» »

Izšel Ubuntu 10.04 LTS - Lucid Lynx

1 2 3
4
»

brodul ::

Lahko vzameš tuxa ter ubuntu logo, pa vžeš v vlc ascii filter. :D
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

BigWhale ::

Sem na hitro preletel. Zgleda precej dobro in lepo pokrije vecino 10.04 feature-set. Cool!

Icematxyz ::

Sem tudi sam preletel na hitro poglavja. In zagotovo kdo resno razmišlja o tem da bo uporabljal Ubuntu. Ni razloga zakaj ne bi uporabljal te knjige da ga v to vpelje.

Icematxyz ::

Enkrat sem imel celo pripravljeno fotko krožnika s priborom, gor pa računalniška miška, samo ni dobro izpadlo (oziroma: jaz ne znam dizajnirat).


Ali pa daš to na krožnik. Nenazadnje to si seciral:

 Eggplant

Eggplant





Zadeva mi je všeč. Le črn trak mi ni všeč da je črn.

Sicer pa avtor zagotovo že ve kaj bo na naslovnici?

root987 ::

Kakšna rastlina ali žival (O'Reilly-style ;) bi znala bit kul - ampak ja, mogoče ne pingvina.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

PaX_MaN ::

Daj tisto žival, po kateri je trenutno aktualna Ubuntujeva različica poimenovana oziroma kateri verziji v vodiču prideš z opisom najbližje.
Ris, torej - pa še slovenski je.
Aja, vidim, da je že na naslovnici eden poasciijan. Všečno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

poweroff ::

Ja, na risa sem že sam pomislil in sem ga "poasciijal". Ampak se mi zdi, da ni dobro izvedeno, mislim, res se vidi, da nisem designer...

So mi pa v NUK-u "zatežili" glede CIP-a... je terba imeti kolofon, ki mora biti v skladu z nekim zakonom, avtor mora sporočit svoj rojstni datum, itd. Komplikacije. :)
sudo poweroff

bosmla ::

Ja ta ideja z risom tudi ni slaba evo recimo 10min dela

Icematxyz ::

Kaj če bi tiste črte vsebovale še "binarni zapis"? Kot je bilo višje omenjeno. Matrix style?

poweroff ::

Bomsla, tole je pa super. Se slišiva po ZS.
sudo poweroff

bosmla ::

@Icematxyz Ja tudi sam sem mislo pa sem hitel... mam jutri skrajni rok za par stvari... pol pa spet.. sem bol ko oni zajec iz Alice v cudezni dezeli

Icematxyz ::

Je pa prava zadeva. Nimaš kaj.

P.S. 01001100011101010110001101101001011001000010000001001100011110010110111001111000

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

bosmla, glej, da uporabis kako sliko s CC licenco. ;)

poweroff ::

Icematxyz je izjavil:

@Matthai

Mislim da razumem v čem je težava. Skratka lepo priklopi svojo TV kartico v Line-IN vhod. Tako skratka kot praviš da zadeva z ALSA deluje z PulseAudio pa ne. Potem se zlekni v naslonjač in vtipkaj v terminal:

pactl load-module module-loopback

Upam da bo pomagalo!

Je pomagalo (zagnal sem z Live USB-jem). Potem sem zadevo ponovil danes in zvoka ni bilo... niti po ponovnem ukucanju ukaza. A PA si te nastavitve zapomni ali niso permanentne?
sudo poweroff

Poldi112 ::

poweroff je izjavil:

Ja, na risa sem že sam pomislil in sem ga "poasciijal". Ampak se mi zdi, da ni dobro izvedeno, mislim, res se vidi, da nisem designer...

So mi pa v NUK-u "zatežili" glede CIP-a... je terba imeti kolofon, ki mora biti v skladu z nekim zakonom, avtor mora sporočit svoj rojstni datum, itd. Komplikacije. :)


Stvar je precej trivialna. Na 2. ali 4. stran (navadno) skopiraš text, ki ti ga pošljejo. Za rojstni datum pa tudi prvič slišim, po moje hočejo samo letnico, ki se pojavlja zraven imena avtorja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

Ne, po ta novem (z založništvom se ne ukvarjam že 10+ let), moraš imeti kolofon, potem pa ti pripravijo CIP, ki ga skopiraš.

