» »

HTC Legend

HTC Legend

«
1
2 3
...
5

BigBoss_ ::

Je že nabavu kdo, da bi podal mnenje?

Sam se odločam med tem in pa HTC Desire. Če cena ne bi bila skoraj enaka, bi se lažje odločil.

LuGi ::

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...
Desire: Več rama, hitrejsi procesor, vecji ekran.. torej kupovati Legendo je nesmiselno še posebaj ce je cena "ista".

Dr_M ::

Sem enakega mnenja. Ce bi bilo ene 100€ razlike, potem bi ze razumel oklevanje..
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

jnce ::

Legenda se ne splača kupovat... Kupi Desire !!

lexios ::

Kakor komu... Zgornja dilema se kot še marsikomu postavlja tudi meni!

V razmislek:
- boljša ergonomija (na oko, ne vem, zgleda tako kot, da ga lažje upravljaš v eni roki),
- potencialno bolj trdno ohišje iz enega kosa aluminija (ne vem, kolikšna razlika je dejansko in ali je v ozadju zgolj marketing),
- všečen dizajn, mogoče vsaj potencialnim kupcem ženskega spola in navdušencem iz časov HTC Hero-ta...
- hitrejši procesor (in več rama) se izkaže vreden nakupa v koliko primerih? Poganjaš na smart phone računalniške simulacije?, težko igrovje?, huda večopravilnost? Še ena številka na papirju, ki v 30% pomojem na trenutke le žge baterijo in mami kupce (ok, mogoče utegne priti prav čez par let - itaq pa se mobilne naprave danes menja kot gate)...
- večji ekran je plus, ki pa ni nuja vsem. Raje občutno boljšo avtonomijo kot 0.5" več...
- live wallpaper: Who gives a f...?!

Še kakšna omembe vredna razlika, ki je dejansko res razlika? True, razlika par eurov...

Dr_M ::

Legend nima bistveno vecje avtonomije, ker ima manjso baterijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lexios ::

1300mhA vs 1400mhA

Pomojem je razlika nekje v rangu 5-20%. Vprašanje je bolj ali res rabiš 1Ghz SnapDragon procesor in 3.7" big screen? Bolj odločitev vsakega posameznika, ko drži oba v roki, i guess...

PS: Čeprav specifikacije navajajo od 2-4 ur več časa pogovorov in cca 100 ur več standby time. Če tole drži utegne Legend imeti vsaj za 1/4 do 1/3 daljšo avtonomijo od Desire; konkretno rečeno, če Desire ob "skrbni" uporabi zdrži slabe 3 oz. dobre 2 dni, zdrži Legend dobre 3 dni oz. slabe 4... Pobožne želje. Will see! [;=]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

djordjevic ::

lexios je izjavil:

Kakor komu... Zgornja dilema se kot še marsikomu postavlja tudi meni!

+1
No grave is deep enough to keep us in chains.

BigBoss_ ::

Hvala vsem. Na GSMarena sem prebral in preprimerjal vse kar se da o teh dveh telefonih, tako da vem vse prednosti in slabosti.
Odločitev je še vedno težka :)

Najverjetneje se bom odločil,ko oba telefona vidim v živo.

Dr_M ::

Jaz mislim, da bo tukaj Desire v prednosti, ker se bo vec kupcev odlocalo za tega in bo posledicno tudi podpora boljsa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lexios ::

Sj je na obeh isti sistem, ni?

BigBoss_ ::

Evo, danes sem nabavil Legenda. Podzavestno mi je bil vedno bolj všeč, ko pa sem oba videl v živo, odločitev ni bila težka. Upošteval sem še malo daljšo avtonomijo in pa velikost.

Več komentarjev jutri, če koga zanima.

djordjevic ::

Do tell, ja.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Pesimist ::

BigBoss_ je izjavil:

Evo, danes sem nabavil Legenda. Podzavestno mi je bil vedno bolj všeč, ko pa sem oba videl v živo, odločitev ni bila težka. Upošteval sem še malo daljšo avtonomijo in pa velikost.

Več komentarjev jutri, če koga zanima.


Kje ti pa je uspelo oba videti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

BigBoss_ ::

V Novem mestu...

Prvi vtisi: Navdušen sem :)

Mislim, da bom prvo baterijo skuril v pol dneva. To je moj prvi Android telefon, tako da je veliko igračkanja. Vse teče gladko brez zatikanja.
Sinhronizacija z outlookom 2007 je delovala brezhibno, prav tako BT povezava s prenosnikom in slušalko.

Ekran je navdušujoč, barve so žive, odzivnost je izvrstna.

