» »

Slate in Courier sta odpovedana

1
2
3

Gregor P ::

Limit-sky je izjavil:

Yap, talk is cheap.
"Talk" je eno, brati pa drugo, ampak kaj bi ti vedel o tem>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Limit-sky ::

""Talk" je eno, brati pa drugo, ampak kaj bi ti vedel o tem"
Imaš popolnoma prav!

Gregor P ::

Hvala:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

nodrim ::

nekikr je izjavil:

Nodrim: katere funkcije so manjkale prvemu iPhonu? Katere funkcije manjkajo iPadu (USBja, SD kartic ipd. ne bo, kot tega po vseh teh letih ni za iPhone)?


manjkale so točno te, ki so jih v naslednjih različicah dodajali ;)

Limit-sky ::

"manjkale so točno te, ki so jih v naslednjih različicah dodajali ;)"


Zakaj so že prodali 1 mio. iPadov, kljub temu, da vsi vedo, da nima USB, flasha, kamere, itd? Pa preidimo iz Apple oltarčkov po trgovinah na kaj bolj inteligentnega.

IceIceBaby ::

Limit-sky, apple "oltarčki" niti niso neumen razlog za prodajo. Ni ravno skrivnost, da dobro urejen in pomožnosti ločen prodajni prostor v retailu dela čudeže. Primer: Apple "oddelek" v Harvey Normanu v LJ, če poznaš. Že dolgo nisem bil, ampak svoje čase so kar lepo prodajali Apple robo ravno zaradi tega.

Problem je, ker morajo trgovci rezervirati prostor in ga urediti. Tega ne delajo za vsak produkt, ampak samo za tiste najbolj prodajane znamke. Torej, imaš začaran krog. Če se izdelek dobro prodaja ga vsi želijo prodajati in se še bolj potrudijo, da imajo lepo urejene prodajne prostore.

Pa Apple ni edina znamka, ki dela take stvari. So pa tako močni brandi redki.

On topic: vsak, ki zna malo razmišljati ve zakaj se iPad dobro prodaja. Kombinacija novega izdelka, privlačnega dizajna, relativne zmogljiv je pa Apple zna prodajati.

nekikr ::

nodrim: očitno so te hudo uporabne funkcije bolj """manjkale""" kot manjkale sicer se ne bi prodalo toliko 1G telefonov. Pa 2G. Pa 3G. In kot kaže sčasoma tudi 4G... Ne trdim, da je bil 1G telefon oh in sploh hudo hud, a trenutno b trgovini nimaš enega telefona, ki bi bil bolj primeren za rajo, kot pa iPhone 1G. Kaj šele 3G(S).

Včeraj zvečer sem bil na večerji z eno punco iz švice. Reče mi, če poznam koga, ki kupi Nokio N97, skoraj nova. Čemu hudiča to prodajaš, vprašam začudeno. Ker je bedn, odvrne ona. Kupila sem si iPhone 3GS in to je pravi telefon, vse ostalo je en velik smeh, nadaljuje. In potem rečem zakaj hudiča ne proda v Švici kjer je kupna moč večja za take igrače in mi pravi da zato, ker ima tam vsak drugi iPhone. Povečini zaradi ogromno lokaliziranih aplikacij, ki ti res pridejo prav in jih na drugih telefonih enostavno ni ali pa so slabe. Toliko o konkurenci...

d0rK ::

Če imaš 300 milijonov potrošnikov+ ti verjetno ni problem prodat en milijon izdelkov. Sploh če si Apple. Počakejmo raje na cifre parih mesecev preden si ga vržete na roko.

iPhone 2G je pa itak krš. In ja, imam ga. Če bi vsaj vprašal, kaj manjka 3GSu.

Limit-sky ::

kst, se strinjam s tabo. Ampak trditi, da je na japonskem prodaja iPhona takšna kot je, le zaradi teh oltarčkov, je IMO debilno.

