» »

3d tiskalnik

3d tiskalnik

««
19 / 46
»»

sulaco ::

gansta: iz lastnih izkušenj: PLA ni za v avto, saj se ti bo popolnoma deformiral. PETG bele barve je brez problema, PETG črne barve-kot nosilec kamere na sprednji šipi-pa se je čisto malo "zvil"...ko avto stoji cel dan na žgočem soncu je na sprednji armaturi zagotovo 70C. HT-PLA = high temperature PLA pa je brez problema zdržal v vreli vodi. ColorFabb Ngen, ki je kopoliester, pa se je sicer v vreli vodi zmehčal, a se je potem vrnil v prvotno stanje. ABS-i zdržijo brez problema 100C, a sem se mu jaz odpovedal zaradi smradu, zvijanju, ITD...in če je Prusa MK3 v celoti narejena iz PETG filamenta...je ABS že na smetišču 3D filamentov
Priporočal bi ti, da začneš s PLA (nezahteven in poceni filament) za vse kar boš imel v stanovanju. Za vse funkcionalne stvari - mehanizmi, outdoor - pa uporabljaj PETG (enaka cena, dokaj nezahteven)

Z flexi materijali še nisem delal...razmišljam da bi nabavil kar kakšen poceni printer, ki bi printal samo flexi materijale (dragi, zahtevni, počasi printa)

Namesto nylona (zelo drag, zeloooo zahteven, higroskopičen) pa sem v procesu obvladovanja postopka vlivanja aluminija v model iz 3d PLA plastike. Ker po mojem mnenju-če že res rabiš nylon moč-je bolje imeti iz aluminija...enostavno, ceneje, VELIKO močneje, brušenje, švasanje, vrezovanje navojev, barvanje, morska voda, vročina, sonce, bencini, topila ITD

OFFTOPIC: zadnjič sem bral provokacijo, da je 3d tehnologijo sforsirala/sfinancirala kitajska petrokemična industrija, ki je tako dobila novo klientelo za prodajo ogljikovodikov ;)

gansta ::

@ sulaco, si že testiral "carbon PLA" (kjer je znotraj PLA cca 15% "ogljikovih delcev") - cena je kar višja, vendar glede na prebrano očitno najtrši in tempraturno pa žal isto kot PLA


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

sulaco ::

gansta: vsi filamenti, ki imajo dodatke, beri:les, perla, carbon, etc. so zelo abrazivni in ti hitro pobrusijo luknjo na šobi. Sploh standardno medeninasto. Se pravi, da jo moraš zamenjati s tršo (glej rubi nozzle =100€)
Zadnjič je testiral stefanCNC neke filamente z carbon vlakni pa ni bilo nekih bistveno močnejših rezultatov...se bolj pozna če boš dal navadnemu PLA več kot tri zunanje plasti, orientacija v slicerju ali pa drugačno polnilo (glej video kanal CNC Kitchen)

vedno bo osnovna plastika določala osnovne lastnosti. Če je iz PLA, pa so dodane karbonske nitke, se temperaturna vrednost ne bo bistveno spremenila. Glej HT-PLA, ali pa poglej YT, ker se da izboljšati temp. lastnosti PLA plastike s "tempering" v kuhinjski pečici.

Kot si že sam ugotovil ti bo cena filamentov najbolj določala, kaj, koliko in s čem boš printal. Youtuberji dobijo filamente zastonj-pa printajo s 30 tiskalniki (recimo Joel) neke trapaste formulce pa gradove.
Ti boš pa za 2 špule na mesec zapravil 100€ (carbon+nylon)...za plastiko...to je 1200/leto!!! (((beri zgoraj mojo OFFTOPIC teorijo zarote :))) zato boš pogosto v slicerju obračal model in iskal najboljšo pozicijo, da boš zavrgel čimmanj plastike za "support" ali "raft"

gansta ::

@sulaco: na tole pa niti pomislil nisem, torej ostane opcija PLA v kombinaciji z PETG - če se bom odločil za nakup pride morda kasneje nadgranja za boljšo šobo.

Zanimivo je da si predhodno navedel da je pri PETG črnem prišlo do začetka deformacije pri višjih temperaturah, medtem ko je pri belem PETG bilo stanje še OK - očitno so to te razlike "bed temperature" katere so pri PETG po specifikaciji med 75C in 90C (torej je ta razpon odvisen od dodanega pigmenta...) ?

