» »

Ne gre ponovno navit E8600

Ne gre ponovno navit E8600

fr!Xy ::

LP!

Pred časom sem se odločil da navijem moj procesorki je na matični GA X48-DQ6, mi je tudi uspelo na 3,9 gHz na 1.35 volta. navit je bil okoli pol leta. Nato mi se mi je to nekako resetiralo, resetirala se je samo frekvenca voltaža pa je ostala ista, tako da mi je procesor ene pol leta laufo na stock frekvencah na 1.35 volta. Edaj ko poskušam zopet naviti procesor mi nikakor ne uspe, ko nastavim frekvenco shranim nastavitve se komp resetira in ko se ponovno prižge na screenu ko testira memory napiše daj e pač cpu na 3.8 gHz potem pa napiše MEMORY TES in zašteka ter se ponovno resetira in zoped spremeni frekvenco na stock. Mi lahko pomagata in poveste zakaj nemorem naviti več procesorja?

Hvala!

ModriN96 ::

Probi narest reset biosa in pol probi iz navijat...

fr!Xy ::

Kak to narediš? Baterija vn?

Blinder ::

Pa poglej si navodila od plošče kje imaš jumperček za cmos reset.
Lahko daš maš sam mal retardirano ploščo, tako kot so nekatere gigabyte.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ModriN96 ::

Dej baterijo vn za cca minutko al pa 2 in pol nazaj notr

fr!Xy ::

Lp!
Sem resetiral bios in use ponovno nastavil. uspelo mi ga je navit na 3.6 gHz.
ko sem pa resetiral rač. se mi je pa avtomatsko spet na org nastavitve nastavil.

ModriN96 ::

se prav greš na uradno stran asusa, potegneš zadn bios od tvoje plate, nardiš flash biosa in pol more delat...pato nared kljub temu če si že nadgradiu bios, loh da je slab flash...

fr!Xy ::

drugače mam gigabyte plato:D. hvla vseen

ModriN96 ::

se upravičavam :) uredno stran gigabajta :)

fr!Xy ::

ni panike

Xserces ::

in si updatu? xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

fr!Xy ::

Delam na tem in mam problem ko mi v navodilih piše "close all applications and TSR (Terminate and Stay Resident) programs. Problem imam ker nevem kaj je in kako se zapre TSR!

Xserces ::

ah jst se nikol nism zapru ush programov k sm flashu xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

fr!Xy ::

Aha! cool! jah nič bom pač izključo vse nepotrebne procese pa bo !

fr!Xy ::

Ja! Updatanje biosov je uspelo in začuda sem procesor brez porblemov navil na 3.8gHz z 1.35 volta! Poročam rezultate stabilnosti, ter nadaljno navijanje! Havla za pomoč!

pingo76 ::

Meni je šlo b.p. na asusu sicer pa z e8400 cca 3,8 z uporabo 420fsb-ja in 1,285V v biosu! Z IBT testirano prek 2 ure. Probaj kje ti voltaža gagne lahko da maš preveč pa se samo greje brezveze.

ModriN96 ::

Pr 1,35v gre tale proc krepko čez 4ghz...

fr!Xy ::

To sem sedaj sam ugtovil! zanima me samo ali je 4,2 gHZ mogoče rizično! al so tu samo temp. proca na 4ghz je pod 100% obremenitve z occt 43 stopinj?

Meizu ::

Ta proc gre lahko na solidnem zračnem hlajenju tudi čez 4.5Ghz. Tko da kar dvigni voltažo na 1.4v če maš dobro zračno hlajenje in privij na okoli 4.5ghz. Should work...

fr!Xy ::

fr!Xy je izjavil:

To sem sedaj sam ugtovil! zanima me samo ali je 4,2 gHZ mogoče rizično! al so tu samo temp. proca na 4ghz je pod 100% obremenitve z occt 43 stopinj?


Mislim da se mi je prroc v tem pol leta ko ni bil navit na 1.35V navadil na to voltažo in je nestabiln na 1.3375 volta!:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr!Xy ()

Xserces ::

cudno....
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Meizu ::

Aja btw voltaža proca ni edina za katero je treba poskrbet. Poglej še voltažo Nbridgea in voltažo ramov, čeprav če so le-ti v razmerju RAM:FSB 1:1 potem ne bi smelo bit nekih težav.

Tako da le poglej pa dvigni za kakšno desetinko volta ali dve še north bridge.

fr!Xy ::

Majhno Pomoč Kje lahko dvigneš voltažo NB?

Xserces ::

sm gledu tvoje biose in ni neke opcije... mogoce se samo drugace imenuje... imas pa neke OVERVOLTAGE opcije ...
http://img.neoseeker.com/v_image.php?ar...

Meizu rame fiksiras na njihovo delovno voltažo... in to je to pa te ne more skrbt nc glede ramov
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

fr!Xy ::

Lp!

Po dougem cajtu spet mal na navijanje prestavu. mi je uspela prit na 3.9GHz. Imam še nekaj nerzarešenih pojmov ki mi vedno delajo težave.
zanima me kaj pomeni System memory multipler? (2.00A, 2.00B, 2.00C, 2.5 ...). Ter kaj pomenijo timingi ramov ter kako jih nastavit itd..

Hvala.

Anyone?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr!Xy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nova grafična in intel q6600

Oddelek: Strojna oprema
403284 (2493) severjug
»

Problem pri navijanju INTEL E8500? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
849285 (8548) Sibirc
»

CORE I7- 920 D0 revizija :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
11911401 (6522) blockhd
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936770 (5096) Goldee
»

Core 2 Quad Q9450 vs Core 2 Duo E8500

Oddelek: Strojna oprema
473800 (2597) tilinho20

Več podobnih tem