Vsekakor je dejstvo, da so pri Applovem marketingu mnogo bolj sposobni od konkurence. In če ni izdelek pravi, da bi ga marketing prodajal, trg prav hitro pogrunta "hoax". Spomnim se Viste. In če bi Apple razmišljal podobno, mu ne bi tržni delež konstantno rasel, ampak ravno obratno.

Upoštevati je treba, da ima Apple veliko večji vpliv na consumer electronics trg ravno zaradi tega, ker ponujajo HW in SW in lahko sami usmerjajo (vsaj v nekih okvirjih) trende, ki pa niso vedno nujno všečne večini. Aktualni primer je flash. In verjamem, da Apple veliko časa posveča prav rešitvi tega problema oz. alternativi.

d0rk, če ima konkurenca (kolikor jo je pač še ostalo) namen prodati 300.000 v enem letu... Hmm, ne vem, no.

"iPhone 2G je pa itak krš. In ja, imam ga. Če bi vsaj vprašal, kaj manjka 3GSu."

Jasno, da je krš, kaj si pa pričakoval od 3 leta starega telefona?
Zakaj si ga pa sploh kupil? A ti niso pustili prebrati featurjev?Je bila mogoče fletna punca za pultom, pa se nisi mogel upreti? Ali pa si samo "nasedel" oltarčkom v trgovinah?

d0rK ::

Krš je bil že ko je prišel ven. In, da si ne boš belil betice z ugibanjem - dobil sem ga.

Ne vem, ne sledim, kdo točno je rekel da bo prodal 300k kosov do konca leta?

nodrim ::

Limit-sky je izjavil:

"manjkale so točno te, ki so jih v naslednjih različicah dodajali ;)"


Zakaj so že prodali 1 mio. iPadov, kljub temu, da vsi vedo, da nima USB, flasha, kamere, itd? Pa preidimo iz Apple oltarčkov po trgovinah na kaj bolj inteligentnega.


sej ne pravim, da je iPad slab, niti da je bil iPhone 1G slab ... imata pa oba brezveze okrnjene funkcije, ki so v ostalih telefonih že dolgo prisotne oz. so pričakovane ...

to je seveda moje mnenje zakaj takrat še nisem šel v nakup iPhone-a ... zdaj, ko mi je za iti na to naslednjo generacijo telefonov, pa vidim, da iPhone (3G ali novejši) niti slučajno ni več slaba izbira (za moje pojme) ... škoda, da pri Apple-u ne naredijo dveh modelov .. enega okrnjenega za t.i. "rajo" in enega z vsemi pričakovanimi funkcijami ... in enako pri iPadu ... škoda je, da moramo naprednejši uporabniki čakati na 3. generacijo, če je večina teh funkcij, ki so jih naknadno dodajali, bila prisotna na trgu že lep čas ...

samo upamo lahko, da se bo našel še kak proizvajalec, ki bo ponudil popolnoma primerljive izdelke (glede na celotno ponudbo, uporabniški vmesnik, gladkost delovanja itd.)

IceIceBaby ::

Funkcije niso okrnjene brezveze, ampak gre za nižanje cene. Že tako niso poceni, če bi not tlačili še dodatne module in za razvoj OSa zapravili še dodatnih par mesecev bi zadevo težko prodajali za tako ceno.

darksamurai ::

IceIceBaby je izjavil:

Funkcije niso okrnjene brezveze, ampak gre za nižanje cene. Že tako niso poceni, če bi not tlačili še dodatne module in za razvoj OSa zapravili še dodatnih par mesecev bi zadevo težko prodajali za tako ceno.


Lahko bi prodali za enako ceno. Res pa je, da bi jim pri vsakem prodanem telefonu dobiček padel za 5%. Še vseeno pa bi jim v žepu ostalo ogromno in res ogromno denarja. Poleg tega pa imajo še razlog za nove verzije (2,3,4...).

IceIceBaby ::

Lahko bi prodali za enako ceno. Res pa je, da bi jim pri vsakem prodanem telefonu dobiček padel za 5%. Še vseeno pa bi jim v žepu ostalo ogromno in res ogromno denarja. Poleg tega pa imajo še razlog za nove verzije (2,3,4...).


