» »

Opera še vedno nezadovoljna z Microsoftom

Opera še vedno nezadovoljna z Microsoftom

The Register - En mesec je od tega, ko je Microsoft zakopal bojno sekiro z Evropsko komisijo in v Windows vključil izbirno okno, kjer lahko uporabniki pred prvo povezavo z internetom izberejo, kateri brskalnik bi želeli uporabljati. V prvi vrsti so jim na voljo IE, Opera, Firefox, Safari in Chrome, v drugi vrsti pa se skrivajo še nekateri manj znani. Nekoliko jim je zagodel njihov generator psevdonaključnih števil, ki v prvi implementaciji ne deloval pravilno, a so to po opozorilih kmalu popravili. Zgodba bi bila končana, če se ne bi vnovič oglasili Norvežani.

Pisci Opere, ti isti Norvežani, ki so vso stvar sprožili, še vedno niso zadovoljni s končno rešitvijo. Moti jih, da je izbirno okno pri sveži namestitvi Windows skoraj v celoti skrito za nastavitvenim oknom za IE. Bojijo se, da se bodo uporabniki prebili skozi nastavljanje IE-ja in nato ne bodo izbrali nobenega drugega brskalnika v izbirnem oknu. Obnašanje so tudi demonstrirali (glej sliko).

Microsoft je odmahnil z roko, češ da se to zgodi le, če uporabnik prvič zažene IE, ki ga je poprej izbral kot privzet brskalnik, pred izbiro brskalnika v izbirnem oknu, za kar je pri obstoječih uporabnikih malo možnosti (navsezadnje so gotovo že kdaj zagnali IE). V Operi so drugačnega mnenja, zato razmišljajo o vnovični pritožbi na Evropsko komisijo.

43 komentarjev

Dr_M ::

Give up Opera, you failed again.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Griffith ::

Samo, a ni to mal bedno. Tako ali tako rabiš IE, potem si pa naložiš še ostalo če ti paše.

bluefish ::

S tem jokcanjem so ze pateticni.

Tarzan ::

Srečni bodo, ko se bo namestilo Opero in na izbiro dalo vse ostale. ;)
Je pa vseeno tale orjaški E precej ne-OK.

drola ::

Eh, kar je preveč, je preveč...
https://drola.si

darkolord ::

Je pa vseeno tale orjaški E precej ne-OK.
Ta orjaški E se pojavi, ko odpreš IE. A naj bi še IE spreminjali?

Tarzan ::

Aha darkolord, če je tako, je pa to potem navaden bullshit. Sem mislil, da se zadeva samodejno zažene. Kar se mene tiče bi Opero mirno lahko zabrisali tudi ven s seznama, pa je nihče (razen petih fanatikov) ne bi pogrešal.

darkolord ::

Kar se mene tiče ...
Ta seznam je za tiste, ki še NIMAJO svojega priljubljenega brskalnika.

Zgodovina sprememb…

taneon ::

No ja, Microsoft je videl kako neverjeten upad uporabe IEja je bil po vključitvi izbirnega okna. Vrjetno se zato poslužujejo takih idiotskih štosov.
No ja, osebno se mi ne bi dalo tožariti zaradi takih gluposti. Po drugi strani se mi pa zdi vredu, da se nekdo upre Microsoftovem monopoliziranju in zavajanju neizkušenih ter računalniško neizobraženih uporabnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taneon ()

darkolord ::

Vrjetno se zato poslužujejo takih idiotskih štosov.
Kakšnih štosov?

Lonsarg ::

Čisto preprosto, oba te dva okna, ki sta v članku se pokažeta hkrait, ko prižgeš IE. Namesto da bi se pokazalo samo izbirno okno, ter bi se "nastavitveno okno za IE8" pojavilo šele ko bi uporabnik izbral IE8.

To Opero moti, čeprav kaj bisveno ne bi spremenil zadeve, folk pač zgleda ne izbere Opere:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

filip007 ::

Če daš update se bo IE9 gor dal kot privzet po prvi ištalaciji...a ni tako pol pa še tisto okno pa še uporabiki mislijo kaj svojega dat gor pol imaš pa že karneval s parado in z Balmerjem sredaj. Zakaj ne dajo njegovo sliko na tisti multi-choice okno za ozadje, ki kaže jezik. :))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

NoName ::

meni se zdi bolj zanimivo to, da mi ob poskusu namestitve enega alternativnega brskalnika s tega izbirnega okna sila čuden jezik in ne slovenščine, kot bi bilo morebiti dobro za kakšnega laika...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Nextor ::

Je že kdo sploh poskusil tale izbirno okno... namreč, ko klikneš na ff, ti namesto slovenskega, downloada neko arabsko sranje...

