» »

3d tiskalnik

3d tiskalnik

««
46 / 46
»
»»

~Panter~ ::

Ok, malo sem se narobe izrazil. Oob sem imel v mislih to, da dobiš vse v kompletu. Da ni potrebno nikakršno dodatno kupovanje komponent ker bi bile priložene zanič.
Ni mi problem vložit par ur v sestavljanje in nastavljanje, v kolikor so seveda na voljo približno ok navodila, tutoriali.
sem pa žal res omejen na omenjeni budget.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

BigWhale ::

Jaz sem X1 od Bambu Laba prikljucil, pognal default kalibracijo in zacel printat. Razen tezav s filamentom ni bilo nobenih problemov.

MH0 ::

Artillery genius je bil plug&play. Skoraj no. 5 minut sestavljanja. Brez težav printa tudi tpu. Sem kar nekaj te gume naprintal. Tega ne zmore vsak tiskalnik. Material moraš pa pri vsakem naštudirati. Večjega nisem kupil, ker bi 99% časa samo več elektrike trošil za ogrevanje mize. Zagotovo pa, kot je nekdo napisal ni to enako, kot tiskanje na papir kjer ni treba vedeti ničesar.

Hispartija ::

Prodajam Ender 3 S1 če koga zanima. Z original računom, malo rabljen ker sem kmalu zatem kupil Pruso.

~Panter~ ::

Ok, malo sem se narobe izrazil. Oob sem imel v mislih to, da dobiš vse v kompletu. Da ni potrebno nikakršno dodatno kupovanje komponent ker bi bile priložene zanič.
Ni mi problem vložit par ur v sestavljanje in nastavljanje, v kolikor so seveda na voljo približno ok navodila, tutoriali.
sem pa žal res omejen na omenjeni budget.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ~Panter~ ()

MH0 ::

Ne vem kako je danes. Takrat je bil genius to kar sprašuješ. Šobe so najbrž priložene samo 0.4. To si sigurno potem dokupiš in ko vidiš cene za rezervne drobnarije, za rezervo še kupiš morda to. Ampak tiskanje zelo velikih kosov je pa tudi precej drugačna zgodba. S čim se da to narediti brez warping problemov, bo napisal kdo drug. Tudi mene zanima.

Motion ::

~Panter~ je izjavil:

Torej, če bi en čisti laik za 3d printanje si zaželel eno oob rešitev, za kakšne domače hece in učenje 3d tiska zase in za nadebudne mulce, kaj naj izberem?
Printal se bo mogoče tud kakšne dodatke za makete, nadomestne dele, kakšne škatle za DIY elektro module ...
Budget je tam okol 200€

https://www.geekbuying.com/item/Artille...
https://www.geekbuying.com/item/Crealit...

In pa, na kaj vse je treba pazit pri nakupu?
P

elder je bolj popular z večjo skupnostjo ki stvar bolj ali manj uspešno modificira.
Out of the box pa je sidewinder x2 najbrš boljša izbira.

mare92 ::

Če koga zanima ima trenutno Geekbuying dobro akcijo.
Kupil sem Creality K1 (updated version, karkoli to pomeni), Creality kamero in 5 kg filamenta za 462€ ? (kupon za 50$ off nad 550$ nakupa in Paypal 15$ off nad 300$ nakupa)...

gansta ::

~Panter~ je izjavil:

Ok, malo sem se narobe izrazil. Oob sem imel v mislih to, da dobiš vse v kompletu. Da ni potrebno nikakršno dodatno kupovanje komponent ker bi bile priložene zanič.
Ni mi problem vložit par ur v sestavljanje in nastavljanje, v kolikor so seveda na voljo približno ok navodila, tutoriali.
sem pa žal res omejen na omenjeni budget.


Potem upoštevaj moj predhodni nasvet, najdi rabljen tiskalnik v SLO znamke Prusa, pa naj ti kupec še demonstrira printanje in imaš vse nastavljeno in prirapvljeno za uporabo.

Motion ::

blockhd ::

Zdravo,

Ce kdo rabi Ender 3 pro z linearnimi vodili, prodam ugodno...

Samo upgrade na linearna vodila je stal cca 150 €, jaz dam komplet za 150€. Printer ima dober potencial.

