» »

Se Zgodi garancija - izkušnje

Se Zgodi garancija - izkušnje

Brasco ::

Prosil bi vse ki so bili tako ali drugače primorani uveljavljat garancijo "Se zgodi" kakšne so vaše izkušnje? So res rešili garancijo vam v korist? Koliko je bilo za doplačat. Kaj se smatra kot "nov/enakovreden aparat"? So mečkali 45 dni ali se kaj podvizajo?

Sprašujem ker sem po nesreči uničil svoj mesec dni star iPod touch. In me zanima, glede na to da praktično ni več razpoznaven, koliko bi me udarlo po žepu, bi res dobil toucha nove generacije,....?

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Brasco ::

Uf to vem sem že vse prebral. Stalo bi me nekje 100EUR. Samo me zanima če je kje kak droben tisk, kaj kar ne piše pa se oni tega poslužujejo v praksi. Nočem ravno plačat 100EUR potem pa bom dobil recimo 8GB varianto namesto moje 32GB ki sem jo prvič kupil, ali pa bom dobil prejšnjo generacijo, ali sploh kako staro zalogo. Prav tako mi je sumljivo že zato ker bi lahko kar tako uničil nekaj nalašč in bi dobil novo. Malo prelepo da se kje zadaj ne bi skrival kak hack.

DarwiN ::

V praksi pa ne vem kako in kaj.. Drugač pa, zadeva ni too good to be true. Brez skrbi da je big bang na profitu. Sem tudi sam izpeljal enkrat en hipotetičen scenario pri katerem televizijo vržem "skozi okno", pa se ne splača. Dobiš primerljivo zadevo, torej nikakor večjo velikost, poleg tega pa še plačaš 30-40% če se prav spomnim... To stvar v resnici dejansko uveljavi morda kakšen procent ali dva vseh ljudi, ki so sklenili ta "se zgodi", tako da BB ima definitivno profit.

Torej ja, 100EUR in dobiš podoben Ipod. Slabšega definitivno ne. Zahtevaj 32Gb varianto, ter model enak ali novejši od tega kar si imel. Oni se ne bodo šli kregat s teboj zaradi teh malenkosti, brez skrbi da bodo poslušali in upoštevali tvoje zahteve.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kitewing ::

Ja bi bilo fajn od koga iz prve roke slišat.

Furbo ::

Brasco je izjavil:

Prosil bi vse ki so bili tako ali drugače primorani uveljavljat garancijo "Se zgodi" kakšne so vaše izkušnje? So res rešili garancijo vam v korist? Koliko je bilo za doplačat. Kaj se smatra kot "nov/enakovreden aparat"? So mečkali 45 dni ali se kaj podvizajo?

Sprašujem ker sem po nesreči uničil svoj mesec dni star iPod touch. In me zanima, glede na to da praktično ni več razpoznaven, koliko bi me udarlo po žepu, bi res dobil toucha nove generacije,....?


Če si ga zares uničil nimaš kaj izgubiti z uveljavljanjem garancije, tako da ne vem zakaj sprašuješ tukaj ? Kaj lahko izgubiš z uveljavljanjem "se zgodi" ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mare_ ::

Meni se je enkrat razbil zaslon na laptopu - so zamenjali, plačal sem tistih ~40% procentov (100EUR namesto 240 al neki podobnega), samo je traaajallooo glih celo poletje. Pa še original račun sem jim moral pustiti in so ga potem nekje zgubili.

Brasco ::

Hja kaj lahko zgubim? Lahko zgubim 100EUR ali več, lahko dobim slabši (starejši, manj kapacitete) model, lahko čakam nanj zelooo dolgo.

Al pa mal pogledam v tujini pa dobim takega kot hočem za nekaj deset EUR več takoj.

