» »

Vaši predlogi

Vaši predlogi

Temo vidijo: vsi
««
57 / 66
»»

Karaya 52 ::

Se pravi da je tema preventivno zaklenjena ker lahko pride do kršitve prvega člena. Po tej logiki bi morali celoten forum zakleniti.

nevone ::

Se pravi da je tema preventivno zaklenjena ker lahko pride do kršitve prvega člena. Po tej logiki bi morali celoten forum zakleniti.


They have their own policy, don't you worry :) Just enjoy!

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

aerie ::

Karaya 52 je izjavil:

Predlagal bi, da se v pravila zapiše prepoved debatiranja na temo migracij. Trenutno v pravilih o tej konkretni zadevi nič ne piše. Uporabniki foruma tako naivno debatirajo o migrantski problematiki, misleč da na forumu veljajo določene ustavne pravice, potem pa se njihove prispevke sistematično briše. Pravilnik je tako potreben nadgradnje zato da bo lažje sledil dejanjem moderatorjem. V nadaljevanju pa bi ta prepoved lahko služila tudi razširitvi seznama prepovedanih tem.

Upam, da bo moj predlog padel na plodna tla. Končno moramo Slovence poenotiti. Samo tako se bo v državo vrnila radost in enotnost iz leta 1950.

Poenotenje Slovencev zdaj poteka tule: http://nova24tv.si/
Sistemu za komentiranje Disqus pravijo tamkajšnji komentatorji kar forum. Zdi se, da so že zelo enotni. Mene so uspeli banat po enem vprašanju.

PromeuZ ::

Omejiti smetenje v rubriki Mali oglasi s strani preprodajalcev in njihovih novih uporabniških računov - v kolikor ima uporabnik manj kot X sporočil na forumu in je član manj kot Y dni, potem nima pravice dodajanja sporočil / tem v to rubriko.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

d4vid ::

Avtomatsko zaklepanje tem starejse od ~2 leti?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

BlaY0 ::

Moj predlog (če seveda ni to že kdo na zadnjih 50 straneh predlagal) je, da se lahko določene teme definira kot t.i. rolling teme in imajo možnost nastavitve maksimalnega števila strani (circular buffer). S takšnim načinom bi lahko semi-avtomatsko moderiral razne teme s po 100+ stranmi na katerih je 90% plevela.

mihastopar ::

Ali bi se dalo kaj ''uštimat'' glede vmesnika za vstavljanje slik? Ker je dolgotrajno in zamudno. Zakaj ne morem prilepiti slike direktno iz diska na računalniku?

Okapi ::

Zakaj ni potrditve za "predlagam izbris"? Na tablici ali telefonu mimogrede pomotoma pritisneš na to, in ne moreš popravit.

Miha 333 ::

Na Linuxu (uporabljam Firefox) so citati precej slabo berljivi. Morda bi bilo dobro malo popraviti definicije fontov...

Slika:
 slabo berljivi citati na Linuxu

slabo berljivi citati na Linuxu

MrStein ::

Lahko uredite, da se po prijavi preko google, vrne na isto stran?
Pri username+geslo prijavi to že deluje tako.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Unknown_001 ::

Miha 333 je izjavil:

Na Linuxu (uporabljam Firefox) so citati precej slabo berljivi. Morda bi bilo dobro malo popraviti definicije fontov...

Slika:
 slabo berljivi citati na Linuxu

slabo berljivi citati na Linuxu



A v brskalniku samem pa ne moreš tega nastavit?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

111111111111 ::

Odlično bi bili kake vrste bookmarki. Sedaj sodelujem v nekaterih temah in kakšni posti so prav uporabni, da bi si ga dal v bookmark, da mi naslednjič ni treba cel slo-tech na glavo obrnit, kje sem že to bral...

hunter01 ::

Naredi si folder slo-tech v browserju in si shrani bookmark direkt na link?

https://slo-tech.com/forum/t41144/p5158...

