» »

nVidia spustila nove GeForce na plano

1 2
3
»

filip007 ::

Napaka hlajenja je da betonirajo pasto okoli pipeline, ne pa da bi bila ravna gladka površina kot ima to Radeon...

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

PrimozR ::

Valvoline je izjavil:

Tisti stock hladilniki so itak zaen drek. Sam pa za ceno grafe 500e+ bi pa škrti proizvajalci res mogl gor spravt nekaj boljšega.Fak čeb nekaj skp naredil z 2x vent za ohišje bi bilo 10x bolj učinkovito in skoraj neslišno,in temperature za najmanj 20c nižje.
Najlajžje modificirat tole zverino zgoraj=standardni postopek. Odstranit zgornji plastični del hladilnika z ventilatorčkom,tak da gor ostane le kovinski del hladilnika(rebra).Počez daš 2x vent za ohišje(silent varijante ali zraven regulator za hitrost) in ju pršravfaš gor ali daš vezice. Temperatura takoj pade za 15-20c grafa je potem skoraj neslišna.

Lastne izkušnje?

filip007 je izjavil:

Napaka hlajenja je da betonirajo pasto okoli pipeline, ne pa da bi bila ravna gladka površina kot ima to Radeon...


Za razliko od Radeona imata GeForca direct 'die' contact heatpipe. 'Luknje' so samo poleg heatpipeov, kjer pa prenos toplote ne bi bil preveč učinkovit. Mislim večino itak poberejo heatpipe-i. Pasta in luknje tukaj nista problem.

Aja, cena pri Dinotu je pa itak adijo (ne mislim štacune, mislim grafo). S takimi cenami se lahko prej pričakuje dvig cene Radeonov, ne padec...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Isotropic ::

zakaj tale dino se ni propadel, ce ima take cene? oni imajo neke ati-je za ~100e drazje kot kjerkoli drugje...

PrimozR ::

A ni imel včasih ugodne cene? Očitno zadeva laufa na staro slavo :D

Jst ::

PIPI:
>In to je?

Kako deluje sluh (dB vs dBA) in kako delujejo mikrofoni v kamerah (v moji se zadeva imenuje mic zoom, kar pomeni, da ozadje utiša in ojača zvok, ki ga snemamo).

UPDATE:

GeForce GTX 480 noise levels debunked

Ever since the release today of the GeForce GTX 400 series there has been much discussion regarding the noise levels the cards make under load. Especially the GTX 480 is topic of much discussion. Some sites show numbers up in the 60 to 70 DBa, which honestly just isn't right.

What happens is that people measure differently and often subjectively. If you place a DBa gun a CM away from the graphics card ventilator then sure, you record really high noise levels. But if you play games, do you place your ear directly on the air exhaust ? Of course not, that just does not make sense to us.

We measure real-life conditions. That means we take a distance of 75cm from the PC and place a DBa gun pointed at the PC. We assume your PC chassis is closed and not open, so is ours. Now to proof to you that the GTX 480 is noisy, but definitely not what some media make it claim to be I made two video's of the GTX 480 in idle and under heavy stress with Furmark.

The end result is A PC creating roughly as much noise as say a GeForce GTX 295. And again, we are not disputing that this isn't noisy, contrary .. it is noisy alright. But to say it's at a the level of 60~70 DBa makes no sense.

Have a look and listen to the videos.

Above video shows the GeForce GTX 480 in IDLE = ~ 37 DBa.

Above video shows the GeForce GTX 480 heavily stressed with Furmark = ~ 45 DBa

And that my friends is how we measure. We are not saying that other websites are wrong in their measurements, no Sir. We measure in a real-life situation, and that's roughly the distance where your ears are positioned.

There is one more note I like to make, some sites made videos of the noise levels as well, and it is banging noisy. Just like our video, a video camera will always compensate and increase microphone levels when needed. Making that recording sound out of proportion.