Furbo ::

Slabšega po specifikacijah ne moreš dobiti.
Če ne uveljavljaš zavarovanja si vrgel denar za zavarovanje stran.
Ne vem po kakšni logiki izgubiš denar, če je zadeva stara komaj mesec dni in potemtakem še ni zastarela.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tody ::

Mateko, gre se tukaj za čisto ekonomijo. X folka plača dodatno garancijo in Y folka uveljavlja to garancijo, dokler je Y manjši od X se jim splača, vmes pa so seveda računal tudi na Z ljudi, ki bi zadevo zanalašč uničil da vidijo če je res. Ampak takih je bolj malo ker zakaj bi neki kupil in potem to namenoma uničil
?

tiga325 ::

a ni to fora, da oni zavarujejo pri zavarovalnici mašino zate...

...in potem nosi strošek zavarovalnica.

stjani ::

Pozdravljeni.

Imam podoben problem, pa prosim za komentarje na tole: Ipod (novi 200€) se mi je razbil. Popravilo stane 140€ - preko garancije se-zgodi pa 90€. Ker sedaj nove prodajajo za 160€ (bolha), rablejene pa dobis tudi za 100€ - kje je logika, da se to sploh servisira? Placal sem garancijo + sedaj popravilo in prides na isto, kot bi sedaj kopil novega (tam nekje) ???? Ce mene vprasate je to nateg 100/h in se nikakor ne isplaca.

Kako je lahko popravilo skoraj enaka cena kot novi aparat - s stalisca avtomobila je to vec kot totalka. Tam se zavarovalnici ne splaca popravljati, pri telefonih pa nima veze.

:(

Skratka, Se-zgodi sem placar prvic in zadnjic. Hvala!

DrSergioDJ ::

Seveda, če pa plačujete to za drobiž...
Kje imate logiko zavarovati nekaj, za kar boš ob popravilu plačal vsaj 90€ (fino je prebrati pogoje pred plačilom zavarovanja), vrednost novega artikla pa je bila le 2x toliko?? To pomeni, da boš za zavarovanje + popravilo dal vsaj 110eur (ce si vzel zavarovanje za 3 leta, oz. 130 eur, če si ga vzel za 5 let).

Jaz ne vidim smisla v zavarovanju takih malenkosti....

To se kupi dobra televizija ali podobno, zavaruješ za naslednjih 5 let in potem, ko je tehnično že "zastarela" zamenjaš za novi model, doplačaš pa le 30% cene (ali 33%) - stari tv pa tako ali tako po 5 letih ni več nič vreden za prodajo.. Je sodelavec že par laptopov in še kaj tako "zamenjal".
...

St235 ::

Pa si prepričan, da se bo popravljalo, ali boš z doplačilo 90€ prišel do novega, kot je ponavadi pri takih malenkostih?

Po drugi stani pa so pogoji jasni:
Lastni delež za prenosne izdelke:
V primerih, ko škoda nastane zaradi nenamerne nerodnosti, je imetnik prenosnega izdelka dolžan plačati kritje škode v višini 33 % oziroma najmanj 90 €. Prenosni izdelki so: prenosni računalniki, tablični računalniki, igralne konzole, MP3 in MP4 predvajalniki, fotoaparati, video kamere, navigacijske naprave, dlančniki, prenosni DVD in drugi predvajalniki.

Če bi prebral pogoje bi vedel, da se ti za 200€ praktično ne splača se zgodi, ker je minimalno doplačilo za poškodbe 90€.

PA tudi če zračunaš 90+20 je še vedno manj kot 160EUR kot stan nov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Zheegec ::

za cenejšo stvar se ti splača se zgodi samo zaradi podaljšane garancije (če crkne sam), pri nerodnosti pa se splača šele pri artiklih za 250 in več.
Če se zadeva popolnoma razbije in je treba zamenjati plačaš 90 za novega in to je to.
Če se splača popravljati in je popravilo poceni pa seveda nisi toliko na profitu, če je lastna nerodnost in plačaš lastni delež. Primerjati to s ceno rabljenega na bolhi pa je neumnost, kako pa deluje kasko za recimo avto? Vedno se gleda vrednost NOVEGA, ne pa da bo zavarovalnica šla brskati po avto.net :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

St235 ::

Vedno se gleda vrednost NOVEGA, ne pa da bo zavarovalnica šla brskati po avto.net :)


Vedno se gleda realna rednost avta, noben ti ne bo za 10 let star avto (ali karkoli) plačal kot da je nov.