Ali se na thinguniverse ali kje druge (razen SW za print) vidi koliko se porabi v celoti z oporami materiala za kakšen model (ker enostavno nimam predstave, saj je npr. 50 g ali 300g npr. že konkretna razlika) - da si malo preračunam. Na začetku so sigurno v igri vse traparije nato pa lastno ustvarjanje.

mihec87 ::

Črna barva se na soncu bolj segreje kot bela...

gansta ::

mihec87 je izjavil:

Črna barva se na soncu bolj segreje kot bela...


+1 (tudi res + očitno tisto kar sem napisal) :)

Unknown_001 ::

mihec87 je izjavil:

Črna barva se na soncu bolj segreje kot bela...


To je laična razlaga. Res pa pogosto drži, saj je povezana z absorptivnostjo vidnega spektra.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

sulaco ::

gansta: črni PETG v avtu je na armaturki pod velikim oknom, bel PETG je malo bolj v "senci"+v zraku (nosilec tlfn) = mikrolokacije je zelo pomembna. Ampak notranjost avtomobila je res hudič za filamente. Sem uporabil tudi ASA filament pa me ni prepričal...

Glede izbire printerja: če finančno zmoreš...kupi PrusoMK3 in ne glej ničesar drugega! (navodila, support, rez.deli, tišina, odstr.magnetna plošča, VSE lahko printaš, možnost nadgradenj, open source, itd).

Opore ali "support": Dolpotegni Curo (zastonj) ali Slic3r (zastonj, pri nakupu prusi boš dobil njegovo verzijo), pa kakšen model iz Thingiversa ali MyMiniFactory...potem si poglej kakšen tutorial na YT...nato se pa malo igraš z nastavitvami. Ampak vse to ni nič v primerjavi s prvim printom, ko boš 1 dan sestavljal pruso in si grizel nohte pri avtoregulaciji mizice potem bo pa začel printat žabo in se ti bo še cel teden smejalo :)

Za info: malo večji kos na prusa mizici (25x21cm) zlahka "skuri" pol do 3/4 špule (pa če se malo zmotiš v dimenzijah si vrgel stran 20€!?!)

BladE_ ::

@gansta, verjetno še nisi imel resnega opravka s 3D tiskalnikom? V tem primeru ti Pruse ne priporočam! Vzemi nekaj bistveno cenejšega, ki ima ravno tako ogromno podpore in lahko tiska z praktično enako kvaliteto. Priporočam, da preveriš Creality Cr-10 ali Tevo Tornado, prvi je preverjeno(milijon in en test) eden izmed najboljših na trgu poleg tega pa je cenovno dostopen. Če boš kdaj "zares" tiskal boš zelo cenil tudi ogromno površino tiska(to meni osebno zares manjka)!

Dejstvo je, da gre v vsakem primeru za en kup nastavitev in nastavljanja tiskalnika ne glede na to ali imaš Pruso ali Creality... Zadeva ni in ne bo nikoli plug and play! Moj Anet A8(ga sicer ne maram preveč) recimo "izvrže" odlične kose(z nekaj modifikacijami).
Akcija - Reakcija

romex ::

I__I je izjavil:

Mislim da se PLA zmehča na armaturki poleti, ampak nisem nikoli probal.



Lahko jaz potrdim to. Sprintal precej velik kos PLA in pozabil v avtu na prednjem sedežu.. Avto je črn, notranjost se je segrela na 40°c+, na printu se je cel komplet layerjev ločil od printa.. Mogoče imam še kje sliko kako je izgledalo, če nisem slučajno vrgel stran.

gansta ::

@BladE_ , da vstopam v ta svet samostojno, predhodno zgolj in vedno kot opazovalec.

Po tvojem sporočilu sem resno v dvomih kaj sedaj izbrati; Prusa za 800€, Creality3D CR - 10S za 400€ ali TEVO Tornado za 300€. Slednja dva sta skoraj identična (pri obeh je velikost printa dosti večja kot pri Prusa), Tornado naj bi imel boljšo mizo katera se tudi hitreje segreva, pri obeh naj bi bila možnja nadgradnja na "autolevel", sta malenkost počasnejša od Prusa, kvaliteta z ustreznimi nastavitvami primerljive. Ima pa CR10S "print recover" itd.