111111111111 ::

To delam že sedaj, ampak predlog je da se to doda v slo-tech, ker v službi pač nimam dostopa, do domačega folderja.

amacar ::

Syncaš bookmarke, verjetno že vsak browser to omogoča.

111111111111 ::

He, he, he... Ne v moji službi. :) Nema sinhronizacije. Politika firewalla. :)

fireX88 ::

111111111111 je izjavil:

He, he, he... Ne v moji službi. :) Nema sinhronizacije. Politika firewalla. :)


I can feel your struggle bro!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

MrStein ::

Lahko sam sebi pošlješ zasebno sporočilo, v katerem zbiraš te linke.
Oziroma rabiš enega poskusnega zajčka, ker samemu sebi ne moreš ZS poslati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

111111111111 ::

Lahko si pošljem tudi mail. :)

MrStein ::

Ja, ampak tistega ne boš imel v ST na en klik. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

111111111111 ::

Točno tako. :) Kdaj bi mi prav prišli linki v službi, drugič pa doma. :)

Blum ::

Lahko dodate gumb "na vrh". Dostikrat pri prebiranju foruma končaš čisto na dnu, in moraš ponovno do vrha skrolat, da prideš do "teme zadnjih 24 ur". Mogoče tam pod "hitre funkcije" da dodate pod "odgovori, nova tema, seznam tem, na vrh", naprimer.

MrStein ::

A lahko Mateju naredite posebej temo (najbolje drugim skrito), kjer si ga bo lahko ves dan drkal na Janšo in tako ne bo smetil po forumu?
Hvala.

Ne ravno kriv. Janša je pač nesposoben. Celo tako zelo, da mu ljudje iz lastne stranke uhajajo. In tak bi vodil državo...

(gre za temo o zdravstvu)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

HyperKiller ::

Odgovor predhodniku

Blum je izjavil:

Lahko dodate gumb "na vrh". Dostikrat pri prebiranju foruma končaš čisto na dnu, in moraš ponovno do vrha skrolat, da prideš do "teme zadnjih 24 ur". Mogoče tam pod "hitre funkcije" da dodate pod "odgovori, nova tema, seznam tem, na vrh", naprimer.

V bistvu ga imaš :)
Fizičnega: na tipkovnici stistni home. Meni tako skoči na vrh (Firefox), razen kadar imam kazalko v polju za besedilo.


Sedaj pa - čemu sem tu:
13. člen pravil mi ni jasen.
To ni niti nujno niti preveč pomembno pa vendar:
13. člen

(uporabniki brez prispevkov)

Slo-Tech uporabniku račun izbriše v celoti eno leto po poteku leta v katerem se je uporabnik zadnjič prijavil, če uporabnik v tem času ni objavil nobenega prispevka. Oddaja malega oglasa in izbrisan odgovor, tema ali predlog novice ne štejejo za prispevek po tem členu. Izbris računa v celoti pomeni izbris vseh podatkov iz 9. člena.


Prvi stavek (≠poved) je OK, ga razumem kot: ...365(+1) dni po poteku koledaskega leta v katerem...
Ni mi pa jasno, zakaj obstaja še merilo objave prispevka - saj se uporanik ni niti prijavil.

Bi morda lahko rekli:
"Slo-Tech uporabniku izbriše račun ob drugem novem letu po uporabnikovi zadnji prijavi."
Ali pa:
"Na prvi dan novega leta Slo-Tech pobriše opuščene račune. To so tisti računi, ki že več kot eno leto niso bili uporabljeni."
Kaj pa:
"Račun se izbriše, kadar je letnica datuma zadnje prijave za 2 manjša od letnice trenutnega datuma."
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

trstenjak ::

V temi zaposlitve prosim dodajte pri mesečnem znesku plačila še izraz bruto. Nekaterim ponudnikom dela je to prostor za manipulacije. V oglasu izgleda, kot da je znesek v netu, potem pa se zgovarjajo, da so mislili bruto.

111111111111 ::

trstenjak je izjavil:

V temi zaposlitve prosim dodajte pri mesečnem znesku plačila še izraz bruto. Nekaterim ponudnikom dela je to prostor za manipulacije. V oglasu izgleda, kot da je znesek v netu, potem pa se zgovarjajo, da so mislili bruto.