Kaj več bom lahko napisal po nekajdnevni uporabi. Če pa koga zanima kaj specifičnega, pa le na dan z vprašanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigBoss_ ()

lexios ::

Prvi touch screen? Se dostikrat zatipkaš?:P

BigBoss_ ::

Prej sem imel P1, ki je poleg touch screena imel tudi fizično tipkovnico, ki sem jo največ uporabljal. Včasih btudi handwriting recognition. Tko da zdej mi dela malo težav, ja. Največkrat namesto a pritisnem shift, podobno pa je z backspaceom na drugi strani. Ampak mislim, da se bom unesel :)

sn0wball ::

Sam tudi razmišljam o HTC Desire oz. Legend, vendar me v prvi vrsti zanima če zdrži Legendu baterija vsaj 2 dni z normalno uporabo.

Zadnje kar si želim je imeti super/smartphone, ki ga moram polniti vsake 16h:) Imam raje naprej svoj SE w880, ki zdrži 3-4 dni z normalno uporabo.

BigBoss_ ::

O bateriji ti bom lahko kaj več povedal po nekaj dnevni uporabi. Včeraj sem se praktično non stop igral z njim in je hitro šla :)
Je pa dosti odvisno tudi koliko uporabljaš sinhronizacijo (mail, facebook, vreme...)

jeanmike ::

No kako je sedaj z batarijo? Se odločam med Desire in Legendom in mi je baterija kar pomembna.

BigBoss_ ::

Baterija mi zdrži 2 do 2,5 dni, s tem da ga dam ponoči v aeroplane mode. Vklopljen je bil tudi wi-fi (doma - po potrebi), GPS in BT
Uporabljam ga normalno, vklopljeno imam sinh za FB, gmail in vreme.

Sem zelo zadovoljen, zahteva pa nekaj privajanja na Android :)

Lion29 ::

jaz pa bom pocakal na HTC evo 4g :) upam, da bo v kaksni dobri ponudbi... pr nas pa bo verjetno konec avgusta
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BeerBelly ::

Evo 4g ne bo pri nas. Tudi ne bi deloval saj nimamo Wimax omrežja.

Lion29 ::

Zakaj nebi bil pri nas?
Kolko jaz vem, deluje tudi na 3g omrezju... ko bo pri nas 4g (cez par let) bo pa tudi 4g delal :)

tak da telefon pa itak jaz kupujem za min 5 let, sploh pa je android in se ga bo dalo easy nadgradit... vse ostale specifikacije so pa meni vec kot zadosti za tulifon, v teoriji tudi za 10 let :)

zaenkrat mi se fino sluzi SE t610 :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

demon#666 ::

Mene pa zanima, kje v kopru imajo oba HTCja?

Odločam se in moram reči, da mi je Legend dosti bolj všečen, a Desire ima boljše specifikacije. Glede razlike v ceni pa čakam da pride Desire k simobilu.

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

talean ::

Zdravo!

Sem enako okleval med Desire in Legend ter na koncu izbral Legend predvsem zaradi velikosti in upravljanja z njim v eni roki.

Super telefon in kar se performanc tiče nobenih problemov pa imam polno stvari naenkrat v teku.


lp

martincek1 ::

Evo ena primerjava Desire - Legend pri nalaganju internetne strani. :)

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Simobil ga je dodal k ponudbi - na poslovnem smartu se dobi za 220EUR. Kupi kdo nokio e71? :))
No grave is deep enough to keep us in chains.

Good Guy ::

tale Legend je tut kr zanimiv..

sm kr mal v dilemi legend vs desire
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

freee ::

Evo jst sm pr simobilu in zdej vidim da so začeli prodajat tudi pri simobilu htc legenda za 300 euru u paketu orto u nulo.Zdej sm si mislu kupi htc magica amoak zdej nevem če je velika razlika u magicu in legendu ...HTC magic stane 250 legend pa 300. Povejte vaše mnenje..

lp

sn0wball ::

Kakšni so občutki nekaj časa po nakupu? Koliko zdrži baterija po običajni uporabi?

Vas pri telefonu kaj posebno moti ali navdušuje?

BigBoss_ ::

Baterija zdrži dva dni, kot sem že omenil zgoraj.

Navdušuje me uporabniški vmesnik, malo morje aplikacij in pa seveda ekran.

Kaj me moti. Včasih si želim, da bi bila tipka "back" softwerska, bi se dalo hitreje pritisnit. To je itak problem androida in ne telefona.