Lp,

Rok
ni podpisa, je nekam spizdu....

Motion ::

Kako se po naše reče wood staine premazom. Oziroma za kaj moram gledt v trgovini.

_Denny_ ::

Zgleda se pri nas uporablja ista beseda kot je v hr wiki-ju - lužilo.

https://dijaski.net/gradivo/kem_ref_luz...
https://www.bauhaus.si/ureditev-doma/ba...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Motion ::

najleša hvala

Motion ::

Motion je izjavil:

najleša hvala

najlepša*

Motion ::

Neptune 4 pro. 250mm/s 0.4 šoba, 0.2mm layer. Trcek pla pri 250°C.
 print

print


Pri nižji temperaturi je ta problem na vseh 4rih stranicah.
Max flow rate za hotend morda?

Pri 225°C je vse ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Motion ::

Motion je izjavil:

Neptune 4 pro. 250mm/s 0.4 šoba, 0.2mm layer. Trcek pla pri 250°C.
 print

print


Pri nižji temperaturi je ta problem na vseh 4rih stranicah.
Max flow rate za hotend morda?


EDIT.
Pri 225mm/s je vse ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

darkolord ::

Meni izgleda kot nezadostno hlajenje.

Motion ::

Dodatno hlajenje ni pomagalo.

Zgleda da je za šobo 0.4mm, layerju 0.2, temperaturi 250°C max hitrost 235mm/s kar znese cca 18.5mm˘3 pretoka (Trcek PLA). Morada se da z 0.6 šobo iztisnit 20-22 mm˘3 pretoka.

Motion ::

Je kdo raziskoval / razmišljal oziroma še bolje če ima kdo izkušnje ozirma se ukvarja z izdelavo protez za dentalno medicino?

Motion ::

Ima kdo kaj izkušenj z PETG -CF iz amazona. Zanimajo me predvsem tile cenejši IEMAI, TINMORRY, ERYONE petg CF. uporabljajo vlakna ali samo prah?

strumf666 ::

Kobra 2 Max je dobra izbira al priporočate kej druzga v tem cenovnem in velikostnem razredu?

ELEGOO 4 max?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Motion ::

Če rabiš tol velik printer najbrš za okrok 400e nebo boljšega. sam zevedaj se da z velikostjo plate pridejo tudi problemi.

strumf666 ::

Imam mega X, ki sicer ni kaj dosti v uporabi, pa kolikor gledam specifikacije so trenutno aktualni printerji mnogo hitrejši, tako, da razmišljam o menjavi. Občasno imam tudi željo kak večji kos sprintat, tako, da manjšega ne iščem.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

St235 ::

Kobra 2 max je soliden printer dokler se zavedaš da kupuješ budget printer, tako da ne pričakovat čudežev kar se hitrosti tiče.

strumf666 ::

comgrow t500 sem še našel, ampak je zadeva občutno dražja.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

strumf666 ::

No, če upoštevam ceno elegoo neptune 4 max + predelavo na linear raile, potem ni več tako velika razlika.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Motion ::

t500 (okrog 1k) je cenovno že preblizu raznim voron kitom in ratrigom z mal manjšo delovno površino...

strumf666 ::

Še kak predlog okoli 400EUR? Ne daje se mi jurja za zadevo, ki jo precej redko uporabljam. Printvolume vsaj 300*300*300, printspeed vsaj 300mm/s, najraje corexy princip
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Motion ::

Neptune 4 PLUS ma 320x320x370. Boljša izbira kot MAX če ne potrebuješ nujno 420x420x480.
Cenejši pa plošča se hitreje segreje ter do višje temperature, manj problemov z liveliranjem zaradi velikosti in temperaturnih deformacij,...
Drugo pa je povsem enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

strumf666 ::

Two Trees SK-1 zgleda zanimiv, edin print volume je manjši, kot bi želel.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Motion ::

je treba mal razmislt kaj ti je bolj pomembno, velikost ali hitrost printanja

Motion ::

strumf666 je izjavil:

Two Trees SK-1 zgleda zanimiv, edin print volume je manjši, kot bi želel.


