» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
408 / 506
»»

hojnikb ::

tiborrr je izjavil:

Drugače dober špajz disk - Adata Premier SP550 960GB (550/500MB/s). Cena je okoli 240EUR. Sam sem ga nabavil, ko se je 1TB mehanski disk začel afnati (sicer je bil star že pet let).

Tako imam le še ta 960GB SSD zdaj poleg primarnega RAID0 Crucial MX100 2x256GB (cca. 1100/660MB/s).

240e je ubistvo kr drago za lowend tlc disk...

za tak denar če kupuješ danes, se bolj splača mushkin reactor

mat11 je izjavil:

Pa so zaradi priklopa kaj hitrejši?

nope, če kupiš sata m.2, je običajno enako hiter kot njegov sata brat.
pcie m.2 je pa drug stvar (950pro itd..)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mat11 ::

Kateri 480gb ssd disk za malo denarja se še splača kupiti?
Malce sem čekiral kitajske :


 Kingspec

Kingspec

mat

kuglvinkl ::

Zanesljiv MLC/3D TLC rabim za doma, z ustrezno dolgo garancijo. Gledam sploh kaj drugega kot 850 EVO? 250 GB velikost rabim.
Your focus determines your reallity

hojnikb ::

extreme pro, če ga dobiš za podobno ceno
#brezpodpisa

Domobrancek ::

Evo danes dobil Sandisk ssd plus 240gb iz edigital. S katerim programom ga lahko stestiram, da vidimo, če je še G25?

hojnikb ::

as ssd pozen, pa daj 10gb testn fajl... je pa nekdo linkakžl zgoraj, da je treba odlepit eno nalepko, da prides do tocne oznake
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Domobrancek ::

hojnikb je izjavil:

as ssd pozen, pa daj 10gb testn fajl... je pa nekdo linkakžl zgoraj, da je treba odlepit eno nalepko, da prides do tocne oznake


Ponesreči predlagal izbris. Pardon. SSD mam že v kompu tako, da nalepke nemorem pogledat. Sem pa pognal test. Prilepim rezultate, ko bo končano.

Domobrancek ::

Evo:



Zgodovina sprememb…

jest10 ::

TLC. Žal

hojnikb ::

tlc, sodec po firmware.
#brezpodpisa

Domobrancek ::

hojnikb je izjavil:

tlc, sodec po firmware.


Ah fuk. Potem sem kupil nek precenjen ssd s pol slabšim performancom -_- . No ja usaj drugi boste vedl, da na edigital kljub temu, da piše da je ssd G25 to ne drži. Vsaj ne več.

Lp

Bam-Bam ::

Jaz bi odstopil od nakupa

D3m ::

Odstopil kako?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Domobrancek ::

D3m je izjavil:

Odstopil kako?


Verjetno hoče povedati, da naj pošljem SSD nazaj (oz, da on bi ga). SSD sem že montiral u računalnik, enega pred tem sem ponesreči uničil, ko sem nekaj telovadil okrog. Vidim, da so hitrosti manjše pa vseeno mislim, da bo delalo hitreje kot bi z navadnim diskom. Nisem kak super zahteven uporabnik in razlike u hitrosti sam verjetno ne bom opazil. Mogoče so me rahlo nategnili pa kaj čmo..je kar je. Bo pa drugič boljše :)

r0dISK ::

Priporočam, da se lahko RAID 1 bere podatke istočasno z obeh pogonov RAID 0 + podatki so zaščiteni pred okvaro diska.
brez RAID: 498 MB/s
z RAID 1: 938 MB/s

dj_uro ::

in pri raid 1 tvegaš na polno, da se ti sistem sesuje in gre vse u ***** =)
vw-klub.si

hojnikb ::

bo treba hitro it čez učno uro raid-a, da boš ugotovil kako neumnost si zdej bleknu.
#brezpodpisa

dj_uro ::

hojnikb je izjavil:

bo treba hitro it čez učno uro raid-a, da boš ugotovil kako neumnost si zdej bleknu.

se posipam s pepelom...raid 0

-hvala!

sandisk ultraII 960GB? - yes or no?
vw-klub.si

hojnikb ::

odvisno od cene..

http://geizhals.eu/mushkin-reactor-1tb-... recimo tole je kr dober deal, če hočeš met mlc
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Domobrancek ::

r0dISK je izjavil:

Priporočam, da se lahko RAID 1 bere podatke istočasno z obeh pogonov RAID 0 + podatki so zaščiteni pred okvaro diska.
brez RAID: 498 MB/s
z RAID 1: 938 MB/s


Torej (če te prav razumem) bi lahko moj SSD in klasičen disk "povezal" v raid 1 in si tako povečal hitrosti?

hojnikb ::

Don't, just don't.
#brezpodpisa

Domobrancek ::

hojnikb je izjavil:

Don't, just don't.


why? http://i.imgur.com/k1SSVJM.mp4

smacker ::

Domobrancek je izjavil:

Torej (če te prav razumem) bi lahko moj SSD in klasičen disk "povezal" v raid 1 in si tako povečal hitrosti?

Edini RAID ki tebi pride v poštev, sta 2 SSD diska v raid 0.
Domača naloga: RAID @ Wikipedia

r0dISK ::

@Domobrancek

RAID 1 bo povečala podatke o hitrosti branja.
Podatki pisanje je stopnja en disk.