Se podpišem pod tole.

Spajky ::

Tudi jest ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Enron x86 ::

Predlog:
Ko drsiš po strani s temami foruma navzdol, se na desni hkrati pomikajo tudi okenca z imenom uporabnika (odjavi me, moje teme itn.), hitre funkcije itn. Okence Išči: pa vedno ostane na vrhu. Se pravi, če se nekje na sredini strani spomniš, da bi rad nekaj poiskal, se moraš najprej pomakniti na vrh strani in šele nato lahko vpišeš niz v okence za iskanje. To bi morda lahko izboljšali tako, da hkrati s preostalimi drsi tudi to okence. Težava se pojavi pri črni temi; ne vem, ali je enako tudi pri navadni temi.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

MrStein ::

Podvajanje sporočil.

To se še kar dogaja. Sumim, da se zgodi, ko moderator zbriše kako sporočilo in uporabnikom poskuša v živo prilagoditi stran (ker sem že videl, da mi pred očmi izginjajo sporočila, pojavijo pa se istočasno duplikati). Po reloadu strani duplikati izginejo.

Predlagam, da se "live update" izklopi, vsaj za ta scenarij, dokler se ne popravi. (eni iztrebki ostajajo na forumu več tednov, tako da tista minuta, ko bo dlje prikazana, ni bistvena).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kronik ::

Kdaj bomo dočakali glasovanje za posamezne poste? Včasih nekdo misli enako kot jaz in nima smisla še 1x isto pisati. Downvote pa bi lahko zamenjal trenutni gumb "predlagaj izbris" ...

Mavrik ::

Ko bo Slo-Tech napisan v Perl 6.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

spoki se na reddit, če hočeš to :)
#brezpodpisa

Andre_Moreau ::

Vidim da dosti ljudi po pomoti pritisne izbris, lepo bi bilo da je na levi strani, namesto skupaj z citiraj...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: demon#666 ()

D3m0r4l1z3d ::

Andre_Moreau je izjavil:

Vidim da dosti ljudi po pomoti pritisne izbris, lepo bi bilo da je na levi strani, namesto skupaj z citiraj...

Ponesreči predlagal izbris, gumba sta res skupaj
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

urli ::

Predlagam prepoved oz. izbris vseh oglasov v angleškem jeziku. Smo v Sloveniji kjer je uradni jezik slovenščina. Če frajerjem niti ni toliko, da bi oglas napisali v slovenščini in dopisali, da je angleščina pogoj za prijavo, naj oglas sploh ne objavijo.

Primer frajerjev...

https://slo-tech.com/delo/1307

111111111111 ::

Se podpišem pod tole.

BivšiUser2 ::

A bi se dalo narediti pregled sticky tem določene kategorije preden človek dobi možnost, da postavi svojo po možnosti temo o nakupu/sestsvi novega compa?
Bi se določenim temam lahko avtomatsko dodala oznaka sticky npr. ta?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BivšiUser2 ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Andre_Moreau je izjavil:

Vidim da dosti ljudi po pomoti pritisne izbris, lepo bi bilo da je na levi strani, namesto skupaj z citiraj...

Ponesreči predlagal izbris, gumba sta res skupaj

Lahko bi dali, da potrdiš predloga izbira, sem pomotoma nekomu zdaj prilimal izbris.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

hojnikb ::

notifikejšne bomo kdaj dočakal, ko te nekdo quota ?
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

BivšiUser2 je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Andre_Moreau je izjavil:

Vidim da dosti ljudi po pomoti pritisne izbris, lepo bi bilo da je na levi strani, namesto skupaj z citiraj...

