» »

3d tiskalnik

3d tiskalnik

««
25 / 46
»»

mzakelj ::

Če tiskaš v ohišju daš tiskat in mora biti ohišje nonstop zaprto za čas printa. Za abs je bilo to kar nuja. Samo hvalabogu je pase ta material. ASA naj bi bila boljša vendar je očitno isto sranje.

darkolord ::

Kateri material je pase?

sslavc ::

Miza mora imeti 105°C, drugače ne gre. Lahko pa poizkusiš vzeti ASA+, kjer je miza lahko 80°C.
Lastnosti materiala pa so enake.

d4vid ::

sslavc je izjavil:

Miza mora imeti 105°C, drugače ne gre. Lahko pa poizkusiš vzeti ASA+, kjer je miza lahko 80°C.
Lastnosti materiala pa so enake.



Po težkih mukah, sem nastavil ogromno površino za oprijem, da sem si sprintal majhen del, ki sem ga pravzaprav tudi želel. Drugače tiskam s PETG, zadnje čase nekaj malega lesni filament in TPU.

Spet TPU ne dela tako kot je treba, je pa manj sranja kot s ASA.
Mogoče, če bi printer omogočal višje temperature mize, da bi ASA šel lažje.... Razmišljam pa o menjavi za lakega enderja in mi je žal da ga nisem vzel že v štartu.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

styrian ::

Kje kupujete PLA filament?

dottor ::

3D Shark
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

V0RT3X ::

hobbyking k so akcije :D (cca 10e kila)

dottor ::

Jaz jemljem print-me ki pa je 15€/kg za PLA pa se tiska lih isto kot AzureFilm ki je 18€+DDV/kg
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

styrian ::

dottor je izjavil:

Jaz jemljem print-me ki pa je 15€/kg za PLA pa se tiska lih isto kot AzureFilm ki je 18€+DDV/kg


A to misliš na Poljake ki nimajo trgovine v angleščini? Mi pa dizajn strani deluje znano. Ne ve kdo je od koga kradel.

dottor ::

Jap, tej isti poljaki ki nimajo 3/4 zadev gor na spletni strani :)) Pač priročno je ker imajo tudi 200g/250g role, ker če rabiš nek specifičen material al barvo le za en ali dva projekta je brezveze da vzameš celo kilo in ti pol stoji, ekonomično sicer ni ampak da ti nabira vlago pa je spet neumno. Sam imam njihov PLA, PLA + Wood, ASA, PETG, TPU 20D in TPU40D. Imam pa ene 5-6 kilskih kolutov in ene 10+ ta malih.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

styrian ::

Koliko pa stane material in poštnina?

vres.ales ::

PLA nabira vlago?

dottor ::

15EUR/kg in 7EUR/250g za PLA če se ne motim, cene za ostale pa ne vem iz glave, pa 3D shark tudi nima vsega na spletni strani tako da jim piši ;)
@vres.ales: PLA tudi zelo počasi, sta pa ASA in TPU bolj problematična.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

styrian ::

Sem ravno dobil odgovor da je 3dshark distributer za Poljake.

dottor ::

Sam sem prej imel Prima filamente, vmes vzel še AzureFilm, pol pa bolj za hec vzel tele poljake. Sedaj imam vse materiale njihove. Price per performance je super.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

romex ::

trček all the way..

mzakelj ::

romex je izjavil:

trček all the way..

+1 , mi je kolega dal malo tega in drugega, ampak Trček je samo en 8-)

dottor ::

Nisem poskusu sem pa slišal da so super.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

madog ::

romex je izjavil:

trček all the way..


tut jaz imam samo od njih robo in zaenkrat BP, se pa da veliko zmenit na licu mesta kaj bi rad in koliko.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

111111111111 ::

Kateri cheap printer out of the box mi priporočate. Za DIY nimam časa, razmišljam pa da bi se lotil tiskanja s kakšnim malim, da malo dobim osnov.

Pogoji:
- potegnem iz škatle priključim tiskam
- širok comunnity suport da dokaj preprosto najti kalibracijo

darkolord ::

Cena in količina zahtevanega DIY dela sta obratno sorazmerna.

Jaz bi rekel npr. kakšen Ultimaker ali Zortrax, samo imaš verjetno v mislih drugo kategorijo ...

111111111111 ::

Precej nižjo kategorijo. :) Nekje do 300€. Pričakujem preveč?

stalker ::

Za tako ceno bi rekel, da ja. Plug 'n' Play košta vsaj 3 nule za prvo cifro. S kakšnim Ender 3 se boš na začetku malo lovil s kalibracijo, ko pa enkrat nagruntaš pa lepo printa.

dottor ::

Za jurja dobiš že sestavljeno Pruso, za 300€ pa bo treba šravfat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

111111111111 ::

          ::

Ender 3 zna biti OK. Malo moraš naštudirati nastavitve, vendar se precej najde na netu. Sestava tudi ni zahtevna.

romex ::

111111111111 je izjavil:

Kateri cheap printer out of the box mi priporočate. Za DIY nimam časa, razmišljam pa da bi se lotil tiskanja s kakšnim malim, da malo dobim osnov.