Če smo že na tem bi lahko prodajali po nabavni ceni, ali pa plačali ljudem, da uporabljajo njihove izdelke.

d0rK ::

Apple bo res bankrotiral če bo še par čipov vgradil, ja. :)))))))

Sploh se ne hecat. Glavni razlog za okrnjenost je zato da bodo mel materjal da prihodnje modele. Ki bodo spet "magical"!

IceIceBaby ::

Če bo par čipov vgradil ne...če bo pa nasilno dobiček nižal, ko to ni treba pa definitivno.

Delnice jim ne rastejo zastonj. So eno redkih podjetji (sploh v IT), ki mu uspeva nizati visoke dobičke in konstantno rast tudi v recesiji. Očitno vejo kaj delajo in očitno bi radi še nekaj časa to počeli.

Lahko pa se zadeve lotijo kot nekateri "konkurentje" in se z discountanjem pokopljejo.

BlueRunner ::

Jah... to je pa razlika med podjetji, ki igrajo na karto cene (in zato ustvarijo večino prodaje) in podjetji, ki igrajo na "celotno izkušnjo".

Oltarčki, kakor jih je nekdo posmehljivo poimenoval, so samo izraz drugačen filozofije produkta. Ali lahko to uspe vsem? Verjetno ne. Ali je to najboljši recept za world domination? Zagotovo ne. Ampak dokler je podjetje sposobno ponuditi nekaj več in nekaj drugačnega, potem bo to podjetje ustvarjati večje dobičke.

Na koncu dneva pa šteje samo to koliko dolarjev dobiš nazaj za vsak dolar, ki ga vložiš. Nekateri tukaj štejejo cente in prodajajo v miljonih kosov, drugi štejejo dolarje in prodajajo v deset ali sto tisočih kosov.

Ali bi lahko 1. generacija iPhone ponudila kaj več? Zagotovo. Vendar pa nekateri pozabljajo ali pa jim gre neizmerno na jetra to, da je ta "okleščena" napravica postavila prečko in mejo. Mejo o temu kaj je pameten telefon sedaj lahko merimo na obdobje pred iPhone in obdobje po iPhone. Preprosto zato, ker je Apple odkril magično formulo, ki je v določenem trenutku najbolje delovala: velik zaslon na dotik (PDA svet - poslovna uporaba), privlačen in tanek design (Motorola Razr - ljudje so si to želeli, ne pa telefon, ki jim pripet na ramo med tekom izgleda kot zadnji stadij agresivnega tumorja) ter, kot bistvena komponenta, One AppStore to Rule Them All.

Po prihodu in uspehu iPhone pa so nenadoma vsi ostali pograbili te ideje in jih začeli razvijati. Lepo. Mislim, da se je s tem odgovorilo kdo je bil bolj inovativen, katera naprava je bila bolj disruptivna in zakaj imamo danes poplavo različnih naprav in napravic, ki bolj ali manj posnemajo ta uspešen koncept.

Konec koncev, ali ni imitiacija (Ovi, telefoni brez tipkovnic in peres, integracija mm predvajalnikov ...) konec koncev samo potrditev uspeha določene strategije?

Gregor P ::

Ne, če se resnično gremo, kdo je bil prvi; tako pa ne gre za to, Apple je ujel "pravi moment" in to je zelo težko in se ne de kar posnemati kot bi si to morda druge firme želele.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

IceIceBaby ::

Prav tako kot so ujeli pravi moment z iPodi? Pa music storom, pa iMaci, prenosniki in nenazdnje, osebnimi računalniki?

Očitno imajo res srečo.

Gregor P ::

To nikakor in nikoli ni povezano s srečo!
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BlueRunner ::

Ne, če se resnično gremo, kdo je bil prvi;

Za vsako posamično stvar je vedno bil nekdo prvi. Apple pa je bil prvi, ki je vse te kocke združil v hišo. Nekdo, ki ima Lego kocke bo sestavil hišo, nekdo drug pa z več domišljije bog si ga vedi kaj.

To nikakor in nikoli ni povezano s srečo!