@NoName: Si me malo prehitel... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nextor ()

VidKo ::

Če se ne motim je hebrejščina. Je pa res Firefox potrebno ročno namestit.

CyberPunk ::

darkolord je izjavil:

Kar se mene tiče ...
Ta seznam je za tiste, ki še NIMAJO svojega priljubljenega brskalnika.


Ja ni. ;) Jaz imam FF kot priljubljeni prevzeti privzeti prskalnik ze par let, a kljub temu mi Windows Update postavi instalacijo tega "programa", ki ponuja moznost izbire, na spisku Critical Updates. :O Sem seveda obkljukal "do not show this update again", ampak vrli MS potem na prvi strani Windows Updatea seveda vedno napise "You have hidden important critical updates"... ;)

techfreak :) ::

CyberPunk je izjavil:

Ja ni. ;) Jaz imam FF kot priljubljeni prevzeti privzeti prskalnik ze par let, a kljub temu mi Windows Update postavi instalacijo tega "programa", ki ponuja moznost izbire, na spisku Critical Updates. :O Sem seveda obkljukal "do not show this update again", ampak vrli MS potem na prvi strani Windows Updatea seveda vedno napise "You have hidden important critical updates"... ;)

Saj ni privzeto obkljukan, ga moraš ročno in šele potem se namesti.

bluefish ::

CyberPunk je izjavil:

darkolord je izjavil:

Kar se mene tiče ...
Ta seznam je za tiste, ki še NIMAJO svojega priljubljenega brskalnika.


Ja ni. ;) Jaz imam FF kot priljubljeni prevzeti privzeti prskalnik ze par let, a kljub temu mi Windows Update postavi instalacijo tega "programa", ki ponuja moznost izbire, na spisku Critical Updates. :O Sem seveda obkljukal "do not show this update again", ampak vrli MS potem na prvi strani Windows Updatea seveda vedno napise "You have hidden important critical updates"... ;)
Sem namestil ta popravek pa nisem doživel poznejšega izbirnega okna. Najbrž vpliva le na svež sistem.

klavdijL ::

ma dej .. kar je preveč je pa praveč.. ok za to da dajo podporov sem ostalim brskalnikom v temle oknu sem bil čeprav gre za diskriminacijo (to naj sedaj naredi vsaj še apple (like that will ever happen) če ne tudi linux, ki se vse bolj širi) ... potem se tale okno ne sme odpirat v IE, ker bohnedaj da lahk ponucaš nekaj kar že obsatja in je potrebno novo okno razvijat (bi vsaj še vedno veljal stari štos da je IE dober sam za FF namestitev ;) )

sedaj jamrajo še zato, ker če odpreš IE preden izbereš z menija zadevo se ti spredaj odpre... odprl sem IE torej hočem IE in se mi odpre IE ... tole z brskalniki bi se pa moralo če se ne motim samodejno zagnat ko naložiš update (mam vse štiri brskalnike nameščene tako da res nisem imel volje tega testirat) ?

Pač Opera je zadnje čase primerna za folk s počasnejšimi internetnimi povezavami (ter za gprs pregledovanje če nimaš zadostnega mesečnega prenosa v paketu) ... takih pa je vse manj

smash ::

meni se pa zdi pravilno, da se pred izbiro brskalnika, okno od IE-ja nebi smelo prikazati - vse ostalo je voda na mlin microsoftu

1fris ::

Mšit ljubci,

zakaj pa se sploh mora pojavit to M$ IE okence ?

sirotka ::

In zakaj se nebi smelo?

smash ::

In zakaj se nebi smelo?


ja bogpomagej...recimo da bi ti nekdo želel na nek pošten način predtaviti 5 avtomobilov, med katerimi bi izbral svojega....pripeljal bi te na ogled in pred tabo bi stalo 5 najlepših avtomobilov, kar jih je..no ko bi si to ogledoval, bi med tabo in avtomobili vsakih par sekund mimo prpiz... ferrari in trobil na ves glas :) ko pa bi hotel do izbranega avta, bi pa ferrari ustavil, odprl vrata in zahteval da se prerineš na drugo stran preko njegovih sedežev..evo tolko o tej poštenosti microsofta :)

Dr_M ::

Bedna primerjava.

