» »

V čim hkrati pečt zelenjavo in čikna???

V čim hkrati pečt zelenjavo in čikna???

Mr Hilter ::

Zdravo,
rabm neko zadevo (varianta ponev/wok/ekonom lonec) v katero bi natlačil kilo zelenjave in kilo mesa, dal na plin in pol jedu (pomije lohk kdo drug) :)
Trenutno zmeri pečem na dveh ponvah, pa sem se naveličal.
Enkrat sem en tak pripomoček za to opravilo že vidu v eni TV prodaji, sam ne vem kako bi se tej zadevi reklo.

Zeberdee ::

Pečeš v pečici, cvreš pa v ponvi. Ne vem v kakšnih količinah delaš, a če jaz kuham (kar pa je na žalost bolj izjema kot pravilo zadnje čase) kaj podobnega res pečem, v keramični posodi, kamor gre vse notri.

Mr Hilter ::

A maš kakšn link??
Hkratu bi peku kilo mesa in kilo zelenjave, vsak dan, vsak teden... tisočletje.

Zeberdee ::

Jaz sicer pečem ribo, a vseeno. Keramična podolgovata posoda, premazana z olivnim oljem in malo soljena, notri pa krompir in čebula (1/2), v drugi polovici pa vsa možna zelenjava, zgoraj pa kvalitetna friška riba, malo natrta s soljo. Nato čez poliješ nekaj deci olivnega olja, popečeš, to je to

Mr Hilter ::

LINK or it did not happen! ;)

Zeberdee ::

Nekaj takega, samo jaz imam raje več krompirja.
http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID...

Mr Hilter ::

Kul, sam bi v bistvu raje imel nekaj za na plin, drgač bo EUREUREUR za štrom in porabljen čas .(

Matwic ::

 wok

wok

to je to kar rabiš ;). Wok, 40 - 70 EUR, odvisno od velikosti in kvalitete.

Mr Hilter ::

A se dobi tud USB varianta? :)
Kaže da bo wok res tapravo (ken hom pa čaj šlang).

SpecialX ::

Ena varianta je tudi konvekcijska pečica. Se speče malo hitreje kot v pečici (tako nekako hitro kot v ventilatorski pečici), hrana pa je s precej manj maščobe. Ko si jaz sam kuham je še največkrat ta pečica v igri, sej sam daš stvari notr in naštimaš timer, ostalo pa sama dela. :D Hrana sicer pride bolj suha (lohk jo pa seveda pošpricaš z oljem pa bo zelo podobno kot v navadni pečici), ampak meni odgovarja, še posebi kkšn pohan piščančji al pa ribji file, ker ne maram da se hrana dobesedno utaplja v olju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternativa cvrtju (deep fried)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8317621 (941) bambam20
»

Peka rib

Oddelek: Loža
437624 (6068) Aquafriend
»

Kuharija,... oziroma kaj jeste? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13317186 (14890) Unknown_001
»

Nakup voka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12943190 (29292) echo
»

Razpad rastlinskih maščob pri visokotemperaturnem kuhanju/praženju

Oddelek: Znanost in tehnologija
4811778 (10108) timberjack

Več podobnih tem