» »

HP Slate - vse, kar iPad ni

HP Slate - vse, kar iPad ni

PC World - iPadu se pretekle dni praktično ne moremo izogniti, a bodo morda nasprotniki iz rokava potegnili svojega asa. HP je namreč predstavil kratek, 30-sekundni oglas, v katerem prikažejo svoj tablični računalnik, Slate, v oglasu pa obilico lastnosti, ki jih iPad njima. Mednje spada čitalec SD pomnilniških kartic, priklapljanje USB naprav, vgrajena kamera za snemanje videoposnetkov in slik ter pogovarjanje v Skypu, z uporabo Windows 7 (s posebnim vmesnikom) pa seveda podpora običajnim, namiznim aplikacijam ter, najpomembneje, Adobovemu Flashu. Obilico teh lastnosti (razen Flasha?) bomo najverjetneje ugledali v drugi različici iPada, kot so že mnogokrat povedali zlobni jeziki na spletu. Navsezadnje je kar nekaj dokazov, da je Apple kamero v iPadu odrezal v zadnjem trenutku. Več informacij o HP-jevem Slateu si lahko preberete na blogu oz. v prihodnosti pričakujete na uradnem Twitter računu ter z registracijo za obvestila.

Omenimo še, da HP-jev 'iPad killer' zaenkrat obstaja samo v HP-jevih PR sporočil in da še ni znan datum izida. Pa veselo čakanje.

67 komentarjev

«
1
2

iceman3 ::

Tale napravica bo moja:D
The knowledge is the only true power!

matejdro ::

Eh raje bi videl kakšen model z pravo tipkovnico. Recimo HTC Shift je odličen, samo ima že nekoliko zastarel hardware in se ga ne splača kupit. Sicer pa se bo zaradi iPada tako ali tako zgodila poplava teh tabličnih računalnikov. Upam na najboljše.

Drugače pa bo iPad zagotovo prodal veliko več enot kot HP preprosto zato, ker je gor narisana jabka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

pingo76 ::

Še en kos šare za nosit okoli po žepih. Bo treba še kupit iKrama hlače z velikimi žepi (četudi HP ware).

gobice ::

Koga briga flash, sploh pri vseh drugih stvareh, o katerih se gre pri teh napravah. Kr neki.

P4ajo ::

Te naprave so namenjene v velikem deležu za pregled spleta, kjer danes najdeš flash na vsaki strani.

Lion29 ::

Tale HPjeva tablica se mi dopade predvsem zaradi windowsov, tako da gor lahko poganjas kar zelis...
nebi pa bilo tudi slabo, ce bi imeli win7 samo za motor, gor pa bi mogu tect en zelo prirejen vmesnik

danes videl review đu-đu-ja... katastrofa... toliko se je govorilo o njem (bivsi CrunchPad), kolko bo poceni in vse... a so po nickoli zapletih prisli na isto ceno kot ipad..($499) uporabniska izkusnja pa porazna...res, ce druzga ne, si apple zasluzi vso spostovanje samo zaradi uporabniskega vmesnika!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

WamPIRe- ::

Kaj takega bi se moralo dobiti tudi brez OS-a in bi bila cena še tistih 100EUR nižja...
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

nekikr ::

Nekje $20 je cena prednameščenega OSa...

HeMan ::

Joj joj, naredijo reklamo, kjer se lepo vidi, da samo skrolanje po albumih ni gladko. Dvomim da bo to kakega applovega uporabnika interesiralo. Apple si res zasluži pohvalo za UI.

Smeagol ::

Ja. Kakih 20$ bi bil cenejsi brez OSa. Vsekakor ne 100 :)

Zgleda zelo zanimivo. USB, SD, kamera in mikrofon - brez tega res ne mores. Tipkovnico se bo pa verjetno preko usb delo priklopiti?