Če se še kaj spomem, napišem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigBoss_ ()

sn0wball ::

Evo, po tehtnem premisleku sem se tudi sam odločil zanj. Vtise napišem čez par dni. Težko se privajam na touchscreen tipkovnico in tisto na 1/3 polno baterijo sem porabil v 1h in pol :)

djordjevic ::

Danes sem bil v eni franšizni trgovini (simobil) in sem neuradno izvedel, da kanijo konec poletja/zgodaj jeseni v ponudbo dati iphone 4G, cena pa bo nekje na ravni nokie n97. Mislil sem poleti kupiti ipod toucha, jeseni pa nov mobilnik, zdaj pa računam, če se ne bi splačali vzeti kar vsega v enem. ;) Skratka, jesen bo letos pestra.
No grave is deep enough to keep us in chains.

rlujanac ::

Ali je mogoče tudi kateri izmed vas opazil kakšne težave pri wireless omrežju na Legend-u? Meni namreč, ko brskam po google marketu in med tem mogoče še kaj download-am napiše no connection found, kljub temu, da je signal dovolj močen. Nato moram dati wireless na off in on, kar popravi zadevo za kakšno minutko, nato pa ista pesem. Prav tako opažam, da mi polni signal najde le v isti sobi kot je router, v naslednji sobi pade povezava na samo še eno črtico, kar je napram laptopu občutno slabše. Mogoče ve kdo kaj o tem, kaj storiti??? :(
Hvala za pomoč....

Lion29 ::

djordjevic je izjavil:

Danes sem bil v eni franšizni trgovini (simobil) in sem neuradno izvedel, da kanijo konec poletja/zgodaj jeseni v ponudbo dati iphone 4G, cena pa bo nekje na ravni nokie n97. Mislil sem poleti kupiti ipod toucha, jeseni pa nov mobilnik, zdaj pa računam, če se ne bi splačali vzeti kar vsega v enem. ;) Skratka, jesen bo letos pestra.


ma kaki iphone 4g... ce ne bodo dali etc evo 4g ven, pol je vseskup brezveze... si ne predstavljam, da ga nebi en od slo operaterjev prodajal...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

sn0wball ::

Lion29 je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Danes sem bil v eni franšizni trgovini (simobil) in sem neuradno izvedel, da kanijo konec poletja/zgodaj jeseni v ponudbo dati iphone 4G, cena pa bo nekje na ravni nokie n97. Mislil sem poleti kupiti ipod toucha, jeseni pa nov mobilnik, zdaj pa računam, če se ne bi splačali vzeti kar vsega v enem. ;) Skratka, jesen bo letos pestra.


ma kaki iphone 4g... ce ne bodo dali etc evo 4g ven, pol je vseskup brezveze... si ne predstavljam, da ga nebi en od slo operaterjev prodajal...


res ne vem zakaj vztrajaš pri tem htc evo 4g, ki tudi če sploh bo kdaj v slo, ni primernega omrežja zanj.

Ok, zdej pa nazaj k Legendu...

po enodnevni uporabi super, res mini računalnik, zloadal sem si že en kup aplikacij, ki jih testiram, predvsem tiste ki pripomorejo k manjši porabi baterije...

Ne razumem pa te logike Androida. Po defaultu se aplikacij sploh ne da zapreti, ampak se zaradi "back" tipke samo nabirajo in tečejo v ozadju? A je res potrebno po vsaki uporabi aplikacije le-to zapreti v task killerju??

JayKay ::

ne, ker bo android za zaprl aplikacijo. uporaba task killerja je brezvezna, hkrati pa še skrajša battery life.

sn0wball ::

mogoče sem še mal lesen ker ga imam v roku samo en dan....ampak kdaj jo bo zaprl? se to kje nastavi? al tista aplikacije teče še par ur in jo potem zapre?

Lion29 ::

sn0wball je izjavil:

res ne vem zakaj vztrajaš pri tem htc evo 4g, ki tudi če sploh bo kdaj v slo, ni primernega omrežja zanj.


htc evo 4g dela cisto ok tdi na 3g! tako da 4g je samo bonus... bolj kot ta 4g mene impresionira vse drugo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

JayKay ::

zapre ko rabi

sn0wball ::

aha, najdu
There is a misconception here that I will try to clear up. The notion that a program is running in the background, or at the same time, like windows allows, simply does not exist in Android. Yes, there are apps that can load themselves as services, but for all practical purposes, only one program is running at any time in Android, and that's the program in the foreground. Yes, Android keeps track of the last six apps that you ran so it can start them back up again, but all it does is store a very small stub in its memory. This memory was already set aside for this purpose, so even if you could clear it out, it wouldn't free up anything for you to use.
Like I said, there are programs that can run as services, and as such, they can run in the background and therefore they are running all the time. Android is very careful to not allow such processes take up very much of the cpu total cycle. If you are truly having a problem where your phone is getting sluggish (although I highly suspect this is your imagination and misconception after using windows for so many years where this truly is a reality), then I would systematically try to figure out what app is causing the problem and uninstall it.