Add to that this, if the only sound recorded is the noise of the PC, at what volume should you play it back to be able to have that volume level representative of what the noise levels really are ?


vir: guru3d.com

Relevantne dele sem poboldal jaz.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mr.B ::

A to je sedaj novi način merjenja, do sedaj pa ta način ni bil napačen, problematičen, ali kaj. Kaj torej danes merimo na mizi + 50 cm preč od mize, v sedečem položaju, ter z zaprtim pokrovom....

Dej Guru3d test je tako že bil sumljiv. sej vem Na Anandtechu, so pa itak nesposobni : http://www.anandtech.com/video/showdoc....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrimozR ::

Ne, dejansko je običajno, da se glasnost teh zadev meri na razdalji enega metra. To počne npr. tudi SPCR pri testih komponent in ventilatorjev.

Mr.B ::

Glej jast vem kako se meri te zadeve, samo ne razumem, kaj hoče JST povedati? To da drugi ne znajo več tega meriti, ali pa da je preglasno, pa od začudenja sploh ne mreijo več :-)
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

M-XXXX ::

Saj ubistvu je čisto vseeno kako se je to merilo. Važno je le to, da se je pri vseh karticah znotraj nekega testa merilo ISTO.

Mr.B ::

Čakaj razlike je 30dB-jev, to je ojlala razlika, saj (dB) to ni linearna rast.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

M-XXXX ::

Kot sem rekel: dokler so isti pogoji... Ne smeš pa v tem primeru primerjat med seboj.

Icematxyz ::

Takšna dimenzija ventilatorja z takšno nazivno navedeno maksimalno možno porabo je tako dejstvo da je glasna v zgornjem režimu delovanja. Drugače ne gre.

Bo pa verjetno kupec takšne kartice razmislil o "aftermarket" hladilnem telesu. Morda v tem primeru celo o vodnem hlajenju.

Vprašanje ki se meni poraja pa je. A bo AMD lahko izdal bolj zmogljivo kartico od GTX 480 in pri tem ne bo presegel porabe omenjene kartice?

Ali pa smo kupci obsojeni na kaloriferje v neki dogledni prihodnosti?

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Problem je rešil PALIT malo poglejte = http://www.computerbase.de/bildstrecke/...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

filip007 ::

Ja že samo ta hladilnik je dober samo za segrevanje ohišja verejtno bo bolj ohladil GPU in segrel ostalo zato to ni to.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Jst ::

Anand in Hilbert sta edina, katerim zaupam benchmarke 100%.

Hilbert je meril glasnost kartice, kot jo bo slišal končni uporabnik: V kišti, ki v večini primerov ne bo zraven ušesa, ter z zaprto kišto.

>But if you play games, do you place your ear directly on the air exhaust ?

Kar ne pomeni, da test Ananda ni pravilen. Pač drugače je testiral.

Če bi testiral glasnosti hladilnikov in ne produkta (kot mu je namenjeno, da bo "živel" v računalniku), bi pa dobil natanče rezultate samo, če bi *samo* "gole" kartice zaprl v sound chamber in jih obremenil, ter primerjal med sabo, brez drugih komponent. Kar se pa ne da. Žal.

In z moje strani to niti ni smiselno: ker ni samostojen produkt, ampak del celote (računalnika).

Ampak še enkrat: Anandovi testi niso napačni. Samo ne moreš jih primerjati z Hilbertovimi, ker imata različni metodologiji testiranja glasnosti.

Torej, kaj bo poslušal kupec Fermija? Kartico, ki bo v zaprtem računalniku, in je nekaj oddaljen od glave.


ps: zakaj naj bi bil Hilbertov test sumljiv?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mr.B ::

JST, glej povsod pravijo da je grafična glasna. No to je subjektivno mnenje. No v večini testov, so dejansko "NDA" ispustili test pod imenom NOISE. Toda s taiste strani ti da sledeče odstavek za misliti :
GTX 480, we do also need to state that the heat output of the card currently is high but though not as high as the GTX 480. In fact we have a gut feeling that NVIDIA we reprogram the FAN RPM delta real soon, forcing the fan speed RPM at 70% which was not even every noisy, pushed the temperatures back to 80 Degrees C real quickly
PS Govori o GTX470, ne GTX 480 ! ki porabi 50W več.