Heh... kst je tole s srečo kar ironično potegnil...

Sam pa mislim, da je potrebno imeti tudi kanček sreče. Katera koli izmed teh stvari se bi jim lahko tudi zalomila. Torej bi lahko imeli "nesrečo".

Pomembno je samo to, da "sreča" v poslu ni bistven faktor. Ne pri Dell-u, ne pri HP-ju, ne pri Applu.

Sicer pa... glede na to kako zelo je Applu uspelo z iPod, iTunes in iPhone, je trenutno največja ovira Applu predvsem Apple sam. Na iPad in dejansko tudi vsakega naslednjega iNekaj je/bo obešenih tako veliko pričakovanj na eni strani in tako veliko prezira to teh zaprtih platform na drugi strani, da je že prav hecno kako Apple še ni "uspel" pogrniti na teh resnično kolosalnih pričakovanjih.

Ne rečejo kar tako na El Regu "Jesus Phone"...

Zgodovina sprememb…

kopernik ::

Se mi zdi, da je zelo pomemben tudi vidik hitrosti. Applu uspeva hitro priti na trg z novimi produkti. Podobno kot recimo googlu pri "oblačnih" storitvah. Ostali mencajo in cincajo ter dajo nekaj ven šele takrat, ko Apple prodaja že drugo generacijo določenega produkta. Konkurenca napada in grize, žal pa si tudi sama zabija žeblje v krsto z napovedmi o huper-duper izdelkih, ki jih odpovejo ali pa izdajo zakasnjeno in okrnjene.

Stark ::

Vsekakor sam nisem kupil MBP zaradi Applovih reklam, ker jih vidim (sem jih videl) v Slovenijo bolj malo ali nič, pač pa bolj zaradi pozitivnega mnjenja in dobrih člankov v Jokerju nekaj časa nazaj in dobrih mnenj ljudi. Če bom z njim zadvoljne še naslednji 2 leti bom skoraj zagotovo spet kupil Maca.

Kar se tiče kaj kdo ima in kaj ne je brezpredmetno. Ko delaš (ožji) izbor izdelkov skoraj pri vsakemu najdeš nekaj kar te moti. Sam iPhona nimam, me pa čudi folk, ki se pizdi, da ne moreš (nisi mogel, sedaj lahko) pošiljati MMS. Potem ga pa vprašaš koliko si jih poslal do sedaj in ti reče, da 5 v 2 letih odkar ima telefon. Čemu potem pizdenje zaradi MMS. Sam iPhona nimam, bi ga pa z veseljem imel, če bi mi ga kdo podaril / imel več denarja, da bi si ga kupil. Res je bedno, da si omejen z nekatero tako stvarjo, ki jo ima večina telefonov, toda, če tega ne uporabljaš se mi zdi brezveze.

To je bil šele prvi telefon, ki ga ja naredil Apple in z njim dobro premešal karte. Poznam ljudi s touchscreen telefoni, samo vsi zasloni in vmesniki so jajc v primerjvai z iPhonom. No bili. AppStore ima ogromno aplikacij, nekatere firme pa zelo malo. Symbian, ki mi je bil včasih kul mi je na Nokii, ki jo imam dokaj beden in okoren.

Bor H ::

Jst sm pa lih zanč razmišljal (ko sem uporabljal mojo nokio 5800), da ubistvu me pri njej ne živcira kako izgleda vmesnik ampak samo in izključno počasnost in pomanjkanje RAMa, torej ni problem design ampak HW in optimizacija SWja.

nepodpora MMSom je bila sicer jasna, podobno kot zdj flash, pač naj folk prešalta na emaile, kar je razumljivo, ampak preprosto obstaja preveč ljudi z mobiteli, ki nimajo dostopa do maila in/ali nočejo plačevati prenosa podatkov, da pa potem uvedejo MMSe v iPhone OS in jih prvi generaciji ne dajo "ker tega pač ne more podpirat" je pa laž prve klase, ima enak HW kot 2G in še najdl so se na Cydiji programi za MMSe za 1G

nekikr ::

