» »

Krči v mišicah na nogah.

Krči v mišicah na nogah.

Bleeh ::

Živjo!

Danes smo imeli tekmo v košarki in kot vsako tekmo me začnejo grabiti krči. Preden grem igrat si mišico ogrejem, ampak še zmeraj me hoče zagrabiti. Grabi me v mečnici in na vrhu stegnenice. Kako bi lahko odpravil te krče če kdo ve? :D

Havala za odgovore. LP

Good Guy ::

Bleeh je izjavil:

Živjo!

Danes smo imeli tekmo v košarki in kot vsako tekmo me začnejo grabiti krči. Preden grem igrat si mišico ogrejem, ampak še zmeraj me hoče zagrabiti. Grabi me v mečnici in na vrhu stegnenice. Kako bi lahko odpravil te krče če kdo ve? :D

Havala za odgovore. LP


očitni nisi dovolj ogret...

pazi tudi da mišico raztegneš preden začnete igrat..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

gendale ::

lahko da ti manjkajo kaki minerali, pomoje kalij

Bleeh ::

Ja sej se ogrejem sam zgleda da res ne dovolj.

In kako dobiš v telo kalij? :D

C_maniak ::

banane

Bleeh ::

Aha. HVala :D

PINki ::

kupi si tablete kalcij + magnezij (Ca,Mg) ali pa kar vitaminske, da pač pridobiš vse kar telo potrebuje... Mene tudi dostkrat krči hočejo zagrabit,pa ko vzamem Ca+Mg takoj preneha.

Lp

ZaphodBB ::

Kalij + Magnezij!

Glede na to, da športaš rabiš dodatek mineralov. Imaš mogoče bele lise na nohtih? Ko sem veliko treniral so se mi redno pojavljale po obdobjih hudih naporov oz. po boleznih.

Jaz si precej raje kot kak drug napitek, za med trening, raje par šumečih tablet v bidon vržem.

carcar ::

Glede belih lis na nohtih, to ni povezano z vitamini in minerali, kot so nam govorile naše mame :D bele lise so posledice udarcev v predel nohta, tam zraven kožice, ko je noht še v "zarodku" :D

BlazP ::

Se pridruzujem ostalim z magnezijem. Sumece tablete najbolj simple.

Pyr0Beast ::

Glede belih lis na nohtih, to ni povezano z vitamini in minerali, kot so nam govorile naše mame :D bele lise so posledice udarcev v predel nohta, tam zraven kožice, ko je noht še v "zarodku" :D

Zadeva je kar znanstveno utemeljena in lahko na ptičjih peresih podobno vidiš, kdaj jim je primanjkovalo rudnin/hrane/whatever.

Sam sem ugotovil da meni pri krčih pomaga donat oz. bolj verjetno magnezij v njem. Mine takoj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bleeh ::

Aha. Bom probal. HVala za nasvete :D

Tear_DR0P ::

te kdaj prime da bi pozrl vrecko cipsa? ali pa celo kdaj dam pospravis vrecko cipsa?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Bleeh ::

A mene? :D

kixs ::

Poleg dodatnega vnosa Mg, je priporoceno tudi dovolj pit vode.

lp

Bleeh ::

Ja sej pijem kr dost :D

grex ::

"Kr dost" lahko pomeni karkoli oz. ne pove nič.
Je pa to, koliko piješ, zelo simpl testirat. Če je urin rumenkast (večinoma), si pil premalo. Ta test je dober, če le nimaš kakšne resne bolezni, kar je pa malo verjetno in bi se zelo verjetno pritožil še zaradi kakšne druge stvari.

Tear_DR0P ::

bleeh - ja tebe :)

naceloma misice za normalno delovanje potrebujejo kalij in natrij in ce se ti zgodi da imas napad lakote na sol, poemni da ti tega dvojega manjka - v taksnem primeru ti magnezijeve tablete ne bodo nic pomagale. imas pa v lekarnah moznost kupiti kalijeve tablete
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Bleeh ::

Ja ceuga glih ne pojem :D GA pa kr dost k zapaše :D Ja sej sm dobu ene tablete k usebujejo Mg, Ca pa D3 :D

rdecaluc ::

Aja.. s kalijom se ne prenajedat, se ti lahko še srce ustavi!
Est modus in rebus. ,typos

CleanPower ::

vzemi si one-a-day od biotecha pa bo ok. sicer pa je to računalniški forum, tako da ti bolj priporočam tekaškega.