Primer...

brez RAID
se glasi: 200 MB/s
Napiši: 200 MB/s

z RAID1
se glasi: 380 MB/s
Napiši: 190 MB/s

          ::

Potem si jih pa raje daj 5 v RAID 5, ker imaš še nekaj malega redundance.

miko22 ::

kupil sem tale disk
Dal v nek star računalnik, in ga dal kolegu za 2 pivi. Sedaj po 14 dneh disk crknil čeprav je prej delal kot se šika.
Zdaj me kolega čudno gleda, da sem mu "prodal" šrot. Kar naenkrat se sistem ni več vpostavil - vsaj tako pravi.
Koliko so moje izkušnje, ti diski ravno niso taki da bi takoj odpovedali. Ali sem mogoče mel smolo pa sem ravno takega dobil?
ALi pa so ti kitajski diski stranje? Kake izkušnje z njimi?
Prodajalcu sem že dal dobro oceno saj je vse dobro delovalo. Seveda me sedaj več ne šmirgla. Kaj naj še naročim enega pa igram loto?

Bam-Bam ::

Naroči in mu daj slabo oceno :D

hojnikb ::

prvo diagnosticiraj, če je sploh disk problem... Da ni kolega fasal kako sranje
#brezpodpisa

BlackMaX ::

Zdravo,

Rad bi kupil en SSD tm do 500GB ali veste kje bi lahko dobil kaj dobrega?

Budget max 200 eur.

jero_no1 ::

Samsung 850 EVO.

hojnikb ::

malo še stisni, pa maš že 1t
#brezpodpisa

Nejkoy ::

Toshiba SSD disk Q300 je OK ali bolje Samsung SSD trdi disk 850 EVO 250GB,samo ne vem, če opraviči razliko 33EUR?
Trenutno imam Kingston V300, ki pa ga bom dal v prenosnik, zato jaz potrebujem drugega. Bi pa kapacitete cca. 240 GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejkoy ()

darkolord ::

Samsung je precej boljši.

hojnikb ::

pa 5 let garancije... take ur pick
#brezpodpisa

Nejkoy ::

Je pa Q300 boljši od V300, ki ga imam sedaj?

hojnikb ::

odvisno katerga maš.
#brezpodpisa

Nejkoy ::

Aha pardon tega imam in deluje že 5 let: 2,5" SSD disk Kingston V+200, 120 GB, SATAIII (SVP200S37A/120G)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejkoy ()

          ::

Nejkoy je izjavil:

Je pa Q300 boljši od V300, ki ga imam sedaj?


Q300 postane počasen pri pisanju velikih fajlov. Po nekaterih neuradnih podatkih naj bi vseboval 3GB predpomnilnika. Če delaš z datotekami velikosti, ki jih lahko obdela predpomnilnik, potem je OK, pri pisanju večjih datotek pa mu hitrost precej pade. Jaz sem ga nabavil za v pomožni računalnik (Asus P5B, Q6600, 6GB rama), kjer je nadomestil starega velociraptorja 130GB in prinesel kar precejšnje pohitritve.

Nejkoy ::

Q300 bo čisto OK za tako ceno :)

luky ::

Fantje se splača vzeti ta SSD za 91,95€. Imel bi ga samo za sistem.

SSD disk Samsung 850 EVO 250GB 2.5" SATA3 V-NAND TLC 7mm MZ-75E250B/EU
luky!

BlackMaX ::

jero_no1 je izjavil:

Samsung 850 EVO.


Točno tega sem danes kupil :)

AgiZ ::

V racunalniku je kako leto star Intenso 128GB SSD. Karakteristike porazne, je pa zadnje case vedno bolj pogosto zablokiral celoten racunalnik. Ko sem zamenjal disk z drugim SSDjem (prestavil celoten disk, brez reinstalla) deluje sedaj ze 2 tedna brez problema. Smart status javlja da je vse ok.
Kaj naredim, da vidim ce je res defekten da ga posljem nazaj oziroma kako naredim da ne bodo windowsi zmrzovali?
 Intenso SSD

Intenso SSD

hojnikb ::

secure erase za začetek
#brezpodpisa

_Sajmon_ ::

Hm, 960 GB že pod 200€: SanDisk Ultra II je na amazonu.de 199€ (kar pomeni nekaj evrov več za slo kupce+poštnina), cena pa je padla tudi pri drugih prodajalcih. Kolikor poznam sceno, je to najcenejši terabajtni ssd. Morda je končno napočil čas, da vržem ven iz kište 1tb WD Blacka...

Ima kdo kake izkušnje s tem diskom (te velikosti)?

tikitoki ::

a obstaja kaksna cenejsa alternativa samsung evo? da so vzdrzljivost, garancija, hitrost primerljivi?
nisem nasel nicesar. btw, 500 gb ssdji za 100 eur, ki je se soliden glede varnosti podatkov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

hojnikb ::

solidna varnost podatkov je če imaš vedno še en backup nekje
#brezpodpisa

tikitoki ::

kar ni glhi odgovor na vprasanje.

          ::

tikitoki je izjavil:

kar ni glhi odgovor na vprasanje.


Glede solidnosti podatkov na katerem koli disku ti bo najboljši odgovor dal Vidoviti Milan. Za varnost se poskrbi točno tako, kot ti je hojnikb povedal.

hojnikb ::

tikitoki je izjavil:

kar ni glhi odgovor na vprasanje.

Hec je, ker kvaliteten ssd še ni nujno garancija, da ti podatki nebojo šli še isti dan v franže.
#brezpodpisa

tikitoki ::

Potem kupis kateregakoli in se ne sekiras? >:D
««
408 / 506
»»