N4PLUS 320x320x360 odprt max hitrost printanja okrog 25mm˘3/s 350$
TwoTrees sk-1 256x256x256 odprt max hitrost printanja okrog 30mm˘3/s 550$
K1 MAX 300x300x300 zaprt max hitrost printanja okrog 30mm˘3/s 700$...
.
.
.
.
si je treba postavit prioritete ......

Ales ::

Ima kdo že kako izkušnjo s Pruso MK4?

gansta ::

Zadeva je tako kot mk3s buletproof (še hitrejša seveda) z velikim supportom. Nimaš kaj zgrešiti.

Ales ::

Izboljšave na papirju zvenijo super. Cena je enaka, kot je bila MK3. Me je zanimalo, če se je že kdo v živo igral in kak je vtis, ampak najbrž bi komentar res bil v smislu "tako dobro dela da nimam kaj povedat".

Mimogrede, Prusa MK3 je zdaj na popustu, če koga mika za manj denarja dobiti novo Pruso...

gregyk ::

Samo moja izkušnja: imel sem Pruso MK3 dolgo, zadovoljen z njo zelo. Sedaj sem menjal za BambuLab X1C pa sem še bolj zadovoljen z njim.

strumf666 ::

Zanimiva ideja:
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

darkolord ::

:)

Ponavljanje zgodovine oz. vrtenje v krogu.

Filamenti so rešitev za probleme, ki jih ekstrudiranje peletov prinaša. Ko so se pojavljali prvi hobi 3d printerji, filamentov še ni bilo in takrat se je na veliko razglabljalo o tem in kasneje o recikliranju stare plastike v nove filamente.

Na koncu je s tem preveč problemov, da bi bilo v resnici uporabno oz. smotrno.

fingar ::

Odgovor za 2024. x1c. Imel sem že dva tiskalnika (Prusa Mk4 in Artilery, prodal oba) in sploh ni debate. Če bi radi printali, ne pa študirali detajlov tiskalnika, x1c. Nima smisla karkoli drugega kupovati, izpade kot bi se kdo norce delal iz vas. Drag ampak vreden vsakega centa v obliki vašega časa. Če pa vas bolj zanima drkanje s tehnologijo 3d tiskalnikov, popravljanje detajlov v neskončnost, Prusa MK4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fingar ()

BigWhale ::

fingar je izjavil:

Odgovor za 2024. x1c. Imel sem že dva tiskalnika (Prusa Mk4 in Artilery, prodal oba) in sploh ni debate. Če bi radi printali, ne pa študirali detajlov tiskalnika, x1c. Nima smisla karkoli drugega kupovati, izpade kot bi se kdo norce delal iz vas. Drag ampak vreden vsakega centa v obliki vašega časa. Če pa vas bolj zanima drkanje s tehnologijo 3d tiskalnikov, popravljanje detajlov v neskončnost, Prusa MK4.


To lahko potrdim tudi jaz. Prej sem imel poceni kitajca, ki sem ga vec sraufal kot uporabljal. Sedaj vsake tolk casa zalaufam X1C in prakticno vsi problemi, ki sem jih imel so bili zaradi filamenta ali pa zaradi tega ker sem uporabljal napacen build plate. S prehodom na textured PEI so problemi s printanjem prakticni izginili. Jaz sicer ne printam ravno veliko ampak zdaj, ce kaj rabim, vzgem printer in stvari delajo.

gregyk ::

BigWhale je izjavil:

fingar je izjavil:

Odgovor za 2024. x1c. Imel sem že dva tiskalnika (Prusa Mk4 in Artilery, prodal oba) in sploh ni debate. Če bi radi printali, ne pa študirali detajlov tiskalnika, x1c. Nima smisla karkoli drugega kupovati, izpade kot bi se kdo norce delal iz vas. Drag ampak vreden vsakega centa v obliki vašega časa. Če pa vas bolj zanima drkanje s tehnologijo 3d tiskalnikov, popravljanje detajlov v neskončnost, Prusa MK4.