Kaj pravite ?

gregyk ::

gansta je izjavil:

@BladE_ , da vstopam v ta svet samostojno, predhodno zgolj in vedno kot opazovalec.

Po tvojem sporočilu sem resno v dvomih kaj sedaj izbrati; Prusa za 800€, Creality3D CR - 10S za 400€ ali TEVO Tornado za 300€. Slednja dva sta skoraj identična (pri obeh je velikost printa dosti večja kot pri Prusa), Tornado naj bi imel boljšo mizo katera se tudi hitreje segreva, pri obeh naj bi bila možnja nadgradnja na "autolevel", sta malenkost počasnejša od Prusa, kvaliteta z ustreznimi nastavitvami primerljive. Ima pa CR10S "print recover" itd.

Kaj pravite ?

Glas za Pruso I3 MK3 (imam tudi sam)

SeMiNeSanja ::

Danes sem videl v živo HP Jet Fusion 3D printer (ali bi moral reči sistem?)...
Proti tej zverini, se ti printerčki, o katerih se tu pogovarjate, zdijo prava igračkarija.

Res je zanimivo za videt, kam gre 'industrijsko' 3D tiskanje in kakšne izdelke zmore tiskati.

Za hobby in podobno, pa hvala bogu, da obstajajo tudi taki malčki. Predvsem pa da postajajo vse boljši in dosegljivejši.

knesz ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Danes sem videl v živo HP Jet Fusion 3D printer (ali bi moral reči sistem?)...
Proti tej zverini, se ti printerčki, o katerih se tu pogovarjate, zdijo prava igračkarija.

Res je zanimivo za videt, kam gre 'industrijsko' 3D tiskanje in kakšne izdelke zmore tiskati.

Za hobby in podobno, pa hvala bogu, da obstajajo tudi taki malčki. Predvsem pa da postajajo vse boljši in dosegljivejši.

Še enkrat se oglasi, ko bodo kosi do konca obdelani :)

gansta ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Danes sem videl v živo HP Jet Fusion 3D printer (ali bi moral reči sistem?)...
Proti tej zverini, se ti printerčki, o katerih se tu pogovarjate, zdijo prava igračkarija.

Res je zanimivo za videt, kam gre 'industrijsko' 3D tiskanje in kakšne izdelke zmore tiskati.

Za hobby in podobno, pa hvala bogu, da obstajajo tudi taki malčki. Predvsem pa da postajajo vse boljši in dosegljivejši.


Pa to pa res ne moreš primerjati nekaj za 300-800€ proti 200.000€.8-O

gansta je izjavil:

@BladE_ , da vstopam v ta svet samostojno, predhodno zgolj in vedno kot opazovalec.

Po tvojem sporočilu sem resno v dvomih kaj sedaj izbrati; Prusa za 800€, Creality3D CR - 10S za 400€ ali TEVO Tornado za 300€. Slednja dva sta skoraj identična (pri obeh je velikost printa dosti večja kot pri Prusa), Tornado naj bi imel boljšo mizo katera se tudi hitreje segreva, pri obeh naj bi bila možnja nadgradnja na "autolevel", sta malenkost počasnejša od Prusa, kvaliteta z ustreznimi nastavitvami primerljive. Ima pa CR10S "print recover" itd.

Kaj pravite ?


Še kdo ? :D kak nasvet ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

karafeka ::

Jaz imam creality cr10 (za 160€, zahvala gre Tomsonu za Gearbest kupon) in deluje brez problemov. Pride že skoraj v celoti sestavljen, samo stranice privijačiš skupaj. Kljub temu, da je površina za tiskanje nadpovprečna, je še nikdar nisem v celoti koristil, ker potem bi printal predolgo (kak teden :)), pa tudi zna bit nestabilen pri višjih printih. Za kake vaze je zelo primeren :)

CR10S mislim, da je iste višine, ampak ima večjo ploščo in podporo za z motor na obeh stranicah, ki naredi ekstremno visoke printe lepše, ker je z os bolj stabilna. Po mojem mnenju začetnik ne rabi tako velikih tiskalnikov, razen če že točno ve kaj bo printal.

romex ::

tornado here. ne menjam trenutno za nič, dela skoraj vsak dan, zaenkrat nobenih težav.

gansta ::

