» »

Blue-Ray predvajalnik LG BD390, BD 570, BD590

Blue-Ray predvajalnik LG BD390, BD 570, BD590

urli ::

Pred časom sem nameraval kupiti blue-ray predvajalnik LG BD390 pa si nekako nisem vzel časa, da bi ga naročil. Baje naj bi bil zelo dober. Pred kratkim sem opazil, da naj bi imela nova serija oznako BD590 (s HD diskom). Žal ga pri enaa še ne morem kupiti. Sem pa opazil, da imajo na voljo BD 570. Od kje se je pa sedaj ta vzel? Kakšna je razlika med 570 in 390&590? Malo mi je čudno, ker je BD390 dražji kot BD570? V čem je fora? Kdaj bo na voljo BD 590 (v SlO)? Predvajalnik bom kupil v kratkem (verjetno že jutri) tako da vas prosim za hiter odgovor. Lahko predlagate tudi kaj tretjega. Pač rad bi, da podnapisi delajo brez težav, da lahko gledam blue-ray&HD, divX, pa da bi delali filmi v čim več formatih...(cena naj bo nekako do 300€, ker več mi je škoda dati...). Imam LCD Philips PFL 8404, 42''

Že vnaprej hvala za odgovore.
  • spremenil: urli ()

urli ::

Eh, sem imel ravno čas in sem kar naročil LG BD570. Upam, da mi ne bo žal. Mnenja še vedno dobrodošla...

IvoJan ::

boljsa izbira bi bila ps3??
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

vevrca ::

Jaz ga imam že doma :)

Zadevca je super... bere vse kar sem probal najbolj mi je pa všeč mrežno predvajanje ker lahko gledaš vse kar maš na računalniku :)

Bd570 mam sicer prklopljen v internet preko kabla mam pa prenosnik na wirless in lahko povem da tut mkw dela razn včasih lahko malo preskoč ampak samo pri 1080 sliki. Če pa je računalnik prklopljen na kabl pa brez problema.

Edino kar nimam pa niti ne vem zakaj ne je ta netfix ampak samo youtube,picasa,accuweather kar pa naj povem da dobr dela.

Uglavnm men ni žal in vem, da tudi tebi nebo!!

urli ::

Super, upam, da bom tudi sam zadovoljen. ;)

sulaco ::

Tudi jaz sem ga gledal: http://www.mediamarket.si/ads/blu_ray/l...

Povejta še kakšne izkušnje....590 ima HDD za ripanje CD-jev, kar ne potrebujem, zato je 570 zeloo atraktiven "gadget".

Razjasnita še tole:"We have one last design gripe, though--unlike nearly every other Blu-ray player we review, LG's players come in 1080i video mode by default. That's unfortunate, since many users won't realize this and change to 1080p, which means they'll be relying on their HDTV to do some of the serious video processing."

Pa še tole: "MKV files won't stream over the network"-je to res ??

Kako pa je s podnapisi?

LP

urli ::

vevrca je izjavil:

Jaz ga imam že doma :)

Zadevca je super... bere vse kar sem probal najbolj mi je pa všeč mrežno predvajanje ker lahko gledaš vse kar maš na računalniku :)

Bd570 mam sicer prklopljen v internet preko kabla mam pa prenosnik na wirless in lahko povem da tut mkw dela razn včasih lahko malo preskoč ampak samo pri 1080 sliki. Če pa je računalnik prklopljen na kabl pa brez problema.

Edino kar nimam pa niti ne vem zakaj ne je ta netfix ampak samo youtube,picasa,accuweather kar pa naj povem da dobr dela.

Uglavnm men ni žal in vem, da tudi tebi nebo!!


A preko USB-ja predvajanje filmov deluje ok (blue-ray, hd, divx...)? Nameravam kupiti USB ključ 32GB (ali zunanji disk), pa da vem, če se mi sploh splača. Recimo na mojem Philips LCD-ju predvajanje preko USB-ja ne deluje (zamik zvoka & slike) :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

vevrca ::

Vse kar želiš predvaja!!!

mkv,dvx,jpg,mp3...ni da ni in deluje ali preko mreže ali preko usb ali pa interenet.... (razen dvd film pokaže v večih fajlih to pa je bolje da se zapeče na cd kot dvd pa lepo dela)

Sam mam 500g zunanji disc BREZ NAPAJANJA in deluje fantastično.

