» »

[PS3] Nakup PS3

[PS3] Nakup PS3

1
2
3 4 5

XsenO ::

Matr verjetno bom tudi jaz izkoristil ta deal čeprav imava z bratom že eno.
1 + 1 = 1

hojnikb ::

a kdo ve kak je normaln temp od fat ps3ja ?
idle v xmb pride do 78C na cell in cca 67C na rsx in tut ostane tak. Ko gejmam pa tam do 79C. Vent je kr glasn, ampak ne pretirano. Ko berem, je rsx bolj občutljiva zadeva za tempe, right ?
(termalna pasta je frišna, tak da to nebi smeu bit problem)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mavrik ::

Moj je idlal na 75-80 stopinjah in se segrel krepko čez to med igranjem. Je pa tudi postal nagravžno glasen in sem ga moral menjati za superslima.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

Sepravi, da nisn edini s temi tempi. Malo sumim, da tist aluminjast blok od cell-a ne dobi doberga stika, pa zato bol slab hladi. Pomojem bi malo modificiran blok + fan z 19 blejdi mogu mal pomagat. Ampak za silo očitno bo (če je delu pred mano 1000h bo tut zdej)

No ampak če je rsx problematičn glede yloda in ponavad ne gre čez 70C, pomoje nebi smel bit panike. Sicer pa fan control app pa fan na večji rpm... :D
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mavrik ::

Igranje iger pri tem da ti fan tuli na 100% pač ni za vzdržat no.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

No sj fan tak ni na 100% ko igram igre, ampak tih pa tut ni. V vsakem primeru nebi bil na 100%, ker nebi rad predčasno uničo ležajov ;)

Sam da mam približno idejo o "normalnih" tempih, ker v PC svetu bi me taki tempi že konkretno skrbel.
#brezpodpisa

kmetek ::

erm kje vidite temperaturo?

hojnikb ::

Homebrew ;)
#brezpodpisa

kmetek ::

ja hudiča no kaj je to že.

hojnikb ::

PS3 Fan Control Utility prikazuje tut tempe
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

medenko ::

hja preko homebrewa....ki ti pa zjebe psn account pa kak ban pade, no thanks :)

hojnikb ::

kje pa piše, da morš uporablat psn ?

Single player deluje BP brez neta oz. PSNja
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

medenko ::

ps+ ? posodobitve, updejti itd.....to pa vem SP brez neta.

hojnikb ::

ps+ nerabim, updejti pa manualno. Se da..
Sicer pa online načeloma deluje tudi z cfw, samo ne preko psnja (xlink kai)
#brezpodpisa

dolenc ::

Samo psn in vse njegove ugodnosti nimaš, oz maš, sam dolgo ne :D. Updejti, splet itd vse deluje. Ban pa trenutno kar hitro fašeš, jaz sem tud kak let nazaj veselo nažigal vseživo.. Zdej sem pa forever alone, pa sem mel vse stealth fore kar je blo tist čas navoljo :)

Sej če bi se nas par nabralo na xlinku, mogoče nit ne bi tko slabo izpadlo.

hojnikb ::

z malo previdnosti in uporabi vseh patchov in trikov tut psn dela BP.In tudi če te banajo, še vedno lahko prideš nazaj, če kje dobiš nov console id. Amapk je xlink kai bolj ziher zadeva. Škoda, ko ne obstaja metoda, da bi se dal preklaplat med cfw in ofw (en vflash za ofw in en za cfw)
#brezpodpisa

medenko ::

HARVEY NORMAN ima akcijo za 189,99€ 500GB + GOW SE, če to ni poceni, potem ne vem.

fast1slow ::

Jaz sem dal zanj 10€ več v bigbangu...

MKC00 ::

Ali kdo ve kateri FW je na tem PS3, ki je v akciji v Harvey Norman (189,99€ 500GB + GOW SE)?

kmetek ::

4.2 in več pomoje.

hojnikb ::

MKC00 je izjavil:

Ali kdo ve kateri FW je na tem PS3, ki je v akciji v Harvey Norman (189,99€ 500GB + GOW SE)?

sigurno ne tak, da bi se ga dal odklenat (doh, vsi superslim modeli majo fw novejšega datuma)
#brezpodpisa

fukich ::

zdravo!
sem v dilemi saj nevem ali bi kupil ps3 ali naj počakam ps4?
kaj je boljše?

hojnikb ::

ps4 (doh).
sam računaj da ps4 nebo imel v štartu take zbirke iger kot ps3 + malo rabljenihi iger. Pa online nebo več free.
#brezpodpisa

fukich ::

@hojnikb
aha samo ali bo še vedno narejenih dovol iger za ps3 ali bo potem imel ps4 več iger?

fukich ::

ker da si nebom jaz zdaj kupil ps3 čez pol leta pa pride ps4 pa bodo začeli vse igre delat za ps4

hojnikb ::

ne igre bodo še vedno prihajale ven za ps3, sam vedno manj. Lahko pa še pričakuješ kr neki udarnih naslovo za ps3 (naslednji cod, gta V, bf4)
#brezpodpisa

fukich ::

kaj pa se bo dalo igrat online npr. fifo 14 med ps3 in ps4?

hojnikb ::

najverjetneje ne..
#brezpodpisa

fukich ::

aha to pa ni vredu torej se bolj splača ps3 kupit?

hojnikb ::

da
#brezpodpisa

fukich ::

igre bojo dražje za ps4?

hojnikb ::

isto bodo stale..
#brezpodpisa

chuck ::

Kje se dobiti poceni kode za US PSN?

fukich ::

@hojnikb
ravno zdaj sem še pogledat pa bodo ps4 igre za 10 ali več eurov dražje

hojnikb ::

nebojo
tako kot za ps3 kot za ps4 so/bodo igre 59$/59€
#brezpodpisa

bauc01 ::

Lep pozdrav!

