» »

3D tiskaliki za domaco uporabo

3D tiskaliki za domaco uporabo

-valvoline- ::

https://www.gearbest.com/3d-printers--3...

Kupil bi nekaj takega, kasen materijal se uporablja za tiskanje? A se materijal dobi v slo? A ma kdo kej podobnega, kak ste zadovoljni z printerjem ter natiskane zadeve?

kombinezon ::

Najpogostejše materiale PLA,ABS,PETG dobiš pri nas že pri kar nekaj ponudnikih, meni se osebno najbolj dopade Trček, so pa še 3djake,azurefilm. Printi tudi iz poceni kitajskih tiskalnikov so v splošnem kar dobri. Zelo je odvisno kaj točno zahtevaš glede velikosti in detajlov, kakšne imaš modele itd. Glede Alfawise U30 ne vem na kakšnem nivoju je izgleda podoben kot Ender 3, ki velja za soliden printer. Drugače je odprta že obširna tema 3d tiskalnik
Če misliš zastaviti printanje malo bolj resno se splača pogledati proti Prusi mk3s. Cena je višja imaš pa večjo podporo in nekaj funkcij, ki ti olajšajo printanje. Sam sem kupil mk2s in kasneje nadgradil na mk2.5s in mi ni žal, ker pogosto printam. Po 2 letih uporabe mi ni žal za višji vložek.

jest10 ::

U20(navaden) je bil po sestavi obupen, saj je imel praktično vse koleščke jajčaste, zamaknjen jermen Y osi, da je drgnil ob profil, dolgo segrevanje mize, brez izolacije grelca...
Po menjavi koleščkov, nastavitvi jermena, izolaciji mize, izolaciji grelca šobe, TL-smootherjih na X, Y in E printa ok(še vedno slabše kot ender 3). Zdej ne moram reči kakšen je U30pro z linka, a po izkušnji z večjim bratom je bolj "a je to" varjanta, ki potrebuje nekaj dodatnega vložka.

Ender 3 je po drugi strani za super print potreboval samo menjavo spojk teflona. Tako da od cenejših ti vsekakor bolj priporočam le tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Vuli ::

kaj pa če bi pri nas pogledal Ender 3 je precej poceni, ender 3 pro maš za 200EUR
https://www.azurefilm.com/sl/kategorija...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

jest10 ::

Za 200€ imaš pri nas navaden ender 3.(kar je ob upoštevanju garancije ok cena)

-valvoline- ::

Vuli je izjavil:

kaj pa če bi pri nas pogledal Ender 3 je precej poceni, ender 3 pro maš za 200EUR
https://www.azurefilm.com/sl/kategorija...

Hvala za link ter info.

dottor ::

Če boš tiskal le PLA in PETG priporočam Anycubic i3 Mega. Ga imam sam. Imam še kar precej predelan Ender 3 na katerem tiskam poleg PLA in PETG še ABS, ASA, 3 trdote TPUja, PETF CF (z ogljikovimi vlakni) in Nylon.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

ender3 mas na aliexpress za 150e z shippingom iz eu..
#brezpodpisa

dottor ::

Ja ampak kaj ko moreš zmetat še 2x tolko na njega da dela kolkr tolkr solidno. Nekateri bojo trdili da jim stock Ender 3 dela vrhunske tiske ampak ko jih povprašaš da ti pokažejo kakšen kos pa zginejo :P
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jest10 ::

Saj jih dela. Vrhunske glede na ceno naprave.
Moraš pa imeti toliko v glavi, da ne pričakuješ enakega printa, kot pri 5x dražjih napravah. Se pa z lahkoto kosa s temi 5x dražjimi, če "vanj zmečeš 2x toliko"

dottor ::

To je pa res. Če ne drugo je Ender 3 kar podprta in odprta platforma tako da so predelave prosto dostopne in tudi cenovno neprehude. Kar nekaj izboljšav lahko kar sam natisneš. Mene čaka zdej e3d v6 clone (trianglelab) za zmontirat in sem končal za zdej. Predvsem da lahko tiskam pri 300+°C.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jest10 ::

Recimo praktično stock ender 3(menjane samo spojke)(desna figura), v primerjavi s stock U20 (leva), ter popravljen U20, ki pa še rabi nekaj dela (srednja).
Sicer se slabo vidi, ker je črna plastika in slikano s telefonom, ma razlika je vseeno očitna.
slika1
slika2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

dottor ::