Kaj je s tabo? MMSov v 1G ni bilo, ker Amerika tega ne pozna... ko so jih začeli prodajati po celem svetu si pa lahko kupil SwirlyMMS in z njim pošiljal MMSe. In to je bilo vsega 3 mesece po izidu (mogoče 4, tega je že davno). 1G je čisto lepo pošiljal MMS. Spet en, ki tega še v roki ni držal pa lapa na polno.

d0rK ::

In razlog da ni MMS te dni podprt kljub temu da je na 3G in 3GS? A bo preveč izmozgalo baterijo? :((( Bulšit. And fuck Swirly, hočem native podporo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

Limit-sky ::

"And fuck Swirly, hočem native podporo."
Simple, buy Nokia. ot vsak pameten uporabnik, ki potrebuje MMS.

Kdo pa si ti, da nekaj zahtevaš od Appla?

d0rK ::

LOL. To je način ja. Sej fanatični Eplarji radi date hlače dol "for the greater good".

Povsem zanemari dejstvo da nisi odgovoril na vprašanje zakaj niso vključil podpore za MMS na 2G telefon.

nekikr ::

Dork: Ne vem kaj je razlog. Mogoče to, da MMS kot tak prinaša izgubo, saj v povprečju vsak uporabnik pošlje 4 MMSe mesečno. SMSov, ki operaterja stanejo bistveno manj, pa preko 350 (podatek za Q2 2008 v Ameriki je 357).

Pa tudi glede na splošno razširjenost Edge in 3G ne vidim razloga, zakaj bi dodatno plačeval za MMSe, če lahko hitreje, lažje in zastonj* pošljem nekaj po mailu. Zakaj hudiča bi hotel nekaj starega, če je nova stvar boljša?

Limit-sky ::

"LOL. To je način ja. Sej fanatični Eplarji radi date hlače dol "for the greater good"."
Ne razumem, kaj ti ni jasno v mojem odgovoru?

Nimam pojma zakaj ni Apple vključil MMS v prvi iPhone. Ti imaš gotovo odgovor na to. Naj ugibam kaj vsebuje: gestapovstvo, zaprtost in cuzanje potrošnikov?

Imam iPhone 2G in imam tudi MMS podporo s točno 0 poslanimi in prejetimi MMSi.

Bor H ::

Sprejmem razlog da MMSa ni bilo v 1G, ampak ko so uvedl MMSe v 2G jih niso dal v 1G ker tega ne more podpirat, pa lihkr je en trdil da je v treh mescih bila na voljo aplikacija. A ne gre kle za eno grdo grdo laž?

d0rK ::

Aha, še ena finančno motivirana odločitev iz korporativne amerike. Samo mi ni čisto jasno zakaj bi storitev prinašala izgubo, sploh če se jih pošlje tako malo. Poleg tega so podprti na 3G in 3GS, kar pomeni da jih omrežje podpira. Sam telefon jih pa native ne.

Zakaj so MMSi še aktualni? Ker babe še vedno rade pošiljajo "zanimive" fotke po MMSjih. :] Email klienta je pa ne bom učil uporabljat, zato da jo vidim v kopalkah. Pa a veš, to bi razblinilo vso spontanost in romantiko. ;-) Pa tudi drgače imam polhno kolegov/sorodnikov ki imajo starejše telefone kjer mail ni grozno dobro podprt.


Tvoja uporaba MMSov me like, nič ne zanima, Limit-sky. Meni bi kosristili. Sigurno nisem edini. Storitev je na telefonu možna, omrežje jo podpira. Razloge za nepodporo na telefonu s strani Appla si pa kar sam nariši, lahko kar s pomočjo besed, ki si jih sam uporabil.

nekikr ::

Kapitalizem imamo, veš. Posledično se morda ni splačalo za tistih nekaj MMSov mesečno izdelati native podpore. Jebiga. Raje imam manj programov a dodelanih, kot Nokiin (ali kaj podobnega) tri metre dolg spisek neuporabnih "feauturjev" ;)

Limit-sky ::

In kaj ti preprečuje nakup milijona cenejših aparatov s podporo MMS? Resno te sprašujem?