Kje kupite filamente, PLA oz. PETG ? Če se odločim za Tornado namreč ne dobim niti začetnega koluta poleg, v EU skladišču (gearbest) ga nimajo. Kje ga še poceni, kvalitetnega dobim z vključeno poštnino (predvidevam ena opcija Trček) ?

mihec87 ::

Vzameš pri nas preverjene za začetek...Da ne naletiš že v prve na slab filament...

gansta ::

Kje misliš "pri nas" to kar sem napisal ? Azurefilm, Trček (izbere ni da ni, še ena-a vidim da prodaja, samo ne vem kateri proizvajalec)? Ja, res ne bi rad imel težave z vsebnostjo vlage :9

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

romex ::

Jaz jemljem samo od Trčka. Dober filament, dobre cene, z možakom se da zmenit za prevzem tudi ob nenormalnih urah.

V0RT3X ::

Hobbyking EU skladišče je tud ugodno k je zaloga.

gregyk ::

Zadnji mesec sem tiskal samo wood filament, vzel sem ga kar nekaj od Azurefilm in eno špulo od Trčka, primerljiva kvaliteta.

111111111111 ::

kolk pa cena?

BladE_ ::

Če nebi imel že dveh tiskalnikov bi v tem trenutku naročil tega. Počakam do novega leta, ko bodo spet nore akcije, verjetno bo pod 200EUR tako kot lansko leto.

Tomson je izjavil:


Creality3D CR-10 3D tiskalnik s kodo: GBJKCR10 iz 318EUR na 309EUR (EU skladišče)


@gansta, kaj pa ti pričakuješ od tiskalnika? Si tehnično sposoben ali bolj ne? Prusa sicer ponuja veliko ampak še vedno npr. auto bed level meni ne odtehta 2x višje cene.... Auto leveling tudi ne pomeni, da bo vse tiskalo bp... Kot opažam se pojavlja kar nekaj težav z Prusami in ni vse tako lepo kot se sliši. Tudi za sestavit ni ravno najbolj user frendly zadeva! Sicer pa tisti, ki ima 3D tiskalnik ve kako je in kot sem že rekel gre za en kup nastavitev in nastavljanja...
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

mihec87 ::

Bolj user friendly kit(sploh mk3 ker nima navojnih palic za y os) za sestavljat kot prusa dvomim da gre sicer cr10 je tut že simpl da bolj ne gre..Vsi deli so posortirani v označene vrečkice in zraven podrobna korak za korakom navodila-pač na yt pogledaš assembly video pa dobiš približno predstavo koliko zahteva...Mk3 sem sestavil in vklopil ter pognal kalibracijski vodič in stiskal priložen kg filamenta brez večjih težav z prusa slicerjem in njihovimi profili-bolj preprosto že ne more bit...Je pa res bolj zahtevne reči printaš bolj je potrebno prilagajat nastavitve... Tako da ni vedno ravno da stisneš print pa bo natisnilo perfektn print..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

gansta ::

Ewo, naročen Tornado, upam da pride že prihodnji teden; Hvala vseem sedaj pa naprej :)

Dodal bom par dodatkov, npr. autolevel in nekaj ostalih bombončkov in mislim da bo "to to " ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

gregyk ::

111111111111 je izjavil:

kolk pa cena?


Če sprašuješ mene - Azurefilm je cenejši.

mihec87 je izjavil:

Bolj user friendly kit(sploh mk3 ker nima navojnih palic za y os) za sestavljat kot prusa dvomim da gre sicer cr10 je tut že simpl da bolj ne gre..Vsi deli so posortirani v označene vrečkice in zraven podrobna korak za korakom navodila-pač na yt pogledaš assembly video pa dobiš približno predstavo koliko zahteva...Mk3 sem sestavil in vklopil ter pognal kalibracijski vodič in stiskal priložen kg filamenta brez večjih težav z prusa slicerjem in njihovimi profili-bolj preprosto že ne more bit...Je pa res bolj zahtevne reči printaš bolj je potrebno prilagajat nastavitve... Tako da ni vedno ravno da stisneš print pa bo natisnilo perfektn print..


Res je lepo vse po vrečkah, označeno, tudi tiskana navodila priložena so super, pregledna. Jaz sem porabil nekje 6 ur da sem ga sestavil, skalibriral in dal tiskat prvi "benchy".

Je pa res da prejšnji Anycubic I3 mega je bil pa sploh enostaven, samo po mislim da 3 vijake na vsako stran za pritrdit pa je bilo narejeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

gansta ::

gregyk je izjavil:

111111111111 je izjavil:

kolk pa cena?


