» »

HTC Legend

HTC Legend

1
2
3 4 5

simon201 ::

Lep pozdrav imam malo vec vprasanj pa bi prosil ce mi lahko kdo pomaga.
Nabavil sem si HTC Legend in nimam malo pojma kako si nalozis film in ga gledas,kako si nalozis razne aplikacije iz neta a se ga da kako zboljsat al je to to.

Drugace sem pa zelo zadovoljen z njim samo malo prakse mi manjka.

l.p. simon

krentam ::

simon201 je izjavil:

Lep pozdrav imam malo vec vprasanj pa bi prosil ce mi lahko kdo pomaga.
Nabavil sem si HTC Legend in nimam malo pojma kako si nalozis film in ga gledas,kako si nalozis razne aplikacije iz neta a se ga da kako zboljsat al je to to.

Drugace sem pa zelo zadovoljen z njim samo malo prakse mi manjka.

l.p. simon

LP Simon tudi tebi!
Odgovor na tvoje vprašanje je čisto simpl.
Uporabiti moraš program Format Factory ki ga dobiš na http://http://www.formatoz.com/ .
Program inštaliraš ter ga posodobiš (da se vmesnik posodobi).
Potem daš tam Mobile Devices najdeš HTC in imaš tam dosti šans za telefone.
Klikneš na Legend in potem se ti ponudi da izbereš datoteko ki boš jo formatov v manjši format (mpeg4 ali wma..no saj nevem kako je s tem pr HTC-ju). Ko izbereš datoteko imaš, v zavihku Izhodne nastavitve ter tam izbereš dodatni podnapisi. Tam jih samo klikneš ter jih dodaš.
Izbereš mesto kjer ti bo shranilo film in to je to.
Potem samo vklopiš USB kabel v Htc-ja ter ga v računalniku odpreš v raziskovalcu ter najdeš folder kamor boš spravu film.
Podnapisov ni treba dodatno kopirat ker so vgravirani v video.
Za predvajanje si lahko naložiš DvX ali kak drug program.
LP in povej če si zrihtov ali pa če ti kaj ni jasno.
Gregor
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krentam ()

simon201 ::

Zanimam me ce moram to delat vse preko telefona al si nalozim na racunalnik in pol nalozim na telefon.

krentam ::

ta program je seveda za računalnik...
pol to kar dobiš ven daš na telefon.
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

simon201 ::

Hvala ratalo mi je.
Kako si pa nalozis kaksenen spil gor mislim igrico.

simon201 ::

Pa se to me zanima vse kar si hocem narediti moram prvo na racunalnik pa pol na telefona

krentam ::

ja tako je...prvo film na računalnik pol pa samo copy paste pa na mobitel.
Glede iger pa imam tukaj zate eno stran ki ti bi zelo pomagala : http://www.mobile9.com/
tukaj najdeš številne aplikacije samo telefon zbereš in imaš softwara na tone ;)

http://gallery.mobile9.com/c/htc-legend... evo da ti nebo treba iskat ;)
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krentam ()

sgdjkdlsugi4 ::

ekseR je izjavil:

Problem je to da mi ni treba skos gledat kdaj mi bo telefon crknu! Če teb to odgovarja "važn da je high tek pa tud če mi baterija ne zdrži 1 dan" pol men ne.


Na Legendu pa ti bo drzal dan in pol, big dil. Ce nisi pripravljen na to, ne kupi touchscreen smartphone.

ekseR ::

sm že imel 1. touchscreen SE P800 pa je zdržov 4 dni! Sam vem da je razlika fičo prot ferariju ampak še vseen. Nism navajen polnt telefon vsak dan.
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Lion29 ::

in v cem se je problem navadit?

kot ti je reku maddog, ce nisi pripravljen na to, nme pac kupit takih tulifonov
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

ekseR ::

Čudn mi je filat telefon vsak dan. Že zdj k mam K810i pa baterijo že napol fuč filam na 2 dni.
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

simon201 ::

Jaz sem svojega tako naucil in naredil:)))
Na zacetku sem ga spraznil 4x do konca in ga filal ugasnjenega in mi sedaj baterija zdrzi skoraj 3 dni in vedno ga filam ugasnjenega.