Kot sem že omenil! Ko sem gledal Avatar 1080i preko mreže (film na prenosniku povezan na wirless) je delal ok je pa res da sem opazil, da je ene parkrtat kjer je blo velik detajlov mal slika zaštekala drugače pa dela. (Wlan povezava dobra).
Podnapise bere tut z šumniki, brez potrebe dodatnega faila z podnapisi.

Imel sem samo težava z posodobitev zato sem ga nesel na servis (DUST), kjer mi je zelo prijazen gospod posodobil. Bila pa je že nova verzija in mi je normalno posodobil brez problema.

Upam, da sem svetoval ok ;)

sulaco ::

vevrca:
Daj poglej prosim, ali res oddaja v 1080i po defaultu in ne 1080p kot bi moral....(ali se da vklopit 1080p)

Kako je s predvajanjem MKV-jev preko DLNA(mreže), predvaja ali ne? KOt sem razumel tebi šteka slika samo preko Wi-Fi (ali tudi iz priklopljenega HDD-ja)??

Ima kdo priklopljeno preko kabla (stream MKV iz PC-ja)??

Kakšno pa imaš mnenje o daljincu (na netu se nekaj pritožujejo nad njim)??

Hvala za odg., LP

vevrca ::

Razjasnita še tole:"We have one last design gripe, though--unlike nearly every other Blu-ray player we review, LG's players come in 1080i video mode by default. That's unfortunate, since many users won't realize this and change to 1080p, which means they'll be relying on their HDTV to do some of the serious video processing."


Tale zadeva še meni ni čisto jasna. Saj je povsem logično če se slika predvaja v boljši kakovosti torej p - progressive je potrebno preračunati večje število podatkov, kot pri i-ju. Torej ima TV več dela. Razen če gre tukaj za kakšen drug trik, da sam predvajalnik ne zmore predvajati dejansko v "p" načinu in le ta na to naredi upscale na "p".. Bom preveril proti večeru, kako je 570ka trenutno nastavljena in če se da le to spremeniti.

Tole pa piše pod funkcijami LGja:
1080P upscaling
DVD or Blu-ray players featuring 1080P up scaling can improve the picture quality of a Standard Definition (SD) DVD to that of Full High Definition (FHD) 1080P picture by using the HDMI connection and filling in the missing details. For the ultimate picture, a Blu-ray disc will provide all the detailed picture quality without the need for picture to be up scaled.


Daljinec pa tako tako :) v roko zelo lepo pade, je pa problem pri smernih tipkah, ker so z samim MUSIC IDjem zelo zelo skupaj natlačene, tako da se hitro zgodi da pritisneš kaj drugega.. Pa seveda svetleča plastika, ki se hitro nafila z prstnimi odtisi, amapk mene osebno to ne moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vevrca ()

vevrca ::

Evo še to sem preveril. Imaš možnost izbirat I ali P oziroma v večih resolucija oziroma auto.

Kar se tiče predvajan pa iz usb dela odlično (usb 500g brez zunanjega napajanja) za prevajanje preko mreže pa skoraj sigurno dela brez problema saj kot sem napisal, na wlan šteka zelo redko kar ne pomeni, da zarad tega nebi bilo gledljivo.

urli ::

Super, hvala ti za vse informacije. Sedaj samo še čakam, da prejmem predvajalnik ;)

sznn ::

Živjo, še jaz bi te nekaj vprašal, a imaš zunanji disk formatiran na fat32 ali na ntfs? Pač ali zmore brati ntfs diske ali samo fat32?

