» »

Zaščita mimoskrbi=) - IZKUŠNJE

Zaščita mimoskrbi=) - IZKUŠNJE

solo5 ::

Ali ima kdo konkretne izkušnje z dodatno garancijo ki jo ponuja Mimovrste:

Zaščita mimoskrbi=)

Ali res krijejo KOMPLETEN strošek popravila npr. prenosnika ki mu crkne matična plošča ali grafika (pod pogojem da ge ne gre za padec, razbitje, napačna uporaba ali vdor tekočine)
ali so kake finte in ti zaračunajo kaj dodatno?

Ali je morda bolje vzeti HP garancijo, ki za 3 leta stane več kot Zaščita mimoskrbi=) za 5 let ?

blackbfm ::

za začetek izberi kaj drugega kot HP :)

SuperVeloce ::

Mimoskrbi naj bi veljala tudi za nekatere poškodbe pri uporabi, kot recimo 'se zgodi' od bigbanga. Jaz sicer še nisem koristil, zato ker sem do sedaj vrnil le en prenosnik že 2 dni po prejemu (ni deloval en usb priključek) in po potrdilu servisa o napaki dobil drugega.

Zgodovina sprememb…

SplitCookie ::


Ali res krijejo KOMPLETEN strošek popravila npr. prenosnika ki mu crkne matična plošča ali grafika (pod pogojem da ge ne gre za padec, razbitje, napačna uporaba ali vdor tekočine)

ne


ali so kake finte in ti zaračunajo kaj dodatno?

ja

zaščita mimovrste ni garancija, je zavarovanje

Vzami nekaj s čim več tovarniške garancije
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

stb ::

Pazi na odbitno franšizo, oz "lastni delež", kakor mu pravijo pri tem zavarovanju, ker znaša pri majhnih zneskih 100% stroškov popravila, pri večjih pa 25-33% stroškov popravila.

Izgleda, da "Namerna poškodba" pade pod ostalo in tam lastni delež plačila popravila ni predviden :D

stb ::

Pazi na odbitno franšizo, oz "lastni delež", kakor mu pravijo pri tem zavarovanju, ker znaša pri majhnih zneskih 100% stroškov popravila, pri večjih pa 25-33% stroškov popravila.

Izgleda, da "Namerna poškodba" pade pod ostalo in tam lastni delež plačila popravila ni predviden :D

solo5 ::

Pri točki 2. 2. Napake, nastale pri proizvodnji (material), nič ne piše da ni lastenga deleža.

Pri točki 1. Škoda zaradi nenamerne nerodnosti, razumem, da če prenosnik poliješ da boš nekaj plačal, pri točki 2. Napake, nastale pri proizvodnji (material) pa kot kupec, ki kupi še dodatno zavarovanje nisem nič kriv in bi bilo logično da zavarovanje krije celoten strošek.

Torej kam spada primer, če prenosniku crkne matična brez očitnega razloga.

Je potrebno doplačati lastni delež ali ne ?

St235 ::

definitivno pod točko 2.2.

SplitCookie ::


Je potrebno doplačati lastni delež ali ne ?

Bo kar treba + ne bodo ti popravili
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

fosil ::

Ne.
Pri okvari ti oni vse plačajo.
Tako je!

SplitCookie ::

Kar ni res. Servis ti ponudi doplačilo za menjavo plate ki stane več od novega prenosnika ali pa "pri nas vse dela"
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Phantomeye ::

Jst tem fintam ne nasedam. Raje kupim nov izdelek, kot pa da plačujem nek pavšal. Sliši se prelepo, da bi bilo res. Se ti nekaj pokvari, pa se že najde en člen v pogojih.

V bigbangu (majo podoben shit) sem kupoval laptop in je šla mati z mano (študent glih ne more kreditov jemat, ane). Pa prodajalka ponudi njihov se zgodi. In sem ji hladno rekel "ne". In je bila tko ful presenečena, kao, kako si drzem zavrnit. Potem je šla pa mati prepričevat. Sem ji rekel, ce ti paše, pa vzemi. Samo odbij mi od dolga.

Zheegec ::

SplitCookie je izjavil:

Kar ni res. Servis ti ponudi doplačilo za menjavo plate ki stane več od novega prenosnika ali pa "pri nas vse dela"

Presenetljivo redko. V interesu servisa je pa, da pri teh "sezgodi" garancijah čim manj deluje, ker oni to vse brez izjem zaračunajo. Če pa stane več od novega prenosnika dobiš pa novega. Pri mobilnem telefonu boš imel vsaj 3x manj komplikacij pri podaljšani garanciji, kot pri originalni garanciji :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Snooze ::