Zheegec ::

ko plačaš kasko se plača kasko na vrednost NOVEGA avtomobila. Rezervni deli se gledajo novi originalni. Ne bo šel triglav na avtonet kupovat neoriginalne. Tisto nima veze. Vrednost rabljenega se tudi ne gleda po avtonet/bolha ampak po eurotax...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mihec87 ::

Men se je splačalo na laptopu po 3 al 4 letih je šel ekran v franže(mislim da osvetlitev), pa so zamenjali bp ni trajalo več ko 45dni..Zamenjali pa kar cel ekran..
Dell inspiron 1520.

Bxzo ::

Mene ne vidijo več,... Kupil sem Samsung galaxy S3, trgovka mi je takrat predstavljala to zavarovanje (se zgodi) kot da je sveto, da dobim v prieru poškodbe nov izdelek če gre ta iz prodaje pa njegov naslednik. Po dveh letih in nekaj mesecev mi je telefon padel v vodo. Niso mi ponudili naslednik tega telefona ampak ekvivalent (lenovo a5000) ki je pri ponudnikih mobilnih naprav že izven prodaje! Zato sem zaprosil proti lastnemu doplačilu drug telefon, seveda so mi ugodili in ceno postavili ravno takšno kot je pri telekomu preko vezave plus 90€ lastnega deleža... se pravi mnogo dražje če prištejem še stroške zavarovanja 50€. Zato sem se obrnil na vodjo reklamacij v big bangu kako lahko pridem do ugodnejše rešitve, od tega pa nisem dobil nikakršnega odgovora le po dolgem tednu čakanja avtomatizirano e-sporočilo da je šel moj pokvarjen telefon v popravilo. Da ne pozabim, nihče me ni uprašal ali si sploh želim svoj stari telefon nazaj in ali bom plačal lastni delež!
Sedaj se stvari urejajo preko drugih ustanov.

MacGyver141 ::

Bxzo je izjavil:

Mene ne vidijo več,... Kupil sem Samsung galaxy S3, trgovka mi je takrat predstavljala to zavarovanje (se zgodi) kot da je sveto, da dobim v prieru poškodbe nov izdelek če gre ta iz prodaje pa njegov naslednik. Po dveh letih in nekaj mesecev mi je telefon padel v vodo. Niso mi ponudili naslednik tega telefona ampak ekvivalent (lenovo a5000) ki je pri ponudnikih mobilnih naprav že izven prodaje! Zato sem zaprosil proti lastnemu doplačilu drug telefon, seveda so mi ugodili in ceno postavili ravno takšno kot je pri telekomu preko vezave plus 90€ lastnega deleža... se pravi mnogo dražje če prištejem še stroške zavarovanja 50€. Zato sem se obrnil na vodjo reklamacij v big bangu kako lahko pridem do ugodnejše rešitve, od tega pa nisem dobil nikakršnega odgovora le po dolgem tednu čakanja avtomatizirano e-sporočilo da je šel moj pokvarjen telefon v popravilo. Da ne pozabim, nihče me ni uprašal ali si sploh želim svoj stari telefon nazaj in ali bom plačal lastni delež!
Sedaj se stvari urejajo preko drugih ustanov.


Ja fino je kdaj prebrati, kaj piše notri v zavarovanju.

mlamat ::

Jaz sem si pred tremi leti kupil Lenovo prenosnik s 5 leti garancije, pa so šli tečaji zaslona, ker so pritrjeni na ceneno in tanko plastiko.

Takrat sem bil neumen, da sem dal 300€ za takšno garancijo. Raje kot da bi odnesel prenosnik na servis in čakal celo večnost, sem si naročil del iz Kitajske za drobiž in ga zamenjal sam. Apple pa naj kar ima tiste svoje nepopravljive kište.

hojnikb ::

za 300e več bi dobil že orng bols laptop...

kdo sploh kupuje te scam garancije
#brezpodpisa

shinko ::

To niso garancije, ampak zavarovanja.