Bleeh ::

Ja se ne bom :D

Ja sej sam tko uprašam mal :D

CleanPower ::

Aja :D Poj pa kul :D

Tear_DR0P ::

Aja.. s kalijom se ne prenajedat, se ti lahko še srce ustavi!

to velja za vse mineralne snovi :D drugace je pa kalij v večjih količinah tako grenek, da ti ne bo všeč
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

rdecaluc ::

Grenek? Odvisno s kje ga jemlješ.. lahko poješ ogromno banan :)
Est modus in rebus. ,typos

Looooooka ::

Mogoce pa rabis kksn trak al pa kj(mcdavid).mene pr teku vedno zagrab v levi roki(magnezija in podobnih zadev mi ne primankuje) ampak...od kar si dam sam en usiv mejhn trak okol pod kolenom me ne boli nic vec.
Tko da bod zihr, da je res krivo pomanjkanje ogrevanja in krc...(drugim pomagajo ze pravilni vlozki za cevlje(ti ortoped pove kaksnen tip stopala mas in kaksne vlozke rabis).

PacificBlue ::

Ja ceuga glih ne pojem :D GA pa kr dost k zapaše :D


uživanje zelo slane hrane povzroča pomanjkanje kalija, ki skrbi za usklajeno delovanje mišic in živcev. Na tvojem mestu bi omejil uživanje slane hrane, pa tudi alkohola, ki tudi vpliva na ravnovesje kalija v telesu.

Kalij pa najdeš kot je že rečeno v bananah, pomarancah, mleko, slive, paradižnik..itd.

Bleeh ::

JA sej alkohola ne pijem skor nč :D Verjetn da mi kej primankuje kšne snovi tko, da verjetn je to razlog.

Tear_DR0P ::

Na tvojem mestu bi omejil uživanje slane hrane, pa tudi alkohola, ki tudi vpliva na ravnovesje kalija v telesu.

AFAIK je kalij prisoten v soli in posledično tudi v slani hrani
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tomi ::

Tear_DR0P je izjavil:

Imaš pa v lekarnah možnost kupiti kalijeve tablete.

To pa ne bo držalo, ker se pripravki, ki vsebujejo dosti kalija, izdajajo samo na recept. Je preveč možnih neželenih zapletov, da bi se ga nekritično uporabljalo.
metrodusa.blogspot.com

Bleeh ::

Ja verjetn je mislu kalcij :D

Tear_DR0P ::

šumeče tablete s kalijem?
http://www.sensilab.si/kalij/
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

AFAIK je kalij prisoten v soli in posledično tudi v slani hrani


Tisto je kalijeva sol KCl, in ne kuhinjska(natrijeva) NaCl.

;-) ::

mene če slučajno po treningu kaj pika,trga,vleče po mišicah imam "konjsko" mast pravjo nevem zakaj, nek extra voltaren ki ga dobiš na veterini. Pomaga za vse vrste takih problemov.

Tomi ::

Tear_DR0P je izjavil:

šumeče tablete s kalijem?
http://www.sensilab.si/kalij/

Samo količina kalija je precej majhna, glede na ostale pripravke. V "pravih" ga je toliko, da ljudje bruhajo, če ga spijejo zaenkrat.

mene če slučajno po treningu kaj pika,trga,vleče po mišicah imam "konjsko" mast pravjo nevem zakaj, nek extra voltaren ki ga dobiš na veterini. Pomaga za vse vrste takih problemov.

Konjska je zato, ker so z njo včasih (in verjetno še sedaj) mazali - konje. Se pa kupi tudi v specializiranih prodajalnah.
metrodusa.blogspot.com

Tear_DR0P ::

Tomi glede kalija vem da je jebeno strupen in da ga v nekih spodobnih količinah ne boš dobil brez recepta, ampak človeku na nekem forumu svetujejo naj se šopa s kalcijem in magnezijem ker ga po mišicah trga, brez vsake podlage in ideje - jaz pa sem trdno prepričan (na podlagi lastnih izkušenj in nasveta osebne zdravnice) da mu bodo kalijeve šumeče tablete bolj pomagale (mnenje proti mnenju :D) - ne glede na to da vsebujejo malo kalija

pacific bo pa svoje trdil ne glede na to kaj napišem, tudi če mu povem da je v morski soli nekako do 2% kalijevih soli

kar pa se tiče "konjske masti" - zelo verjetno gre za tole (http://twitpic.com/nove6) kremo, s katero si BigWhale maže roke, da nima suhe kože, men je pa pri zvinu gležnja pomagala :D. ampak nimam pojma kako pomaga proti krčem, razen da masaža pomaga.