BlaY0 ::

Če koga zanima, sem spacal skupaj en ROM, ki bazira na uradni verziji 2.03.405.3 (tazadnji Eclair) z radio firmwareom 47.39.35.09U_7.08.35.21. Je bolj hekerske narave, glavne značilnosti pa:

- rootan (Superuser 2.2.2)
- busybox 1.16.0 (stripped)
- odstranjen boot sound
- zelo ohlapne pravice na data particiji
- optimizirani memory parametri (task-killer)
- dodan /data/bin (tudi v PATH)
- terminfo (za linux in xterm)
- možnost odstranitve (uninstall) Google Maps, Google Talk, Quickoffice, YouTube...
- WiFi ad-hoc access point (WiFi tethering)
- Dalvik Cache prestavljen na cache particijo (40 MB)
- SYSV sysinit emulacija (/data/local/init.d)
- hostname (dhcp-aware)
- WiFi resolv.conf (dhcpcd hook)
- dropbear sshd (se zažene ob bootu)

Nekih resnih težav nisem zaznal, je pa zadeva še v testiranju.

Če koga zanima naj pove.

djordjevic ::

Vidim, da si vas kar nekaj lasti Legenda, pa me zanima, če lahko kdo spiše še kakšen malo daljši report. Je preteklo kar nekaj časa, odkar ste jih prvi kupili. Konec avgusta mi poteče aneks in čeprav imam praktično že naročen Legend, me zadnje dni vseeno malo mika Desire (zgolj zaradi hardvera, po videzu ga Legend poseka za šalo). Torej, ima kdo kakšno resno zamero, orenk pohvalo za Legenda?
No grave is deep enough to keep us in chains.

BlaY0 ::

Tukaj imaš test. Meni v bistvu ni žal da sem med Desireom in Legendom izbral prav slednjega. Ne rabim resolucije 800x480, mi je pa všeč ker je manjši in gre lepše v žep. Zaenkrat mi ves softver, ki ga uporabljam, dela normalno in brez težav (ne manjka RAM-a). Mogoče edino ena taka slaba stran, ki v bistvu niti ni slaba stran... ko prižgeš ekran in želiš "zaslajdat" nekaj, se malo zatakne. To pa je posledica on-demand frequency scalinga. Takt procesorja pri ugasnjenem ekranu je 246 MHz. Ko vžgeš ekran se poviša na 480 MHz in ko kaj počneš na 600 MHz. Torej ko vžgeš ekran in zasaljdaš po namizju, se zadeva malo zatakne, ker se takt še ni zvišal na 600 MHz. Ne vem kako je to pri Desireu, ker ima močnejši procesor in verjetno tudi drugačne takte v mirovanju in "špar" moudu.

djordjevic ::

O, super. Bom prebral (prebral sem že vse žive tuje teste in pogledal en milijavžent youtube testov, pa sem še kar v rahli dilemi :)). Si ga pa precej okrcal. Nisi mi ravno olajšal nakupa. :/ Ah, choices, choices ... :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

lurker ::

Če koga zanima, sem spacal skupaj en ROM, ki bazira na uradni verziji 2.03.405.3 (tazadnji Eclair)
2.03.XXX ni zadnja, zdej smo že na 2.05.XXX. Ki pa je še bolj zbuggiran kot prejšnje, prav neverjetno kaj vse si upajo dat ven.

Legend je pa drek, drugače. Predvsem zato, ker je zelo štorast za držat (zaradi oblike in aluminija imaš konstantno občutek, da ti bo padel, mogoče je boljše, če imaš res velike šape), baterijo skuri za čas posla, procesor je generacijo zadaj (sej ne, da bi se mu kje zatikalo ali pa bi poglešal hitrost, ampak Desire je vseeno kar hitrejši), xda skupnost je nevejetno uboga (če ne nameravaš ostati non-rootan), AMOLED je porazen (ampak ok, to je zaenkrat pri obeh isto), wi-fi slabo lovi (mogoče tudi zaradi tega wi-fi požre neobičajno velik del baterije)... Razlika v ceni zagotovo ne odtehta teh stvari.