In kot vsako zavarovanje (življenjsko/avtomobilsko/nezgodno/...) je tudi zavarovanje izdelkov potrebno pač malo preštudirati in prebrati, preden se karkoli podpiše. Ena zavarovalnice imajo takšne pogoje, druge drugačne. Katera ustreza in se "splača" pa mora vsak oceniti sam.

Zheegec ::

mlamat je izjavil:

Jaz sem si pred tremi leti kupil Lenovo prenosnik s 5 leti garancije, pa so šli tečaji zaslona, ker so pritrjeni na ceneno in tanko plastiko.

Takrat sem bil neumen, da sem dal 300€ za takšno garancijo. Raje kot da bi odnesel prenosnik na servis in čakal celo večnost, sem si naročil del iz Kitajske za drobiž in ga zamenjal sam. Apple pa naj kar ima tiste svoje nepopravljive kište.

Kje si pa dal 300€ za garancijo? V Sloveniji?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

easyrider3 ::

Naj še jaz povem svoj primer ko sem kupil prenosnik HP Probook v big bangu in normalno da sem vzel opcijo SE ZGODI in to na 5 let. Po enem letu uporabe sem po nesreči poškodoval zaslon ker se mi je miška pritisnilaob njega in je potem nastala črna flika na zaslonu.Uveljavljat sem šel garancijo SE ZGODI in čisto normalno so mi zamenjali zaslon in še vprašali so me katerega hočem ali svetlečega ali mat,doplačat je bilo pa treba 45 eur kakor se spomnim,to je odvisno koliko je stal prenosnik ko je bil kupljen ker potem se gleda v kateri rang spada pri tem zavarovanju se zgodi. Ta lestvica pa je recimo tako od 0-250 eur je prvi rang, od 251-500 eur drugi, 501-750 eur tretja,751-1000 eur in tak naprej.
Po dobrih 2 letih pa se mi ta prenosnik razbije po stopnicah in je večinoma zgledal fuč in potem tud na srvisu so rekli da ni več za popravilo in da mi zato pripada BON v vrednosti 80% cene kot je takrat stal novi. Vse je bilo brez problemov urejeno v big bangu in za ta BON sem vzel spet novega prenosnika ASUS zraven še malo denarja dodal in vse štima kot treba. Lahko samo rečem da zaenkrat nisemimel problemov glede tega zavarovanja SE ZGODI in hvala bogu da sem ga imel.

Sedaj pa verjetno v kratkem bom moral ponovno klicat jih gor na servis ampak to se bo šlo pa za televizor,ker je televizor glih kar pred 10 dnevi prekoračil tovarniško garancijo 2 leti in bom moral uveljavljati SE ZGODI zavarovanje. Ne morem verjet kako lahko se začne kvarit ta SAMSUNG televizor v takem kratkem času a poprejšnji televizor SONY ki sem ga potem dal očetu pa deluje že več kot 7 let v piko. Kako se je lahko začela delat kar neka vijolična lisa na vrhu zaslona ampak to se vidi samo ko je ozadje svetlo in nekateri pravijo da so LED diodice izgubile belo svetlobo in zato tako zgleda. Zdaj pa res ne vem najbrž je obični LCD ekran bolji kakor ta novejša LED varijanta saj ne bi smelo to kar tako hitro se kvarit.

Evo za tiste ki tako ne vem govorijo in pišejo koliko so morali še potem doplačati za lastni delež,jaz ne bom več plačal kakor 80 eur za bilo katero napako televizorja pa ni važno koliko stane tisti del.
Lepo vedno vse piše v katerem rangu je tvoj aparat in koliko boš moral plačati za lastni delež če uveljavljaš SE ZGODI zato ne bluzit da je nekdo plačal 300 eur za SE ZGODI garancijo in to za prenosnik ker sploh ni toliko za plačati.


 1

1





 2

2



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita mimoskrbi=) - IZKUŠNJE

Oddelek: Kaj kupiti
234142 (2394) St235
»

Big Bang 'se zgodi' zavarovanje po 45 dneh... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22951937 (28630) primorc007
»

Big Bang popolna zaščita "Se zgodi" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6610977 (9161) medenko

Več podobnih tem