Jaz bi si takoj nabavil Porsche Boxterja, ampak ta polizdelek ima samo 2 sedeža?!?! Pa še vsak yugo je imel 4 :).
Saj ne, da bi nujno potreboval 4 sedeže, ampak za 3 bejbe na morje peljat tu pa tam pa pride prav.

nekikr ::

No, tole pa je primerjava na mestu :)

Bor H ::

Tukej sta dva zica bolj v kategoriji tipkovnice..

MMS je pač relativno preprosta tehnologija, ki so jo kasnje implementirali tudi pri applu, sam da so vseeno opletal zravn z lažmi.
In ne morm ti pomagat če ne vidiš da je vsak izdelek lahko boljši in se pač to v "kritičnih krogih" rado izpostavi, če ne bo nihče kritičen tudi razvoja ne bo.

Limit-sky ::

Saj ni važno v katero kategorijo spadajo zici.
Jaz hočem 4 zice v boxterju! Vsak yugo jih je imel!

Pa zakaj nimajo vsi telefoni email odjemalcev? A to ni standard? A se ne pošlje mnogokrat več emailov kot MMS-ov? Dokaj enostavna tehnologija, razširjena, poznana...

d0rK ::

Lepo da imamo kapitalizem. Ampak jaz še vedno ne razumem kje imajo izgubo če podprejo MMS na 2G, je je pa zadeva podprta na 3G in 3GS. Mar ni teh dveh aparatov skupaj več kot 2G telefonov?

Bednim primerjavam z avti se pa lahko ognemo. Ponavadi se kremžim, ko MrStein začne z njimi.

nekikr ::

Če bi imeli s tem profit, potem bi sigurno naredili. Na to se lahko zaneseš. Primerjave z avtomobili so povečini res neumne, a tale je povsem na mestu.

Bor H ::

Ni, če daš še dva zica v Boxterja mu spremeniš obliko, če daš podporo za MMSe v iPhone je nič ne spremeniš, kar so dokazali z naknadno podporo.
Profit imajo pa preprosto tako da režejo podporo določenim stvarem za stare modele, preprosto da ljudje kupijo nove. Razumem da multitaskinga ne dajo "starim" iPhonom, ampak da so 1G pustili na suhem z MMSi je pa kretenizem.

edit: Boxer->Boxter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

d0rK ::

Zakaj nimajo vsi telefoni email klientov? Ker je novejša tehnologija? VEČINA folka ima dumbphone. Katerim se ne nadgrajuje software, oziroma, praktično nihče ga ne, tudi če podjetje izdaja popravke. In MMS predates email na telefonih. Ker je posledično prišel email pozneje, starih telefonov se pa ne posodablja, email manjka. Potrebuješ kako sliko?

Nekikr, ne poznam točno naročniških planov za telefone v USA. Vem da lahko zakupijo količine določene storitve. Iz tega izhajam da kdor hoče imet MMS bo plačal zanj.

Primerjava z avtom se mi ne zdi na mestu. Dodatna vgraditev sedeža v avto je, erm, nemogoča. Implementacija MMSa je izključno softwerski poseg. Very possible.

Limit-sky ::

"Primerjava z avtom se mi ne zdi na mestu. Dodatna vgraditev sedeža v avto je, erm, nemogoča. Implementacija MMSa je izključno softwerski poseg. Very possible."
Sploh ni relevantno zakaj za tole temo. Bolj se mi zdi pomembno, da jaz hočem 4 zice. Kaj naj naredim? Po vseh forumih težim folku, da so pri P. tepci, ker ne znajo vgraditi 4 zice v avto in se spotoma še ob vse, ki si lastijo omenjen model, obregnem, češ, da so oni tudi tepci, ker si niso kupili avta z vsaj 4 sedeži in sedaj ne morejo peljati 3 bejbe na morje. Pa čeprav bi mi vsi razlagali, da se full fino pelje, usnje diši, pospeški in da je za njih to najboljši avto. Tepci - 2 sedeža v avto za 100.000 EUR.
Ali grem iskat kako drugo rešitev, ki bi mi ustrezala?