Če bi jaz kupoval Androida čez en mesec, bi sigurno vzel Desire s S-LCD, če že mora biti HTC Legend ali Desire. Jaz sem se svojega Legenda že znebil.

BlaY0 ::

2.05.XXX je samo OTA. Nisem še zasledil RUU variante za to verzijo. OTA ti povozi SPL in spet nimaš možnosti rootanja.

Ne vem kakšne roke imaš ti (marsouc s tremi prsti:D), ampak jaz ga čisto normalno držim. Baterijo mi skuri v treh dneh z nadpovprečno uporabo. Včasih tudi v petih.

Jaz bom pa svojega kar imel... zaenkrat še ne menjam telefonov kot spodnje gate...

BlaY0 ::

2.05.XXX so zgleda umaknili s strežnikov... preveč folka je jamralo...

lurker ::

Baterijo mi skuri v treh dneh z nadpovprečno uporabo. Včasih tudi v petih.
:))

Še en androidnež, ki nima vključenega synca, mail pogleda 1x v dveh tednih, wi-fija ne rabi in 3G pri njemu itak ne lovi, browsa ne, ker to lahko delaš 100x bolje na računalniku... Pršparej nam, prosim.

BlaY0 ::

WiFi je non-stop vžgan... sync vsega na pol ure od 8h do 20h... APN vklaplja vsake pol ure za eno minuto in pa ob vklopu ekrana... brauzam pa res zelo malo prek telefona, ker mi ni dolgcajt tako kot tebi, ko ne veš a bi v luft gledal al se po riti praskal, potem se pa spomniš da imaš telefon in greš malo pobrauzat... bah...

lurker ::

Z WiSyncPlus lahko pohabiš vsakega Androida (ga imam kupljenega in ga ne uporabljam). V MobiReglja režimu zdrži tudi Desire en teden.

Samo djordjevicu, ki pravi, da je v dilemi (Legend ali Desire), sem hotel podati moje mnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

BlaY0 ::

Jaz te sploh ne zastopim... a ti s kom tekmuješ kako čim prej sprazniti baterijo al kaj?

lurker ::

Ne. Ne vidim pa smisla, da kupiš telefon, kjer imaš možnost, da isto sekundo vidiš dospeli email, da iz pisarne odkorakaš s pravkar dodanim kontaktom, koledarjem, imaš rss takoj sinhroniziran, te človek lahko dobi na gTalku... in tega ne uporabljaš.

Pa niti nisem edini. Za 1 dan baterije je 'sodba na internetsih'. 5 dni pa pri tistih bolj naprednih uporabnikih, ki se spoznajo in imajo tiktajočo 'vekerco' zraven ugasnjenega telefona. Se pa strinjam, da takim je Desire totalni overkill. Že Legend je metanje denarja stran.

djordjevic ::

Okej, potem pa pojdimo z druge strani.

Doslej sem imel nokio E71, ki mi je super služila, vendar vseeno na nekaterih področjih caplja za novejšimi aparati. Sicer je zelo dobro sestavljena, lepe oblike, za symbian kar hitra, ima odlično avtonomijo in še bi se našlo. Manjka pa mi večji zaslon za laže brskanje po spletu, boljši organizator za e-pošto, boljša kamera (ker ta v e71 res ni za nikamor), odzivnejši sistem ... In ker mi ravno poteče aneks, telefon pa menjam nekje na 1,5-2 leti, sem sklenil nokio prodati in si omisliti novejši pametni telefon. Zakaj kolebam med Legendom in Desireom? V bistvu je dejansko tako, kot je rekel lurker. Desire se mi zdi za moje potrebe (ki jih bom opisal spodaj) quite an overkill, poleg tega pa je legend (vsaj za moj okus) precej lepši. Načeloma imam pisarno doma in iz tega vidika mi ni treba imeti vseskozi nažganih brezžičnih povezav, razen ob sinhrotu, ko pa grem ven, pa itak mejle čekiram (oziroma sem jih, ročno). Najbrž bi tudi več brskal po spletu, saj je z večjim zaslonom in drugačnim vmesnikom to gotovo zabavnejše opravilo kot na nokii, poleg tega pa bom zakupil še podatke na spletu in se tozadevno ne bom več obremenjeval, koliko MB kaj pokuri. Omeniti še moram, da so me prvi testni posnetki v 720p, ki so jih uporabniki posneli po updateu desirea precej razočarali (pa je bil tudi to eden od breaking pointov). Enivej, zmenil se bom, naj v trgovino naročijo še desire, da oba primem v roko in se odločim na licu mesta, ampak mislim, da bi moral za moje potrebe res zadostovati legend.