v glavnem bleeh - če maš občutek da te ti krči motijo, pojdi do osebne zdravnice, najbolje je če ti uspe prit čim prej po krčih, da ti vzamejo kri in preverijo stanje elektrolitov, pa boš hitro videl al ti manjka kalija al česa drugega - in potem boš tudi vedel al se ti splača metat keš za šumeče tablete (K, Ca, Mg...) al pa boš dobil večje doze na recept
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

PacificBlue ::

pacific bo pa svoje trdil ne glede na to kaj napišem, tudi če mu povem da je v morski soli nekako do 2% kalijevih soli


Ok, dobr..a sm tko zajeban al kaj?:)

Po Codexu Alimentarius mora imeti živilska sol vsaj 97% natrijevega klorida...

Kuhinjska rafinirirana sol pa je industrijsko pridelana in je sestavljena predvsem iz 99,99% natrijevega klorida, kar pomeni, da so ji odvzeli vse spremljajoče elemente in minerale.

Glede analize nerafinirane morske soli (SISOL) pa je takole:

Kemična analiza soli SISOL, ki je bila opravljena dne 11. 07. 2003 navaja naslednje vsebnosti:
NaCl : 90,4%
Kloridi : 54,8%
Sulfati : 0,93%
Vlaga (110 0C, 4 ure ) : 7,4%
Kalcij ( Ca ) - ISO 2482 : 0,22 %
Magnezij ( Mg ) - ISO 2482 : 0,27%

Bi dal link, sam ker ga ti nisi dal za svojih 2 %....:P


Pa še kot zanimivost, v tem trenutku se v vaših telesnih tekočinah nahaja okoli 160 g soli.Še vsaj polovica te vrednosti se nahaja v kosteh, v hrustancu in kitah. Vsaj 97 % raztopljenega Nacl se nahaj izven celic, v zunajceličnem prostoru. glavna naloga soli pri tem je vzdrževanje ozmotskega tlaka..stalno mnejvanje razdelitve elektrolitov v telesu določa smer toka vode...

;-) ::

kar pa se tiče "konjske masti" - zelo verjetno gre za tole (http://twitpic.com/nove6) kremo, s katero si BigWhale maže roke, da nima suhe kože, men je pa pri zvinu gležnja pomagala :D. ampak nimam pojma kako pomaga proti krčem, razen da masaža pomaga.


Voltaren za konje je dost boljši od "človeškega". Vsaj mislim da je za konje ker se dobi samo v veterini itd. Pomaga tudi za heksenšus itd itd.

PacificBlue ::

Voltaren za konje je dost boljši od "človeškega". Vsaj mislim da je za konje ker se dobi samo v veterini itd.


Če je to to, se potem dobi tudi v lekarni,ne vem pa če pr nas:

http://www.docsimon.com/article/voltare...

;-) ::

Neka takega samo to so tablete uno pa krema.

Tomi ::

V Sloveniji se dobi gotovo pripravek z imenom "Pferdenbalsam", kar pomeni točno to, samo trenutno ne bi vedel, kdo ga trži. Revmatološki pacienti ga precej hvalijo.
metrodusa.blogspot.com

Tarzan ::

Če ti manjka kalija, se pred tekmo nažri krvavic. Kalija imamo precej v krvi. Kalij zna biti zajeban in se ti zaradi prevelike doze lahko ustavi srce - ne preveč priporočljivo na igrišču sredi tekme. ;)

Bleeh ::

Tear_DR0P: Ja sej če ne bo bolš po teh tabletah bom mogu it k zdravniku, da bomo vidl kaj je narobe :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehranska dopolnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11925614 (22018) kakob
»

Nakup in hramba radioaktivnih snovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
569713 (7716) matijadmin
»

Vitaminski in mineralni dodatki - Za / Proti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923539 (21239) RejZoR
»

Izkušnje s prehranskimi dodatki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6311630 (10485) Jst
»

Krči

Oddelek: Loža
255060 (4410) jype

Več podobnih tem