Pogoji:
- potegnem iz škatle priključim tiskam
- širok comunnity suport da dokaj preprosto najti kalibracijo



tevo tornado. 99% assembled, na kaki razprodaji ga dobiš za 300e.

   -S\/\/-   ::

          je izjavil:

Ender 3 zna biti OK. Malo moraš naštudirati nastavitve, vendar se precej najde na netu. Sestava tudi ni zahtevna.


Ender 3 je sicer poceni, vendar mu lahko zelo niha kakovost. Pri meni se je na koncu izkazalo, da sem moral investirati še kar nekaj v nadomestne dele, da sem dobil kolikor toliko dobre izpise. Po nekaj tednih solidnih izpisov je kakovost drastično padla. Z istim filamentom in isto GCODE datoteko mi je kar naenkrat začel delati luknjaste in krhke figure, ki so hkrati za povrh imele še precej stringinga.

mzakelj ::

Če so "krhke figure" potem pomeni da je undeextrusion, previsoka temperatura glave, ali zamašena šoba. Poglej sensor temperature da ti kaže rpavilno, očisti šobo.Če je stringalo potem je skoraj 100% da je previsoka temperatura. Če nisi spreminjal nobenih nastavitev je verjetno temperaturni sensor polezel iz ležišča, ali kako drugače premaknil.

Zaradi takih primerov sem se sam lotil z nule delat drugi printer, da vem kje so napake in jih odpravim že v štartu.

Chuapoiz : Daj 700€ in si kupi Pruso MK3. Za 200-300€ ne boš brez dodatnega truda normalno printal.

jest10 ::

   -S\/\/-   je izjavil:

          je izjavil:

Ender 3 zna biti OK. Malo moraš naštudirati nastavitve, vendar se precej najde na netu. Sestava tudi ni zahtevna.


Ender 3 je sicer poceni, vendar mu lahko zelo niha kakovost. Pri meni se je na koncu izkazalo, da sem moral investirati še kar nekaj v nadomestne dele, da sem dobil kolikor toliko dobre izpise. Po nekaj tednih solidnih izpisov je kakovost drastično padla. Z istim filamentom in isto GCODE datoteko mi je kar naenkrat začel delati luknjaste in krhke figure, ki so hkrati za povrh imele še precej stringinga.

Slabo naleganje šobe na teflon, plastika se zrine vmes in dela probleme.

   -S\/\/-   ::

Hvala obema za nasvete. Jaz sem zamenjal celoten sistem ekstruzije. Samo menjava šobe ni pomagala. Bom pa danes razdrl stare komponente in preveril še enkrat.

Ima pa moj Ender še en problem, ki pri manjših printih ne povzroča težav: vodilo za X os ni pravokotno na navpične nosilce. Sicer se zadeva izravna z nastavitvijo mize, ampak če bi pokončno printal kvadraten okvir, bi dobil paralelogram. Sem že popustil vijake za kolesa, vendar ko se zategnejo nazaj, se os spet premakne.

   -S\/\/-   ::

mzakelj je izjavil:

Če so "krhke figure" potem pomeni da je undeextrusion, previsoka temperatura glave, ali zamašena šoba. Poglej sensor temperature da ti kaže rpavilno, očisti šobo.Če je stringalo potem je skoraj 100% da je previsoka temperatura. Če nisi spreminjal nobenih nastavitev je verjetno temperaturni sensor polezel iz ležišča, ali kako drugače premaknil.


Sem preveril. Vijak, ki drži senzor, ni bil dobro privit. Senzor sem na novo vstavil v odprtino in privil, vendar je rezultat popolnoma isti. Danes bom ponastavil e-steps. Šoba je nova.

   -S\/\/-   ::

Odkril napako! Skalibriral sem e steps. Skozi motor ekstruderja sem pognal 100mm filamenta ter meril dejanski premik, ki je bil nekaj čez 60mm. Nato sem popravil vrednost v tiskalniku, sedaj spet tiska kot nov. Filament je v kolesje motorja dobro vpet, če ga vlečem, se vrti stepper.

d4vid ::

Koga zanima Alfawise EK8, sestavljen, zraven dam 50G lesenega filamenta (pla)...

Sestavljen in delujoc, zal nimam casa se igrat in nastavljat za vsak print posebej...
Cena tam 80€?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

jest10 ::

Alfawise EK8?
Verjetno imaš v mislih EX8 ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

d4vid ::

jest10 je izjavil:

Alfawise EK8?
Verjetno imaš v mislih EX8 ane?



Res je, na pamet sem pisal.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Dzhimen ::

Ker je tukaj kar nekaj navdušencev 3D printanja me zanima če bi bil kdo tako prijazen in mi dal mogoče kako idejo za darilo za nekoga, ki se je pred kratkim začel polprofesionalno ukvarjat s 3D printanjem?