edit: popravil desire v legend
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

lurker: Saj imaš tudi možnost da non-stop spremljaš kje je sever (kompas), če hočeš baterijo spraznit v eni uri. Res te ne zastopim... a ti ko se voziš z avtom in prileti mail se ustaviš in takoj odgovoriš? Jaz imam recimo še kako drugo delo kot samo to, da čakam kdaj bo IM ali mail priletel. Zdaj vidim kaj si ti... suženj svojega telefona, čist te ima pod kontrolo:P

djordjevic: No, jaz imam zdaj Legenda približno en mesec in mi služi predvsem za službene namene... lepše mi sedev roko ko telefoniram v primerjavi z Dizajrjem... nastavitve so takšne kot sem jih opisal in baterija mi drži toliko kot sem napisal. IM-ja ne nucam, push-maila ne nucam, Fejsbuk akaunta nimam... zadosti mi je sync na pol ure. V končni fazi bi ga lahko imel ponoči tudi v flight moudu ker takrat niti ne želim, da me kdo kliče...

lisjak ::

Tudi mene zanima avtonomija baterije ... In sicer v primeru minimalne uporabe ... se pravi minimalno net, kak msg, kakih 15/20 min. klicev na dan.
Zdrži 3 dni ? ker drugače brezveze...

BlaY0 ::

Trenutno imam 48 ur od zadnjega polnjenja, Mobile network non-stop vžgan, Sync na pol ure, par klicev na dan, nekaj malega WiFi-ja in imam baterije 66%.

lisjak ::

se pravi, da bi 3 dni moglo zdržat, ob nepretirani uporabi... !?


kak ste pa kaj zadovoljni z omenjenim ? je komu žal, da ni raje desire vzel... ?

AndyS ::

meni zdrži 3 dni, z okoli 30 min klicev, 50 smsi, nekaj prčkanja in surfanja (1 uro na dan)

BlaY0 ::

lisjak: Prvič ja, drugič pa meni ne.

lisjak ::

kak pa se kaj navigacija obnese ? kaj imate naloženo in kakšna je pokritost v slo ?



ps: glede na to, da je legend star že približno pol leta ... bi lahko počasi malo cene spustli

moxon ::

Se popolnoma strinjam glede previsoke cene. 300EUR za HTC Legend ob vezavi dveh let je absurd. Sploh če upoštevamo, da se ga da kupiti že za 380EUR v drugih trgovinah brez vezave.Pri simobilu stane telefon brez vezave 440EUR.

HTC Desire pa boljš, da ne omenjam. Pri Mobisvetu cena 409EUR, Simobil 550EUR... brezveze...

Recimo:
http://mobisvet.si/index.php?main_page=...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moxon ()

lisjak ::

tušmobil vesolje - 200 EUR ... sam še vseeno se mi zdi malo drago, glede na to, da je že pol leta na sceni.

BladE_ ::

Mobisvet je nateg...

moxon ::

@BladE_ zakaj?

BladE_ ::

Kdo jim krije garancijo? Od kje dobijo aparate tako poceni... še pri uvozniku se ga ne da dobit po tej ceni. Uglavnem to je neka Romunska roba...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

BlaY0 ::

Po moje se ga pri nas ceneje ne bo dobilo (novega). Verjetno se jih bo dobilo samo še do novega leta (ali pa še to ne) potem pa ga bodo nadomestil kakšen drug.