Če sprašuješ mene - Azurefilm je cenejši.



Kaj pa gledano s strani kvalitete PLA oz. PETG azurefilm vs Trček ? Se gledano s strani barve kaj razlikujejo ?

Imamo še kakšno tretjo opcijo v SLO, hobbyking zgleda zanimiv.

romex ::

Od trčka črna ni 100% črna ampak je neka mešanica med črno/temno modro/vijolično..

gansta ::

Aha, hvala za info;

Najceneje pa očitno na nekaj pregledanih review-ov je EU skladišče Hobbyking; npr. PLA 1kg, blue - s poštnino 16,59€; npr.3kg = 37€ s poštnino.

Lahko kdo te cene "premaga" (cena vs. kvaliteta) ?

PS: iz hobbyking-a tisti kateri ste naročevali, katere barve oz. materiale ste že testirali in so vam bili zadovoljivi ?

V0RT3X ::

Sam sem imel od HK moder in prozoren PLA pa se je printal super, sem pa vzel še zraven črn Esun PLA in je bil katastrofa, sploh z delaminacijo tko da ne priporočam.

Mam pa zdej od Trčka bel PETG pa je pomoje neki narobe z rolo, ko ekstrudam se pojavljajo mehurčki in pokanje k da bi bla vlaga noter. (čeprav PETG naj ne bi vezal vlage pa je frišna rola) Sem dal še v pečico za par ur pa ni pomagalo tko da ne vem če bi še kako rolo vzel. :| (lahko ma kej veze z belim polnilom)

gansta ::

V0RT3X je izjavil:

Sam sem imel od HK moder in prozoren PLA pa se je printal super, sem pa vzel še zraven črn Esun PLA in je bil katastrofa, sploh z delaminacijo tko da ne priporočam.

Mam pa zdej od Trčka bel PETG pa je pomoje neki narobe z rolo, ko ekstrudam se pojavljajo mehurčki in pokanje k da bi bla vlaga noter. (čeprav PETG naj ne bi vezal vlage pa je frišna rola) Sem dal še v pečico za par ur pa ni pomagalo tko da ne vem če bi še kako rolo vzel. :| (lahko ma kej veze z belim polnilom)



A od Trčka dobiš "vakumirano" v vrečki ? Isto vprašanje za Hobbyking (predvidevam da govoriš o teli modri: https://hobbyking.com/en_us/pla-3d-prin... ) ?

V0RT3X ::

Ja, od obeh je vakuumirano pa silica gel paketek notr, vseskup pa v karton škatli. To modro sem mel: https://hobbyking.com/en_us/pla-3d-prin...

gansta ::

Ima kdo mogoče za "share" kakšen načrt iz "https://3dlabprint.com/" ?

?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

TehDucky ::

Imam za zamenjat en del pri brivniku, tisti, ki se vrti. Zgornji del glave se je pobral in se vrti v prazno. Sem naprintal novega iz PETG, pa se je vrtel samo 10 sekund pa je bilo isto kot s prejšnjim. Ali bi annealing na PETG to zadevo naredil bolj uporabno ali bi rabil uporabiti drug material? Trenutno imam samo PLA na zalogi, ki ga pa že nekaj časa nisem printal pa se ne spomnim, če bo bolje.

Ima pa 6mm premera in 13mm višine pa že tako sem ga ojačal glede na original.

Tribal ::

ABS pa malo višjo temp od normalne, da se bolj skupaj sprimejo layerji.

romex ::

Infill maš 100?

Drugače pa kot je napisal Tribal.. Z ABS imaš malo več možnosti, če ti uspe naprintat.. kos ni velik, mogoče bi šlo celo brez kište..

Tribal ::

Seveda bo šlo brez kište, poskrbi za dober prvi sloj in pa dobro segreto pojstlo. Če v prvo ne uspe probaj z drugim slicerjem in tako naprej. Če tudi ABS ne obstoji lahko probaš še kak bolj eksotičen material ampak je sama cena materiala visoka...

Unknown_001 ::

Tribal je izjavil:

Seveda bo šlo brez kište, poskrbi za dober prvi sloj in pa dobro segreto pojstlo. Če v prvo ne uspe probaj z drugim slicerjem in tako naprej. Če tudi ABS ne obstoji lahko probaš še kak bolj eksotičen material ampak je sama cena materiala visoka...