Tako da še en ?, da test ki ga je opravil Guru3d, ravno ni merodajen. Verjetno je pa zato dal kakšen dodaten članek, oh kako vsi uporabljajo napačno metodologijo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrimozR ::

Jst če je Hilbert GUru3D; ne vem če je vreden zaupanja. PRaktično povsod je bil AMD počasnejši, na Guruju pa hitrejši oz. je vsaj zaostajal manj.

Mentalist ::

Na dinokompu jih že majo.
Lool.

Jst ::

Sej je Hilbert rekel, da je 480 najglasnejša singleGPU grafična. Ne vem kaj vas tako matra.


>Jst če je Hilbert GUru3D; ne vem če je vreden zaupanja.

Kadarkoli sem kupoval kakšno novo kompomento, predvsem procesor ali grafično, sem prebral teste na guru3d in anandtech, ter potem, ko sem stvar kupil, tudi sam stvar stestiral. Moji rezultati (tiste igre, 3dmark in programi, ki jih imam in kjer sem testiral) so bili *vedno* približno enaki, kot na omenjenih straneh. Včasih kakšnih par FPS plusa, včasih nekaj FPS minusa.

Je pa res, da imata strani rahlo različne prioritete in s tem tudi občinstvo. Guru3d je bolj usmerjen v gaming sceno, kar se pozna tudi v njegovih zaključkih. Anandtech je pa malo bolj splošno usmerjen, Anand sam, se mi pa zdi, da ima malo več znanja kar se tiče GPU arhitekture, ter mnogo več v SSD sceni.

S tem ni nič narobe, zato sta anandtech.com in guru3d.com moji najbolj priljubljeni strani. Na guru3d bom videl, kako mi bo računalnik deloval pri poganjanju iger, anand mi pa širi obzorja. (Saj tudi Hilbertovo znanje se ne ustavi samo pri benchmarkih, da me ne bo kdo narobe razumel. Anandovi članki gredo bolj in-depth.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

LuiIII ::

Hm zelo verjetna resnica o tem kar se je dogajalo s Fermi in zakaj teh kartic ne bo (veliko). Do sedaj se še ni prav konkretno zmotil o Fermi.

PrimozR ::

Anandu tudi sam zaupam, Guruju pa malo manj prav zaradi testov Phenoma. Ne vem no, razlike so bile IMO enostavno prevelike.

Senitel ::

LuiIII je izjavil:

Hm zelo verjetna resnica o tem kar se je dogajalo s Fermi in zakaj teh kartic ne bo (veliko). Do sedaj se še ni prav konkretno zmotil o Fermi.

Da ne? >:D A začnemo naštevat?

l0g1t3ch ::

LOL, me prav zanima.

LuiIII ::

Senitel je izjavil:

LuiIII je izjavil:

Hm zelo verjetna resnica o tem kar se je dogajalo s Fermi in zakaj teh kartic ne bo (veliko). Do sedaj se še ni prav konkretno zmotil o Fermi.

Da ne? >:D A začnemo naštevat?


Začni!

Senitel ::

-ime prvič: GT300 who cares right? Ampak če čip nikoli ni bil poznan pod tem imenom, zakaj mu ni rekel kar AA239?
-GT300 bo imel NVIO. Ok GT300 mogoče, GF100 ga nima.
-GF300 popušil proti R870 v DX11, softwareska teselacija, ki bo suxala. No, če je tole software, ga preferiram pred hardware-om kadar koli.
-448 SP-jev in 1200MHz hot clock za top bin, GTX 480 ima pa 480 SP-jev pri 1400MHz.
-Yieldi pod 2%... Koliko GF100 čipov bi si NV upala "prodati" v tem primeru? Ker tole se prevede v ene 2/3 čipe na $5000 wafer.
-280W, praktično brez fixed function enot, brez teselatorja. 480W under load i7-920 overclockan na 3,3GHz + preostanek sistema na 200W?

Če ti dostavim par miljard kombinacij za loto in potem ena jasno zadane, boš tudi rekel, da se prav konkretno nisem zmotil?