Napisala je pa prav, da hoče rojstni datum, ne letnico. Po moje zaradi SICRIS šifre, ali kaj...
sudo poweroff

Poldi112 ::

Jaz tudi (samo malo manj, 5+let), zato me preseneča. Ravno mesec ali dva nazaj sem jim povedal samo letnico smrti enega avtorja, ker sem hotel imeti bolj aktualen ponatis, in me nihče ni spraševal za datum.

Plus da sem zadnjo knjigo tiskal mislim da marca, tako da me zdaj res zanima, kaj bo novega (če bodo kakšni zapleti, ker imam spet par knjih na seznamu). Kolofon pa jasno da rabijo, saj iz tega naredijo svoj cip.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Icematxyz ::

poweroff je izjavil:

Icematxyz je izjavil:

@Matthai

Mislim da razumem v čem je težava. Skratka lepo priklopi svojo TV kartico v Line-IN vhod. Tako skratka kot praviš da zadeva z ALSA deluje z PulseAudio pa ne. Potem se zlekni v naslonjač in vtipkaj v terminal:

pactl load-module module-loopback

Upam da bo pomagalo!

Je pomagalo (zagnal sem z Live USB-jem). Potem sem zadevo ponovil danes in zvoka ni bilo... niti po ponovnem ukucanju ukaza. A PA si te nastavitve zapomni ali niso permanentne?


Imaš če prav razumem Live USB. Se pravi LiveCD na USB? Z ali brez "persistence"?

Če brez si nič ne zapomni karkoli počneš. Ob naslednjem zagonu moraš vse narediti znova.

Ta PulseAudio modul skrbi za to da imaš ti dovod zvoka iz Line-In na zvočni kartici nastavljen tako. Da ga slišiš na zvočnikih. Defoult je to na OFF. Kar je pričakovano stanje.

Vseeno pa na defolt nastavitvah če bi ti snemal TV program. In na to predvajal posnetek bi zvok moral biti posnet. Čeprav ga ti ne slišiš na zvočnikih.

Zdaj če hočeš vedno imeti PulseAudio module-loopback naložen. Lahko to storiš na sledeč način:

gksudo gedit /etc/pulse/default.pa

In recimo na konec nalepiš sledeče:

load-module module-loopback

To je klasičen način da to kaj dovajaš preko Line-In vhoda zvočne kartice slišiš preko PulseAudio potem na zvočniku. Verjetno bo kmalu tudi v nastavitvah se znašla GUI opcija (kljukica).

Ni pa to v praksi najbolj primerno za audio produkcijo. Ker prihaja do strojnih in programskih latenc. Se pravi zamika zvoka. Včasih bolj včasih manj. Popolnoma odvisno od strojne opreme.

Če se kdo ukvarja z avdio produkcijo. Bo najverjetneje uporabljal rešitev z nizkimi latencami JACK v te namene.

Zdaj pa zakaj ni ukaz prijel drugič. Prvič pa je. Najprej preveri z gnome-alsamixer če je Line-In vhod nastavljen na nemo. Ker je v osnovi vedno na OFF:

sudo apt-get install gnome-alsamixer

poweroff ::

Uporabljam live USB s persistence - si zapomni nastavitve.
sudo poweroff

Icematxyz ::

Pa si sedaj usposobil. Ali ne deluje?

poweroff ::

V bistvu ne. Zato, ker imam na domači kištici še en starejši sistem, pa se že pol leta pripravljam da se portnem na 64-bitno verzijo... samo nekako še nisem prišel do tega.
sudo poweroff
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999133568 (96454) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166599 (139246) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 9.10 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
35728943 (19645) Gandalfar
»

Ubuntu za izid Lucid Lynx pripravlja precej novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
749546 (7193) Mavrik
»

Ubuntu: šifriranje domačih imenikov in druge novosti

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
335195 (3416) BlueRunner

Več podobnih tem