Flash bi bil se zelo dober bonus. In pa 2GB rama + graficna z locenim pomnilnikom, zaslon vsaj 1024x768 (ce ne za stopnjo vec) za kakih 600-700e in kupim

noraguta ::

HeMan je izjavil:

Joj joj, naredijo reklamo, kjer se lepo vidi, da samo skrolanje po albumih ni gladko. Dvomim da bo to kakega applovega uporabnika interesiralo. Apple si res zasluži pohvalo za UI.

ja za bedastto izveden UI, W7 povoz kar se tabličarstva tiče applovo sktpucalo po celi črti.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

sirotka ::

noraguta je izjavil:

HeMan je izjavil:

Joj joj, naredijo reklamo, kjer se lepo vidi, da samo skrolanje po albumih ni gladko. Dvomim da bo to kakega applovega uporabnika interesiralo. Apple si res zasluži pohvalo za UI.

ja za bedastto izveden UI, W7 povoz kar se tabličarstva tiče applovo sktpucalo po celi črti.

mhm, vredu, pa ga...:)

After spending hours and hours with it, I believe this beautiful new touch-screen device from Apple has the potential to change portable computing profoundly, and to challenge the primacy of the laptop

bluefish ::

Specifikacije tele zadeve: http://www.engadget.com/2010/04/05/hp-s...

Lion29 ::

evo, se par posnetkov uporabe

zgleda fajn, imajo svoj UI sam ne tako dodelan kot iPadov, vsekakor pa po specifikacijah prekasa iPad (razen po zaslonu). AMPAK, 1.6GHz procesor bi bil mega za iPhone OS, a za w7 je to premalo, za tak tekoci obcutek, kot ga daje iPad.

Kar si bi jaz zelel je vsaj 2.2GHz proc, vecji zaslon (vsaj 720p), vsaj 2GB rama in ubsb3... ce bi imel to zraven ze nastetega, bi bil pripravljen placati tudi 700EUR zanj! Aja, tudi baterija je v primerjavi z iPadom za polovico sabsa, tudi to bi bilo fajn...

AJA, pa nisem zasledil, da bi imel zadaj kako "rocko", da ga lahko na mizo pokoncno postavim, to bi moral biti muz
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

huelz ::

Tole se mi zdi velik bl zanimiv...

IceIceBaby ::

Če pri tabletu pogrešaš tipkovnico potem očitno ne rabiš tableta :)

Lion29 ::

huelz je izjavil:

Tole se mi zdi velik bl zanimiv...


jap, bi rekel!!! sicer bi imel raje w7 kot android, ampak je tudi to mega! zgleda odlicna baterija, dobra platforma(proc in graficna), nadgradljiv ram. GSM klici!...sam zgleda pa full debela in okorna tale tablica!

bi rad videl kak video z uporabo in kak extensive review
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

noraguta ::

IceIceBaby je izjavil:

Če pri tabletu pogrešaš tipkovnico potem očitno ne rabiš tableta :)

rabiš , če češ kamero ;~)
http://store.apple.com/us/product/MC533...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

narodno ::

Če bo se izkazal za dober produkt, po hitrosti in dovolj dolgo avtonomijo ga bom nabavil, sicer bo pel iPad.
Sicer mi je za kamero useeno, za usb pa flash bo pa super :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: narodno ()

iceman3 ::

Vsi tisti ki se odločate ali bi kupili iPad preberite ta članek, da se lažje odločite, če ste še v dvomih: http://www.boingboing.net/2010/04/02/wh....
The knowledge is the only true power!

nejc76 ::

Me no buy: nima tipkovnice & nima wacoma
Me buy: HP EliteBook 2740p, zdaj zdaj ... 8-)

CoolBits ::

nejc76 je izjavil:

Me no buy: nima tipkovnice & nima wacoma
Me buy: HP EliteBook 2740p, zdaj zdaj ... 8-)

Ti pa že mešaš prenosne kište in tablete :)
Nihče te ne sili kaj kupit :)

narodno ::

Nekateri celo pišejo, da ni kul ker nima cd-roma, mislim da neke realnosti ni, v prihodnjosti si pač želimo čim manj kaplov, čim večjo mobilnost in preprostost, ane.

Zmajc ::

Problem Tablet PCjev kjer laufa gor desktop OS je to da je večina aplikacij napisana z tipkovnico + miško v mislih.
User experience je tukaj vse prej kot dober.