Se strinjam, marsikaj pravilno uganil. V bistvu je v vsaki njegovi novici vsaj en kanček resnice. Ampak je tudi vsaj en kanček totalne oslarije.

Jst ::

Kateri test Phenoma vam je sumljiv na guru3d?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

SemiAccurate? A je tam okoli Fermija napisanega karkoli pravilnega? Stran se mi bolj zdi "NVIDIA/Fermi|HatePage.com," namenjen za nevedne kupce ali pa die-hard ATI fane, kot pa karkoli drugega.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

krho ::

Kaj je narobe z oceno 280W na SA?
Po anandovem Crysis testu, 480 porabi 100W več od 5870...
Enako je pri Futuremark testu 480 porabi nekje 100W več od 5870.
Mislim, da je 280W kar prava ocena, če jo gremo sklepat iz znane porabe za 5870, ki je 188W.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

PrimozR ::

Jst ma ne spomnim se točno, vem da jih je x45 prav veselo limal v Phenom II temi pa se mu ni dalo dopovedati, da imajo vse druge strani (tudi Anand) drugačne rezultate. Ampak po njegovem mnenju so bili vsi, razen Guruja, podkupljeni.

M-XXXX ::

On je verjel in prepričeval v toliko različnih stvari, da ni dvakrat za rečt, da je bil za njega še božiček resničen :)

Še pomnite, kako je prepričeval da se Phenom (1) navija skoraj vsak na 4ghz... :D Pa zdaj tega še pri 2 ne vidimo, pa čeprav je že nova revizija prišla vmes :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

PrimozR ::

Ni to bistveno tukaj. Bistvenoi je, da se (vsaj men) Guru zaradi teh testov zdi nekoliko sumljiv.Ne vem no, kot sem rekel, enostavno so bila prevelika odstopanja, sploh ker je bil AMD samo tam konkretno hitrejši. Ne trdim, da so goljufali, niti ne trdim, da goljufajo pri grafah (tako ali tako ne bi znal reči, za katero firmo navijajo). Imajo pa sicer dobre teste, kar se tiče nabora HWja.

m0LN4r ::

Jaz prisegam na Computerbase in nič drugo! Deutsche Qualität
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jst ::

Treba pozorno brati metodologijo. Je pa tudi on samo clovek in mozno, da je kje kiksnil. Ko sem menjal radeona za 66gt sem na guruju prebral teste in kupil. Ko sem sam testiral, se je vse ujemalo. Pa ceprav potem z 6600gt nisem bil zadovoljen. Potem sem kupil 79gs, kjer so se gurujevi testi spet ujemali z mojimi in tudi prikazana razlika med 66gt in 79gs je bila tudi pri meni. Ista zgodba z prehodom iz 79gs na 88gts512.

Q6600 sem pa dobil od enega podjetja, da sem jim paraleliziral nekaj aplikacij. Ampak ko sem testiral na Sandri so bili rezultati enaki, kot na anandtechu in guruju.

Lahko, da je kaj Hilbert pri tistem testu kaj zamutil, ampak dvomim, da je teste prirejal ali bil placan, da prikaze boljse rezultate Phenoma ali pa slabse drugih procesorjev.

Anandtech in guru3d, ti strani sta zame zaupanja vredni in jim jaz osebno zaupam 100%, zato jih tudi redno prebiram. Druge strani pa samo obcasno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kuglvinkl ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz prisegam na Computerbase in nič drugo! Deutsche Qualitãt


Enako.
Your focus determines your reallity
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GTX 570 prihaja

Oddelek: Novice / Grafične kartice
224587 (3879) Machiavelli
»

Fermi koncno prihaja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18024439 (18426) cole-22
»

Alternativna hlajenja za nova GeForca

Oddelek: Novice / Grafične kartice
369820 (8335) PrimozR
»

Cene, slike novih GeForcov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10027213 (23785) Jst
»

Slike tiskanine GeForce GTX 480

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4813192 (11569) PrimozR

Več podobnih tem