, naj bi se ta zaužival zdrobljen, raztopljen ali pa spremenjen na način, da je zamaskirana karboksilna skupina. Lahko se vživa tudi ob sočasnem jemanju črevesno varovalnih substanc.

Seveda še vedno bolje kot jemati kakšne hude antirevmatike.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

marsovcek ::

Več krive vere je v vsej tej temi kot v mojem postu. To vsekakor :).

Kljub temu ne morem iz svoje kože: citiran vir razglablja o vplivu aspirina med nosečnostjo in zaključuje, da zaradi jemanja aspirina pri nosečnici ni bilo povečanega tveganja za krvavitev pri novorojenčku.

Paracetamol se pri otrocih precej uporablja, kot sirup ali svečke (Calpol, Lekadol,...). Aspirin pa ni priporočan.

zee ::

Glede heksensusa toplo priporocam naslednje:
1. V jogurtov loncek nalij vodo in vanj postavi leseno palcko (recimo od lucke) in postavi vse skupaj v zmrzovalnik.

2. Ko zadeva dobro zmrzne, razpri jogurtov loncek in se z dobljeno "lucko" temeljito mazi cimdlje casa po prizadetem podrocju.

Po dveh/treh tovrstnih terapijah bi morala tvoja tezava miniti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zeberdee ::

zee: hlajenje mišice da bi pomagalo?

zee ::

ja. krvni obtok se najprej zmanjsa, nato pa mocno poveca. tovrstne terapije sem bil delezen, ko se imel nazadnje heksnsus.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mihajlo carr ::

a je že minil?

noraguta ::

zee mislim da gre pri tej zadevi bolj za "tolažbo" živca. kar ne izključuje xŠusa. dobil nekaj podobnega pri išjasu 10 let nazaj in velika količina leda me je sravla do tega da sem bil v dveh dneh sposoben za 4 dnevni treking. je pa generalizacija tkole na forumu lahko škodljiva btw ..
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

dejanslo ::

marsovcek, hotel sem le razložit, zakaj točno je aspirin v nekaterih pogledih slab in ni za jest kot bonboni. zato sem skopiral le "mehanizem delovanja"-del seminarske. indikacije in kontraindikacije so posebej :)

moj zdravnik pa mi je danes priporočal _toplo_ vodo.. drugače pa kombinacija voltaren+nalgesin čist zmaga, juhu
There`s More Than One Way To Do It

krneki0001 ::

Pravkar odpisal izpit fiziologije.

"Aspirin ali kaj podobnega, kar razširi žile,"
->So že povedali:Aspirin neposredno ne vpliva na vazodilatacijo.
Inhibira COX encim, kar irreverzibilno blokira nastajanje tromboksana (vazokonstriktor).
->inhibira pa vazokonstriktor->manj skrčene žile.
Aspirin je nesteroidno protivnetno zdravilo.

"potem pod vroč tuš"
->To razširi žile!

"Aspirin lahko vazmeš od 12 leta naprej - seveda otroškega z manjšo dozo, starejši od 16 let pa lahko normalno vzamejo en tablet na dan."
To tudi drugače niso ravno bomboni.->Nevarnost krvavitve v zgornjem gastorintestinalnem traktu.
Pa še ni prav v redu, če stalno to ješ (500mg).
Kaj če se ti kaj zgodi? Bodo imeli probleme s tabo, ker boš kar krvavel...(in tukaj vitamin K ne pomaga kot pri warfarinu)

"Za stare ljudi pa je priporočljivo vsak dan vzet malo (otroško) dozo,
ker ščiti (preverjeno) pred kapjo (preprečuje krvne strdke, ker redči kri in širi žile)."
->To naj določi osebni zdravnik. Ni nujno za vse.
Drugače ima pa res zaščitno vlogo, ampak LE pri majhnih dozah.
(beri okoli 80mg na dan)

"Takšna je namreč definicija, ker v mladosti jetre ne prenesejo aspirina."
Še vedno pa je manj hepatoksičen kot paracetamol.
(ga raje daš novorojenčku kot paracetamol, ker lahko okvara jeter pusti hujše posledice)

Zelo malo aspirina: 100mg tablete
Se topi v ustih:Aspirin direkt (500mg)


Meni so v vojski svetovali da ob velikih naporih in musklfibru vzamem en aspirin in potem pod vroč tuš, ker se tako razširijo žile in hitreje musklfibr mine.

zee ::

tudi meni so to svetovali, ko sem se zacel ukvarjati s tekom in kombinacija aspirin-tus dejansko nuca.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

grex ::

Ketonal, Voltaren/Naklofen, Aspirin, Nalgesin. Vse bo pomagal (najbolj prva dva, žal na recept). Lekadol sicer deluje protibolečinsko, ne pa protivnetno (zelo malo) zato je najslabša izbira.
Ketonal krema, kolikor mi je znano, je samo placebo učinek (ne pride do mišice, da bi deloval).

Nekateri ljudje pri vnetjih bolje prenašajo toploto nad obolelim mestom (topel tuš npr.) drugi spet mrzlo (zmznjen jogurtov lonček). Kakor kdo. Razlage najdeš tako v prid eni kot drugi metodi.

Ko bolečina nekoliko popusti, ti lahko še nekdo zmasira - ampak tu je dobro vedeti, kaj počneš.
Če je vzrok napeta mišica pa pomaga še kakšna mini doza Apaurina ali kaj podobnega (da napetost popusti, mini doza pa, da ni učinkov pomiritve), ampak to boš težko dobil.

Barakuda1 ::

Ko bolečina nekoliko popusti, ti lahko še nekdo zmasira - ampak tu je dobro vedeti, kaj počneš.


Če je maserka tko kot se šika (se prav, da je takšno kot o njej samo sanjaš) je čist vse en, al ve kaj dela al ne. Važn, da "dela">:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Online lekarne tujina

Oddelek: Loža
365520 (510) tikitoki
»

Tablete proti zobobolu, glavobolu...

Oddelek: Loža
3728348 (5844) Valvoline
»

Aspirin vs Lekadol (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10453688 (35103) nikjozo
»

Aspirin: novo orožje v boju proti raku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6124523 (22303) username
»

Aspirin + C

Oddelek: Loža
93409 (3268) JanK

Več podobnih tem