Jaz na mojem Ender 3 sem menjal oz. predelal:
Hardware:
BIQU SKR E3-DIP plošča
BIQU 3xTMC2208 v3.0 + A4988 stepper motor driverji
Creality UltraBase podloga (vem da novi modeli pridejo že z njo)
Titan extruder clone (Trianglelab)
že 3. original hotend pri cca. 1300h (načrtovana menjava z e3d v6 clone)
microSD na SD adapter
"trše" vzmeti za leveliranje mize
menjana že čisto vsa koleščka
3D tiskano:
protivibracijske nogice iz TPU40
HeroMe hladilna glava (načrtovana menjava za Petsfang + 5010 blower)
predelava na Direct Drive
distančnik pokrova elektronike z držalom SD adapterja
zakački za kable

Pa še kej sem ziher pozabu. Tiskam pa z njim PLA (navaden, metallic, wood in ogljik), PETG (navaden in Carbon Fiber reinforced), ABS, ASA, TPU 20D, 40D in 50D ter Nylon. Imam pa še Anycubic i3 Mega na katerem tiskam le PLA.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

3dpt ::

Mene pa full ima da narocim original prusa i3 MK3S.
Ima kdo od vas original pruso in ce je imel kaj tezav? Tudi razmisljam ali bi vzel kit ali ze sestavljenega. Sam sem trenutnega sestavil, pa priznam je kar projekt, a se s tem nekaj naučiš.

Nikol pa neves ce niso pri prusi ze sestavljeni bolsi v tem smislu, da ce je sestavljen, da je boljsi tisk oz. imas manj jajcanja s kalibracijo.

darkolord ::

jest10 je izjavil:

U20(navaden) je bil po sestavi obupen, saj je imel praktično vse koleščke jajčaste, zamaknjen jermen Y osi, da je drgnil ob profil, dolgo segrevanje mize, brez izolacije grelca...
Po menjavi koleščkov, nastavitvi jermena, izolaciji mize, izolaciji grelca šobe, TL-smootherjih na X, Y in E printa ok(še vedno slabše kot ender 3). Zdej ne moram reči kakšen je U30pro z linka, a po izkušnji z večjim bratom je bolj "a je to" varjanta, ki potrebuje nekaj dodatnega vložka.
Hm, imam U20 Plus, ki je praktično enak, samo večji, pa je rabil zelo malo nastavitev. Ekscentre sem malo zategnil, poravnal Z os in je to to. Miza je sicer malo konveksna, ampak OK.

Printa pretty much perfect:

 luknja je moj zajeb

luknja je moj zajeb



Edit: konektor se je še interno skuril pa sem ga bypassal, ampak to pri 24+ urnem printu.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Saj ravne površine že printa ok, pri ukrivljenih pa print ni tako gladek, kot pri enderju:P Ma za svojo nalogo printanja velikih kosov je popolnoma ok.

darkolord ::

Tudi pri ukrivljenih zadevah je čisto kul. Ne vidim nič kaj prostora za improvement (pa imam 7 printerjev vseh cenovnih razredov in sem zahteven).

jest10 ::

No jaz govorim za svojega U20.

mihec87 ::

3dpt je izjavil:

Mene pa full ima da narocim original prusa i3 MK3S.
Ima kdo od vas original pruso in ce je imel kaj tezav? Tudi razmisljam ali bi vzel kit ali ze sestavljenega. Sam sem trenutnega sestavil, pa priznam je kar projekt, a se s tem nekaj naučiš.

Nikol pa neves ce niso pri prusi ze sestavljeni bolsi v tem smislu, da ce je sestavljen, da je boljsi tisk oz. imas manj jajcanja s kalibracijo.


Če ti ni problem sestavljat vzami kit tako spoznaš printer..Navodila za sestavljat so dobra..Mojo sem sestavil in pognal kalibracijo..
Sestavljena ni rečeno da bo boljši tisk, saj se med pošiljanjem lahko kaj razštela..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d tiskalnik (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Kaj kupiti
2295350738 (443) MacGyver141
»

Storitev 3D tiskanja

Oddelek: Znanost in tehnologija
146051 (4400) DeeCoy
»

ARDUINO MEGA 2560 Težava

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71769 (1535) m123l
»

3D tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
307281 (6531) avian2
»

3d printer

Oddelek: Kaj kupiti
3810131 (8400) stalker

Več podobnih tem