To gre tako hitro naprej, da se cene praktično ne spreminjajo, dobiš pa vedno (kao) novejše/boljše telefone.

lisjak: Navigacija dela BP. Pkritost je solidna, ne dosti slabša od Garmina etc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

TgT ::

Kje dobijo? Iz Nemcije kjer redna cena ni tako napihnjena kot pri nasem uvozniku.
Hit'N'Run

lisjak ::

ni se govorlo, da bo garmin tud za android v kratkem ?

BlaY0 ::

Mah, tut če ne. Me prav malo briga za Garmin. Čez par let boš imel itak vse pokrito z OpenStreetMap projektom.

lisjak ::

čez par let bo sonce vso elektroniko skurlo... al pa bomo plavali :) Boš bolj rabil OpenStreetSwim :) vsekakor pa bo ta legend peace of crap :) bližnja prihodnost je važna ... in trenutno je garmin/ar najboljši kar se tiče Slovenije in okolice.

OxyPhedox ::

Zdravo,

tudi sam se odločam za nakup novega mobitela in po vsej verjetnosti bom vzel HTC Legend-a. Bral sem da izgublja WiFi signal če se ga drži tam kjer ima anteno(mislim da spodnja stran) ter da ko npr ne uporabljaš wifi nekaj časa ta "zamrzne" čeprav kaže da si še vedno povezan. Zanima me če ima kdo te težave?

Hvala za odgovor.

AndyS ::

Meni ne lovi vedno najbolje wifi, čeprav sem 10m od antene.. nisem pa se še poglabljal zakaj

lurker ::

Bral sem da izgublja WiFi signal če se ga drži tam kjer ima anteno(mislim da spodnja stran) ter da ko npr ne uporabljaš wifi nekaj časa ta "zamrzne" čeprav kaže da si še vedno povezan.
Sam niti nisem opazil, da bi Wifi prekinjal odvisno od tega kako si držal telefon. Maybe I wasn't holding it wrong(tm):)). Je pa vedno bolj slabo lovil wifi. "Zmrzovanje" pa ni omejeno na Legenda. Nekateri imajo ta problem tudi na Desire/Nexus One telefonih.

BlaY0 ::

WiFi sprejem je res švohnejši kot na Desireu, mi pa drugače še nikoli ni "zamrznil". Antena je spodaj na pokrovčku od baterije in je res, da če ga čisto prekriješ z dlanjo signal malo zaniha samo jaz zaradi tega še nisem imel problemov.

@lisjak: Nisi doumel kaj sem želel povedati. Kar si napisal je že res ampak nisem ciljal v tej smeri. OpenStreetMap projekt je odprt projekt, pri katerem sodelujejo ljudje za ljudi. Za razliko od Garmina, ki ima vse zapatentirano zaklenjeno in zaščiteno s proprietary licencami, gre tu za projekt, pri katerem lahko sodeluje vsak in prispeva svoj doprinos. Tako zadeva zelo hitro napreduje v smislu pokritosti, rutabilnosti in ostalih aspektov navigacije. In ko bo, če bo kdaj zaživel Galileo ali kak drug sistem, bo relativno enostavno zadevo vpeljati prek OpenStreetMap-a

djordjevic ::

Pred kakšno uro dvignil Legenda. Malo sem se že igračkal, zdaj pa se fila. Zaenkrat sem kr impressed. :) Kakšen nasvet za kak uporaben program?
No grave is deep enough to keep us in chains.

lurker ::

Legenda so že prenehali štancat. Podpora za njega bo na nivoju Herota (v najboljšem primeru). Če še imaš možnost, nesi nazaj pa vzami kaj bolj 'perspektivnega'.

djordjevic ::

Vem, ja. 'Screen shortage'. Se ne sekiram kaj preveč. Itak menjam telefon na leto in pol, ergo ... ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

lisjak ::

djordjevic poročaj malo izkušnje pa to :)kaj res ti novejši nimajo več amoled ?
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Desire (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2733458434 (200720) Rupa
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320562 (13073) Mrakw
»

Android 2.2 v kratkem na HTC-jih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7416248 (11057) cucolino
»

nov telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
426414 (5451) dgrude
»

Kateri "pametni" telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
405600 (4564) djordjevic

Več podobnih tem