Bor H ::

Zato pa imaš "media center", ki laufa čez, za net je v vsakem primeru sranje, ostalo je pa več al manj multimedija za katero je pa že windows media center dost soliden, tudi za prste

noraguta ::

nejc76 je izjavil:

Me no buy: nima tipkovnice & nima wacoma
Me buy: HP EliteBook 2740p, zdaj zdaj ... 8-)

eh dej no , to je že mbp pri apllu. to revolucijo bodo naredil 2021.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Smeagol ::

IceIceBaby je izjavil:

Če pri tabletu pogrešaš tipkovnico potem očitno ne rabiš tableta :)


Lahko ga imas kot tablet za igranje ali karkoli in pa tudi za pisanje?

Jaz npr. pisem zelo hitro na fizicni tipkovnici, na zaslonu pa ne dosegam polovico tiste hitrosti. Poleg tega slepo tipkam - gledam v papir ali cloveka v oci in tipkam.

Meni je usb prikljucek za tipkovnico nuja. Ce nima te opcije, potem res ne rabim tableta ;)

Smeagol ::

narodno je izjavil:

Nekateri celo pišejo, da ni kul ker nima cd-roma, mislim da neke realnosti ni, v prihodnjosti si pač želimo čim manj kaplov, čim večjo mobilnost in preprostost, ane.


cdroma oz. dvd tudi drugace skoraj ne uporabljam vec. S tem dobis tudi premakljive dele. Mislim, da je v tabletu pogresljiv, mora pa obstajati opcija (usb), da se ga priklopi gor

mtosev ::

Hp je povozil apple.izgleda zelo fajn
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

IceIceBaby ::

mtosev, bomo videli ko bo zadeva dejansko na policah. Jaz imam občutek, da bo tole fail iz uporabniškega vidika. Pa nimam nič proti HPju, sem imel že ogromno njihove robe. Ampak pri računalnikih ni primerjave z Applom, je precej verjetno, da bo pri tem tabletu podobno.

Trenutno se sploh še ne ve kakšen hardware bo imel slate, koliko bo zdržala baterija, kakšen bo ekran...

Lahko ga imas kot tablet za igranje ali karkoli in pa tudi za pisanje?

Jaz npr. pisem zelo hitro na fizicni tipkovnici, na zaslonu pa ne dosegam polovico tiste hitrosti. Poleg tega slepo tipkam - gledam v papir ali cloveka v oci in tipkam.

Meni je usb prikljucek za tipkovnico nuja. Ce nima te opcije, potem res ne rabim tableta ;)


Zakaj potem ni OK netbook ali tablet PC (navaden prenosnik z vrtrljivim ekranom). Če potrebuješ polne zmogljivosti PCja je pomoje prenosnik še vedno prava izbira.

trnvpeti ::

5ur hp slate : 10ur iPad
550$ : 500$

Bor H ::

ker bi raje imel črnobel zaslon, 800mhz arm procesor in dva dni avtonomije?

Smeagol ::

@kst
Prenosnik je sigurno v igri ves cas :)

Tablet mi je vsec, ker je manjsi, lazji. Usb tipkovnico pa dobim prakticno kjerkoli (na firmi, pri stranki, pri kolegu - vsi jih imajo. navadno se kako viska). Ce je slucajno ni za dobiti, lahko tudi stopim do trgovine in vzamem kako cenejso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smeagol ()

P4ajo ::

trnvpeti je izjavil:

5ur hp slate : 10ur iPad
550$ : 500$


Ker je seveda trajanje baterije pogoj za ceno?

Nasplošno pa opažam, da vsi doživljate, kot da je iPad 500$, hkrati pa ga doživljate z karakteristikami tistih verzij, ki stanejo bližje 1000$, kar je precej moteče za debato.

Looooooka ::

Ce je zadeva dost mocna da laufa gor windows 7 in celoten .net framework z WPFjem...in ce bi jim ratal dobit uporabne aplikacije(za otroke...invalide pa magar se poslovne uporabnike) bi ze samo zarad vecje odprtosti lahko povozil iPad.
Ampak verjetno bojo tko kot vedno premal nardil za zacetn marketing in iz tega ne bo nic.
Windows 7 Phone bo verjetno ista zgodba.Tud ce jim rata nardit 1000x boljsi vmesnik se bojo spet pozabl povezat z vecjimi firmami(Nike...Sony...kksna vecja firma s podobnimi izdelki kot jih ima Garmin)...in bo zadeva spet propadla.
Zune recimo...pogledas specifikacije in je zadeva lustna.Interface je fin...vse super.
Ampak potem gres na internet in vidis, da lahko iPhone vtaknes v svoj avto...v Nike superge...klinc jst mam monitor z iPod dockom(zakaj se dons ne vem...aja sj res cenejsi je bil kot ista verzija BREZ) in ti je hitr jasn zakaj se najbl die hard microsoft fan kupi kksno applovo igraco.
Sej microsoft zna svoj OS fino prodat.Ce bi znal isto reklamo in isto tezo(MONEY) vrzt se v promocijo in ravoj hardware resitev za njihove igracke...sele pol bi lahko delal konkurenco overhyped zadevam kot so iPad.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Ja HP pa Microsoft sta res znana po svojih miniaturnih marketinških budgetih :)