Odločam se za nakup PS3 konzole in sicer sem gledal to, ki je v akciji v Harvey Norman za (189,99EUR 500GB + GOW SE), pa imam nekaj vprašanj glede konzole saj ne vem skoraj nič o tem :D
Zanima me ali se lahko vse verzije konzol odklepajo in
ali se lahko free igre (če sploh obstajajo) kak downloadajo al se mora kupit original za ps3. Je potrebno kaj plačat za online igranje oz. za playstation račun?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauc01 ()

opeter ::

Ne vem, če se da odklenit Superslim konzolo ...
Če pa boš že šel odklepat, pa moraš vedet, da te lahko banajo (vržejo ven oz. ti zaklenejo račun) iz PSN-ja.

Vse to imaš napisano tukaj:
https://support.us.playstation.com/app/...
http://community.us.playstation.com/t5/...

Free igre? Hja, recimo, da kupiš PSN+ (plus) naročnino, v tem primeru so na voljo skoraj vsak teden (mesec?) kakšne zanimive brezplačne igre. In to ne neke brez zvezne, ampak pravi veliki, pa tudi kakšni manjši/indi naslovi. Ampak te so seveda vezane na ta PSN+ račun. Če nehaš plačevat, zadeva določen čas miruje, zna pa se zgodit, da slejkoprej izbrišejo dotični račun, če ne podaljšaš.

Igre, ki jih navadno kupiš preko PSN, pa ti seveda ostanejo (dokler konzola/disk ne crkne) in so tudi vezane na tvoj PSN račun. Ampak načeloma to ni problem, saj lahko račun reaktiviraš na novi konzoli. Sam to še sicer nisem delal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hojnikb ::

superslim konzole bi se naj dal odklenat z prihajajočimi mod čipi (cobra ode). sam pa zadeve nebojo poceni.
če hočeš backupe oz. homebrew je bolje kupit rableno konzolo, ki se da softwaresko odklenat.
#brezpodpisa

bauc01 ::

Torej se je ne da odklenit..
Aha tak da je psn+ plačljiv. Kaj pa če se samo prijaviš oz. ustvariš račun, moraš vseeno plačat naročnino in ali imaš potem dostop do kakšnih igric?
Se splača to nabavit? :P


Hvala za odgovore :D

opeter ::

PSN v osnovi ni plačljiv, igranje iger preko PSN v osnovi je brezplačen (v primerjavi z Xbox live). Torej igre, ki podpirajo spletno igranje (npr. COD serija, Warhawk ipd.) boš lahko igral brez, da bi plačeval neke naročnine.

Brezplačne igre pa, razen kakšnih demotov, kolikor vem, ne obstajajo. Vsaj na navadnem PSN.
Pri PSN+ pa dobiš cel kup (brezplčanih) iger, če jih seveda izbereš in si preneseš na trdi disk. Potem so te igre vezane na tvoj PSN+ račun. Ampak slednjega moraš plačevati (mesečna/letna naročnina).

Ne vem, no. Saj sam veš, če rabiš ali ne oz. če imaš dovolj denarja ali ne. Predvsem pa, če te zanimajo razne ekskluzive, ki so na voljo samo za PS3 (KillZone serija, Heavy Rain, Uncharted serija, God of War serija, Last of Us itn.)

Če pa se sprašuješ, ali se splača nabavit v smislu, da boš zadevo odklenil oz. dal odkleniti in gor poganjal piratske igre, potem je moj direktni odgovor zate: NE. Mogoče, če kupiš rabljenega debelinkota, tam so kakšne takšne opcije, a ne pozabi, da te lahko bilokdaj banajo iz PSN-ja (in adijo spletno igranje, nakupovanje iger itn.), če ugotovijo modifirano programsko ali strojno opremo. Da o tem, da lahko pri starih modelih bilokdaj fašeš YROD (rumeni prstan) sploh ne govorim.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

fukich ::

kaj če si kupiš ps3 dobiš zraven priložen polnilec za konzolo ali moreš kupovat baterija al pač kak to gre?

hojnikb ::

nope.
baterija je vgrajena v kontroler in se polne preko usb.
#brezpodpisa

fukich ::

aha pametno

hojnikb ::

pravtako lahko menjaš disk in daš noter večjega, brez hackanja in izgube garancije...
#brezpodpisa

fukich ::

aha pa se mi bolj splača 12g vzet al 500g?

hojnikb ::

odvisno.če dobiš poceni 500gb, potem rajš tega vzam..
#brezpodpisa

fukich ::

hojnikb ::

pa sj ga ma harvey norman za ~190€
#brezpodpisa

fukich ::

ja samo belega

hojnikb ::

in v čem je problem ?
deluje identično kot črn ps3
#brezpodpisa
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PS4 (strani: 1 2 3 4159 160 161 162 )

Oddelek: Konzole
80701264374 (36429) DejchSLO
!

PS3 vs. Xbox 360 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Konzole
478264447 (10685) Larisabrownb
»

Konzola za 7 in 9 letnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6713052 (10549) opeter
»

xbox za sina (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
6814136 (12444) scipascapa

Več podobnih tem