Email je nova tehnologija? OK, potem čisto razumem. Verjetno pa je tole podobna zadeva, kot zakaj ne morem na WM 6.5 ali na BB nastaviti več exchange accountov?

Keyser Soze ::

Limit-sky je izjavil:

Jaz bi si takoj nabavil Porsche Boxterja, ampak ta polizdelek ima samo 2 sedeža?!?! Pa še vsak yugo je imel 4 :).

A, a, a... Porshe je kar fajn firma. Ki ti ponudi opcijo oz. raznolikost.

In te ne jaha z raznoraznimi omejitvami vožnje samo do 50km/h in zgolj po avtocesti (če greš na regionalko maš pa "warranty void").:)
OM, F, G!

d0rK ::

Res pričakuješ, da se bom tukaj jajcal s teboj in tvojimi primerjavami?

Ti nimaš prav, jaz pa imam. It's that easy. Če bi hoteli bi lahko implementirali ampak je očitno lažje silit uporabnike na nov telefon.

Apple ima na obstoječi platformi možnost da brez problema vgradi novo funkcijo. Porsche na obstoječem že zdizajniranem avtu tega ne more storiti. Poleg tega je Boxter že v osnovi zasnovan kot športni avto in kot tak je okrnjenost pogojena z namenom. Ali je potem tudi iPhone že v osnovi zasnovan kot krš? Ko ti kupiš Boxterja točno veš kaj boš imel na avtu več ali manj do konca življenske dobe avtomobila. Pri smartphoneu ni tako. Za kar si lahko, še posebej kot 2G owner, zelo vesel, ker osnova je bila drek.

Zank Exchanga ne poznam tako da se v to debato sploh ne bom spuščal. Je pa zagotovo več [vsaj potencialnih] uporabnikov MMSja kot Exchanga.

nekikr ::

Sigurno je tako Dork. Ker imaš ti prav mi pa narobe. It's that easy.

Taki argumenti so mi vedno najboljši :)

Limit-sky ::

Saj te Android tudi ne omejuje. Ali pač?

Ampak jaz hočem boxsterja...

"Zank Exchanga ne poznam tako da se v to debato sploh ne bom spuščal. Je pa zagotovo več [vsaj potencialnih] uporabnikov MMSja kot Exchanga."

Ampak zakaj me omejujejo? Exchange rabim vsak dan, MMS pa še nisem nikoli. Pa je samo SW.

d0rK ::

Takoj sprejmem boljšega. Nimam predisponiranega sovražstva do Appla [če odmislimo debilen marketing in Steva Jobsa].

1. Finančni argumenti padejo. Je več Apple telefonov ki podpirajo MMS kot unih ki ne.
2. Nezmožnost podpore pade. Obstajajo 3rd party aplikacije ki storitev omogočajo.

Si omejen, Limit? Sem rekel da ne poznam zank Exchanga in da se ne bom spuščal po tej poti. Ga ne uporabljam in ne poznam [možnih] upravičljivih omejitev.

Edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

nekikr ::

1. Finančni argumenti ne padejo. Če se jim ne splača 8in očitno se jim ne) tega ne bodo omogočili.
2. Da ne podpira je bila blamaža.

CoolBits ::

Kaj se tukaj prcate okrog MMS, ko pa je tema o tem da ostali, razen appla, ne zmorejo ene normalne tablice skupaj spacat?

Gregor P ::

Saj tudi Apple ni "spacal" neke normalne tablice, ampak tako posebno:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MWC - HP predstavil Slate 7 z Androidom

Oddelek: Novice / Android
185843 (4681) PrimozR
»

HP ukinja webOS mobilnike in tablice

Oddelek: Novice / Ostale najave
236761 (5082) Icematxyz
»

HP Slate z Windows 7 opažen v trgovinah

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
289236 (8476) PrimozR
»

webOS tablica v letu 2011

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
104155 (3436) opeter
»

HP kupil Palm

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
3011372 (10423) jlpktnst

Več podobnih tem