» »

DVD RW SH-S203D problem (2 od 3 crknila?)

DVD RW SH-S203D problem (2 od 3 crknila?)

B0rg ::

V treh racunalnikih imamo vgrajene Samsungove DVD RW opticne enote SH-S203D. Stari so 27 mesecev. Od treh sta kar dva zacela zafkavati - ne bereta skoraj nobenega medija (CD se nekako berejo CDRW in DVD pa ze ne). Z enim sem se malo vec igral: V Windows XP noce vec zapect na CD-RW. Ko vstavim medij, nobene indikacije. Wizard za pecenje poravi, da ni vstavljen prazen medij (gre za cisto nov CD RW medij). Preveril sem par originalnih DVDjev in ob vstavitvi lucka zacne utripat, raziskovalec in sistem popolmoma zmrezne, dokler ne izvlecem DVDja s pritiskom na gumb.

Ne vem ali sta enoti crknili ali je kaj tretjega posredi. Skoraj ne morem verjeti, da sta dva crknila skoraj istocasno. Zdi se mi preveliko nakljucje - morda gre za okvaro v seriji (kupljeni so bili hkrati in so ravno izven garancije 24 mesecev).
Kaksna pametna ideja kaj narediti, preden se zapodimo v nakup novih.

jest10 ::

No tudi meni je zelo hitro na pol crknil omenjeni pekač. In to po vsega okoli 30-tih pečenih DVDjih. CDje še normalno speče, DVDje noče več.
Aja in pogon je bil uporabljen samo in le za peko, za predvajanje imam posebej DVD pogon

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

B0rg ::

Hmmm zgleda srot roba.

P.S.: Eden je namescen v serverju in mislim, da se noben DVD tam ni bil zapecen :(

MrStein ::

Brat je imel SH-S203P.
Po malo manj kot dveh letih se je pritožil, da nekaj ne dela.

Sem ga dal v moj PC in je boljkone delal. (torej moja ocena je "dela", tisočurnega testa pa nisem delal). Zdaj je v omari, tak da ne morem sprobat, bom pa mogoče, ko mi bo dolgčas, PC ima še en prost SATA priključek in prostor za 5,25" enoto :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dr_M ::

Imam SH-S203N ze kar nekaj casa, zapecenih in prebranih ze "nesteto" dvdjev in cdjev, pa se vedno dela bp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

B0rg ::

Ima kdo pametno idejo kaj z okverjenimi enotami - jih nekako reciklirati.

Limit-sky ::

Coffee cup holder? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527246 (13005) GrimReaper
»

Katero DVD-+RW enoto naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
152101 (1665) novinec09
»

Kateri DVD CD pekač

Oddelek: Kaj kupiti
192381 (1940) GrimReaper
»

Kvaliteten S-ATA pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
924172 (3647) k4vz0024
»

DVD pekač ne bere lastnih DVDjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
151877 (1877) k4vz0024

Več podobnih tem