potemtakem so task killerji res odveč... razen za servise ki tečejo v ozadju, ne?

sn0wball ::

Da mal obudim temo z upanjem, da bomo še kako debato vrgli tisti ki smo se odločili za Legenda.

po 5 dneh uporabe lahko rečem tole:

+
-telefon je super, ravno tako se mi android kot začetniku v tej sceni zelo dopade
-zaslon je kvaliteten
-neomejeno nabor aplikacij
-na touch tipkovnico sem se navadil in šiba
-baterija mi po 2 polnjenjih drži več kot dva dni...trenutno je telefon prižgan že 48ur in na 40% baterije, s tem da sem se kar igračkal z Wlanom, GPSom, netom, raznimi aplikacijami itd. Seveda je ponoči in službenem času počival.

-
-budilka se sploh ne ugasne sama po minuti ali par minutah...danes je kar trobila. A se sploh kdaj ustavi če jo ne ugasneš al moram najdit kakšno aplikacijo zanjo?
-četudi imam izklopljene vse mobilne povezave, ko zaženem kakšno aplikacijo (GPS), se forsira povezovati na internet tudi ko z aplikacijo zakljućim. Telefon ima v nastavitvah izklopljene vse povezave a se hkrati kar povezuje na net. Pomaga reset

0
-pogruntati moram kako si urediti kontakte brez da bi mi vzelo par ur, trenutno imam pomešane kontakte iz SIM -kartice in kontakte, ki jih je potegnil iz FB in Gmaila


Zanima me kaj se zgodi če pretiravaš z aplikacijami. Če me recimo prime sprobat 100+ aplikacij in si jih nalagam in sproti uninštaliram. Se nabere en kup svinjarije kot v Win al je Android odporen na take stvari?

Bananovec ::

sn0wball je izjavil:

aha, najdu
There is a misconception here that I will try to clear up. The notion that a program is running in the background, or at the same time, like windows allows, simply does not exist in Android. Yes, there are apps that can load themselves as services, but for all practical purposes, only one program is running at any time in Android, and that's the program in the foreground. Yes, Android keeps track of the last six apps that you ran so it can start them back up again, but all it does is store a very small stub in its memory. This memory was already set aside for this purpose, so even if you could clear it out, it wouldn't free up anything for you to use.
Like I said, there are programs that can run as services, and as such, they can run in the background and therefore they are running all the time. Android is very careful to not allow such processes take up very much of the cpu total cycle. If you are truly having a problem where your phone is getting sluggish (although I highly suspect this is your imagination and misconception after using windows for so many years where this truly is a reality), then I would systematically try to figure out what app is causing the problem and uninstall it.


potemtakem so task killerji res odveč... razen za servise ki tečejo v ozadju, ne?

Nekaj podobnega prebral na enem forumu, kjer je Linuxaš povedal, da je nesmiselno poganjati neko aplikacijo na Androidu, če je narejena za Winse.
Odgovor na snežno kuglco se po vsej verjetnosti glasi: DA!

Good Guy ::

Od kje priporočate kupiti tale telefon-tukaj mislim tujino?

to se pravi da je odklenjen na vsa omrežja, in da ima nameščeno angleščino.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

ekseR ::

Ali je pri legend tudi črna barva potegne na vijolčno?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Bananovec ::

Itaq je to stvar softwara in ne hardwara.

ekseR ::

bolj me zanima koliko resnično zdrži baterija v povprečni uporabi. Ker desire je full dobr ampak kaj če ga bi mogel polnit vsak dan.
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Lion29 ::

ekseR je izjavil:

bolj me zanima koliko resnično zdrži baterija v povprečni uporabi. Ker desire je full dobr ampak kaj če ga bi mogel polnit vsak dan.


in kaj bi blo pol? vsako vecer ga das ponit in zjutraj poberes... v cem je problem
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

ekseR ::

Problem je to da mi ni treba skos gledat kdaj mi bo telefon crknu! Če teb to odgovarja "važn da je high tek pa tud če mi baterija ne zdrži 1 dan" pol men ne.
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Desire (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2733458415 (200701) Rupa
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320555 (13066) Mrakw
»

Android 2.2 v kratkem na HTC-jih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7416247 (11056) cucolino
»

nov telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
426412 (5449) dgrude
»

Kateri "pametni" telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
405600 (4564) djordjevic

Več podobnih tem