JayKay ::

zanimivo kak vsi pizdite nad ipadom, ko pa še noben ni delal z njim. Vsi tisti ki pa so, (ni nujno da so apple fani) pa zadevo obužujejo. Glede Slate-a: če bo UX ql in zadeva fino laufala potem še kaj zna bit z nje. Bo pać potrebno počakat do izida, še prej pa v Apple store ipad probat.

sirotka ::

IceIceBaby je izjavil:

Ja HP pa Microsoft sta res znana po svojih miniaturnih marketinških budgetih :)

Ni vazno kolk das, ampak kam in kako das.

CoolBits ::

Ne smemo pozabit, da bo moral slate z winblows 7 imet inštaliran tudi antivirus... kar mu še malenkost zmanjša že tako nizko avtonomijo.
/fail

Bor H ::

Če laufaš kot user (kar je še zmer več pravic kot jih imaš na ipadu) in ne odpreš vsakega .exe, ki ga dobiš (kar na ipadu sploh ne moreš) potem ne rabiš AVja, kvečjemu FW, pa še to ni nujno

bluefish ::

Ne smemo pozabit, da bo moral slate z winblows 7 imet inštaliran tudi antivirus... kar mu še malenkost zmanjša že tako nizko avtonomijo.
/fail
Še en sodoben mit.

r0ker ::

CoolBits je izjavil:

Ne smemo pozabit, da bo moral slate z winblows 7 imet inštaliran tudi antivirus... kar mu še malenkost zmanjša že tako nizko avtonomijo.
/fail


haaaaaahahahahahaaaaahahahahha
ipad pa rootan v prvi uri, remember?

sirotka ::

Dobro no, win brez antivirusa je za 90% ljudi neuporaben. Po 2 urah me klicarjo, da kišta čudno laufa, potem dam gor av pa jih vedno najde par.

CoolBits ::

Windows pa na tisoče virusov, remember? :)

r0ker ::

kje? show us

sirotka ::

show us? Na svojo kišto si poglej, boš ziher kaj našel:)

bluefish ::

Windows pa na tisoče virusov, remember? :)
Ej, če je folk debilen, potem naj si pač namešča AV - nekaterim tudi 10 takih programov ne pomaga, dovolj je že ogled tega foruma.

Smeagol ::

sirotka je izjavil:

show us? Na svojo kišto si poglej, boš ziher kaj našel:)

Na mojo lahko prides pogledat pa ne bos nasel ;)

Automatic updates in non-administritave account. Bi moral sam iti iskat viruse, da jih spravim gor.
2x na leto dam pregled sistema, za vsak slucaj. Zadnje viruse sem naokrog prenasal na disketah.

Jst ::

Jaz si tablico nikoli nisem predstavljal, kot računalnik (/napravo, na kateri laufa windows za desktop). Tako, da applu jaz lahko samo to rečem: "Tablet finally done right." ps: Nimam niti enega Apple produkta.

Uporabniki iPada pravijo, da čeprav je zadeva na prvi pogled relativno lahka, postane vedno težja dlje kot ga uporabljaš (recimo pri branju knjige).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629676 (25625) PrimozR
»

Prodaja Xooma v številkah

Oddelek: Novice / Android
133941 (3056) MrStein
»

Apple iPad kompatibilnost

Oddelek: Mobilne tehnologije
226916 (6421) MedusasPath
»

Flash na iPadu

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
136068 (5464) matejdro
»

Prvi dan prodanih 300.000 iPadov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6320500 (18486) opeter

Več podobnih tem