» »

Digital Sky Technologies kupil ICQ

Digital Sky Technologies kupil ICQ

ICQ

Slo-Tech - Digital Sky Technologies (DST) je najavil namero o prevzemu ICQ-ja, ki je od leta 1998 v lasti AOL-a. Za nakup bodo odšteli 187,5 milijona dolarjev, čeprav je AOL sprva hotel iztržiti dvakrat več. Na lanski dražbi so sodelovali še Naspers, ProfMedia in Tencent, a so ponudili premalo.

ICQ je bil eden prvih sistemov za instantno sporočanje (angl. instant messaging, IM), ki je bil sprva popularen po vsem svetu, kasneje pa ga je na Zahodu izpodrinila konkurenca. Leta 1996 predstavljeni ICQ izraelskega podjetja Mirabilis je ostal priljubljen v Rusiji in drugih vzhodnoevropskih državah, znatno število privržencev ima še v Nemčiji in Izraelu.

ICQ je od junija 1998 v lasti AOL-a, saj je tedaj slednji za 407 milijonov dolarjev prevzel celoten Mirabilis. Mnogi so se takrat spraševali, čemu je bil prevzem potreben, saj je imel AOL že svoj program za IM, ki se je imenoval AIM, in ga je kasneje poenotil z ICQ-jem. ICQ ima dandanes 32 milijonov obiskovalcev na mesec, dostopen pa je v 16 jezikih.

Digital Sky Technologies je bil ustanovljen leta 2005 in je zrasel do največjega internetnega podjetja na rusko govorečem območju. Skupaj s partnerskim DST Global imata deleže v Facebooku, Zyngi in GroupOnu.

20 komentarjev

mtosev ::

icq je beden proti MSNju. Msn mi je 100x boljsi. btw a ni mIrc bil prvi?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mipe ::

Ne vem, če je IRC protokol instant messaging... Tam se gre bolj za klepetalnice. Sicer pa sem nekoč uporabljal ICQ, a ne več zaradi spambotov.

Lawler_ ::

Men pa MSN nikol ni biu preveč fajn, IRC mi je biu od zmeraj dost boljši.

marvin42 ::

eni primerjajo hruške in jabolka
Mostly Harmless

Lawler_ ::

marvin42 je izjavil:

eni primerjajo hruške in jabolka


Ki oboje spada pod hrano. Stvar okusa :)

bf4ed ::

Na msn sem šel samo zato, ker so vsi kolegi pobegnili iz irca na msn... Je pa bil irc dosti boljši 8-)

Spock83 ::

Mipe je izjavil:

Ne vem, če je IRC protokol instant messaging... Tam se gre bolj za klepetalnice. Sicer pa sem nekoč uporabljal ICQ, a ne več zaradi spambotov.


Evo točno zaradi spambotov sem nehal uporabljat.

dunker ::

Ja, MSN res ni nek presežek na nobenem področju, pa ga vseeno večina izmed nas uporablja vsak dan. Na nek način žalostno. :|

Sicer se pa tudi jaz rad spominjam časov IRCa, ki je imel komponento, ki je MSN žal nima - namesto, da si zaklenjen na svoj krog prijateljev, si lahko tam dejansko spoznaval nov folk (roko na srce, bolj folkinje, hehe, ampak okej). :D

BigWhale ::

IRC in MSN sta dve precej razlicni zadevi.

Lawler_ ::

dunker je izjavil:

Sicer se pa tudi jaz rad spominjam časov IRCa, ki je imel komponento, ki je MSN žal nima - namesto, da si zaklenjen na svoj krog prijateljev, si lahko tam dejansko spoznaval nov folk (roko na srce, bolj folkinje, hehe, ampak okej). :D


Jp, in to je razlog ki mi je IRC boljši kot pa kakšn IM. Sicer pa IM (MSN,...) sploh ne uporabljam več, samo še FB :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lawler_ ()

opeter ::

Jaz pa elektronsko pošto. Ali pa še to ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tear_DR0P ::

roko na srce, bolj folkinje, hehe, ampak okej

internet - where men are men, women are men, ...

sam sem uporabljal ICQ, ampak mi ni bil všeč, ker je bil v glavnem namenjen one on one pogovorom, raje sem imel dinamiko IRCa in pa IRC partyje - MSN sem pa spoznal z Win XP in dobil občutek da je še en grd nadomestek za ICQ

sem se pa ravno zadnjič spraševal če to še živi
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

uros_m ::

Skype je takoj za IRC-em, vse ostalo pa je ščiš. Še Skype postaja vse bolj okoren.

Jumping Jack ::

Primerjati programe za instant messsaging z IRCem je približno enako smiselno kot primerjati telefon z nočnim klubom... Hint: te stvari imajo POPOLNOMA drug namen.

Bakunin ::

se vedno je IRC najboljsi nacin za (pregledno) skupinsko "tipkanje".
Protokol je odprt in transparenten. Ce rabis kodiranje imas na voljo SSL vrata na IRC streznike, nickserv, itd ...

irc.sioff.net @ 5:53 - 77 users

CyberPunk ::

Hehe, fin je bil ICQ, dokler ga ni AOL prevzel in Microsoft pricel ornk delati na tem, da je njihov MSN Messenger postal uporaben. AOL pa tako ali tako nikoli ni vedel, kaj poceti z ICQ. Me prav zanima, kaj nameravajo novi kupci, bodo morali res kaksno revolucionarno novost dati ven.

MrStein ::

IRC omogoča 90% kar omogoča MSN (ali drugi).
Pa 10 let jih je prehitel.

Je pa res manj šminke in "Vau, kak kul to zgleda, mor'm še jaz met" faktorja.

Pa da je MSN klient bundlan z Windows, celo zažene se pri vsaki prijavi/zagonu avtomatsko, je mogoče kaj vplivalo na njegovo razširitev.

(Skype sam tudi uporabljam verzijo 3.8, ker štirka je 90% bloat na bloat)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CyberPunk ::

Ta zadnji Skype pa res ni bloat. Si pac moras vzeti tistih par minut, da gres skozi nastavitve, vklopis compact view, izklopis prikaz Outlookovih kontaktov in se kaj. Potem ostane cisto majhna in uporabna zadeva, kot je od vedno bila. 8-)

MrStein ::

Torej vsi ti koraki, da dobim nekaj, kar že imam ? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bakunin ::

cyberpunk - skype bo kljub "compact view" ipd. se vedno jedel prevec pomnilnika za to kar ponuja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rusija blokirala Telegram, Kremelj prisiljen preiti na ICQ

Oddelek: Novice / Zasebnost
2010040 (6512) Jst
»

Ruski milijarder ustanovil in podelil nove nagrade za fiziko

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
389908 (7372) nekikr
»

Vlagatelji razgrabili za milijardo novih Facebookovih delnic

Oddelek: Novice / Ostale najave
104838 (3802) Phantomeye
»

Cisco se zanima za Skype

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
145425 (4681) mtosev
»

Facebook dobil 200 milijonov dolarjev

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
224972 (3809) Ziga Dolhar

Več podobnih tem