Hvala in lp
Se tudi jaz ogrevam za tega bd570, bd390 ima namreč slabši čip, če sem prav prebral podatke na na LGju.

vevrca ::

Bere oba formata... dejansko je pa vseeno ker je skoraj že vse na NTFS...

gregyk ::

Mene pa zanima, če imajo ti LG-jevi predvajalniki kak ti. "file manager", da se da datoteke na priključenem disku tudi brisati, ne samo gledati (pač sem navajen, da ko pogledam kak del izmed gore nadaljevank, da ga pobrišem; da naslednjič ne iščem povsod kaj sem že pogledal)? :)

sulaco ::

Hm, Hm tukaj pa ugotavljajo, da tale bd570 le ni tako superioren:
http://forum.blu-ray.com/blu-ray-player...

...očitno bo treba še malo počakat....:(

vevrca ::

Ja jaz za enkrat nimam pripomb. Razen glavni meni je rahlo počasen drugače pa vse ok ;)

braneg ::

Tale LG BD570 je res en čuden izdelek - na netu najdeš večinoma same odlične Expert Reviews, hkrati pa pod temi testi na desetine razočaranih uporabnikov, ki pišejo, da nikoli več ne bodo kupili nobenega LG izdelka. Glede na to, da sem si ga tudi sam ogledaval na podlagi odličnih testov (ker sedaj kupujem tudi 3D TV sem hotel preko LG-ja gledati 3D side-by-side MKV filme - ima kdo izkušnjo s tem?), sedaj pa me malo skrbi glede na slabe izkušnje uporabnikov, me zanima naslednje mnenje uporabnikov - ali sedaj naprava dela brez problema in so bili pretekli problemi (predvsem z MKV) odpravljeni s kakšno posodobitvijo naprave, ali pa so z napravo še vedno problemi?
-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: braneg ()

sktinkii ::

prosim rabim pomoc

sktinkii ::

imam lg bd 570 povezan z omrezjem,ze 3 meseca dela vse super,ali zdaj od enkrat v HOMELINK mi ne zazna serverja v laptop imam nastelan program nero media home 4,drugace Netcast dela brez problemov samo laptopa ki je kot server ne pojavi se vec v homelink,omrezje imam t-2 modem smartcom ,ve kdo prosim mi pomagajte da najdem tezavo....

bogdanv ::

Ljudje pišejo po forumih vse sorte in včasih je težko razbrati, kaj jih moti. BD570 je odličen predvajalnik. Uporabljam ga cca. 3 mesece in nimam resnih pripomb. Meni izpolnjuje vse zahteve, ni pa vsemogočen. Prednosti in slabosti bi strnil takole:

Prednosti:
- Predvaja AVI (DivX in Xvid), MKV, MP3 in JPEG preko USB in preko omrežja (DLNA in iz Windows share-ov)
- Bere zunanje in notranje podnapise v MKV datotekah.
- Šumnike v podnapisih prikazuje brezhibno (Kodna tabela Win1250-nastavljivo)
- Omrežna podpora
- Wifi N vmesnik
- CIFS klijent
- Za predvajano glasbo s CDja potegne iz Interneta ovitek in spisek skladb (GraceNote)

Slabosti:
- Ne predvaja MKV datotek, pri katerih je avdio multipleksiran z možnostjo "Header Compression". K sreči so take datoteke redke.
- DTS-HD zvok v MKV datotekah ne deluje. Tu nisem prepričan, da je kriv player, lahko da je moj A/V Reciever.
- Notranji podnapisi v MKV datotekah so malo grši od zunanjih (manjše črke, brez senčenja)
- DVD filme predvaja samo iz DVD-Video plošč, iz USB in omrežja pa ne.

@sktinkii: DLNA strežnika ne uporabljam, ker standard že v osnovi ne podpira podnapisov. Predlagam ti klasični Windows share iz laptopa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blu-ray predvajalniki - kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
367214 (4432) Anney
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551150851 (33420) king67
»

Edini blu-ray predvajalnik z MKV podporo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9019667 (12247) filipc
»

BluRay image na Samsung TV

Oddelek: Zvok in slika
303515 (2965) jest10
»

Kdo ima LG BD 390?

Oddelek: Kaj kupiti
61799 (1259) alenvprekrs

Več podobnih tem