Boljsa bi bila, zakaj imajo avtomobili lahko znak proizvajalca na karoseriji?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

techfreak :) ::

Ko se ti ta ballot screen pokaže, lahko preko njega samo downloadaš brskalnike, ne moreš pa IEja zagnati. Torej je logično, da se ob kliku na IE poleg ballot screena pokaže tudi IE, ki ga preko tistega screena ne moreš zagnati.

slitkx ::

Tole je pa že cmeranje s strani Vikingov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

mtosev ::

bedni so pri Operi.ce nimajo super izdelek in dosti uporabnikov ni MS kriv
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

darkolord ::

Super izdelek imajo, dosti uporabnikov pa ne :P

slitkx ::

Naj raje ustvarijo dober operacijski sistem, namesto da se nonstop pritožujejo.

Poldi112 ::

Jim ne bo nič pomagalo - trume win uporabnikov so že dokazale, da jim je figo mar za dober os.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bluefish ::

trume win uporabnikov so že dokazale, da jim je figo mar za dober os.
Daj, ne pretiravaj.

slitkx ::

Poldi112 je izjavil:

Jim ne bo nič pomagalo - trume win uporabnikov so že dokazale, da jim je figo mar za dober os.
OS je tako dober, kot ga znaš uporabljati. Zato ne bluzi.

shadow ::

Opera FTW!
only sheep need a leader

sirotka ::

Poldi112 je izjavil:

Jim ne bo nič pomagalo - trume win uporabnikov so že dokazale, da jim je figo mar za dober os.

zdej pa samo se ven prpel, da so tak vsi neumni, ker kupujejo in podpirajo win. Ponudli so kar so zahteval, zdaj pa ze pretiravajo pri operi. Glede linuxa pa: ni vam ms kriv, da ste prlezl do bogega 1%.

opeter ::

smash, nekateri enostavno nikoli ne bodo razumeli, da je na vsakim/vsem še nekdo/nekaj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Icematxyz ::

V tem "ideološkem" in simboličnem boju podpiram Opero. Ker nenazadnje njeno stališče in do neke mere tudi dejanja meni kot uporabniku prinesejo ob koncu dneva več.

particle ::

Hm. IE je Microsoft. Windows je Microsoft. Naj Opera naredi svoj OS, in tam joka.

mtosev ::

se strinjam. jokajo ko kaksni otrocicki.naj rajse kaj bolj produktivnega pocnejo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Icematxyz ::

Saj so produktivni. Zaenkrat IE delež pada. In trend se že nekaj časa ni obrnil. Tako da produktivni so.

Simobil, AMIS in T2 so tudi jokali. Ko so se pritoževali na APEK. Ker pač niso imeli kaj bolj produktivnega za početi...

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

To okno se vedno odpre pri prvem zagonu IEja in v tem primeru je ballot screen bil prvič zagnan z IEjem in IE je pokazal tudi to okno za nastavitev iskalnika in domače strani.

Naj MS naredi še en brskalnik, ki bo namenjen samo za ballot screen?

r0ker ::

Icematxyz je izjavil:

Saj so produktivni. Zaenkrat IE delež pada. In trend se že nekaj časa ni obrnil. Tako da produktivni so.

Simobil, AMIS in T2 so tudi jokali. Ko so se pritoževali na APEK. Ker pač niso imeli kaj bolj produktivnega za početi...


zato ker Microsoft računa Operi in Mozilli za uporabno njihovega OSa? daj vsaj primerne primerjave uporabljaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

sirotka ::

Sam uporablam opero, ampak ocitnu bodo zadovoljni le, ce ms ukine ie.

Icematxyz ::

zato ker Microsoft računa Operi in Mozilli za uporabno njihovega OSa? daj vsaj primerne primerjave uporabljaj


Ne Microsoft računa meni. Za uporabo njihovega OS. Opera pa želi da jaz uporabljam njihov brskalnik. In mene to ne moti če si to Opera želi. In dela na tem da to doseže. Zaenkrat kot kaže uspešno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec brskalniškega izbirnega okna v Windows

Oddelek: Novice / Brskalniki
3112109 (9978) feryz
»

Opera še vedno nezadovoljna z Microsoftom

Oddelek: Novice / Brskalniki
436932 (5284) Icematxyz
»

Prenos alternativnih brskalnikov poskočil

Oddelek: Novice / Brskalniki
113788 (2868) techfreak :)
»

Microsoft popravil površni generator naključnosti

Oddelek: Novice / Varnost
347793 (5966) cryptozaver

Več podobnih tem