» »

Nakup in hramba radioaktivnih snovi

Nakup in hramba radioaktivnih snovi

1
2
»

vostok_1 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

I do admit. It looks freaking cool, ampak mixing uranium and glass, je kot mešanje atomske bombe z bubonično kugo.

Spet vprašanje, kateri Uran...
Ta, ki se je uporabljal za obarvanje stekla ni seval kaj dosti. si moral že imeti dokaj natančen geigerjev števec, da si zaznal povišanje naravnega sevanja.

Poanta tega stekla pa je predvsem v fluoreciranju pod UV svetlobo, kjer prične zadeva 'svetiti' (beri: fluorescirati) v zeleni barvi. Fluorescenca pa NI radioaktivno sevanje, tako da ne mešat pojmov.


U238?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

TheKekec ::

http://www.rudnik-zv.si/


poji na Žirovski Vrh vzemi: lopato pa kramp, pa še ena centrifuga za bogatenje v kleti, pa si na belem konju.

Colt1911 ::

Na konju ne , prej v Guantanamu.:P

TheKekec ::

Nisem rekel, da je dobra ideja, je pa ideja :)

Trance4mer ::

Lahko ti posodim am241 (41uR/h), iz detektorjev za dim in lahko ti dam vedro zemlje oz. leš iz odpadnega pepela, ta ti tam seva približno 30uR/h, iz časa parnih lokomotiv. Pozanimi se za volfram (141uR/h) če se prav spomnim palice za varit.
Imam tud en pepelnik, ki ima neko snov vrjetn to, ki iščeš, samo ga ne bom najdel po celi bajati ne ker sem ga pospravu. Bom pa priznal, da sem imel jod 131, to je bla prava pečica (900uR/h), in se ni za zajebavat :D

Drugače pa lahko tud pod transformatorejm in dalnovodom meriš pa boš tud mel neki sevanja.

[D]emon ::

A smo leta 1980, da se meri v Roentgenih ? :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

matijadmin ::

poweroff je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Jao, kako zapleteno pridobivanje snovi, ki jo lahko kupis kot nadoemstek za namizno sol v supermarketu. Damn. (KCL)

Ne boš verjel, ampak sem gledal v Mercatorju in še par trgovinah in tega nimajo.


Ma v kakšni agro trgovini, v camping pa sploh. Pri nas sem to nazadnje kupoval v Merkurju nekje na štajerskem, je bilo med camping opremo. Kakšen Hervis, Intersport?
Vrnite nam techno!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radioaktivne baterije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5214537 (10004) nurse013
»

Izdelava tiskanega vezja...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163410 (2667) zrataj4201
»

Testiranje radioaktivnega sevanja

Oddelek: Loža
384289 (2508) MadMax
»

Izkušnje s prehranskimi dodatki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6311660 (10515) Jst
»

Krči v mišicah na nogah.

Oddelek: Loža
437386 (6489) Bleeh

Več podobnih tem