Ponesreči predlagal izbris, gumba sta res skupaj

Lahko bi dali, da potrdiš predloga izbira, sem pomotoma nekomu zdaj prilimal izbris.

to bi bilo pravo, ja, najboljša rešitev ali pa pač, da je na drugi strani

hojnikb je izjavil:

notifikejšne bomo kdaj dočakal, ko te nekdo quota ?

to je verjetno že preveč, sem nekrat na Bolha vprašal (precej bolj komercialno usmerjena od S-T) ali lahko dobim notifikacije, ko izbrani uporabnik objavi oglas, ali pa ko se npr. nek mobitel pojavi v oglasu, da me obvestijo, pa so samo se generično zahvalili za predlog, zdaj pa so začeli računat za nove oglase pametnih mobitelov pa bo mogoče denar za take predlagane akrobacije, od kje pa st dobiva dinar pa nimam pojma
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

V zvezi z obvestili bi bilo koristno tudi, da izveš, ko izbrani uporabniki kaj napišejo ali odprejo novo temo.

dejanslo ::

Zdravo,

v preteklosti se mi je to dogajalo redko, zadnje čase pa je praktično stalnica, da mi na chromu (mobile) ob refreshu prve strani z novicami le-te ne osveži, dokler ne pobrišem cacha. Občasno se zgodi tudi na (zastarelem) mac osx (10.7.5) chromu.
Na drugih spletnih straneh se mi to praktično ne dogaja.

Google pravi, da to ni problem chroma, ampak razvijalcev. Link.

Boste preverili? Hvala!
Lp
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

black ice ::

BivšiUser2 je izjavil:

Lahko bi dali, da potrdiš predloga izbira, sem pomotoma nekomu zdaj prilimal izbris.

Nekateri spletni servisi potrdilo implementirajo tako, da se samo zamenja tekst (v tem primeru Predlagaj izbris -> Si prepričan?) in šele klik na drugi element izvede želeno akcijo.

BivšiUser2 ::

Pa še "vote for sticky" opcija manjka in prikaz le-teh, preden nekdo že n-tič začne temo "Kateri Router".
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

tardusm ::

1) razvrščanje zapisov
Default razraščanja zapisov je "najstarejši - najnovejši".
Ali se da na tem forumu spremeniti defaut razvrščanja zapisov po času nastanka - od "najnovejšega do najstarejšega"?
Če da, kako se to naredi? Če ne, pa prosim, da se to doda.

2) stari zapisi
Ali ne bi kazalo umakniti več let stare zapise v posameznih temah, ki so popolnoma neaktualni, kak primeren arhiv?

Hvala

Tar.

jype ::

Jaz bi si pa želel integracijo onemogočanja pisanja prispevkov v teme z Google koledarjem, da me telefon lahko spomni, kdaj se mi odklene kakšna kontroverzna tema. Tako bi prispevke lahko vnaprej natipkal v Wordu in jih prilepil v temo takoj, ko mi je oddajanje prispevkov zopet omogočeno.

Hvala!

zmaugy ::

Ali kaj napreduje blokiranje tečnih uporabnikov? Se pravi da nekoga, katerega prispevkov nočeš videti, blokiraš? To ne bi bila neka eksotika, vprašanje je le, če ni portal kako "motiviran", da se prispvki določenih trolov vsiljujejo vsem.

MrStein ::

V zvezi s tem: Obvestilo (tako ali drugačno) o brisanju sporočil.
Če avtor ne ve, da mu je bilo kaj izbrisano, kako naj se nauči, kaj je prav in kaj narobe?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bluefish ::

Tako, da si prebere vsaj A sekcijo pravil.

nevone ::

Ali kaj napreduje blokiranje tečnih uporabnikov? Se pravi da nekoga, katerega prispevkov nočeš videti, blokiraš? To ne bi bila neka eksotika, vprašanje je le, če ni portal kako "motiviran", da se prispvki določenih trolov vsiljujejo vsem.


Koristneje je, če se jih naučiš ignorirat.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
««
57 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Prijavljanje napak (strani: 1 2 3 471 72 73 74 )

Oddelek: Slo-Tech
3654490238 (1037) bastadu
»

Moderatorski poskus -- začasna sprememba pravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Obvestila
19637237 (29582) Mavrik

Več podobnih tem