» »

Matematika, kaj pa drugega..

Matematika, kaj pa drugega..

galu ::

Torej naloga se glasi nekako takole...
Imaš tetraeder, katerega P (površina) = 144*(koren iz 3 - približno 1.73).
Izračunaj njegovo višino (v).
Prišel sem do tega da je a 12 (nisem ziher da je prav), ampak potem pa mi malo sfali... Any ideas?

EDIT: Mogoče 5.97...? Preveri kdo? :P
Tako to gre.
  • spremenil: galu ()

joze67 ::

Za tetraeder s stranico a je površina osnovne ploskve \frac{a^2\sqrt{3}}{4} (napaka se odpravlja), višina pa a\sqrt{\frac{2}{3}} (napaka se odpravlja).

Če je temu res tako :), je a=12 (napaka se odpravlja) in v=12\sqrt{\frac{2}{3}} (napaka se odpravlja)

galu ::

Najlepša hvala.. :)
Tako to gre.

TekO ::

Ker je tudi v zvezi z matematiko pa da ne odpiram nove teme, bi prosil če lahko kdo pomaga prosim.

Napišite enačbo hiperbole z goriščema F1 (10, 0) in F2(-10, 0), točka T(12, 3 koren iz 5) pa leži na hiperboli.
Naloga je verjetno zelo lahka ampak jaz nikjer ne najdem povezave:/
Ideas are bulletproof.

joze67 ::

Enačba hiperbole: \frac{x^2}{a^2}-{\frac{y^2}{b^2}}=1 (napaka se odpravlja). Tu je 2a (napaka se odpravlja) razdalja med temenima hiperbole. Hiperbola je krivulja, kjer je razlika razdalj med točko na hiperboli in obema goriščema F_1=(-10,0) (napaka se odpravlja) in F_2=(10,0) (napaka se odpravlja) konstantna. Mi poznamo točko na hiperboli T=(12,3\sqrt{5}) (napaka se odpravlja). Ta točka je od gorišč oddaljena d_1=d(F_1,T)=23 (napaka se odpravlja) in d_2=d(F_2, T)=7 (napaka se odpravlja). Torej je razlika razdalj 16 (napaka se odpravlja). Odtod dobimo a (napaka se odpravlja). Namreč, teme hiperbole je v A=(a, 0) (napaka se odpravlja) (in (-a, 0) (napaka se odpravlja)). Vsota razdalj je d(F_1,A)+d(F_2,A)=d(F_1,F_2)=20 (napaka se odpravlja), razlika je po definiciji 16 (napaka se odpravlja), torej je d(F_1,A)=18 (napaka se odpravlja), d(F_2,A)=2 (napaka se odpravlja) in A=(8,0) (napaka se odpravlja). Manjka nam še b (napaka se odpravlja). Tega izračunamo iz enačbe hiperbole, v katero vstavimo točko T (napaka se odpravlja) in a=8 (napaka se odpravlja): \frac{12^2}{8^2}-\frac{9\cdot{5}}{b^2}=1 (napaka se odpravlja), od koder sledi b=6 (napaka se odpravlja). Hiperbola je torej \frac{x^2}{64}-{\frac{y^2}{36}}=1 (napaka se odpravlja)

TekO ::

Malo z zamudo.. Najlepša hvala za tole razlago!:)
Ideas are bulletproof.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matematika - FMF (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8710037 (7770) sherman
»

Matematika - pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10425715 (22290) daisy22
»

Par nalog iz verjetnosti ("osnovne")

Oddelek: Šola
61115 (889) tinkatinca
»

Manjsa pomoc pri integriranju

Oddelek: Šola
61370 (1198) zee
»

Trigonometrične enačbe

Oddelek: Šola
132832 (2406) ta_ki_tke

Več podobnih tem