Oseba ima 3D priner na resin, katerega uporablja za tiskanje modelov nakita (prstani, obeski, broške itd.), katere nato da odliti (gre za nek poseben resin) in nato kalup uporabi za izdelavo končnega izdelka iz plemenitih kovin (nekak tko, specifik ne poznam točno :))). Poleg printerja ima UV "komoro" za sušenje/strjevanje modelčkov po printu.

Zanima me če pade komu mogoče na pamet kaj bi lahko še potreboval ali pa bi mu ojalšalo/poenostavilo delo? Mogoče kaj od specializirane opreme za 3D printanje, ali pa kak gadget, skratka vsakršna ideja dobrodošla. Vrednosti pa nekje 100-150€. Edino kar meni pride na pamet je ta resin, ki pride cca 130€ za 0.5l, ampak bi raje vzel kaj drugega za darilo kot pa resin...

Hvala lepa že vnaprej, če komu kaj pade na pamet! ;)

dottor ::

A posodo za čiščenje resina ima? Načeloma pri resinu res nimaš kaj dosti za dodajati... imaš printer, resin, posodo za čiščenje in UV komoro... mogoče poglej kakšno orodje uporablja zraven pa mu vzameš kakšen profi set orodja. Sem pa sam tu ugotovil da pri kitajcih rabiš kitajsko orodje, ker čim je kej boljše poješ vse glave na vijakih.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

froslajuri ::

A bi šlo natisniti sprednjo masko pcja?

Sprednji del:



Naredil sem eno ohišje, sedaj bi jo še oblekel in sem mislil da bi kupil en vsaj 400mm sposoben tiskalnik in naredil v CAD. Samo ne vem kako dobro bi naredilo 1-2 mm ploščo.

jest10 ::

1 mm pri taki višini bi 100% prineslo nekaj zvijanja printa, tako da naknadna obdelava ne uide

DOOM_er ::

ima kdo izkušnje z azure filamenti? PET-G, ABS+, do sedaj sem več ali manj jemal od Trčka pa ima Azure kar ugodne cene trenutno.
Robots will steal your job. But that's OK

dottor ::

Pazi pri cenah ker so brez DDV, zato se ti zdijo poceni ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

          ::

dottor je izjavil:

Pazi pri cenah ker so brez DDV, zato se ti zdijo poceni ;)


To. Drugače jemljem njihove PLA-je in dobro tiskam z njimi, edino za črnega še nisem našel optimalnih nastavitev.

Qcube ::

dottor je izjavil:

Pazi pri cenah ker so brez DDV, zato se ti zdijo poceni ;)


Je to sploh legalno pri nas? ...objavljat ceno brez DDV. Izgleda kot zavajanje potrošnikov in primerno za kakšno inšpekcijo.

DOOM_er ::

vem ja da so brez DDV, kje pa sicer kupujete kvaliteten filament?
Robots will steal your job. But that's OK

          ::

Qcube je izjavil:

dottor je izjavil:

Pazi pri cenah ker so brez DDV, zato se ti zdijo poceni ;)


Je to sploh legalno pri nas? ...objavljat ceno brez DDV. Izgleda kot zavajanje potrošnikov in primerno za kakšno inšpekcijo.


Če je jasno napisano, da je cena brez davka, IMHO ni problem. Saj Trček ima isto.

   -S\/\/-   ::

A je kdo že poizkusil reciklirati filament? Na YT sem gledal posnetke, kako to nekateri počno. S časom se od supportov, raftov in zgrešenih printov kar nekaj nabere. Ker je PLA termoplast, bi načeloma šlo, odvisno koliko svinjarije še zamešaš notri.

dottor ::

DOOM_er je izjavil:

vem ja da so brez DDV, kje pa sicer kupujete kvaliteten filament?

Sam sem prešel na Print-me pri 3d Shark (nima vsega na spletni strani tako da najboljše da se po mejlu povpraša alpa FBju). Imam pa njihov PLA, PLA Wood, PETG, ASA, TPU 20D IN TPU 40D.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

koprive ::

Kakšna je razlika med Ender 3 PRO in CR20 PRO, razen v ceni? Gledam na azurefilm spletni strani in po specifikacijah na internetu ampak je težko ocenit ker večina lastnostih je do pike enakih. Kje je hakeljc?

jest10 ::

Bolj kot ne je razlika le v obliki. Vzameš cenejšega.
««
25 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d printer

Oddelek: Strojna oprema
121051 (833) _Denny_
»

3d tiskalnik za zacetnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161998 (1353) sslavc
»

3D tiskaliki za domaco uporabo

Oddelek: Strojna oprema
183158 (2781) mihec87
»

3D tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
307242 (6492) avian2
»

3d printer

Oddelek: Kaj kupiti
3810085 (8354) stalker

Več podobnih tem