Zaščita mimoskrbi. Tako ti bom napisal. Kupil sem prenosnik in zraven dokupil "začito mimoskrbi=)". Prenosnik sem imel pol leto ko je crknil trdi disk (delno moja krivda). Po granacijskem popravilu ni minilo pol leta ko je začel utripat ekran pri normalni uporabi. Takrat je bila izkoriščena zaščita mimoskrbi prvič. Menjana matična plošča in vse je delovalo kot mora. Ampak samo 2 meseca. Spet se ponovi enako sra*je - utripa ekram po pol ure vse crkne in prenosnik je vroč kod da bi ga vzel iz pečice. Ponovno uveljavim zaščito mimoskrbi in pošlem dopis kaj se je zgodilo. Po 45 dneh čakanja kličem Če je že kaj popravljeno in dobim odgovor naj pošljem email na reklamacijo. In kaj se zgodi. Dobim odgovor da naj komntaktiram servis kjer popravljajo prenosnik. Po 100 klicih se nihče ne oglasi. Po tem sledi 100 in ena reklamacija na mimovrste in odgovori so vedno da poizvedujejo kaj je z izdelkom ali da zavarovalnica nekaj komplicira ali da delov ne morejo dobiti in to se vleče že 8 mesecev. Zartadi njihove zaščite se bom moral obrisat pod nosom za prenosnik vredn 850€. Torej moje izkušnje so da je bolje kupit od kitajca kot pa kje v naši ljubi slovenski trgovini.

fokz8 ::

Mene zanima, ali se da uveljavit zaščito mimoskrbi, če, daš na popravilo takšen prenosnik, ki ni bil kot v osnovi...torej zamenjana 2 diska + ni optičnega pogona...

zadeva z okvaro nima veze, je pa seveda poseg v notranjost :) ?

solatko ::

Če ti DVD vzsme ven pooblaščen servis in ti ga nadomesti s tovarniškim caddy-em (dražji), potem garancija ostane, sicer pa daš dvd not takrat, ko kaj crkne.
Pri Lenovo-tu ne komplicirajo - imaš v garancijskih pogojih navedeno, kaj lahko počneš, da ne izgubiš garancije, tudi navodila za posege so zraven.
Najbolj komplicira HP, kateri se pa tudi največ kvarijo.
Delo krepa človeka

blackbfm ::

Najbolj komplicira HP, kateri se pa tudi največ kvarijo.


se največ kvarijo..no shit sherlock, saj je ravno hpjev največ

neverjetni99 ::

in za to ljudje, se kupujejo takšne stvari iz Nemčije. Ko je*e mimovrste pa druge slovenske škrt trgovine, ker preplačaš vse in živce zgubiš pri garanciji

Mare2 ::

A ti to resno?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

c3p0 ::

Preplačaš zagotovo.

scipascapa ::

snooze: jaz ti ne verjamem, da čakaš 8 mesecev, no way.

ombre ::

A ni tako, da lahko uporabiš to zavarovanje a la mimoskrbi samo enkrat? Potem pa zapade? Mislim da je nekak tako pisalo v splošnih pogojih.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Mare2 ::

ombre je izjavil:

A ni tako, da lahko uporabiš to zavarovanje a la mimoskrbi samo enkrat? Potem pa zapade? Mislim da je nekak tako pisalo v splošnih pogojih.


Če si izdelek uničil, ja. Ker ga ni več. :)

Sicer pa tega zavarovanja ni več, očitno se ni obnesel. :)

Bilo je nekoč napisano:

Že poznaš našo najnovejšo storitev, zaščito mimoskrbi=)? Z njo lahko artiklom, kupljenim pri nas, urediš dodatno zaščito za 3 ali 5 let. V tem obdobju stroške popravil in rezervnih delov krije mimoskrbi=); še več, zaščita obsega tudi poškodbe, ki niso predvidene v osnovni garanciji proizvajalca (tudi npr. politje tekočin po prenosniku* -> več na povezavi). Zdaj pa res lahko kupuješ čisto brez skrbi
https://www.facebook.com/mimovrste/post...

Nateg?
http://www.regionalobala.si/novica/izig...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

St235 ::

Podjetje Mimovrste, ki ponuja tudi tehnične izdelke, za te ponuja odatno dgarancijo. Jan Zulian je pri njih naročil prenosni računalnik, tamkajšnja zaposlena pa ga je po telefonu pregovarjala, naj doplača tudi garancijo mimoskrbi.


Dokler ne firma, ne kupec, ne novinar ne ločijo med garancijo in zavarovanjem se boto taki nategi pač serijsko dogajali. Jebat ga, nekateri so pač preneumni za lastno denarnico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročilo iz tujine (+ zaščita izdelka)

Oddelek: Pomoč in nasveti
61472 (1319) Daliborg
»

Smiselnost podaljšanja garancije oz. zaščite (npr. BB "se zgodi", "Zaščita mimoskrbi"

Oddelek: Loža
244166 (3356) bluefish
»

Big Bang popolna zaščita "Se zgodi" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6611028 (9212) medenko

Več podobnih tem