Pri tako majhnem kosu gledat ceno materiala... kok škrt si šele do sebe? Verjetn tok da si še kofeta ne privoščiš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Tribal ::

Mislu sem drago ker moraš kupit kolut, če nimaš na zalogi.

Unknown_001 ::

Tribal je izjavil:

Mislu sem drago ker moraš kupit kolut, če nimaš na zalogi.


Pa prodaš naprej... sicer pa... tip rabi obrabno odporen material. Ne vem kakšne ojačitve (vlakna pa te pizdarije) so en ku*c vredne če je material slabo obrabno odporen.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

TehDucky ::

Bom probal od koga ABS nafehtat, ker za moje ostale potrebe PETG in PLA vse sprintata, običajno podložke, ohišja, tudi ročaje za pokrovke sem že uspešno naprintal. Sem pa sedaj prvič hotel nekaj rešit glede mehanske obrabe, pa je tam notri v brivniku čisto preveč obratov.

Je 100% infill. Printam na 0.1mm, začetek je malo težji, ampak dam brim, da vsaj malo pritrdi. Lahko bi probal še s hlajenjem layerjov (recimo 10 sec) pa brez ventilatorja, da se malo bolj sprime zadeva.

Ampak verjetno bo res treba dobit ABS, Nylon ali celo karbonski filament. Zadnje dva bi gotovo še kje drugje ponucal.

Edit: Če je kdo iz okolice Kamnika, pa da ima kakšen drugačen filament od PETG in PLA, mi lahko kakšen meter prinese, jaz pa častim kavico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

fikus_ ::

Karbonski filament ti ne bo dosti pomagal, ker je trdnost med plastmi odvisna samo od plastike. Mogoče, če boš kos položil.

I__I ::

Kaj pa se je zgodilo s prejšnjim komadom? kje se polomi/obrabi? A tiste male zobčke ti pobere oz. kje se je uničil naprintan komad?
Ne vem kam paše ta komad, ampak lahko da je problem nekje drugje: povečano trenje, kakšen ležaj,... V tem primeru ti nobena plastika ne bo zdržala.

romex ::

Če ne dobiš filamenta do petka mi daj naslov v zs pa ti pošljem enepar metrov.

Unknown_001 ::

I__I je izjavil:

Kaj pa se je zgodilo s prejšnjim komadom? kje se polomi/obrabi? A tiste male zobčke ti pobere oz. kje se je uničil naprintan komad?
Ne vem kam paše ta komad, ampak lahko da je problem nekje drugje: povečano trenje, kakšen ležaj,... V tem primeru ti nobena plastika ne bo zdržala.


Oooo bi zdržala, bi... sam pravo je treba izbrat. Also... 3D tisk s FDM nikoli ni bil mišljen za neke resne izdelke. Problem so ravno hladni zvari in poroznost izdelka.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

I__I ::

Ne verjamem. Če ima tisti komad premer 6mm, potem so tisti zobčki velikost 1mm. In če je kje kaj zarustano ali pa kakorkoli drugače onemogočeno premikanje, ti jih bo takoj odstriglo. Pa ne glede na to katera plastika je. Prejšnji originalni komad se je verjetno odlomil z nekim razlogom. Naj poišče ta razlog, ga odpravi, potem pa novega naprinta.
Če so pa hladni zvari problem, pa je mogoče bolje naprintati kalup in vliti kakšno smolo (epoksi, poliester, poliuretan). Sej ne da bi se splačal, ampak če nam je to hobi, zakaj pa ne.

Unknown_001 ::

Ne pametuj
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

I__I ::

@Raptor F16 Od tebe sem pričakoval malo bolj konkreten odgovor.
Sploh je pa moj namen pomagati TehDucky-ju in ne tebi. Če pa mi bo on napisal naj ne pametujem, potem bom pa nehal.
««
19 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d printer

Oddelek: Strojna oprema
121095 (877) _Denny_
»

3d tiskalnik za zacetnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
162054 (1409) sslavc
»

3D tiskaliki za domaco uporabo

Oddelek: Strojna oprema
183226 (2849) mihec87
»

3D tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
307315 (6565) avian2
»

3d printer

Oddelek: Kaj kupiti
3810172 (8441) stalker

Več podobnih tem