To lahko potrdim tudi jaz. Prej sem imel poceni kitajca, ki sem ga vec sraufal kot uporabljal. Sedaj vsake tolk casa zalaufam X1C in prakticno vsi problemi, ki sem jih imel so bili zaradi filamenta ali pa zaradi tega ker sem uporabljal napacen build plate. S prehodom na textured PEI so problemi s printanjem prakticni izginili. Jaz sicer ne printam ravno veliko ampak zdaj, ce kaj rabim, vzgem printer in stvari delajo.

+1

Ales ::

fingar je izjavil:

Odgovor za 2024. x1c. Imel sem že dva tiskalnika (Prusa Mk4 in Artilery, prodal oba) in sploh ni debate. Če bi radi printali, ne pa študirali detajlov tiskalnika, x1c. Nima smisla karkoli drugega kupovati, izpade kot bi se kdo norce delal iz vas. Drag ampak vreden vsakega centa v obliki vašega časa. Če pa vas bolj zanima drkanje s tehnologijo 3d tiskalnikov, popravljanje detajlov v neskončnost, Prusa MK4.

Čakaj, med Pruso MK4 in Bambu Lab X1 Carbon je tolikšna razlika, da bi Pruso dal v razred teh žokni ono, zamenjaj drugo, nastavi tretje?

Kje si razliko najbolj opazil v praksi? Super, da si imel oba, to je idealno, da poveš kaj več, če si pri volji, seveda.

Iz do sedaj prebranega sem dobil vtis, da razlika pri uporabnosti teh spet ni tako gromozanska...

SambaShare ::

Že skoraj pol leta uporabljam Bambu Labs P1P. Stvar je plug&play. Na začetku je par printov spodletelo, ker Bambu Studio ni imel nastavljan pravi tip plošče (TX). Naprej brez problema.

Je bilo vmes tudi par posodobitev (tišje premikanje glave, skip objektov), ki so bili prej samo na dražjih modelih. Sem pa čakal z nakupom, toliko, da je stvar postala zares uporabna. In očitno ujel.

Trenutno me še najbolj moti omejitev v Fusion 360, koliko stvari imaš lahko shranjenih. Ne bi se pa učil spet novega orodja...

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

No, mislim da je X1C čisto drug razred. Recimo CoreXY zasnova, ohišje, lidar in kamera mi na hitro na pamet padejo. Edini downside je, da ni open source tako kot Prusa.
Sicer s težkim srcem to povem, ampak mislim da ta moment Prusa nima za burek če upoštevamo ceno :). Jih tudi na področju bed slingerjev Bambu undercutta.

Mislim, da bi Prusa morala čim prej na trg spravit manjšo verzijo Prusa XL. Mašino majo sicer že narejeno, ker je del Prusa Pro AFS print farma za enterprise uporabo.

MacGyver141 ::

fingar je izjavil:

Odgovor za 2024. x1c. Imel sem že dva tiskalnika (Prusa Mk4 in Artilery, prodal oba) in sploh ni debate. Če bi radi printali, ne pa študirali detajlov tiskalnika, x1c. Nima smisla karkoli drugega kupovati, izpade kot bi se kdo norce delal iz vas. Drag ampak vreden vsakega centa v obliki vašega časa. Če pa vas bolj zanima drkanje s tehnologijo 3d tiskalnikov, popravljanje detajlov v neskončnost, Prusa MK4.


Ma za Pruso MK4 bi pa težk verjel, da je tok slaba. Res da je draga sam cenovno itak prot kitajcu nimajo šans. Sam mam Pruso Mini že odkar je vn prišla, pa samo print stiskam. Vmes sem moral menjati 1 šobo, pa en ležaj zaradi lastne krivde...

verto ::

Danes sem se skušal v crealty cloud narediti account pa mi stalno napiše sistemska napaka.Po 10 poskusih mi ne dovoli vec za isti dan. Ali je kakšna fora da se lahko registriram?
««
46 / 46
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d printer

Oddelek: Strojna oprema
121087 (869) _Denny_
»

3d tiskalnik za zacetnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
162041 (1396) sslavc
»

3D tiskaliki za domaco uporabo

Oddelek: Strojna oprema
183213 (2836) mihec87
»

3D tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
307305 (6555) avian2
»

3d printer

Oddelek: Kaj kupiti
3810160 (8429) stalker

Več podobnih tem